Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 37 от общо 37
Like Tree11Одобрявам

Windows 7 Ultimate x64

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #31

    Отговор: Windows 7 Ultimate x64

    Тая сметка ми се струва грешна.. Това са ти 5555 часа непрестанна работа и писане на една и съща като тип информация. Това е почти невъзможно извън тестови условия. Освен това, не всеки момент прекаран работейки пред компютъра се равнява на 60МБ/сек писани по диска, освен ако не го ползваш професионално, но ти не обсъждаш такъв вариант.
    Докато пиша този пост, Read Speed варира между 0 и 128КБ/сек, a Write Speed варира между 0KB/s и 370КБ/сек.
    При зареждане на главната страница на YouTube, скоростта е 800КБ/сек и то за не повече от 3 секунди.

    На SSD-то на моя компютър, данните са следните:

    Total Host Reads: 33.6 TB
    Total Host Writes: 21.7 TB

    Това е диск на 7 години. Не е Transcend, A-data или някаква незнайна Китайска марка все пак. Corsair Neutron GTX 240GB е.
    Компютърът се ползва за нормална работа, която ще вършат и поне 80-90% от останалите потребители. Да не казвам, че голяма част от тези 80-90% няма да стигнат дори и това потребление.

    Според производителя, дискът издържа 200TB Writes преди да започне да дава грешки. Това означава, че ми остават още 10 пъти това, което съм използвал до сега. Общо - 70 години

    Според този тест за издръжливост тук:
    https://techreport.com/review/26523/...to-a-petabyte/

    Дискът без проблем пише 1 PB (1000TB) информация без да умре, а дори и тогава не умира, за разлика от други. Просто са спрели да тестват. Според показателите, по време на тестовете, SSD LIFE LEFT на диска е паднал с 20. От 100 на 80. С този темп на деградация, дискът ще умре, когато запише 4 PB (4000TB) информация.

    С моето (а и на 80-90% от потребителите) експлоатиране, това се равнява на:
    1000TB - 333 години
    4000TB -1333 години

    Тези цифри изглеждат просто нереални и несериозни, но горната си е факт, доказан с тест. Дискът пише 1000ТБ информация без да умре, а 1000ТБ записи се правят от нормален потребител за 333 години. Това също е факт, защото това са реалните цифри от моята система.
    333 години системен диск за 500-те лв, които платих тогава.... ми ... ще ги взема.
    Jack Krauser одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #32

    Отговор: Windows 7 Ultimate x64

    Да, напълно си прав. Объркал съм тотално сметката. Рисорс монитора на Уиндоус показва килобайти в секунда, а не мегабайти.
    Току що погледнах смарта на 7 годишния хард Сийгейт на десктопа - показва 37,68 терабайта запис за 7 години работа.
    Излиза, че SSD 120 гигабайта с 10 хиляди цикъла на запис при такъв темп на използване би трябвало да изкара около 31 х 7 години = 222 години, преди да се износи.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 09-06-20 в 01:03.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #33

    Отговор: Windows 7 Ultimate x64

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Излиза, че SSD 120 гигабайта с 10 хиляди цикъла на запис при такъв темп на използване би трябвало да изкара около 31 х 7 години = 222 години, преди да се износи.
    Или поне преди да умре от точно това износване. Много е вероятно да умре от нещо друго преди това. В това число потоп, корозия, удар на метеорит в земята и т.н. За 200 години бая неща ще се случат.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,658
    #34

    Отговор: Windows 7 Ultimate x64

    А може да умре внезапно още утре, примерно заради проблем с контролера.
    espace и Jack Krauser харесват това.

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #35

    Отговор: Windows 7 Ultimate x64

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Или поне преди да умре от точно това износване. Много е вероятно да умре от нещо друго преди това. В това число потоп, корозия, удар на метеорит в земята и т.н. За 200 години бая неща ще се случат.
    Странно, че умрелите ssd дето съм виждал не изкараха 200г... доста по малко - но това важи и за hdd
    Дефекти се проявяват и затова цепене не цепене, бекъпи трябва да има. За лошо или за добро облачните услуги са едно много добро решение за запазване на работните ви файлове! Все пак сме 21 век. Аз лично си синхронизирам десктопа и работните документи от всички у-ва - така освен, че си имам на всички у-ва актуални документи то и при миграцията към ново у-во става с лекота... Личните файлове - снимки и други на отделен хард и други места из мрежата или носители...
    Jack Krauser одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #36

    Отговор: Windows 7 Ultimate x64

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Или поне преди да умре от точно това износване. Много е вероятно да умре от нещо друго преди това. В това число потоп, корозия, удар на метеорит в земята и т.н. За 200 години бая неща ще се случат.
    На мен тези сметки ми изглеждат прекалено оптимистични. 6-7 години ако изкара едно ssd си е направо постижение.
    Дори клетките да не се износят, далеч по-рано може да им се скапе контролера, както и VanDan спомена.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #37
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    На мен тези сметки ми изглеждат прекалено оптимистични. 6-7 години ако изкара едно ssd си е направо постижение.
    Дори клетките да не се износят, далеч по-рано може да им се скапе контролера, както и VanDan спомена.
    Да, разбира се. Пошегувах се.
    Идеята ми беше, че може да се случи нещо друго с ссд-то преди да му дойде края на циклите за писане.

    А и повечето хора купуват евтините серии ссд-та, защото разликата в цените понякога е значителна. Както се вижда от теста показан горе, това има значение.

    Точно миналата седмица на един приятел му изгоря едно ссд Transcend, което беше купил за 40-50лв ново. На промоция, но все пак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. windows 7 ultimate не помни паролата
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 09-03-19, 10:28
  2. Windows 7 Ultimate-не се актуализира
    От zmeya.70 във форум Windows
    Отговори: 39
    Последно: 18-11-16, 13:59
  3. Windows 7 Ultimate - версии и ъпдейти?
    От dmitry във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 02-06-10, 16:09
  4. Windows 7 Enterprise vs. Windows 7 Ultimate
    От ivanxxx във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 01-04-10, 20:22
  5. Windows Vista Ultimate Edition
    От taipan във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 27-03-07, 16:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе