Страница 32 от 40 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 595
Like Tree78Одобрявам

Windows 10 - Очаквания и впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #466

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    В момента е XP, самото дъно е оптимизирано за Vista, като 7 ще работи със сигурност.
    Но предвид спрялата поддръжка и рисковете откъм сигурността искам да пробвам с Win 10.
    Като ще трябва виртуална машина за няколко приложения, работещи с по-стари OS и текстови редактори.
    Dual boot също е опция (запазвам сегашния HDD с всичко на него), но в краен случай.
    Когато се купуваше конфигурацията, повече пари се отделиха за дъното, вместо за процесорна мощ и видео.
    Грешката на новобранеца. А сега няма 1200+лв. за нов с монитор.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #467

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Теоретично би трябвало да няма проблеми, но практически ще имаш проблеми с драйвери.
    Процесора ти е от 16 години.
    Windows 10 system requirements

    - - - - - - - - - -

    В момента на домашния съм с Windows7 и последния ъпдейт от Windows Update е от 15 март.
    Gena_bs одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #468

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Благодаря!
    Драйверите ще ги издиря някакси. Проблем може да възникне с някои от тези на дъното, ако не се поддържат в Win 10.
    За 7 няма проблеми с драйверите.
    Тествах с Windows8-UpgradeAssistant за съвместимост с 8.1, както се препоръчва в нета. "Сърди" се за версиите на софтуерите основно, резолюцията на монитора и несъвместимост със Secure Boot.

    Основно ме интересува коя версия на 10-та да инсталирам, за да работи нормално? И да не се наложи след 1-2 дена нова преинсталация.

  5. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #469

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    32-битов Win7, после NTLite, но много внимателно и при нужда на няколко стъпки, ако нямаш опит с програмката. Преди 2-3 седмици един ей такъв го правих уж "използваем". Процесорът дори беше малко по-сакат. Ако решиш да се бориш (че аз бях склонен да го хвърля, ама ми се досвидя), пиши един PM да ти 'обясня' едни ра'оти
    Gena_bs одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #470

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Пробвай това.
    Gena_bs одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #471

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Каква версия на Win 10 ще ме посъветвате да инсталирам на древен (13 годишен) desktop PC?
    Имам предвид 32 или 64bit, LTSC 2019 или 1909?
    ...
    3.RAM - 2 x 2GB DDR-II 800 + 2 x 1GB DDR-II 667
    ...
    С толкова RAM си твърдо за 64bit
    Относно процесора - дъното поддържа доста по-добри, защо не поогледаш за втора употреба, може да намериш някой за 20-30лв...

    https://www.asus.com/Motherboards/M2.../HelpDesk_CPU/
    Gena_bs одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #472

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Да не връщам сега да чета 4-5 страници назад та - кой точно ъпдейт трябва да затрия, че да си тръгне "прозореца" както преди? И уж два-три след това пак не фиксираха положението за мен - дърт лаптоп Dell с i3 и само 3 ГБ РАМ ...

    След последният им голям ъпдейт постоянно ми се случва забиване или направо черен екран на тъмно сини черги и само от бутона изключване действа.
    Може и видеокартата да ми заминава (също толкова дърт Радеон 5000 и нещо си) ама до преди оня ъпдейт нямаше такива екстри ...

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #473

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    По-добре си провери температурите на видеокартата и кажи в кои случаи забива - при товар, в покой, гледане на филми или...? Пробвай да деинсталираш видеодрайверите с DDU и ги инсталирай на чисто, пробвай и с по-стара версия. Накрая, за да изключиш хардуерен проблем, може да тестваш с някоя live linux дистрибуция през USB или нова инсталация на ОС. И обновленията можеш да ги гледаш по дата на инсталиране, ако се сещаш кога точно си имал проблем, махаш всички след тази дата.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #474

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Може ли стара батерия да е причина? Сложих днес една нова, която имам и за сега не го е правил.
    Тъй като си дърт и главно се ползва за браузване и сваляне на торенти почти нищо друго - забива на браузъра обикновено и вентилатора го чувам да се усилва в същия момент (е чува си се и при браузване, но не постоянно) .

    п.п. процесора е i3 M330 2.13GHz - той нямаше ли вградено видео и евентуално да може да работи без външната видео карта?
    Този пост е редактиран от svetlio1; 24-03-20 в 19:57.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #475

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Малко вероятно, би трябвало да може да работи и с извадена батерия само на зарядно, освен ако зарядното не е проблемно/повредено.

    - - - - - - - - - -

    Процесора има видео, зависи кое как е инсталирано и настроено и дали наистина там е проблема.
    https://ark.intel.com/content/www/us...-2-13-ghz.html
    Виж в device manager, ако има инсталирана допълнителната видекоарта или лаптопа няма ключе по корпуса за превключване (старите лаптопи имаха такава екстра), деинсталирай външното видео и му забрани автоматичното инсталиране на устройства на windows.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #476

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    последните ми впечатления от "прекрасната" 10-ка

    зорлем откри лазерен цветен HP 2550, инсталиран на друг комп в мрежата, но за нищо на света не иска да печата чернобяло, макар всички настройки да са изрично фиксирани на такава настройка

  14.  
     
  15. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #477

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Колега звънна, че принтерът му (някакъв Brother беше, "открит" безжично от 10-ката на новия му лаптоп) печател "само черно". Не съумя да обясни точно какво има предвид, но си го представих като еднобитов негатив. На същия принтер безпроблемно печатят два други компютъра с Win7. Та драйвер от производителя оправи проблема. Идея просто.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #478

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    имаме "напредък"

    след отказване от идеята да се ползва, както е закачен към една от 7-ците и компромисно решение да се ходи всеки път с лаптопа да се закача към кабела, както и след смяна с най-новия драйвер от декември '19, "напредъкът" е, че вместо цветно, сега започна да печата БЕЗЦВЕТНО, т.е. взима си листа, пече го, но без преди това да му е насипал тонер

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #479

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Имаше някякъв фирмен tool на HP за пълна деинсталация на предходните драйвери. Всъщност те на производителя ли са или на Microsoft?
    Ползвай "подписан" от MS дарайвер на производител. Или изключи проверката в W10 за сертификация. Забравих как точно се нарича.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #480

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    по-склонен съм да пренапиша списъка със съвместимостта в самия драйвер, отколкото да се опитвам да докажа на 10-та, че е пълен BS!

    но това би станало, когато имам излишно време, а това не се очертава да е близките няколко седмици, така че засега на ход са флашките и мрежовият share

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 40 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 04-09-13, 10:11
  2. Съвет или впечатления!?
    От kansas13 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-10, 08:44
  3. СРЕЩИ С РАМА - Очаквания филм! Нещо повече?
    От spacedigital във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 16-01-06, 17:36
  4. Win XP SP2 Final - впечатления ?
    От Slero във форум Windows
    Отговори: 35
    Последно: 29-08-04, 22:24
  5. PowerNet-впечатления?
    От 3Di във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 29-08-03, 19:07

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе