Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20

Обяснете за dual boot...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    14
    #16

    Обяснете за dual boot...

    Абе хора, форумът си го бива...

    А да не забравяме какво пита newuser все пак. Значи нямаш никакви ядове да си качиш WIN98 (или Ме) след ХР-то. Вярно е, че е крайно препоръчително да е на pdrtition, различен от този на ХР-то. Или, както е при теб, не се пробвай да го качваш в С:/. Ако го качваш на D:/, последното задължително трябва да е FAT32-форматирано. Наистина ти препоръчвам за целта да използваш Partition Magic, тя наистина е "Magic" и не засира нищо-прави всичко, което й зададеш без да губиш данните, а и е с поразително лесен интерфейс.

    Когато инсталираш 98, не давай на компютъра същото име, което си дал при ХР-то.

    След като качиш 98 (или Ме), той затрива master-boot сектора, което значи, че няма да можеш да стартираш ХР-то. За целта пусни едно repair на ХР-то и то си оправя master-boot сектора. WINDOWS XP си има ВГРАДЕН boot-manager, така че след repair-а още при boot-ването на компютъра ще имаш избор коя система да стартираш. Така че нямаш нужда от System Commander или други boot-manager-и.

    Горното го знам от опит, а опитът е по-добър от дипломата... Това го казвам в смисъл, че гарантирам за думите си...ако направиш всичко точно-ще се получи!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #17

    Обяснете за dual boot...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Когато инсталираш 98, не давай на компютъра същото име, което си дал при ХР-то.



    <div align="right">оригинално мнение на revizoro</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Това пък защо ?!



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    След като качиш 98 (или Ме), той затрива master-boot сектора, което значи, че няма да можеш да стартираш ХР-то



    <div align="right">оригинално мнение на revizoro</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    По-горе баях писал какво да се направи, за да не се изтрие MBR при инсталация на win98.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    60
    #18

    Обяснете за dual boot...

    Имам нужда от спешна помощ. Компютърът ми се държи много странно. Снощи го включих и влязох в Интернет. Не бяха изминали и 5 минути откакто съм online, когато ми излезе един малък прозорец, в който пише, че компютъра трябва да бъде изключен поради неочаквано прекратяване на Remote Call Procedure (RPC) и започва отброяване от 1 минута. След като изтече тази 1 минута компютърът САМ СЕ РЕСТАРТИРА пред смаяния ми поглед! Никога преди не ми беше правил такива проблеми. След като се рестартира пак влязох в Интернет. Помислих, че просто е станала някаква грешка по време на работа (с Windows съм все пак) и продължих. Познайте, това се повтори отново! Безпомощен бях да го спра да не се рестартира. След това седнах за малко и помислих на какво ли може да се дължи това. След като се рестартира не влязох в Интернет, но той пак си се рестартира сам около 1-2 минути след включването. Май нещата отиват към format C: и преинсталиране. И без това търсех удобен случай да изчистя това Win XP за да може да сложа Win ME на C: и после Win XP на D: както вие ме посъветвахте (затова post-нах тази тема). Всичко това се случи късно вчера вечерта. Днес станах и го включих, влязох в Интренет, но компютърът не се изключи. Някой да има идея на какво се дължи това?



    Да приемем, че ми се наложи да деинсталирам Win XP. Следвайки вашите съвети трябва да инсралирам Win ME на C: и чак след това да инсталирам Win XP на друг дял. Как да форматирам останалите дялове, на които ще инсталирам всичките си програми за работа под Win XP? Аз мислех да бъде NTFS понеже единствената причина, поради която инсталирам Win ME е, че ми се налага да използвам някои по-стари приложения, т.е. не смятам да я ползвам като постоянна операционна система. Докато писах този post проблемът отново се появи. Успях да запиша съобщението, което ми излиза:



    This system is shutting down. Please saved all unsaved information. All unsaved changes will be lost. This shutdown was initiated by NT AUTHORITY\SYSTEM. Windows must now restart becayse the Remote Call Pocedure (RPC) service terminated unexpectedly.



    Трябва ми спешна помощ какво да правя по-нататък. Междувременно си включих Internet Connection Firewall и деинсталирах ICQ-то защото се включваше автоматично. Не изключвам възможността да съм пипнал някоя гадост от необятната Интернет кочина... Забелязах, че проблемът се появява когато вляза в Интернет.



    P.S. Погледнах темата W32.Blaster.Worm и май се оказва, че и аз съм заразен с този вирус.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    14
    #19

    Обяснете за dual boot...

    За Suren:

    Това с различните имена га чeтох някъде- мисля, че беше в microsoft.com. Не съм сигурен, че е задължително. Обаче го спазвам, щото ако излезе вярно, само дето съм си губил времето.

    А това:



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Значи можеш да инсталираш win98 и без да се махне boot loader-a на ХР-то като създадеш файл в инсталацията на Win98 msbatch.inf в който да пише:

    [Setup]

    CleanBoot=0</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    ми се видя по-сложно...Ако може да обясниш по-подробно-THANX!

    Има някаква inf тук:

    http://newteck.orbitel.bg/computer/a...16&unit_id=145<font color="red"></font id="red"><font color="red"></font id="red"><font color="red"></font id="red"><font color="red"></font id="red"><font size="3"></font id="size3"><font size="3"></font id="size3"><font size="3"></font id="size3">

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #20

    Обяснете за dual boot...

    NEWUSER - XP-то ти се рестартира точно защото си заразен с MSBlast. Претърси диска си за msblast.exe и провери за процеси стартирани на компютъра ти с едикет msblast. Трябва да го махнеш. Проблема ти е описан в MS security bulletin MS03-26. Майкрософт пусна инструмент за бласта. http://v4.windowsupdate.microsoft.com/en/default.asp

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Таблет dual boot (android + win 8.1)
    От FearMe във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 04-03-15, 16:02
  2. Отговори: 2
    Последно: 09-03-11, 12:25
  3. Отговори: 8
    Последно: 25-01-11, 23:05
  4. обяснете ми
    От stekyman във форум Мрежи
    Отговори: 16
    Последно: 22-07-03, 11:12
  5. Dual boot
    От Julian във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 26-02-02, 16:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе