Резултати от 1 до 14 от общо 14

Странен проблем? HELP!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    101
    #1

    Странен проблем? HELP!

    Много интересно нещо ми се случи - Имах проблем с компютъра постоянно ми изкарваше Close Explorer.exe иреших да преинсталирам. След преинстала ми даде пак същия проблем, да не говорим че при инсталацията ми забиваше поне 5 пъти. После форматирах, преинсталирах- все същата работа. Харда ми няма Бад сектори - нито грам, махах partitions, форматирах на FAT и на NTFS, слагах 98SE i XP SP-1 - пак същата работа, абе с една дума само дето не му скочих отгоре. Питах много хора дето се занимават с PC-та обаче никой от тях не беше чувал за такова нещо. Аз имам съмнения че е вирус. Помогнете ми ако можете!!![]

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Странен проблем? HELP!

    Като начало дай дефалт настрайки на биоса. При мене на стария комп почва така за забива и неможе да се инсталира вин. Даваш лоад биос дефаулт и става работата. Ако това не помогне имаш повреда във хардуера(дъно, памет, захранване и др.)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    101
    #3

    Странен проблем? HELP!

    Това с Биос-а го правих вече ... само съм дал Disable на Virus check в биоса... нищо друго не съм барал ... пък и занам ко барам .. за това се чудя какво може да е ... Мерси все пак ... )

  5. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #4

    Странен проблем? HELP!

    Погледни вентилатора на процесора дали се върти. Виж радиатора да не се е отместил докато си бърникал вътре. Пробай само с 1 памет ако си с повече. Смени паметта ако имаш откъде.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #5

    Странен проблем? HELP!

    ако не се лъжа някъде из форума някои беше споменал , че и след формат може да си остане вирус ако е в boot sector или нещо от сорта обаче ще те излъжа защото аз лично такъв случай съм нямал поразгледай може да намериш нещо

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    19
    #6

    Странен проблем? HELP!

    Имах същия проблем - смених паметта и се оправи, но доста си поиграх докато разбера. Смени слотовете ако имаш свободни - също помага. И най-накрая извади батерията на дъното или с джъмпер ресетни BIOS - ако това не помогне....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    192
    #7

    Странен проблем? HELP!

    Преди време същия проблем ми се случи на комп с AMD K6-2 на 500mhz, и аз като тебе - форматирах няколко пъти, направих нови партишъни, пробвах с 98,2000,XP, смених паметта, смених вентилатора - не ще и не ще.Смених процесора и проблема се оправи.Сложих този същия процесор на друга машина и там се появи съшия проблем.Така че смени си процесора. (Същия проблем понякога става при клокване, така че ако си го клоквал върни default настройките.)

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Странен проблем? HELP!

    Възможно е СD-то да не чете правилно целият инсталационен диск, при условие, че инсталираш от него. Понамести IDE кабелите и радиатора на процесора. Убеди се при отворен капак, че всички вентилатори се въртят при включен компютър.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    114
    #9

    Странен проблем? HELP!

    На мен ми мяза на бъгава памет има една програмка memtest86 правиш си една дискетка и боотваш от нея и тя ти проверява паметта ( не е 100% сигурно ) но в повечето случай върши работа и открива дефектните памети . Другия вариант е да е или дъно или ЦПУ или пробвай да смениш слота но това вече го казаха просто пробваи различните вазможности, и най-накрая виж да инсталираш от друг носител а не от тези с които досега си пробвал.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #10

    Странен проблем? HELP!

    Общо взето много прилича на хардуерен проблем. Със сигурност не е вирус - след форматиране на хард диска няма как да е вирус. Провери както казаха по-горе RAM, захранване, процесор в тази последователност. 90% е RAM.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #11

    Странен проблем? HELP!

    Мхм.... Ако си форматирал целия хард, не само отделни дялове няма как да е вирус. Резетни биоса за всеки случай.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #12

    Странен проблем? HELP!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Мхм.... Ако си форматирал целия хард, не само отделни дялове няма как да е вирус. Резетни биоса за всеки случай.



    <div align="right">оргинално мнение на D3BEPP</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не си прав!

    И да форматира целия диск, после нали ще го сисне, инсталира уин, драйвери, програми...Ако някъде има вирус, пак ще си го качи.

    Така или иначе, не мисля че проблема е от вирус.

    DEKAH пробвай да намалиш настройките на биоса под стандартните(от 133 на 100, от 100 на 66) и на паметта и на процесора, и виж дали няма да тръгне.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    3
    #13

    Странен проблем? HELP!

    Пробвай с друг инст диск може и самия вин да е бъгав.Всичко друго по темата е казано

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #14

    Странен проблем? HELP!

    Брей, аз предполагам, че той и преди е качвал тези програми и не е имал проблем със тях. Под да форматира аз направо имам предвид груб селски формат, без да спасява програмите и т.н. файлове от харда,щото в тях може да има вирус,както май предполагаш и ти.Формат на колкото дяла има,квото има на дискове после си го качва...Нито буут сектор,нито небуут остава. Оттам вече не знам как е положението с БИОС - вируси... Май презапис или Линукс Ама и според мен по хубуу да даде 10-15 лв за един преглед отколкото да си отваря работа за 5 години напред.Сигурно е както казвате-хардуерен проблем... Весели празници

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 17:02
  2. Странен проблем
    От devyl във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-04-10, 17:05
  3. Странен проблем?!?!
    От rockboy във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 18-09-06, 00:43
  4. Странен проблем!
    От Whiskey във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 04-03-05, 18:03
  5. странен проблем
    От masterross във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 08-05-04, 18:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе