Резултати от 1 до 9 от общо 9

Как да вържа к-те в LAN към proxy?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    19
    #1

    Как да вържа к-те в LAN към proxy?

    Може ли някой да обясни (по възможност-ЦВЕТНО) на начинаещ като мен как да си настрой компютрите в LAN (който са със статични адреси (без DHCP)) да се свързват с dial up router(в случая компютър с качен Freesco 2.6). В help-a пише че трябва само да го посоча като default getawey и DNS – направих го в настройките на TCP/IP но без резултат. Ще съм благодарен на всеки който ми помогне с подробно обяснение.







    Променено от b_sokolov на 20/10/2001 11:46:16

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #2

    Как да вържа к-те в LAN към proxy?

    Е това е всичко, което трябва да направиш! Само Gateway и DNS.





    Gateway да е IP-то на FreeSCO-то, DNS-а - ако има DNS на FreeSCO-то пак неговото IP, ако няма - на ISP-то DNS-а. Ако със IP-то на FreeSCO-то за DNS не работи, пробвай този на ISP-то.



    BEWARE! INTEL INSIDE!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    19
    #3

    Как да вържа к-те в LAN към proxy?

    еxabyte благодаря ти за отговора, но това вече го правих. Забравих да кажа че съм в дълбока провинция и ползвам услугите на NeTel, а за тях нямам DNS(поне не знам да има). А когато влезна в настройките на IExplorer-a на Connections не трябва ли да настроя LAN settings и как точно да стане(там има някакъв port-какъв е?). Извини ме но съм много невеж




  5. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #4

    Как да вържа к-те в LAN към proxy?

    Netel не може да нямат DNS, без DNS няма интернет!



    Ако на freesco-то не е настроен DNS то няма интернет и по никакъв начин не можеш да имаш и на твойто PC, освен ако не го настроиш на твоито.





    А относно IE - нщо не пипаш, ако не настровай proxy.



    BEWARE! INTEL INSIDE!



    Променено от exabyte на 20/10/2001 14:56:08

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #5

    Как да вържа к-те в LAN към proxy?

    b_sokolov: za IE probwai prywo bez proxy dali wyrwi ako ne wyrwi otiwash w options/connections otdolu ima pole Lan Settings tam mu dawash use proxy server i pishesh ip-to i porta.



    chestno kazano ne znam kakwo e FreeSCO ako tozi router ima DNS server na windowsite kato nastroiwash DNS-tite sloji ip-to na FreeSCO-to, ako nqma se obadi na dostavchkia ti i go pitai za IP na DNS-a.

    IP-ta i subnet mask na PC-tata slojil li si ili samo DNS i GW ???



    Znachi probwai da pingnesh www.setcom.bg i da pingnesh 195.230.0.24 ot nqkoi windows ako mojesh da pingnesh IP a ne mojesh da ping hostname znachi problema e w dns-a, a ako ne mojesh da pingnesh i IP-to znachi nqmash izobshto net na windowsa, tyrsi problema w GW-q ili w nastroikite na mrejata - ip i subnet mask wij dali routera i win-a sa w edna i syshta mreja da ne bi routera da e samo wyw mrejata na isp-to. ai kato kajesh kwo e stanalo sha mislim natatyka ...




  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    Как да вържа к-те в LAN към proxy?

    И аз за пръв път чувам за FreeSCO (тва си е минус за мене), но си мисля, че по-голяма помощ ще получиш, ако кажеш каква е целта на занятието. Оставам с впечатление, че си сглобил малък LAN и искаш да споделиш Internet достъпана единствения компютер с вразката с останалите. Ако това е проблема той се решава много лесно...





    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #7

    Как да вържа к-те в LAN към proxy?

    Ghost e mnogo prav ako naistina iskash da napravish tova ne ti triabva nikakuv Freesco 2.6 prosto pravish masina s win98 SE instalirash internet connection sharing na servernata mashina pravish nastroika na tcp/ip IP 192.168.0.1 mask 255.255.255.0

    za lan kartata na servera.

    Za clientskite mashini :

    IP 192.168.0.2 .. 254 mask 255.255.255.0

    GW 192.168.0.1

    DNS 192.168.0.1



    nastroivash dailup connectiona na servera da nabira pri zaiavka ot clientskata mashina i vsichko trugva.



    nastroikata na dailup connectiona na servera

    ti a dava dostavchika na internet.....




  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    118
    #8

    Как да вържа к-те в LAN към proxy?

    Stranno vse pak kak nikoi puk da ne e chuval za FreeSCO ? Uj wse razni hora deto razbirat i to ot dosta neshta po tova koeto sum chuval i slushal - FreeSCO se deli na 2 dumichki - Free i SCO, Free niama da obesniavam kakvo znachi - predpolagam vsichki znaiat a sco - znachi Santa Cruz Operation i e ne bezizvestna *nix OS.




  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #9

    Как да вържа к-те в LAN към proxy?

    Все пак това е под-тема на "WINDOWS"...има си отделен TOPIC "Linux"...там май щеше да е по-подходящо да се разисква *nix приложение...





    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да вържа бойлера???
    От Mindburner във форум Бяла техника
    Отговори: 7
    Последно: 24-02-13, 09:23
  2. Как да вържа система 5.1 към ТВ
    От yavkata във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 05-10-10, 21:40
  3. Как да си вържа бойлера?
    От valerko във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 06-08-08, 19:41
  4. Отговори: 12
    Последно: 22-04-05, 09:49
  5. PC-то "увисва" като се вържа в интернет..??
    От naughty hacker във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 27-08-03, 15:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе