Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Win XP Full натоварено CPU???!!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #1

    Win XP Full натоварено CPU???!!!!

    здравейте, напоследак WIN стана много бавен,наскоро инсталирах с

    service pack 1, и оттогава така ужасно ми се забави системата че направо ми къса нервите, Диспечер на задачите ми дава 100% натоварване на CPU-to, без да е стартирано нищо, освен icq.компа ми е P IV-2.66 Ghz 256 DDR, ATI Radeon 9200 se 128 DDR,80 GB HDD.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Win XP Full натоварено CPU???!!!!

    нищо чудно да си си хванал blaster

    иди на www.symantec.com и си дръпни removal tool. това ако не помогне кажи кой точно процес ти гълта 100%

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #3

    Win XP Full натоварено CPU???!!!!

    Едва ли е blaster - поне ilhanbg не се оплаква от периодичен блокаж. Все пак провери наистина кой процес ти ангажира процесора. Само не казвай, че System Idle Process ти яде 99% []...

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Win XP Full натоварено CPU???!!!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">здравейте, напоследак WIN стана много бавен,наскоро инсталирах с

    service pack 1, и оттогава така ужасно ми се забави системата че направо ми къса нервите, Диспечер на задачите ми дава 100% натоварване на CPU-to, без да е стартирано нищо, освен icq.компа ми е P IV-2.66 Ghz 256 DDR, ATI Radeon 9200 se 128 DDR,80 GB HDD.



    <div align="right">Originally posted by ilhanbg*-*23/03/2004*:* 11:07:17</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Натискаш "трите" клавиша (Ctrl+Alt+Del) и виждаш, кой процес хаби ресурс най-много (обикновенно 98 или 99%). Маркираш го и натискаш "<font color="orange">Kill process</font id="orange">" след това всичко ще ти е наред, освен, ако не си убил жизнено важен за системата процес.

    ---



    Има много причини за да се случи това при теб, но най-често е от<font color="yellow">:</font id="yellow">



    <font color="yellow">- </font id="yellow">много инсталирани програми

    <font color="yellow">-</font id="yellow"> лошо инсталирана програма

    <font color="yellow">-</font id="yellow"> вирус (но това е най-малко вероятната причина)

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #5

    Win XP Full натоварено CPU???!!!!

    Бе баш вирус е най - вероятната причина, ама....

    А като откриеш процеса - върви в run - regedit - HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run и го разкарай и от там. Разгледай си и директорията Startup за неща, които не си вкарал там или не са ти непременно необходими. А има ли там неща, които не си добавил ръчно и съдържат в корена си нещо като ...update... - Направо го махай. За премахнатите съмнителни процеси можеш да провериш и в run - msconfig - startup, като има махнеш отметките, ако все още имат такива.

    Е, ако не стане - пиши пак, ама повече...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Win XP Full натоварено CPU???!!!!

    бастисай визуалните настройки на XP -to , и няма да бави повече

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    Win XP Full натоварено CPU???!!!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">бастисай визуалните настройки на XP -to , и няма да бави повече



    <div align="right">Originally posted by Mr.TECHNO*-*23/03/2004*:* 16:20:28</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Визуалните теми нямат нищо общо. Аз имам мощен компютър и винаги работя без визуални теми и други подобни и наблюдавам същия ефект понякога за изяждане на ресурсите на процесора 99%. Нямам вируси и поддържам системата ми в пълен ред, като по няколко пъти на ден (параноично) чистя регистрите, преглеждам стартиращите се програми и процеси и дефрагментирам. Все пак забелязах три програми, които правят тази беля, когато се бъгнат, иначе си работят при нормални обстоятелства. Така, че проблема на човека е от бъгнал се софтуер с 95% вероятност.

  10. sven
    Guest
    #8

    Win XP Full натоварено CPU???!!!!

    Ако това е от бъг в някакъв софтуер господ да му е на помощ,защото много трудно(не невъзможно)да разбере от какво.Особено ако няма опит за това.Ше трябва да се научи да ползва Norton Ghost ако иска

    да се справи с пъти по-бързо.Аз както ме е научил опита вероятностите при компютрите имат други измерения(най-вероятното излиза невярно и обратно)Така де аз съм си малко фолософ и ако и ilhandg(как го измисли това готино име)нека направи следните 2 прости операции:

    1.Ако ползваш Flash Get иди във неговата папка \BACKUP\ и виж дали има file на име cd_install277.exe-просто го изтрий.

    2.Дай Search(F3) на твоя системен дял(предполага се c:\ и търси cd_clint.dll и ако го намериш просто го разкарай)

    Не знам дали ще ти помогне но поне опитай.При мен беше същото- и ми костваше няколк хиляди бели косъма на главата да го открия.Тези два файла сами по себеси не са вируси(Нортон ги открива но първия не иска да го отстрани)но при мен генерираха такива процеси от които ми се завиваше свят.

    А бе толкоз-опитай и ако има нещо-пиши!!!

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    4
    #9

    Win XP Full натоварено CPU???!!!!

    Трябва да ви кажа че и аз имам почти същия проблем от няколко дни насам само дето се получава чак след кaто Windowsa XP SP1 е рабптил няколк часа савсем нормално и изведнаж като се почне explorer.exe заема 99% от процесорното жрме и сичко се сбозясва. Приложенията крашват и трябва да се рестартира. И аз парво реших че е Вирус ама Нортъна не откива нищо а и сичките фиксове които пуснах не намериха нищо. Накрая реших че е от Мрейата и някой ме Флъдва ама сам си с Zonealarm Pro и не вярвам тои да пропуска атаки. Интересното е че това започна когато се свързах към Лана.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    4
    #10

    Win XP Full натоварено CPU???!!!!

    Забравих да кажа че системата ми се поддържа доста старателно от мен самия и досега не сам имал подобни проблеми, а това се случва дори с прясно ghost-нат Уундоус без почти никакви инсталирани приложения. А сега ми кажете че това не е странно. Даже във форума на техното от извесно време умуват над проблема и още нищо.

  13. Gadget
    Guest
    #11

    Win XP Full натоварено CPU???!!!!

    Ами кво да ти кажа, минал съм през доста PC-та с подобни проблеми и ги отстранявам на място. Каквото и да се умува по форумите, този проблем не се решава само с "пипни ме тук, и тук, и тук навсякъде пипни ме". Трябва си опит и набито око. Най-често от това дето не очакваш, то ти е проблема...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #12

    Win XP Full натоварено CPU???!!!!

    Explorer.exe нааква работите много често, ако някъде имаш недовършен или повреден файл, развален или пречещ кодек или нещо такова. Ако е така, ще се проявявва винаги, когато отвориш определени папки или дялове и след това процесът става необратим. Би могъл евентуално експлорерът да рестартира, но дали да го прави, е конфигуруема настройка и ако не го прави, ще се мъчи. Ако е така, както описвам ситуацията, като намериш повредения файл, го изтрий с някое командер-че.

    Не пречи и да го махнете тоя сервис пак и да го дръпнете п отрудния начин - от сайта на Майкрософт.

  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #13

    Win XP Full натоварено CPU???!!!!

    Обикновенно, когато explorer.exe заема 99% от ресурсите на процесора, проблема е в антивирусната програма, най-вече Norton-ската (2003, 2004). При нея има най-голяма несъвместимост и бъгавост с ХР-то.

    --------

    Друга ситуация, която предизвиква зависване поради черпене на 99% ресурс при мен е, когато пусна функция "търсене" като търся всички картинки (графични изображения) от моя РС. Поблема е, че и с ThumbPlus v3.x и/или v6.x при сканиране пак се получава същия ефект. Общо взето с "kill process" се решава въпроса, но не и причината за зависването.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    13
    #14

    Win XP Full натоварено CPU???!!!!

    Аз скоро пипнах чрез IE накакви гадини, които се бяха стартирали кой знае как, а аз просто си browse-вах. Намерих ги и ги разкарах. Но реших като имам време да сглобя едно програмче, което да следи кой работи и гости които не съм канил да не пуска. Бях ползвал преди много време нещо, казваше се някакъв Officer или нещо подобно. Мисля, че е отлично решение за защита - все пак колко често човек си пуска съвсем нова програма?

    Ако някой знае нещо готово, вече направено, нека да сподели

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    4
    #15

    Win XP Full натоварено CPU???!!!!

    Ами аз още снощи успях да се преборя с проблема оказа се че ffdshow нещо не успява да се спогоди с бъгавия виндос и след като стартирам няк'во ави след това експлорера се бъгва. Махнах ффдшоу-то и работата се оправи. Само доео ми изпили нервите докато го намеря. грррррр

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 3D Телевизор LG 47LW5500 - 3D, 2D->3D, Smart, FULL LED, FULL HD
    От dstanoev във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 11-03-12, 00:24
  2. FULL LED tv?
    От vasy във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 01-07-10, 21:37
  3. HD ready и Full HD
    От maddog9 във форум Телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 01-04-10, 00:11
  4. процесор и FULL HD
    От единак във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 20
    Последно: 29-06-09, 08:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе