Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с принтер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #1

    Проблем с принтер

    Постановкате е следната мрежа от пц-та с различни ОС в домейн контролер с windows 2000 server, лазерен принтер kyocera FS 1000 закачен на win98 и шернат за всички от дадена група.Всички пц-та без проблемното печатат на него както трябва.Въпросното пц без значение какъв потребител е логнат след като пуснеш печат забива и след 3-5 минути изважда страницата.И то е с win98 същите драйвери същия софтуер инсталиран на него.Към него има закачен локално матричен принтер който работи както трябва още 1 HP струен по мрежата който също работи както трябва (това го направих само за проба) проблемния и компютъра с принтера са закачени на 1 суич.Смених му мрежовата платка преинсталирах му windowsa но никакъв ефект. Проблемния "вижда" компютъра с принтера по мрежата и си прехвърлят файлове с задоволителна скорост.Освен tcp/ip имат инсталиран и netbeui протокол но и с него и без бего е все същото.



    Ако някой има идея каквато и да била да помага че аз се изчерпах вече

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #2

    Проблем с принтер

    Този принтер не е ли мрежов?

    Аз на работа имам един такъв ама малко по голям модел FS-3800 съм го включил директно към HUB и пей сърце

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    8
    #3

    Проблем с принтер

    Аз имам FS-9500 който бачка без проблеми слагам му 1 IP а на W98 се слага 1 програма kprint за да го види мрежата. Ако не стаа издърпай нов драйвер от сайта на киосера /има колкото искаш и всички работят по различен начин/ [:I] ! Ако и това не помогне обади се в КОНТРАКС те са официален сервиз на КИСОЕРА.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Проблем с принтер

    Според мен си прегледай Biosa в часта му за принтерския порт, там има обикновенно три положения и при теб вярната комбинация е ECP+EPP. Чак тогава провери настройките на уиндоуския драйвер в часта му за спулирането и опашката за печат. И там има около три възможности, пробвай ги една по една, но мисля, че тази по подразбиране е най-подходяща.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #5

    Проблем с принтер

    Как пускаш печат?

    В какъв формат е PS, row, ascii ?


  7. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #6

    Проблем с принтер

    klamer пробвах всички вариянти ама проблема беше другаде темп директорията беше претъпкана и след 15 минутно триене всичко тръгна което обяснява и защо след преинсталацията правеше проблем тъй като в autoexec-а си сетвам темп директорията да ми е c:\temp а при реинстала направих само deltree /y windows и deltree /y progra~1 като autoexeca се е запазил.



    \\offtopic

    Това нещо ми коства 3 дена и поне 100 развалени листа и направо ми иде да се гръмна мерси на всички който отговориха

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем принтер
    От amda във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-11, 16:43
  2. проблем с принтер
    От iovkito във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-06, 11:00
  3. Проблем с принтер
    От DerekMTN във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 12-03-06, 12:55
  4. Принтер проблем :(
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-04-05, 17:17
  5. Проблем с принтер
    От bib във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 17-03-04, 13:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе