Резултати от 1 до 7 от общо 7

NTFS права в windows xp

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #1

    NTFS права в windows xp

    Здравейте. Натъкнах се на един много тъп проблем... Наскоро инсталирах windows xp и когато ми се наложи да променям правата върху отделните директории зациклих . Махнал съм "simple file sharing", давам properties след това security, add. Изкача ми един прозорец, който очаква да въведа име на юзър или група, пиша името на юзъра, но когато дам ок ми казва че името не е намерено. Казах си може да бъркам името, да ама не - пиша името на акаунта, с който съм логнат в момента, но отново резултата бе същия. Голяма простотия... при windows 2000 беше много по-добре направено, но както и да е. Въпроса ми е какво бъркам при тази операция? Благодаря предварително за отговорите.

  2.  
     
  3. Gadget
    Guest
    #2

    NTFS права в windows xp

    Security -> Add -> Advanced и после отдясно Find Now. Ще видиш всички юзъри и ще избереш точно кой. Ако там не ти ги визуализира, това вече е проблем

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #3

    NTFS права в windows xp

    Показва ми това:





    А защо не ми показва отделните юзъри: Administrator, Guest и т.н.?

  5. Gadget
    Guest
    #4

    NTFS права в windows xp

    Хмм, нямам идея, да не би нещо допълнително да е забранено? Ще се опитам да разбера...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #5

    NTFS права в windows xp

    Преди да дадеш find now дай на бутона object types. Вероятно там ти е чекнато само Groups. Чекни и Users или направо всичките и мисля, че това би следвало да ти реши проблема.......

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #6

    NTFS права в windows xp

    Хм, аз май съм писал глупост по - горе... Съжалявам човеко, но не ми беше заредила картинката, която си публикувал.... Явно е, че са ти включени всички - то си пише. Не виждам обаче основни групи като гости и администратори и мощните юзъри , освен дето няма юзъри, а това е съществения ти проблем.... Виж в location какво е дереджето и да няма нещо объркано там.... Ако не - поразгледай и computer managementa за тези групи и пак се обади....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #7

    NTFS права в windows xp

    Благодаря на всички за отговорите. Реших проблема кардинално като върнах добрия стар windows 2000 [:D].

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. РЕКЛАМАЦИЯ И ПРАВА
    От koceto123 във форум Телевизори
    Отговори: 18
    Последно: 29-12-14, 06:12
  2. Лагер на права пералня
    От bubarak във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 28-08-13, 14:31
  3. какво да права
    От pate във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 07-09-05, 15:42
  4. Програма за права на усери???
    От memo_s във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 24-06-04, 11:12
  5. Отговори: 10
    Последно: 22-07-03, 19:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе