Резултати от 1 до 8 от общо 8

Win XP swap file

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #1

    Win XP swap file

    Здравейте. Инсталирах си WinXP+SP1 и един приятел ми препоръча да си направя на отделен дял суап файла (за по-бързо дефрагментиране). Всичките ми дялове са на фат32. Зададох 1гб на новия диск, но нтфс или фат32 да го оставя и при положение че съм на 256 рам и 900 мх процесор, се чудя какви стойности да задам за суап фсайла. Вашето мнение е ценно за мен, 10х

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #2

    Win XP swap file

    Направи го на NTFS и го форматирай с по голям размер на клъстера примерно 32К. Тъй като swap файла е само един голям файл няма да имаш загуба на място а ще оптимизираш скороста. На дали ще усетиш особено забързване но така и така си отцепил отделен диск.Колкото до размера препоръките са минималния и максималния размер да е един и същ и някъде около 1,5 пъти RAM-a макар че ако имаш примерно 1ГБ рам закакво ти е 1,5ГБ swap като само рама неможе да му напълниш.Ако става дума за домашен компютър и имаш голям диск слагай 500-600 МБ

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #3

    Win XP swap file

    Ето един вариант, който, разбира се, не е непременно задължителен, но от опит мисля, че така е добре:



    - 256 МВ RAM -> 512 MB swap;

    - 512 MB RAM -> 768 MB swap;

    - 1024 MB RAM и повече -> 1024 MB swap.



    Започвам от 256 МВ, защото мисля, че ХР на по-малко си е жива мъка. Разбира се, размера на swap-a зависи и от това колко дисково пространство можеш да заделиш, с какво натоварваш компютъра и т.н. Няма лошо swap-а ти да е на отделен дял и, както ти каза Coppermine, по-добре е този дял да е NTFS.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #4

    Win XP swap file

    Да да глупости, това псевдо правило рам-а х 2.5 не важи до безкрай :-).. с 1024мб рам /даже и с 512/ можеш въобще да не ползваш swap. Защотото на програмите им стига и рам-а и не кешират нищо..



    Не знам дали НТФС или ФАТ32 за такъв суап дял, аз бих сложил фат32, понеже се води доста по-бърз и прост, тук не ти трябват специалните функции на НТФС, а бърз достъп.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #5

    Win XP swap file

    Първо, въздържай се от крайни изказвания кое е глупост и кое не, или поне се аргументирай по-добре. Никъде няма писано за правило RAM x 2.5 - най-многото което съм писал е RAM x 2 при 256 МВ



    Второ, 1 GB дисково пространство е нищо при съвременните обеми на HDD и според мен си струва човек да го задели. Аз съм с 512 MB RAM и трябва да ти кажа, че е имало случаи, в които съм виждал да се ползва swap-файла... е, при 1GB RAM не знам как ще е, но мисля, че с повечко старание бих могъл да го позатормозя [}]

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Win XP swap file

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Здравейте. Инсталирах си WinXP+SP1 и един приятел ми препоръча да си направя на отделен дял суап файла (за по-бързо дефрагментиране). Всичките ми дялове са на фат32. Зададох 1гб на новия диск, но нтфс или фат32 да го оставя и при положение че съм на 256 рам и 900 мх процесор, се чудя какви стойности да задам за суап фсайла. Вашето мнение е ценно за мен, 10х



    <div align="right">Originally posted by svetliof*-*10/02/2004*:* 00:02:16</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Oстави суап файла по подразбиране, така, че уиндоуса да го определя. С параметрите, които си дал за копютъра ти няма смисъл да регулираш суап файла.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    569
    #7

    Win XP swap file

    С 512 рам съм и оптималното при мен (от опит) е 768-768 пейджфайл на един фрагмент! В закачената най-горе тема е описано подробно как се прави това. По отношение на файловата система Coppermine, според мен, се е изказал много компетентно (при мен клъстера е стандартен, защото пейджфайла ми е на системния дял).

    Това са настройките на машините в компютърната ми зала и твърдя, че имат сериозни предимства в дадени приложения пред настройките ”по подразбиране”.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #8

    Win XP swap file

    Мерси, последвах съветите ви и с нетърпение очаквам да видя рязултатите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Promise FastTrak TX4200 , Super Swap 1100
    От radoslaf във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 04-06-13, 10:50
  2. 4U/24 3.5" hot swap кутия, SAS HBA контролери и кабели
    От almagro във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 06-08-12, 20:31
  3. File .GDB
    От Prometey във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 01-12-05, 19:04
  4. FCD file?
    От GATER във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 18-09-04, 09:59
  5. Windows XP Swap file
    От lightmaster във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 19-03-03, 22:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе