Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 57

KODI грешно стартира

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #16

    Отговор: KODI грешно стартира

    Тук -> https://kodibg.org/forum/, може да прочетеш каквото те интересува. За качеството, филма трябва да се е появил по торент тракерите с хубаво качество просто. Ако очакваш филми излезли преди 2-3 месеца с добро качество, е няма как да стане.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #17

    Отговор: KODI грешно стартира

    Ами аз долу горе това се опитвам да кажа/опиша - явно вече ги имам инсталирани хранилищата, които съдържат стотици добавки и от няколкото видео добавки, к инсталиах не съм впечатлен. Свикнал съм филмите да изтеглям от торент тракерите и така да ги гледам, а и с нужното качество - включ. и 1080 FHD. Та не виждам особен смисъл от тези добавки.
    Преди имаше един сайт е-телевизор и някакви програми за Уиндоус с тв канали/ видео от цял свят(сега не мога да си спомня коя точно) - та като исках да гледам футболен мач, интересен за мен - там ги търсех. Сега за същото ползвам предимно Gledai Tv - Гледай онлайн българска и чуждестранна телевизия., но примерно искам да видя срещите м/у Вардар и Фенербахче вместо да ги търся насам-натам, би било добре да знам дали из добавките на КОДИ мога да намеря ТВ канал или видео запис с тях.
    Преди няколко дни продадох китайски android TV box с процесор S905X, купувачът специално се интересуваше дали имал КОДИ, да гледа телевизии, а после писа че става въпрос за Булсатком, на които бил клиент и си имал там регистрация/парола. Имал по-старо подобно андроид устройство, но не успявал да му инсталира приложението на Булсатком - изписвало нещо, че приложението не се поддържа/не може да се инсталира на това у-во.

  4. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #18

    Отговор: KODI грешно стартира

    Свикнал съм филмите да изтеглям от торент тракерите и така да ги гледам, а и с нужното качество - включ. и 1080 FHD. Та не виждам особен смисъл от тези добавки
    Както съм писал по-горе, когато се появи по торент тракерите с 1080 FHD. Тогава се появява и в добавките със същото качество. Тези добавки само правят връзката м/у тракерите и устройството(примерно). Не се налага да го сваляш, а директно го гледаш.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #19

    Отговор: KODI грешно стартира

    Добре - по конкретно:
    1. Например от тази добавка Covenant в списъка от налични копия на филма избирам №4 уж с качество 1080p обаче ми тръгва на 720p и аудиото е 2 канала - дали такъв си е стриймът, или хардуер/софтуер в моя комп не позволява да го пусна 1080p и 5.1 аудио?


    2. Не знам още как, къде(в коя от стотиците добавки) да търся филми от БГ торент тракери и как да им търся бг субтитри(някаква добавка ли се инсталира)?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #20

    Отговор: KODI грешно стартира

    Някои от провайдърите изискват да си платиш за да гледаш или просто да си pair-неш устройството за да пуска 1080 В случая с WATCHONLINE предполагам става въпрос за същото и гледаш някое от HD качествата в листата по-доло (смяната става автоматично). Колкото до буквички, потърси плъгин-а SUBS/UNAC и си готов.
    Този пост е редактиран от stenly; 27-08-17 в 10:54.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #21

    Отговор: KODI грешно стартира

    Доста си поиграх, наложи се наново и начисто да инсталирам КОДИ и хранилищата с добавки. Заработи subsunacs/subsab, гледах и филма с 1080 и 5.1, но от 10 опита веднъж успявам да го пусна с такива х-ки - въобще бъгава работа.


    Видео добавките за BG Gledai и торентите от Замундите не ми работят(вкарах си име и парола за акаунтите там) - изписва:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #22

    Отговор: KODI грешно стартира

    Торентите от Замунда не работят от около 2 години вече...за качеството на картината има значение и интернет връзката,ако нета ти не е достатъчно бърз,нормално е като му зададеш 1080,да ти пусне 720 и по-надолу..

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #23

    Отговор: KODI грешно стартира

    От Близу за 10 лв ми е нета за мен си е достатъчно и го ползвам само по кабел

    Между другото - отскоро ползвам едно такова дистанционно и забелязах, че някои функции работят и при Андроид.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #24

    Отговор: KODI грешно стартира

    Така си и мислех...с тази скорост,недей да очакваш чудеса....ето как е при мен на телевизора с кабела директно в него...,и пак понякога ,не всичко върви добре..

    02.jpg

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #25

    Отговор: KODI грешно стартира

    1. Забелязах, че БНТ HD(а и други бг телевизии) от видео добавките на Коди е 720 качество, а по ефирната цифрова - SD качество?
    2. Разглеждам, че в ebay i olx хората си продават старите FHD медиаплеери до 1080 DUNE, ASUS, WD ... също и BLU-RAY дискови плеери, та се чудя дали ги изместват мини Андроид компютрите ANDROID TV BOX с 4К - какви са разликите, предимства, недостатъци м/у "хардуерните" и "софтуерните" плеери(така да ги разгранича). Има ли смисъл да си купи човек употребяван "марков" модел до 1080, ако вече има евтин китайски 4К андроид комп?

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #26

    Отговор: KODI грешно стартира

    Направих си коаксиален цифров кабел за SPDIF аудио изхода на китайски андроид тв бокс - моно мъжки жак към RCA:
    Този пост е редактиран от morandis; 22-09-17 в 00:35.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #27

    Отговор: KODI грешно стартира

    Присетих се сега за един стар проблем - значи имаме един TV(екран, монитор, диспей), който от производителя по спецификация е 1080p (1920 x 1080) Full High Definition (FHD), но като си го свързвам по HDMI кабел с различни източници: компютри с разл. видеокарти, Андроид ТВ боксове с разни версии Коди, безжични WI-FI адаптери(подобни на chromecast) - всички уж настроени да подават видео 1920 x 1080 - на екрана излизат най-различни резултати(например по-големи или по-малки икони на десктопа на WINdows, или пък не се побира целият десктоп в екрана и т.н.).
    Конkретно на дистанционното на моя ТВ има един бутон "i" - инфо, но не дава подробна информация за спецификациите на картината, която се приема изписва се само 1080 или 720 и примерно, че е на 60 Hz.
    Ta въпросът е какво идва от плеера, какво подава HDMI, какво приема и се изобразява на Дисплея - как да сме сигурни, че сигналът навсякъде по веригата, от началото до края е точно 1080p (1920 x 1080), 60 Hz, Full High Definition (FHD) .

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #28

    Отговор: KODI грешно стартира

    Имам 2 компа с видеокарти с HDMI изходи - с ВИНдоус 10 са, ХДМИ кабелът е един и същ, както и ТВ/мониторът FHD, към който ги свързвам, но се получава различна картинка, при еднакви настройки за резолюцията на видеокартите.
    1. Първи комп - за да получа желаните от мен големи икони, с едър шрифт надписи за лесно четене и всичко от десктопа да се побира съразмерно в екрана 16:9 нужните настройки са: 1920 x 1080 i, 60 Hz, ако задам 1920 x 1080 p, 60 Hz - иконите стават малки а надписите със ситен шрифт и труден за четене:

    2.Втори комп - за да получа желаните от мен големи икони, с едър шрифт надписи за лесно четене и всичко от десктопа да се побира съразмерно в екрана 16:9 нужните настройки са: 1280 x 760 p, 60 Hz, ако задам 1920 x 1080 p или i, 60 Hz - иконите стават малки а надписите със ситен шрифт и труден за четене:


    Въпросът е: при втория комп, както съм задал в настройките на видеокартата да пуска видео 1280 x 720 p, 60 Hz(за да ми е наред всичко по десктопа) и реша да си пусна FHD филм - с каква резолюция го гледам на екрана на ТВ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от morandis; 22-10-17 в 09:54.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #29

    Отговор: KODI грешно стартира

    Със 720, освен ако плеъра ти на фулскрийн, не сменя резолюцията. Зависи и от плеъра.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #30

    Отговор: KODI грешно стартира

    Да, така е - 720 излиза(проверих го), естествено, след като съм задал такава резолюция в настройките на видеокартата да излиза, но ако задам 1080 p 60 Hz - иконките на десктопа стават малки, а шрифтът на надписите - ситен и трудно четим. Всъщност не беше това осн. ми проблем - а по-скоро, защо при абсолютно едни и същи настройки двете видеокарти подават различна картинка към ТВ, различни по-големина икони, различен по големина шрифт на надписите и различни пропорции за побиране в 16:9.

    Значи, аз при първия си комп се примирявам да ми пуска 1080 i, но да имам големи иконки и четими надписи, обаче при втория няма как да комбинирам, да ги съчетая двете изисквания: хем да имам предпочитаните по размери икони и надписи, хем със сигурност да си гледам FHD видеотата на 1080 p.

    Прибавям и мнения за китайски андроид ТВ BOX - в които не ми е ясно точно, но май пишат, че реално резолюцията е по-ниска от заявената:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от morandis; 22-10-17 в 10:46.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Amazon Fire TV - quadcore Android PC, KODI 17 Krypton preinstalled
    От amonev във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 22-06-18, 10:05
  2. Kodi error 'Connection timed out' on KDL-55W807C
    От CecyMecy във форум Sony телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 23-01-17, 15:22
  3. PS3 инсталиране на Kodi и HBO GO?
    От krasimir81 във форум Конзоли за игра
    Отговори: 0
    Последно: 22-12-15, 09:52
  4. Windows не стартира ....
    От obshtinska_mishka във форум Windows
    Отговори: 36
    Последно: 06-03-08, 11:08
  5. Грешно отчитане на температурата при Gigabyte
    От toshe(montana) във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 26
    Последно: 16-09-03, 18:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе