Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Как да свържа две мрежи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #1

    Как да свържа две мрежи

    Значи ситуацията е следната: имам мрежа "А" и мрежа "Б". Между двете мрежи няма никаква физическа връзка. Има и един компютър "В", който има връзка и с двете мрежи, който е на windows xp. Проблема ми е следния, в мрежа "А" се намира служебния ми компютър, а в мрежа "Б". Целта ми е някакси през компютъра "В" да мога да направя връзка между служебния и домашния за да мога да обменям ресурси и по тоя начин да ми отпадне ходенето до работа през целия град, което в повечето случаи е излишно...
    Няма проблем на домашния и служебния да направя нещо като: "route add -p <компютър "В"> <съответно служебния или домашния>", за да рутирам връзката през компютър "В". Проблема е какво трябва да инсталирам на самия компютър "В", за да може да ми служи като gateway и да осъществява връзката между двете мрежи... Отпада версията инсталация на linux, защото самия компютър не е мой и едвам съм навил собственика му, да ми даде да го бъзикам...
    Ако проблема е решим с windows-ки инструменти или друга програма, би било идеално...
    Ама ако може да ми обяснявате по-така, като на полицай примерно, защото не съм много наясно
    Мерси предварително за помощта

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #2

    Re: Как да свържа две мрежи

    Bridge Connection на комп.В

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #3

    Re: Как да свържа две мрежи

    Хубаво де, Bridge Connection, ама въпроса е как се прави това животно

  5. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #4

    Re: Как да свържа две мрежи

    на двата комп. ли има интернет. Ако да защо ти е 3-ти комп. Слагаш някакъв remout administration и си житкаш. Примерно Radmin. Има си и приложение за трансфер на файлове.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #5

    Re: Как да свържа две мрежи

    И как ще стане номера при положение, че двата компютъра са с локални IP адреси и не се виждат през интернет??? При положение, че комуникацията може да става през бърза локална мрежа, защо по дяволите трябва да се мъча с бавна интернет връзка??? Още повече и с Radmin, който е особено бавен???

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #6

    Re: Как да свържа две мрежи

    Селектираш двете мрежови карти (не трябва да има пуснат ICS на някоя от тях) и с десен бутон Bridge Connection, пиша малко по спомени, но за повече детайли виж в Google.
    П.С. Тук http://www.microsoft.com/windowsxp/u...02april22.mspx ,например една леля пише нещичко.

  8.  
     
  9. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #7

    Re: Как да свържа две мрежи

    Значи ситуацията е следната: имам мрежа "А" и мрежа "Б". Между двете мрежи няма никаква физическа връзка. Има и един компютър "В", който има връзка и с двете мрежи, който е на windows xp. Проблема ми е следния, в мрежа "А" се намира служебния ми компютър, а в мрежа "Б". Целта ми е някакси през компютъра "В" да мога да направя връзка между служебния и домашния за да мога да обменям ресурси и по тоя начин да ми отпадне ходенето до работа през целия град, което в повечето случаи е излишно...
    По тези твои думи не ми става ясно /поне на мен/, че двата компютъра са вързани в локална мрежа /а всъщност така ли е?/, от единия край на града до другия. Това че комп. са с локални адреси не пречи да ползваш remout administration, та ако щеш и да си бараш по РС-то в друг град. Що не вземеш по подробно да разясниш как стоят нещата. Този комп. "В" какво се явява някакъв рутер ли? Как е свързан с двете мрежи?

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #8

    Re: Как да свържа две мрежи

    Компютъра "В" е нищо... един обикновен компютър с пуснат сървър на Counter Stricke. Просто е свързан, най - вероятно през рутер (не съм много сигурен, не съм виждал самия компютър) с мрежите на двата доставчика. Самите мрежи нямат никава друга физическа връзка помежду си. Въпроса не е да използвам Radadmin, а да направя така, че да имам достъп през него до другата мрежа

  11. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #9

    Re: Как да свържа две мрежи

    Аве пич ти какъв достъп си мислиш че може да получиш отдалечено?Няма такова нещо като
    При положение, че комуникацията може да става през бърза локална мрежа, защо по дяволите трябва да се мъча с бавна интернет връзка???
    В твоя случай връзката ще е точно толкова колкото я е определил доставчика ти.
    [img width=800 height=535]http://info.datacom.bg/qni/3.JPG[/img]
    По мое мнение положението е такова каквото съм изобразил на схемата.

    Връзката до компютър А от Б или обратно ще стане само с някакво приложение за remote administration. Съответно рутерите на двата доставчика не трябва да филтрират портовете които ползват тези приложения и да редиректват заявките на порт Х на външната карта към IP 192.168.0.1.

    Ако и сега пак грешно съм те разбрал нека друг ти помага вече. Айде със здраве.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Re: Как да свържа две мрежи

    Little_Alien,
    Аз също съм скептичен, като qni, най-вече заради неизвестността на (и зависимостта от) архитектурата при съответните доставчици. Все пак си мисля, че си заслужава да се опита. Ще ни помогнеш много в догатките, ако публикуваш настройките на адаптерите съответно на:

    Компютър А
    IP: ...
    Gateway: ...

    Компютър Б
    IP: ...
    Gateway: ...

    Междинен компютър:
    Интерфейс към мрежата на компютър А
    IP: ...
    Gateway: ...
    Интерфейс към мрежата на компютър Б
    IP: ...
    Gateway: ...

    Това ще даде някаква представа за другите междинни устройства и ще е по-лесно да се каже:
    На компютър А направи "route -p add ..."
    На компютър Б направи "route -p add ..."
    На междинния компютър направи първия "route -p add ..."
    На междинния компютър направи втория "route -p add ..."
    Разбира се, дори и след това, нямаш никаква гаранция, че ще постигнеш връзката

    Проблемчето си е интересно само за себе си. Най-лесно щеше да е, ако ставаше въпрос за три компютъра и САМО два суича между тях.


  13. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #11

    Re: Как да свържа две мрежи

    Компютър А
    IP: 192.168.128.81
    Gateway: 192.168.128.1

    Компютър Б
    IP: 192.168.128.121
    Gateway: 192.168.128.1

    Компютър В
    IP: 192.168.128.5
    Gateway: 192.168.128.1

    Въпроса е, че Компютър А и Компютър Б са в мрежите на два различни интернет доставчика... Явно двата доставчика имат някакъв пиъринг помежду си, защото ползват един и същ гейм сървър, един и същ Gateway и един и същ сървър с филми... Проблема е, че обикновенните клиенти на двете мрежи (в случая аз на работа и вкъщи) не могат да се видят. След последните разправии с доставчика ми, не ми се иска да се разправям пак с него и да отнасям въпроса до него. Компютър В е разположен в зала, чийто собственик и поддръжка познавам. Въпроса ми беше просто какво да инсталирам или направя на Компютър В, за да мога да направя нещо като тунелиране на връзката, за да мога от работа да си стигам до вкъщи и обратното....
    Тъй като Компютър В е с един мрежов интерфейс, отпада и варианта с bridge connection... Доставчиците може и да имат някакъв рутер, вързан преди Компютър В, но аз не го знам и нямам достъп до него.
    Точно затова искам да прекарам връзката през Компютър В, защото единствено до него имам достъп...
    Айде ако може някой да помогне, че ми писна за глупости да се разкарва до работа и обратно....

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #12

    Re: Как да свържа две мрежи

    Направо ни застреля - всичките компютри са от 192.168.128.x, при това компютър В е с един интерфейс. Не че подлагам нещо на съмнение в това което си написал, но при такава комбинация, нещата изглеждат безнадежни. Все пак пробвай разни пингове от А към Б, от А към В и обратно и най вече от В към А и от В към Б. Ако някъде нещо вземе та мине, опиши го в темата.

    // Всъщност по-полезна ще е информацията не от >ping В,
    а от >tracert В, пуснати на А и Б.
    Всъщност А и Б как виждат В - по някакво име или по IP ?

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #13

    Re: Как да свържа две мрежи

    От Компютър А има пинг до Компютър В, от Компютър Б също има пинг до Компютър В, съответно и от Компютър В има пингове до Компютри А и Б. При трейс не дава някакви хопове (поне този на windows), освен на Компютър А, но това си е нормално, защото фирмената мрежа е зад хардуерен рутер и единствения хоп дето дава е тоя на рутера...
    Тва е положението... и аз се мъча от толкова време да им разбера топологията на мрежата, ама... нищо не мога да вдяна...
    И все пак ако инсталирам WinGate или WinRoute на прословутия Компютър В, няма ли шанс да се получи нещо?
    Евентуално мога да добавя втора мрежва карта на Компютър В, но не знам дали така ще стане...
    Малко ме съмнява, че всъщност става дума за една и съща мрежа, но при това положение защо различните части на града не се виждат една - друга?
    Димитровградските доставчици направо ме застреляха...

  17. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #14

    Re: Как да свържа две мрежи

    А има ли пинг от "А" до "Б"?

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #15

    Re: Как да свържа две мрежи

    Тогава може с VPN да вържеш Б(домашен) с А(корпоративен), но ще трябва да настроиш хардуеърния рутер за който пишеш да приема пакети на портове 1723 и 47 и да ги препраща към VPN сървъра А. Иначе подкарването на vpn е лесно има ръководства из* *

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да свържа
    От becho2 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 06-12-11, 17:19
  2. 3 мрежи на 1 пц с вин
    От Momodivx във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 31-12-06, 10:11
  3. Проблем с 3 мрежи!
    От DEYDOD във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-05, 16:37
  4. Обеденяване на 3 мрежи
    От hoptrop във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 21-05-05, 12:35
  5. мрежи
    От joromag във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 16-01-03, 23:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе