Страница 35 от 40 ПърваПърва ... 253334353637 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 595
Like Tree78Одобрявам

Windows 10 - Очаквания и впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #511

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Microsoft силно ще ограничи Windows 10X при старта
    Без двойни екрани, без поддръжка на Win32

    Microsoft все още не е обявила точните дати на пускане на новата операционна система Windows 10X. Сега известната журналистка Мери Джо Фоли е публикувала в ZDNet подробности за планираното стартиране.

    Първоначално Microsoft планира да пусне Windows 10X с лаптоп Surface Neo и неговите колеги в нов форм-фактор с два екрана в края на 2020 г. Устройството обаче се забави до следващата година.

    Според Мери Джо Фоли, сега първата промоционална версия на Windows 10X е предвидена за пролетта на 2021 година. Първите операционни системи ще получат не нови устройства с двоен екран, а обикновени лаптопи с един екран, фокусирани главно върху корпоративна употреба и образователния сектор. А през пролетта на 2022 г. ще излезе Windows 10X за джаджи с два екрана.

    Освен това първото издание на Windows 10X няма да получи поддръжка за традиционните настолни приложения Win32, както е планирано първоначално, а ще бъде ограничено само до UWP и уеб приложения. Стартирането на тази функция може да се очаква не по-рано от 2022 година.

    Операционната система Windows 10X има затворена архитектура и ще бъде достъпна за потребителите в режим само за четене. По-рано Microsoft потвърди, че Windows 10X е в състояние да изпълнява UWP (Universal Windows Platform) приложения, уеб приложения и традиционни настолни (Win32) приложения.

    Като напомняне, Win32 е 32-битов API за модерни версии на Windows, най-популярната версия на Windows API в момента.

    https://www.zdnet.com/article/micros...n-spring-2022/



    Microsoft ще стартира виртуална Windows за компютри през 2021 година
    Microsoft планира да пусне през 2021 г. нова облачна услуга, наречена Microsoft Cloud PC, базирана на технологиите Azure.
    https://www.zdnet.com/article/micros...ud-pc-service/
    https://careers.microsoft.com/us/en/...gram-Manager-2
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-07-20 в 22:19.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #512

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    По-старите компютри започнаха автоматично да получават най-пресните Windows 10
    https://www.windowslatest.com/2020/0...se-of-rollout/

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #513

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    В Windows 10 започва да работи аналог на AirDrop. Google пуска Nearby Share в браузера Chrome
    https://techdows.com/2020/07/chrome-...g-windows.html

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #514

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Microsoft обеща много бърз преход към новия Windows 10
    Основна актуализация за есента на Windows 10 20H2 вече е достъпна за проучване и тестване от търговски потребители

    Microsoft се готви да пусне значителна актуализация на операционната система Windows 10. Версията е с кодово име 20H2.

    Тази версия може да стане достъпна по-рано от очакваното, тъй като вчера Microsoft обяви готовността на новата версия на Windows 10 за търговски потребители.

    В допълнение, Microsoft обеща "забележително бърз" преход към Windows 10 20H2 за потребители на системи, работещи с Windows 10 версия 2004. Актуализацията се извършва на база "сервизен пакет" и новите функции се активират с помощта на "ключ за активиране".

    Потребителите на по-ранни версии на Windows 10, включително 1909, 1903 и 1809, ще получат Windows 10 20H2 като напълно функционална актуализация.

    След пускането на Windows 10 20H2 ОС най-накрая ще премине към нова версия на собствения браузър Edge, базиран на двигателя на Chromium. Microsoft ще въведе и преработено меню Start.

    https://www.windowslatest.com/2020/0...markably-fast/
    https://techcommunity.microsoft.com/...e/ba-p/1602750

    В категорията „комерсиални“ Microsoft включва потребители на системи с версии на ОС, различни от „Home“, които се управляват от специализиран администратор и някои други. Най-просто казано, корпоративните клиенти на Microsoft могат да започнат да тестват Windows 10 20H2 преди окончателното издание.

    По-рано Microsoft обяви, че надстройката до Windows 10 20H2 ще бъде налична за устройства, работещи с Windows 10 версия 2004 (May Update) на базата на сервизен пакет. Новите функции ще се активират с "ключ за активиране". Подобен модел беше използван миналата година за прехода от Windows 10, версия 1903 до 1909 година.

    Търговските потребители имат достъп до Windows 10 20H чрез програмата Insider чрез стандартни инструменти като Windows Update, услуги за актуализиране на Windows Server и Azure Marketplace или да изтеглят изображение на диск (ISO файлове). ISO файловете ще бъдат достъпни съвсем скоро.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-08-20 в 12:57.

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #515

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Нали си беше чуло за Windows 11, кво става ще я има ли в крайна сметка.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #516

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    На едно такова върви перфектно за сега.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #517

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Windows 10 чака голяма промяна в потребителския интерфейс
    Microsoft се подготвя да премине към Fluent WinUI

    Microsoft пусна актуализация на Windows 10 с номер 20197 преди няколко дни на членове на тестовата програма на Windows Insider в Dev Channel. Тя съдържаше препратки към предстоящия редизайн на ключови компоненти на ОС.

    WinUI е следващото поколение UI платформа за Windows, Windows 10, Windows 10X и сгъваеми устройства като Surface Duo. Microsoft вече потвърди, че WinUI може да се използва за актуализиране на Win32 приложения, както и за създаване на нови приложения Win32 или UWP (Universal Windows Platform), използвайки новите принципи.

    Понастоящем менюто "Старт", Центърът за действие и други елементи на модерен дизайн са написани в XAML и използват компонентите на Windows.UI.XAML. Новите препратки показват, че Microsoft може да разреши на менюто Start и Action Center да използва WinUI компоненти вместо Windows.UI.XAML.

    В резултат на тези стъпки бъдещите версии на Windows може да имат заоблени ъгли на прозорци, бутони , повече елементи от новия дизайн на Fluent, който замества Modern и няколко нови компонента на потребителския интерфейс.
    https://www.windowslatest.com/2020/0...mplementation/
    https://mspoweruser.com/microsoft-ma...source=ixbtcom

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #518

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Microsoft вече тества голяма актуализация на Windows 10 2021. Какво ново
    Може би Windows 10 21H1 ще се забави до втората половина на годината
    Microsoft вече започна вътрешно тестване на голяма актуализация на операционната система Windows 10 с кодово име Iron или 21H1.
    https://www.windowslatest.com/2020/0...nel-changelog/

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #519

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Здравейте, изпадна ми оригинално, не отваряно копие на 10-ката, тъй като до сега винаги съм си инсталирал пирати, за първи път се докосвам до оригинален софтуеар на уиндоус, интересуваме има ли някакво ограничение за броя на компютрите, на които може да се инсталира?
    Въпросът ми не е продиктуван от комерсиални подбуди, просто имам 1 настолен и 2 лаптопа с пирати и се чудя дали мога да го инсталирам и на 3-те и в последствие ще ми трябва ли инсталационния диск за нормалната работа на устройствата?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #520

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Смени само кода на window-са, като предварително си запишеш текущите. Стига версиите да съвпадат и оригиналният.да не е OEM.
    В случай, че ти приеме активацията и до 10-тина дни не ти изпише, че копието е нелегално на някоя или на всички машини, можеш да инсталираш
    Не знам само дали има смисъл, защото скоро ще има обновление
    Успех!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #521

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    OEM e.
    На практика ми е нужен само на единия лаптоп, че се оказа, че съм му сложил много зле кракната версия и все се канех да го преинсталирам, но ми изпадна този и за това се чудя дали да рискувам с останалите, които си работят и получават ъпдейти без проблеми.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #522

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Аз вече няколко години карам с ОЕМ 10-ка за 20$ - никакви проблеми и даже се обновява преди официалния дето е със служебния компютър.

  16. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #523

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Здравейте, изпадна ми оригинално, не отваряно копие на 10-ката, тъй като до сега винаги съм си инсталирал пирати, за първи път се докосвам до оригинален софтуеар на уиндоус, интересуваме има ли някакво ограничение за броя на компютрите, на които може да се инсталира?
    Въпросът ми не е продиктуван от комерсиални подбуди, просто имам 1 настолен и 2 лаптопа с пирати и се чудя дали мога да го инсталирам и на 3-те и в последствие ще ми трябва ли инсталационния диск за нормалната работа на устройствата?
    Сваляй си 10-ка от извора - Майкрософт за да не си губиш времето да ъпдейтваш с часове когато инсталираш от разни стари дискове или флашки.
    https://www.microsoft.com/bg-bg/soft...load/windows10

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #524

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Ако е за определен производител предназначена OEM версията с драйвери може и да не се получи.
    Пробвaл съм оригинален bakup disc на друг hw и не стана.
    https://www.partitionwizard.com/clon...vs-retail.html
    Пробвай да смениш само кода за начало.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #525

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Копието е от март 2019 и е за юридически лица, тоест е купено за инсталация на фирмени компютри, но не използвано, дори не беше отваряно.
    Ще го сложа само на 'счупения прозорец' и без друго трябва да се преинсталира, с другите няма да рискувам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 40 ПърваПърва ... 253334353637 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 04-09-13, 10:11
  2. Съвет или впечатления!?
    От kansas13 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-10, 08:44
  3. СРЕЩИ С РАМА - Очаквания филм! Нещо повече?
    От spacedigital във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 16-01-06, 17:36
  4. Win XP SP2 Final - впечатления ?
    От Slero във форум Windows
    Отговори: 35
    Последно: 29-08-04, 22:24
  5. PowerNet-впечатления?
    От 3Di във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 29-08-03, 19:07

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе