Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By kod

Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон

    Набързо описвам впечатления от първия ми досег с Windows Phone 8 телефон - самртфона HTC 8S:




    1. GPS харчи много по-малко батерия, отколкото при Android - при моята S3-ка е безумие да го оставя непрекъснато включен, много батерия гълта, при WP8 не е пробем;
    2. Има страхотен начален екран, много по-удобен ми е от Андроида;
    3. Всичко е много по-оптимизирано - много мазен скрол, няма запецване почти никъде, а хардуера е значително по-слаб от на S3 - двуядрен на 1 GHz и само 512MB RAM;
    3.И Вайбър, и Скайп се чуват много по-ясно и без дефекти и на безжична и на 3G интернет - тествано и установено...;
    4. Контактите... не е добре, трудно се ориентирам, некви хотмейл акаунти, некви лайф акаунти.. мазило
    5.Кристиан Димитров: Има 3 сензорни бутона - най-десния е за търсене - води към Бинг - не може да се смени с Гугъл, тоест напълно неизползваем е, защото за БГ Бинг е трагедия;
    6.Няма БГ интерфейс. Тоест, тоест има, но този телефон е купуван от Англия, не му е вграден БГ отначало и никога няма да има. Езикови пакети за ъпдейт няма... Смяна на фирмуер - близка до невъзможната, не е като при Андроид
    7. За сметка на това има чудесни БГ регионални настройки и БГ клавиатура, фонетика. Но менютата... ако не е отначало с БГ, забрави - доста дразнещо...
    8.Горния статус бар е много зле в сравнение с Андроид, има някаква информация, но... не е функционален, Андроид е много по-добре
    9. Офисът на първо четене е направен по-удобно и с по-добра функционалност от Андроид версиите. Като че ли, освен за преглед, както правя на Андроида ще може да се ползва и за по-сериозни редакции и създаване на документи ако се наложи.

    За една нощ, в стендбай с включен GPS и Wi-Fi заминаха 8% батерия. За същото време, S3 с изключен GPS хапна 10%.Отделно HTC 8S е с по-малка батерия 1700 mAh срещу 2100 на Samsung S3.


    С две думи - интересен ОС, проблем е липсата на фирмуери, невъзможност за добавяне на език и подобни.Проблем е и желанието да ползват само тяхни услуги и да не дават достъп до други - нарочно липсва синхронизация на контакти от Gmail, само от liveID има, не можеш да смениш Bing...
    Останалото според мен е много преспективно, оптимизацията е супер, скролирането и незацепването с този относително слаб хардуер по-скоро доближава iOS, отколкото тромав Андроид.

    Учудващо, бях се настроил за много разочарования, а впечатленията ми са положителнии като цяло. Започвам да виждам лъч светлина в комбинацията Microsoft + Nokia
    iwan33 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #2

    Отговор: Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон

    Би ли споделил нещо за поддържаната медия?
    Кумеца се е обзавел с такава Нокия, и доколкото разбрах, има ограничения при .mp3 -те по време като тон за звънене.
    Също и с поддържаните формати на видео плеъра.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Отговор: Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон

    аз още от WinPhone7 съм приятно изненадан. Още си ползвам Nokia Lumia 710 като втори телефон. Работи точно както и очаквам, бързо и без замисляне.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Отговор: Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон

    Преди време, трябваше да вържа няколко телефона да получават поща (чрез Active Sync "протокол"), към Майкрософтски пощенски сървър със самоподписан сертификат. На Нокията с Windows Mobile стана значително по-бавно и по-трудно отколкото на другите апарати с iOS и Android. Проблема дойде от нередовния сървърен сертификат.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66 Виж публикацията
    Би ли споделил нещо за поддържаната медия?
    Кумеца се е обзавел с такава Нокия, и доколкото разбрах, има ограничения при .mp3 -те по време като тон за звънене.
    Също и с поддържаните формати на видео плеъра.
    Четох, че има ограничение от 1 MB за тон на звънене. Всички mp3 звънки, които пробвах бяха по-малки и си работеха перфектно.
    Относно поддържани формати, трябва да тествам, телефончето е на жена ми и не ми е непрекъснато под ръка.

  7. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #6

    Отговор: Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон

    Имаш ли проблеми със спонтанно затваряне по време на разговор? Жената ползва същия телефон и постоянно затваря - явно активира сензора или touch-a с буза или нещо от този род.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Отговор: Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон

    Хмм, с Windows-a не.
    Но детето - с Galaxy Advance непрекъснато активира някакъв сензор и ми затваря докато говорим.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон

    днес си поиграх с една Лумия 530

    честно казано съм раздвоен - много "мазна" работа, но изключително неинтуитивни менюта и навигация (поне за този половин час разглеждане)

    антуту тестът показа много странни резултати, като на всичкото отгоре отказа и да пусне 3Д частта си

    предполагам, че след насилствено приспособяване към навигацията може и да се хареса, но в началото буквално се чувствах загубен

    по отношение на ползването нямам никакви впечатления

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Отговор: Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    днес си поиграх с една Лумия 530

    честно казано съм раздвоен - много "мазна" работа, но изключително неинтуитивни менюта и навигация (поне за този половин час разглеждане)
    Хмм, жена ми никога не беше ползвала смартфон, каза, че менютата са й изключително удобни и твърдо не желае да ми погледне Андроида. Предполагам е до свикване, на мен също интерфейса ми се видя супер удобен и прост за работа.
    520 e Lumia-та предполагам, 530 май няма?

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Отговор: Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон

    yeap, 520
    my bad

    е, то човек с всичко свиква, камо ли пък с телефон, с който борави ежедневно

    парадоксалното е, че андроидският интерфейс ми беше много по-windowsски, отколкото windowsкия на въпросната лумия

    безбройни профили, синхронизации, обвързвания на едното с другото, но и всяко поотделно... кълчища...

    не искам да бъда разбран погрешно - убеден съм, че всеки съвременен потребител ще започне да се ориентира сносно след 2-3 дни до ниво "ползвам 10% от възможностите на телефона", подготвяйки почвата си за следващото ниво на разбиране и ползване. просто при мен не се появи този първоначален "блясък", който е характерен за наистина великите продукти... да те грабне от пръв поглед и да го почувстваш толкова удобен, че да го заискаш веднага

    на мен лично шаренията не ми е достатъчна, за да заискам нещо, трябва да го усетя, че удовлетворява функционални нужди

    but that's just me, I guess

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Отговор: Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон

    Блясък при WinPhone ще видиш точно ...никога. Интерфейса е интуитивен без много възможности за пипане. Който иска "бляскавини" да се мъчи с андроида

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Отговор: Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон

    не беееее :-Р

    под "блясък" имах предвид онзи "ЕХА-А-А" ефект, който те запленява още от първия поглед...

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Отговор: Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон

    Да де, в смисъл квадратчетата на WinPHone са скучни дори и след като си ги преподредиш.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Отговор: Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Да де, в смисъл квадратчетата на WinPHone са скучни дори и след като си ги преподредиш.
    Ем.. скучни са щото са квадратчета ама пък са интересни от друга страна защото са активни, шарени и интересни, а не статични и омръзващи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  2. PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.
    От roumen68 във форум Аудиотехника
    Отговори: 182
    Последно: 14-01-10, 19:54
  3. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  4. Пералня CANDY CTD 12662 - първи впечатления
    От roumen68 във форум Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 03-02-09, 22:15
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе