Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26
Like Tree1Одобрявам

Проблем при инсталиране на ъпдейт 1709 на Windows 10

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    170
    #1

    Проблем при инсталиране на ъпдейт 1709 на Windows 10

    В момента съм с версия 1511 на Windows 10 от няколко месеца компютъра ми се опитва да се ъпдейтне до 1709 но ми дава грешка. Омръзна ми и опитах да му спра ъпдейтите, но безуспешно. Спират за ден два и после пак почват автоматично даже ми инсталираха и приложение Помощник за актуализация. Много е досадно защото ъпдейта е голям и се тегли с часове и накрая ми изписва неуспешно. Реших да го преинсталирам и да му сложа версия 1709 начисто, но отново не стана. Появява ми се началният прозорец за избор на език на инсталацията и до там. Не са ми активни бутоните на клавиатурата за да продължа напред. От какво може да не са ми активни бутоните?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #2

    Отговор: Проблем при инсталиране на ъпдейт 1709 на Windows 10

    А, същата работа и при мен - моето мини ПЦ CENOVO(само ок 5 гб свободна ROM), бях спрял всякакви упдейти с програмката DWS Lite и нямах никакви проблеми 1-2 години. Преди месец пуснах проверка и нещо се актуализира успешно, но се промъкна и този досаден ПОМОЩНИК. После пак си спрях уж актуализациите с DWS Lite и деинсталирах ПОМОЩНИКа, но той вече сам се промъква и без да пита се самоинсталира, въпреки DWS Lite.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #3

    Отговор: Проблем при инсталиране на ъпдейт 1709 на Windows 10

    Цитат Първоначално публикувано от artttty Виж публикацията
    Не са ми активни бутоните на клавиатурата за да продължа напред. От какво може да не са ми активни бутоните?
    Не приема USB клавиатура? Това е най-честия проблем.Сигурно си със стар компютър.Предполагам ,че BIOS до последно е ъпдейтнат. Опитай с PS2 клавиатура.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Отговор: Проблем при инсталиране на ъпдейт 1709 на Windows 10

    Цитат Първоначално публикувано от artttty Виж публикацията
    Реших да го преинсталирам и да му сложа версия 1709 начисто
    Това може ли да го разтълкуваш по-подробно ?
    Какво разбираш под "начисто", откъде взимаш носителите с версия 1709, и т.н. ?

    Под "преинсталиране на чисто" обикновено се разбира, че всичко съществуващо се затрива и инсталациятата става от външен носител.
    Само че не ми е известно да има готов външен носител версия 1709 ! ... а уж ги следя нещата.

    Няма как да ти помогнем, ако под едни и същи изречения разбираме различни неща.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #5

    Отговор: Проблем при инсталиране на ъпдейт 1709 на Windows 10

    Защо да няма външен носител? Като си изтеглиш MediaCreationTool и го стартираш може да си създадеш инсталационна медия.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    MitkoS одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    170
    #6
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Не приема USB клавиатура? Това е най-честия проблем.Сигурно си със стар компютър.Предполагам ,че BIOS до последно е ъпдейтнат. Опитай с PS2 клавиатура.
    Аз съм с лаптоп не ми работи мишката и клавиатурата когато започна да инсталирам.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Това може ли да го разтълкуваш по-подробно ?
    Какво разбираш под "начисто", откъде взимаш носителите с версия 1709, и т.н. ?

    Под "преинсталиране на чисто" обикновено се разбира, че всичко съществуващо се затрива и инсталациятата става от външен носител.
    Само че не ми е известно да има готов външен носител версия 1709 ! ... а уж ги следя нещата.

    Няма как да ти помогнем, ако под едни и същи изречения разбираме различни неща.
    На чисто като изтрия стария. Има версия 1709. Пробвах от диск и от флашка. Стигам до началния прозорец когато трябва да избера езика и не мога да направя нищо защото не ми работи мишката и клавиатурата. Лаптопа ми е старичък мисля че новата инсталационна програма несъвместима. Пробвах Windows 7 няма проблем.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7

    Отговор: Проблем при инсталиране на ъпдейт 1709 на Windows 10

    Ако избереш ъпгрейд би трябвало да работят клавиатурата и мишката. Другия вариант мишката трябва да е на USB 2.0 порт.. Третия вариант е да е калпава инсталацията. Направи си бут флашка .С MediaCreationTool изтегли ISO-то и после го разархивирай върху флашката.Четвъртия вариант е да инсталираш начисто Windows 7 и после SP1 и от инсталацията да направиш ъпгрейд към 1709. Преди няколко дена инсталирах 1709 върху компютър от 2007г.. и нямаше проблем.

  10. Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    170
    #8
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Ако избереш ъпгрейд би трябвало да работят клавиатурата и мишката. Другия вариант мишката трябва да е на USB 2.0 порт.. Третия вариант е да е калпава инсталацията. Направи си бут флашка .С MediaCreationTool изтегли ISO-то и после го разархивирай върху флашката.Четвъртия вариант е да инсталираш начисто Windows 7 и после SP1 и от инсталацията да направиш ъпгрейд към 1709. Преди няколко дена инсталирах 1709 върху компютър от 2007г.. и нямаше проблем.
    Мишката ми е в usb 2.0 имам и тъпчат но не работят когато да инсталирам десятката 1709 със седмицата ми работят. Утре ще пробвам по-стара десятка.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #9

    Отговор: Проблем при инсталиране на ъпдейт 1709 на Windows 10

    BIOS до последна версия ли е ъпдейтнат?

  12. Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    170
    #10

    Отговор: Проблем при инсталиране на ъпдейт 1709 на Windows 10

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    BIOS до последна версия ли е ъпдейтнат?
    И аз за биоса се съмнявам но не знам как да го ъпдейтна.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #11

    Отговор: Проблем при инсталиране на ъпдейт 1709 на Windows 10

    Цитат Първоначално публикувано от artttty Виж публикацията
    И аз за биоса се съмнявам но не знам как да го ъпдейтна.
    И аз в това най-много се съмнявам. В общия случай една програма се изтегля от сайта на производителя и се стартира. Но щом досега не си го правил по-добре не го прави .Понякога стават непоправими гафове.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #12

    Отговор: Проблем при инсталиране на ъпдейт 1709 на Windows 10

    Lenovo си имат tool, с който се ъпдейтва всички драйвери, софтуери, включително и BIOS online.
    Аз съм го правил на лаптоп и на настолен през корпоративна мрежа и нямах проблеми.
    Рискът е да не се срине мрежата или спре захранването.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #13

    Отговор: Проблем при инсталиране на ъпдейт 1709 на Windows 10

    Що не пробваш с една външна USB клавиатура.
    Обикновена проблема е обратен - USB не работят при опит за инсталиране на по-стар Windows (7) с най-нови поколения чипсети и процесори.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #14

    Отговор: Проблем при инсталиране на ъпдейт 1709 на Windows 10

    Някои чипсети (BIOS) не позволяват въобще да се инсталира по-стара OS. Извежда съобщение при опит за инсталация.

  18. Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    170
    #15

    Отговор: Проблем при инсталиране на ъпдейт 1709 на Windows 10

    Моята мишка беше безжична и намерих мишка с кабел но също, когато се появи началния прозорец за избор на език и не работеше. Извадих и още една безжична клавиатура с вградена мишка и там по същия начин. Сега ще потърся и външна клавиатура с кабел да пробвам но мисля, че отново няма да стане. А когато вляза в БИОС там мишката трябва ли да работи, защото при мен и там не работи, настройките ги правя с клавишите? Лаптопа ми е Acer Aspire 5710z, версия на BIOS е 1.5, някой може ли да ми каже дали има по-нова версия за този модел, аз не можах да намеря, поне да знам?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с инсталиране на Windows XP
    От joro1 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 23
    Последно: 25-11-11, 14:41
  2. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  3. Проблем със инсталиране нa WINDOWS
    От maximus_bg във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 09-06-09, 00:26
  4. Отговори: 1
    Последно: 22-02-09, 19:27
  5. Отговори: 3
    Последно: 16-04-07, 01:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе