Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Проблем с инсталиране на Windows XP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #1

    Проблем с инсталиране на Windows XP

    Здравейте,
    Тези дни сглобих една конфигурация със стари елементи, както следва:
    1. Дъно - L4IBMGL3;
    2. Процесор - Pentium 4, 2.4 Ghz
    3. Памет - 1 х 1 GB Corsair
    4. Захранване LPG9 - 500W /поне така пише/
    5. HDD - 40 GB, празен, форматиран.
    6. CD - SONY 50x
    7. Флопи
    8. Монитор, мишка, клавиатура.
    Видеото, звука и LAN-а са интегрирани на дъното.
    Включвам захранването, всичко тръгва, натискам Del, правя настройки на BIOS-а и нареждам реда на буутване - CD, HDD, flopy. В CD-то съм сложил инсталационния диск на WINDOWS. Излизам от BIOS-а като съхранявам промените. Компютърът се рестартира и започва инсталацията. Всичко върви нормално до момента, в който излиза екрана с партишъните на твърдия диск и ме пита какво да правим - да инсталираме Windowsa, да трием партишъна, да създадем нов. То пита, но аз не мога да отговоря, защото вече не приема нищо от клавиатурата. Не мога да продължа по никакъв начин. Трябва да го загася.
    Всъщност това е проблема. Моля някой да даде съвет - какво да правя.

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    Клавиатурата с PS/2 интерфейс ли е или с USB?

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    Клавиатурата с PS/2 интерфейс ли е или с USB?
    Щом е стигнал до там, явно проблема не е в клавиатурата. А просто компютъра забива, а защо?!
    Ами ще ти каже диагностиката на компонентите един по един, като започнеш от HDD, памет, дъно...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #4

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    Клавиатурата е PS/2. Всеки един от компонентите си работеше на старото място. Може би сега не се харесват нещо заедно. Не ми е ясно защо. Как да проверя дъното.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    Виж температурата...

    Дъното се проверява (елементарно) като му закачиш други компоненти (процесор, памет)...

    Виж и за надути кондензатори...

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #6

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    Аз лично бих изтеглил едно Ubuntu,бих заредил ОС от LiveCD...

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP



    Проблема е доста "тънък" не мисля, че с Linuxa ще успее да разбере нещо...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #8

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    До по-миналата седмица това дъно си работеше с процесор Celeron 2.6 Ghz със същия охладител. Твърдият диск беше същия, клавиатурата и мишката също. Ram-та беше 2х256 MB. Захранването беше друго - 300W, ама нещо му стана, но на друго дъно. Процесора го замених с този, който е монтиран сега.
    Пиша всичко това, за да кажа, че не мога да върна старата конфигурация, за да видя дали ще тръгне пак. Имам общо 3 стационарни компютъра заедно с този, със сходни параметри. Правих някакви оптимизации и в резултат другите два работят добре. Само този нещо се инати. Иначе инсталациите на Windows ги правих с един и същи диск. Снощи пробвах за последно на другия компютър с този диск и стана. Работя внимателно, не виждам причина да не тръгне, но неведоми са пътищата компютърни.
    Иначе никога не съм работил с Линукс и едва ли ще постигна тепърва нещо.

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #9

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    Най-лесния вариант да го оправиш...
    Грабваш го, носиш го в първия сервиз които видиш. Обясняваш какъв е проблема. И след ден два отиваш да си го вземеш работещ...

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    дъното е 400МХц, а е възможно Р4, който слагаш да е 533 или 800, и оттам да идва някакво неразбирателство (има Р4 и на 400, и на 533, и на 800). по спецификации поддържа само първия Northwood, а като едното нищо твоят да е Prescott

    http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Pro...uID=18&LanID=0

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #11

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    абе я да джасна аз един тука въпрос, малко отделен.
    Ти сигурен ли си изобщо , че си пъхнал щепселчето на вентилатора на процесора, в дъното?

    @FearMe
    нцъ, не е това, ако беше такъв случая, всичко щеше да си пали без проблем, но нямаше да има образ на кинескопа, нито реакция на бут, примерно при евентуално вече инсталирана система - демек лампата на харда светейки постоянно.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    фанта, това е стар елитгруп - всичко е възможно

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #13

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    Абе не съм толкова загубен, за какъвто ме мислите.
    Поиграх си снощи ощи малко и какво се оказа:
    1. Пуснах го без RAM - писка.
    2. Сложих друго захранване - Q-TEC 300W. При включване всички вентилатори завъртат за момент и спират. Остава да свети само светодиода отпред на кутията. Нищо повече не може да се направи. Изключвам захранването от ключето му отзад. Изчаквам малко, включвам ключето, натискам бутона на кутията отпред, вентилаторите завъртат за малко и всичко спира. И така до безкрай.
    Сложих пак 500 W захранването - тръгва, зарежда BIOS и инсталацията продължава до онова меню, в което компютъра блокира.
    Е не знам. Хванаха ме нервите. Не знам вече как да го лекувам.
    Не ми се ще да бъзикам другите компютри, за да не стане нещо подобно. Пък и те са важни - работят счетоводство.

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #14

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    2. Сложих друго захранване - Q-TEC 300W. При включване всички вентилатори завъртат за момент и спират. Остава да свети само светодиода отпред на кутията. Нищо повече не може да се направи. Изключвам захранването от ключето му отзад. Изчаквам малко, включвам ключето, натискам бутона на кутията отпред, вентилаторите завъртат за малко и всичко спира. И така до безкрай.
    това няма нищо общо с главния ти проблем, само показва, че захранването има проблем, който се състои или в късо съединение на нещо, или, в това, че някой пинове, на конектора ATX правят лош контакт с дъното, и води, до пускането на защитата на захранването.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #15

    Re:Проблем с инсталиране на Windows XP

    Момчета, сега се зачетох по-подробно в спецификациите на това дъно и какво се оказва:
    1. Поддържа DDR266/200 - аз слагам DDR400
    2. Поддържа процесор Pentium4, 2.4 Ghz, 512K, 400 MHz, Northwood -
    аз слагам Pentium4, 2.4 Ghz, 512K, 800 MHz /снощи разгледах подробно компонентите/.
    Май всяко нещо си е наред само за себе си, но в тази комбинация не работят добре. Дали това може да е причината за проблемите?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  2. Проблем със инсталиране нa WINDOWS
    От maximus_bg във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 09-06-09, 00:26
  3. Отговори: 1
    Последно: 22-02-09, 19:27
  4. Отговори: 5
    Последно: 29-01-09, 06:15
  5. Отговори: 19
    Последно: 15-04-07, 15:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе