Резултати от 1 до 12 от общо 12

Премахване на кодеци

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    15
    #1

    Премахване на кодеци

    Някой ша ми каже ли как да си разкарам качествено кодеците??? PLS

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Премахване на кодеци

    Съдейки по начина ти на изразяване, имаш опит в разкарването на говедата във вашето село. Приложи същия подход - изкарай ги на мерата да пасат, а после ги натири у гурътъ...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    15
    #3

    Премахване на кодеци

    Hu~M на село е яко. Надявам се нямаш нищо против селяните. Това е малко //offtopic де. Иначе някой ША ми даде ли малко info за това как най-качествено да разкарам гадните кодеци. PLS (пак)

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Премахване на кодеци

    Шегувам се, разбира се. Просто съм малко старомоден и държа на добрия тон.

    А иначе си представи как ръчкаш кодеците към гората...С остен...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    15
    #5

    Премахване на кодеци

    Еми честно казано не съм от село и не знам как да ги ръчкам. Обаче ми се вижда забавно "Ръч", Ръч", Ръч" и да ги подканвам да се махат pPpPp. Всъщност обаче проблема ми е сериозен, защото не веднъж ми се е случвало да Uninstall-на някакви Кодеци които са ми правили проблеми и като кача другите, да стане още по-голямо мазало. И при това новите Кодици нямат вина

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Премахване на кодеци

    Почисти си Registry. Там остават много боклуци.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #7

    Премахване на кодеци

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Съдейки по начина ти на изразяване, имаш опит в разкарването на говедата във вашето село. Приложи същия подход - изкарай ги на мерата да пасат, а после ги натири у гурътъ...



    <div align="right">оргинално мнение на Lupus</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Lupus ти отново ме хвърли в публиката [:D][:D][:D][:D][:D]

    Иначе я дай малко повече ъкъл от какво например може да се почисти registry-то, при uninstall на DivX 5 например.... Защото първо убеден съм, че по-неопитните потребители няма да се справят, и второ всеки път като се закучи работата с codec-ите стигам до преинсталиране на Win... Всички key-ове съдържащи DivX 5 ли трябва да се премахнат, или само някой... ?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #8

    Премахване на кодеци

    Сърбал съм попарата на един NimoCodecPack. Мъка и насечени филми с лоши цветове.



    Ето как се преборих: За всички кодеци намерих родния сайт и дръпнах версията, която Нимото твърдеше, че е инсталирало.



    Качвам оригиналния кодек. Получава се и читав деинсталатор - деинсталирам през Контрол Панела. Така, един по един ги очистих.



    Кодекпака е същата илюзия като Кирилизатора - Мислиш си, че като щракнеш на едно EXE и всичко ще се оправи. Тататанци! Цяла седмица го чистих.

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Премахване на кодеци

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Някой ша ми каже ли как да си разкарам качествено кодеците??? PLS



    <div align="right">оргинално мнение на bingo</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Качественото премахване на кодеци изисква и качествена инсталация на последните. В най общ случай има няколко варианта, както всеки си има предимства и недостатъци<font color="yellow">:</font id="yellow">



    <font color="yellow">1.</font id="yellow"> от ADD/Remove, като след това задължително се изчистват регистрите.

    <font color="yellow">2.</font id="yellow"> същото, като по-горе но се инсталират новите версии на нужните кодеци, защото само някой са нужни.

    <font color="yellow">3.</font id="yellow"> (<font color="orange">най добър</font id="orange">) има една програма Систем Механик 3.х/4.х версия (има и други подобни, но тази е като че ли най-добра, та там има функция "Safe Install/Remove Program`s". Които и да са кодеци (добри или лоши) се исталират през тази функция на програмата. Самата програма прави детаилен опис на всеки един файл, който се инсталира по начн, кото позволява да се деинсталира коректно след това.



    Голяма част от кодеците са в същност сбирщина от различни кодеци и един път инсталирани обикновенно е почти невъзможно да бъдат деинсталирани в последствие на 100%. И като стана дума за пакети (сбирщина) от такива, като най-добри се очертават ffdshow и K-lite codecs pak. За лошите нямам наблюдения, но такива дал господ. Мисля, че K-lite codecs pak решава повечето въпроси свързани с кодеците, но естествено не всички.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #10

    Премахване на кодеци

    Леле майко ... (няма да коментирам постовете)

    bingo уточнавай другия път какъв ти е windowsa когато задаваш въпроси!



    1. ако ги има в add/remove ги махаш от там, ако ги нямаш там минаваш към (2)

    2.1. Под ХР: Device Manager -> Sound, video and games controllers -> там си избираш съответно audiocodecs ili video codecs и си ги изтриваш.

    2.2. под win98 отиваш в control panel / multimedia и там търсиш същото (карам по спомени, не съм сигурен къде точно беше).


  13. Gadget
    Guest
    #11

    Премахване на кодеци

    Стигнах до извод за лесен метод при почистване на кодеци от неграмотни компютърджии. Дърпаш ACE Mega CoDecS Pack 3.11 или 3.93. Пускаш инсталът на Custom, нищо не инстарираш, като те пита дали да пусне Aggressive Remover му казваш ДА. Така се отърваваш от кодеците, но може и да инсталираш някои, които пакетът ти предлага.



    Иначе напоследък, за да си пусна нещо да гледам трябва да използвам комбинация от кодек пакети. С помощта на DeathKnight и четири часова борба накрая пуснах клипа на Benny Benassy - Satisfaction. И освен него сега нямам проблем при пускането и на който и да е друг филм

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #12

    Премахване на кодеци

    Така, малко да разясня нещата, защото виждам, че са неясни.



    Има два вида т.нар "кодеци":

    1. VFW (или АСМ) кодеци

    2. DirectShow филтри



    Много отдавна вече всички плейъри ползват DirectShow, т.е. 2-ра точка, не само защото е гъвкав, но и защото е много по-лесно :-)) Това, което предлага ivo80, важи само за първа точка :-))



    DirectShow филтрите, които се ползват при плейване на файла, могат да се видят например в BSPlayer в меню Advanced->Filters, ако не се лъжа.



    Има два начина за предотвратяване на проблеми с кодеците (ще ги наричам така, а не филтри).

    1. Отстранява се кодекът, който не работи като хората, като се преименува или изтрие файлът. Може и преди това да се премахне информацията от регистрито с командата 'regsvr32 -u xxxx.ax', където xxxх.ax е името на кодека.

    2. Ползва се хубав плейър - Media Player Classic - който не само има вградени доста кодеци, но и в него има възможност да се променя приоритетът на кодеците.



    И накрая - използването на кодек пакове, особено от неопитни потребители, води дотам, че човек накрая не знае защо това или онова не му работи, защото нито знае какво е инсталирал, нито знае какво му трябва, за да тръгне.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. За кодеци
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 27-01-14, 21:53
  2. Кодеци
    От SET_time във форум Общ - софтуер
    Отговори: 18
    Последно: 06-12-04, 18:18
  3. Кодеци
    От CCCP_FAN във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 18-09-04, 11:07
  4. Кодеци
    От shulio във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 12-03-04, 00:26
  5. Кодеци
    От Tai-Pan във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 21-01-04, 15:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе