Резултати от 1 до 13 от общо 13

Помощ за Outlook Express...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. dP
    dP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    92
    #1

    Помощ за Outlook Express...

    От известно време насам имам следния проблем. Outlook Express не помни последната директория, където съм запазвал прикачените файлове, а винаги ми предлага да ги сложи в My Documents. Има ли начин да сменя директорията по подразбиране? А още по-добре ще е, ако мога да го накарам да си помни последната.

    Windows XP SP1

    Outlook Express 6.00.2800.1123



    Имам подозрения, че някой от последните пачове ми го докара тоя проблем, ама не съм сигурен.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Помощ за Outlook Express...

    Я си по прегледай хубаво настройките Outlook Express-а, там има съвсем не много настройки, просто се разходи из тях и не обвинявай за всяка неволя сървиз паковете. Има програми от рода на Tweak Outlook, които позволяват по-фини настройки на Outlook Express-а, включително и това, което те интерисува.

  4. dP
    dP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    92
    #3

    Помощ за Outlook Express...

    Първото, което направих беше да се поровя в настройките... няколко пъти. След това си поиграх с един два Tweak-ъра и след като не намерих решение писах във форума. Идеята за Tweak-ър специално за Outlook-а обаче не ми хрумна, така че благодаря, ще пробвам.

    P.S. Усъмних се в пачовете, защото същия проблем се появи и при колегата ми.[?]

    Благодаря още веднъж.[]

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #4

    Помощ за Outlook Express...

    dP ако намериш решени опиши го във форума, щото при мен винаги предлага да ги пише My Documents

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Помощ за Outlook Express...

    ---> M$ Outlook Express --> Tools/Options/Maintenance/Store folder

  7. dP
    dP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    92
    #6

    Помощ за Outlook Express...

    до ru-boy:

    "---> M$ Outlook Express --> Tools/Options/Maintenance/Store folder" не върши работа. Проблема не е къде да ми държи dbx-овете.



    до klamer:

    Спасението е Tweak за Outlook Express. Пусни едно търсене в Google и ще ти излязат няколко. Лошото е, че при мен от време на време пак си губи настройката. Още не мога да хвана закономерност.

    Ако ти се рови из регистрите: HKEY_CURRENT_USER\Identities\{ХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХ} там се указва пътя.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Milanoff
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    209
    #7

    Помощ за Outlook Express...

    Аз отдавна не ползвам тази програма, просто ако нямаш проблеми с лицензи и други такива слагаш един The Bat! и въпроса е решен.



    Иначе някъде в настройките май имаше и такава опция, но за версия 6 не знам дали още я има, лошото е че тези настройки са забутани някъде из менютата.

  10. dP
    dP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    92
    #8

    Помощ за Outlook Express...

    Открих какво прави, но не знам защо.

    При "Save Attachments" записва където съм му указал (C:\Temp) и незнайно защо реже последния символ от пътя (C:\Tem). При следващия "Save Attachments" вече не намира такава директория и предлага да го запише в My Documents.

    Не е проблем да сложа друг mail клиент, ама ме е яд, че прави такива неща и не мога да разбера каква е причината.

    Извинявайте, ако съм ви отегчил.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #9

    Помощ за Outlook Express...

    Outlook Expres е най-разпространения клиент за поща, поне в организацията в която работя,независимо дали това ми харесва или не.

    Макар че, аз лично използвам pine


  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Помощ за Outlook Express...

    2 klamer: по добре разкажи един виц отколкото да ръсиш (е тук не знам, как да се изразя, че да е хем прилично, хем точно).

    ---

    2 dP: намери в регистрите нужната секция и я поправи ръчно да помни пълното име на пътя и папката.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #11

    Помощ за Outlook Express...



    2 ru-boy

    /offtopic

    Ок

    В др-бр ще разкажа виц.

    /offtopic



    В регистрито като се поправи, става, иначе има проблем.

  14.  
     
  15. dP
    dP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    92
    #12

    Помощ за Outlook Express...

    Че аз в регистрите му указвам пътя и там гледам как го реже.

    Както и да е, вече минах на алтернативен вариант.

  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #13

    Помощ за Outlook Express...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Че аз в регистрите му указвам пътя и там гледам как го реже.

    Както и да е, вече минах на алтернативен вариант.



    <div align="right">оргинално мнение на dP</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Поправи си Outlook Express-а и IE-то, защото ползват общи файлове и библиотеки. От самия сетъп в самата директория на Outlook Express-а (или IE-то), като го стартираш ще ти предложи три възможности и избери поправяне, после след няколко кликвания проблема има голяма вероятнст да изчезне. И за по-добър ефект си изчисти регистрите, преди и след поправка, на Outlook Express-а, разбира се с добра програма, защото много програми само симулират чистене, а тези, които чистят разумно и качествено са наистина малко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 07-07-11, 21:36
  2. MS Outlook Express
    От get във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 23-12-05, 10:47
  3. M$ Outlook Express
    От get във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 11-07-05, 19:42
  4. Outlook Express
    От WarLord във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-08-03, 11:05
  5. Outlook Express 6.0
    От XAH във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-03, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе