Страница 2 от 116 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1727
Like Tree8Одобрявам

Собственици на климатици 100V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #16

    Re: Собственици на климатици 100V

    Като чета във форума мненията на други участници относно климатиците на 100 волта /стари или нови/ оставам с впечатлението, че май много не са разпространени такива машини. Обаче като гледам по балконите на някой блок в Пловдив японските машини ако не са повече то поне не отстъпват по количество от европейските машини. Според мен ако хората не бяха доволни нямаше да ги купуват. Винаги ще има и недоволни. Но ползотворен спор с конкретни примери и доказателства относно техническото ниво на техниката внесена директно от Япония и тази произведена основно за източно европейският пазар не може да се получи. Да се каже , че една техника е нестандартна само защото е на 100 волта захранване е несериозен довод особенно като се има предвид, че Япония има доста по-високи технически изисквания към техниката продавана на нейният пазар.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #17

    Re: Собственици на климатици 100V

    Я ми сканирай една декларация за съответствие на такъв климатик и я сложи във форуима. А защо няма книжки на български като са всичко им е легално. Нали по нащо законодатество трябва да има книжка на български.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #18

    Re: Собственици на климатици 100V

    Декларация за съответствие има и тя може да се види в магазина. Не са длъжни да дават копие с всеки уред. Преведена книжка също има, както и етикет на български на самата стока.
    И въпреки това за мен спора трябва да е технически а не правен. По нашето законодателство знаеш ли колко неща трябва да са иначе пък те не са. Много му дреме на някой дали са му продали легално внесен климатик или не. След като една фирма е на пазара 10 години и продължава да се развива значи има клиенти и те са доволни. Този въпрос няма какво да се обсъжда.
    Важно е технически кое изделие е по-качествено, това за японският пазар или това за нашият?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #19

    Re: Собственици на климатици 100V

    Има си официален вносител за всяка марка. Тези официални внисители имат и пълната сервизна документация. Имат и договор за доставка на резервни части. То го няма при японските модели.
    Копие от декларацията за съответсвие трябва да има във всеки климатик. Книжка на български няма. Има преведено дистанционно. Ти ако си търговец на такива клиамтици е ясно защо ги защитаваш.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #20

    Re: Собственици на климатици 100V

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Има си официален вносител за всяка марка. Тези официални внисители имат и пълната сервизна документация. Имат и договор за доставка на резервни части. То го няма при японските модели.
    Копие от декларацията за съответсвие трябва да има във всеки климатик. Книжка на български няма. Има преведено дистанционно. Ти ако си търговец на такива клиамтици е ясно защо ги защитаваш.
    Всеки може да стане "официален" вносител. Специално пък любимите ти Дайкин са абсолютно отворени към всякакви търговски мрежи.
    http://www.cemark-bg.org/16.htm Това ти я линка за декларацията и вземи да го прочетеш че да спреш да пълниш форума с неверни приказки. Неща да пиша името на фирмата която от десет години е на пазара в Пловдив, че да си направиш една екскурзия и да видиш как си продават климатиците. Книжката не е сто на сто преведена но указанията за потребителя и спецификацията са. Аз търговец не съм не съм и бил и не защитавам никой освен правото на честна информация и избор. След като някой продава японска техника от толкова години сигурно си е уредил добре сервиза иначе одавна да е фалирал.
    Джулиане стига с тези измислени доводи срещу нещо което си е доказало, че има пазар и явно си има свойте почитатели.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #21

    Re: Собственици на климатици 100V

    Те и Магнум Д са официален вносител на най-продаваните климатици MIDEA,но и те нямат описание на български

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #22

    Re: Собственици на климатици 100V

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Всеки може да стане "официален" вносител. Специално пък любимите ти Дайкин са абсолютно отворени към всякакви търговски мрежи.
    http://www.cemark-bg.org/16.htm Това ти я линка за декларацията и вземи да го прочетеш че да спреш да пълниш форума с неверни приказки. Неща да пиша името на фирмата която от десет години е на пазара в Пловдив, че да си направиш една екскурзия и да видиш как си продават климатиците. Книжката не е сто на сто преведена но указанията за потребителя и спецификацията са. Аз търговец не съм не съм и бил и не защитавам никой освен правото на честна информация и избор. След като някой продава японска техника от толкова години сигурно си е уредил добре сервиза иначе одавна да е фалирал.
    Джулиане стига с тези измислени доводи срещу нещо което си е доказало, че има пазар и явно си има свойте почитатели.
    Е, добре де, дай да я видим самата декларация за съответствие на твоите любими 100 волтови климатици.

  10. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #23

    Re: Собственици на климатици 100V

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Е, добре де, дай да я видим самата декларация за съответствие на твоите любими 100 волтови климатици.
    Изобщо не мога да разбера какво толкова си се хванал за тази делкарация за съответствие?
    Просто когато човек реши да си купува втора ръка или нов МАРКОВ климатик си взима 110В японски и си решава проблема.Аз също съм купувал от пловдивската фирма клими и съм много доволен и ако знаеш за какви бройки монтажи става въпрос изобщо няма да отваряш дума за гаранция и тем подобни.
    Фирмата си е изградила място на пазара и все още си съществува , и твърдения че нямало резервни части и гаранция са просто смешни.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #24

    Re: Собственици на климатици 100V

    Цитат Първоначално публикувано от Tecno
    Те и Магнум Д са официален вносител на най-продаваните климатици MIDEA,но и те нямат описание на български
    Имат вече

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #25

    Re: Собственици на климатици 100V

    Хора, в този контест на спора, има ли някой превод на дистанционното от японски на български става въпрос за Дайкин F25FTPS?
    Ще съм ви много благодарен!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #26

    Re: Собственици на климатици 100V

    Emo прати модела на дистанционното отзад го пише.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #27

    Re: Собственици на климатици 100V

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Имат вече
    Освен за инверторите аз на другите модели не съм виждал а те са много

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #28

    Re: Собственици на климатици 100V

    интересна дискусия се получи всички срещу един
    то е ясно blue1 кой каквото да ти казва ти си знаеш твоето (което всъщност не е лошо) но се опитваш да убеждаваш хората в неверни неща.
    Климите на 110V са за мрежа с честота 60 Hz, като в БГ последно беше 50 Hz. Това с траф не виждам как може да се промени - оттам идва и допълнителната неефективност и неестествени работни условия на работа на максимално изстисканите икономии от японските климатици. Като друг аргумент е това че тези машини реално не би трябвало да се продават в магазините (сега че някой е намерил цаката да ги продава е друга история) - причината - просто тази Техника (качествена или не) не отговаря на БЪЛГАРСКИЯ ДЪРЖАВЕН СТАНДАРТ. Аз не казвам че японските машинки са лоши, напротив по качествени са от евопейските/тайландски/китайските им аналози но аз бих си взел такава машинка единствено ако живея в Япония, USA или някоя от останалите държави където 110V 60Hz са стандарт. Мисля че повечето ще се съгласят с мнението ми.

    ПС: Интересно ми е да узная, продават ли се японски климатици на 110V в Германия, Франция, Италия и другите европейски държави. Просто любопитство. Аз лично мисля че няма пазар за такава стока там но това е просто предположение. Очаквам някой видял белия свят да се изкаже

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #29

    Re: Собственици на климатици 100V

    Цитат Първоначално публикувано от Tecno
    Те и Магнум Д са официален вносител на най-продаваните климатици MIDEA,но и те нямат описание на български
    Някой знае ли дали тази фирма-"Магнум Д" имат представителство в Пловдив?Моля за адрес или телефон.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #30

    Re: Собственици на климатици 100V

    saint056a не знам от кой край на света си виждал клими но съм готов да се хвана с теб на бас, климатиците продавани в Япония са на 100 волта, 50-60 херца, в някой краища основно някой от островите климите са на 200 волта 50-60 херца, поради тази причина повечето фирми в Япония продават и от двата вида модели на 100 и на 200 волта. Това са фактите и още един от тях е че трафа който поставят в България практически не оказва никакво значимо влияние. За САЩ мога да споделя наблюдението си, че там ако сградата не е централно климатизирана се поставят прозоръчни климатици- основно, абе тяхният пазар и в това отношение не е много напреднал. В страните от западна Европа не се продават клими предназначени за Японския пазар, но няма какво да сравняваме нашият беден пазар с техният още повече като прави впечатление, че там цените са по-ниски. За самата Япония обаче пазара на употребявана техника е доста развит, има магазини в който се продават само употребявана електроника нещо като нашите оказиони но доста по-големи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 116 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Собственици на климатици 100V - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1648
    Последно: 14-01-24, 12:51
  2. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  3. Въпрос за климатици 100V
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 06-10-13, 10:10
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 18:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе