Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 123

Собственици на климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #1

    Собственици на климатици

    Идеята ми за тази тема е следната-който какъвто климатик ИМА, да публикува мнението си-положителни и отрицателни ,за да може на който му предстои покупка,да прочете първо кое,какво и т.н.В темата "Обсъждане на всякакви климатици" се обсъждат доста работи и често се повтарят питания за едни и същи модели(на повечето хора не им се четат 85те(и нарастват) страници).И ако мож без offtopics.Да пробваме.

    Аз имам Хитачи RAS-35YH4(инверторен) от 1 месец.Има 3 степени на вентилатора,таймер.Шума на външното тяло е доста нисък,на вътрешното е поносим(разположен е над главата ми,над дивана).Засега се справя идеално в отопление(за изстудяване не знам още).На 21 градуса е добре,на 23 ми става много топло,на 32 за половин час достигна 28(не се живее).Не ми харесва само хода на клапата-около 60градуса,без да застава в напълно хоризонтално положение.Има 2 допълнителни филтъра(не знам колко функционални).

    Хайде похвалете или оплюйте вашите :Мидея,Осака,Митсубиши,Панасоник,Нео,Хаер и т.н

    2 години по-късно и вече съм без него -компресора му сдаде багажа

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #2

    Re: Собственици на климатици

    Това ще е истински полезната тема - опитът*
    Мидеа 12-ка /MSF3/, втора година ще се топля, много добре грее, харчи разумно /2бр харчат мах 100лв/, НЕ ЗАМРЪЗВА дори на -18С, тиха е.

    НО, пука яко когато се включи да размразява, пуфка, когато сменя режима от размразяване към отопление.... /за спалня не става/. Тези всичките неща изчезват когато стане под -10 защото почва да духа не толкова горещ въздух и топлинните разширения са по-малки*

    Panasonic PW12DKE в спалня /14м2/ точно над леглото е. Не се чува пукане, леко цъкане, но само ако се заслушам, на най-ниската степен на вентилатора е перфектен. Когато се размразява се чува само веднъш леко пуфкане, но само ако си буден/мидеата ме будеше /. Външното тяло е безшумно, но отвътре се чуват леко ниските тонове на компресора, не пречи. Единствения "проблем" беше индикатора за качество на въздуха, който светеше доста силно и осветяваше целия таван на стаята, изключих го от дистанционното и вече съм доволен. Който търси евтин климатик за спалня - той е

    За цената си са добро решение, но за кухня, дневна, ....
    Очаквам предложения за спалнята все още!

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #3

    Re: Собственици на климатици

    Чудесна идея!* Нека моделите на климите да се открояват (болд и червено напр.) за да може по-лесно да се филтрира, ако някой желае да прочете отзиви за конкрретна марка и модел.

    За да не флудвам темата го поставям тук, но е отговор на долното мнение: с две ръце го подкрепям.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #4

    Re: Собственици на климатици

    Моя КлиматикGENERAL » Стенен тип » ASH 9 UB пласмасата пука,не много ама пука,топли и при -20 миналата зима,пали и от раз при тая температура,вентилатура го държа на AUTO и той сам си регулира оборотите,при най силна степен се чува свистене на въздуха ,но при по ниските степени почти не се чува,миналата зима в най студеното струята топъл въздух беше 45-47 градуса,много рядко се размразява най много 3 пъти на 24 часа в най големия студ,сметката ми за ток не надхвърли повече от 95 лева,при положение че лятото плащам по 45-50 лева.
    Ми това е в общи линий

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    19
    #5

    Re: Собственици на климатици

    От наколко дни имам Midea MSF1-09HR, за момента конкретни наблюдения нямам че в Бургас все още е топло, иначе температурата на изхода е 53 градуса, но си пука, тва обаче не ми пречи, хем е в спалнята. Единствено се получава нещо като хидравличен удар и се чува доста, но може и нещо от монтажа да е.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #6

    Re: Собственици на климатици

    Panasonic E12DKE в 20м2 хол, добра изолация и лоша дограма.
    + Има мощностен запас достатъчен за да затопли стаята от 18 до 24 за 45 минути ( това беше при 0 градуса )
    + Много осреднено харчи 650 W/h
    + Компресора не се чува
    - Вентилатора на вътрешното тяло се чува дори и на най-слабо + тих режим ( поне мен ме дразни )
    - Като всяко марково нещо е скъп 1550 с монтажа

    Panasonic PW9DKE в 20м2 кухня + трапезария, добра изолация и лоша дограма.
    + 650 с монтажа за марков климатик си е супер
    + Топли добре, е не колкото Е12, но за обикновенна 9-ка е достатъчно
    + Много е тих, на най-слабата скорост почти не се чува
    + Много осреднено харчи 300 W/h
    - Външното тяло е шумно
    - Размразява често ( съответно през това време не топли )

    Имам ги от няма и 2 седмици.


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #7

    Re: Собственици на климатици

    Притежавам Panasonic CU - E15DKE от около 1 месец...Външното тяло е супер тихо. вътрешното се чува когато е на макс вентилатор, но не дразни ( поне мене и жена ми ). За около 15 мин стопля помещение около 36 квадрата с височина 2.8 м ( но все пак най-ниската външна температура която сме виждали в Бургас е 3 градуса ). Монтажната група от Вента Клима си свърши перфектно работата и нямам никакви забележки към тях...Единственият проблем засег ( а се надявам да е единствения ) беше че при първоначалното пускане от вътрешното тяло се чувала много странни звуци , но след отварянето му се оказа че единият лагер е излязъл от мястото си и след наместването му съм повече от щастлив собственик Нямам електромер на климата, но за около 1 седмица пускане от 18 часа до 2 часа, сметката за ток се е вдигнала с около 2 лева....
    П.С. Даже жена ми твърди че на този шум може да се спи и вече не би имала нищо против да монтираме един и в спалнята..

    Опссс, забравих да кажа че това удовоствие го има за 1800 лв с монтажа

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    50
    #8

    Re: Собственици на климатици

    Аз имам Panasonic PE9DKE - т.нар. китайски Панасоник, инвертор от август. Доволен съм от климатика - тих е, има 5 степени на вентилатора, добре охлажда/отоплява без резки промени в температурата. Външното тяло на практика не се чува - чува се само при абсолютна тишина и то съвсем тихо, вибрации няма, въпреки, че при мен не са слагали гумени тампони. Вътрешното е доста тихо, особено на първа скорост, което обаче не ме улеснява много със спането - просто не мога да спя на шумове и още свиквам. Може би единствения му недостатък е че пука при отопление - не е много, но си пука. От няколко дена му следя консумацията - средно около 8 киловатчаса на ден при отопление на ниски температури - 18-20 градуса. Помещението е 15 кв.м. около 45 кубика с ужасяваща изолация - лоши дограми, отгоре неизолиран таван, отдолу не живее никой, две външни стени без изолация, като спреш отоплението (каквото и да е) става нетърпимо за около 1,5-2 часа. Досега се е размразявал веднъж на около 3 градуса когато беше влажничко навън и го бях усилил нарочно - в момента е доста влажно, но тъй като е настроен на 18 градуса изобщо няма лед по външното, а е около нулата... При размразяването се чува едво "пухване" от вътрешното и сътветните припуквания от пластмасите после... Дано не го прави често... Абе добре е за цената си. Виждал съм доста по-скапани климатици...*

    Забравих и за другия климатик - в офиса. Осака, 12ка обикновен сплит, не и знам модела - с кръгъл дисплей на вътрешното и едни звездички мигат там . Кво да ви кажа - не ми харесва. Много е шумно и вътрешното и външното, сравнено с Панасоника е като болид от Ф1. Вътре трака понякога, но пък не съм го чул да припуква. На отопление не ми харесва нещо - за да е 21-22 градуса трябва да го пуснеш на 28-29!!! Не знам нормално ли е... Май не е. Иначе топли добре, и на охлаждане е добре. Обаче външното тяло е особено шумно - и компресора, и перката се чуват... Все още не съм го виждал да се обледенява. Също е лошо, че има релета във вътрешното които се чуват - включват перката и външното тяло. Ако се използва в спалня определено не е добре да ти цъкат релета над главата...

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    7
    #9

    Re: Собственици на климатици

    Имам OSACA 09 JB неинверторен ,за сега се държи много добре* въпреки ,че много лоши думи има за тях във форума , топли много добре и не е шумен

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    55
    #10

    Re: Собственици на климатици

    Panasonik CU XE 12 DKE 1500 лв-Малайзия.
    30 кв.стая, южна, без изолация.Мощен климатик.Компресора е изключително тих, но вътрешното тяло е шумно.Има 5 степени на вентилатора и на най-ниската е шумен.Има и тих режим и дори тогава на първа степен е шумен./На мен по принцип шума не ми пречи- заспивам с музика или ТВ, но това определено ме дразни/
    Пластмасата не пука, не знам какъв е разхода на ел.-от десетина дни съм с него.
    Има екстри като кислород и йонизация, но не бих казал, че има някакъв осезаем ефект от* тях.В момента е -1 градуса-топли добре при тази температура.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #11

    Re: Собственици на климатици

    Здравейте. Имам климатик Hisense 14-ка, инвертор, модел KFR-4001G/BPE. Ползвам го от 12/2003г в Бургас, до Морската градина, на 3-ти етаж.
    Това са му характеристиките:

    Произведен: 08/2003
    Отопляема мощност: 6kW
    Охладителна мощност: 4kW
    Въздушна циркулация: топло - 630, студено 680 m3/h
    Консумация: топло - 2,14kW/h студено - 1,54kW/h
    Шум:
    топло - външно тяло 33/42dB вътрешно тяло 40/48dB
    студено - външно тяло 34/43dB вътрешно тяло 40/49dB

    Така, всичко това е от стикера на климатика.

    Иначе - какво да Ви кажа, много, ама много е як. При външна температура 2-3 градуса, дава 54,4 градуса на изхода. Дограма PVC, топлоизолация 2,5см отвътре и отвън. Съседи отгоре, отдолу и отстрани. Освен това, вратите са отворени постоянно и отоплявам всичко само с климатика - хол 27кв.м /южно изложение/, коридор 7кв.м, спалня 16кв.м /северно/ и детска 15кв.м северно/. Температурите, които поддържам са: хол 23-24 градуса, спалня 18-19 градуса, детска 18 градуса.

    Освен това, ВКАРВА свеж въздух - много е удобно, когато гостите ти пушат.



    Идеята на темата е да се описват лични впечатления от собственици на различни марки и видове климатици, а не да се преписват рекламните брошури на тези или онези марки. По-добре дай линк към страницата на продавача/производителя на климатиците, така че който го интересува да може да погледне и рекламни брошурки.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #12

    Re: Собственици на климатици

    Midea MSS-12HR (3500/4400W) с компресор Matsushita(made in China) и двойна пита на външното тяло което е средно шумно. Размразява се на време:от един до няколко часа. Топли доста добре но и доста пука(не става за спалня според мен, но на жената хич не и пречи)! 3 степени на вентилатора като на най-ниската може да се спи(ако не пречи пукането разбира се)! Има АСПИРАЦИЯ(САМО изкарва въздуха навън,) Температурата на въздушната струя при най-ниска степен на вентилатора и външна +8* достига до 59* , а при външна -5* достига до 51* Дистанционно с фосфоресциращи бутони и светещ дисплей, няма часовник но има таймер! Максимална консумация: на Охлаждане-5А, Отопление-7,4A(Измерени, не от табелката)

    ELITE (KELON) AS-12VR4FD2 Инвертор с компресор Sanyo(made in Japan)с единична пита на външното тяло което не е по-шумно от същото на Малайзийски Инверторен Панасоник 12-ка отпреди 2г., абе средно шумно за инвертор! За 2месеца експлоатация се размрази само веднъж - при отрицателна температура! Топли доста добре като почти не пука, но най-ниската степен на вентилатора върти сравнително бързо (съответно шуми повече) има 3 степени на вентилатора като мисля че след свикване може да се спи без проблем на този климатик! Температурата на въздушната струя при външна +8* достига до 60* , а при външна -5* достига до 54* Дистанционното няма часовник но има таймер. Номинална консумация - 2,8A(след влизане в режим при зададени 24*/реални 20* в стаята) Максимална консумация при Отопление-8,5A (режим Super Heating)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    30
    #13

    Re: Собственици на климатици

    At homeOSAKA 17-ka K FR45GW/JNW /niskotemperaturna ot Septemvri 2003/ 3-ta zima no problems,
    At office 3 br. HITACHI 9-ki obiknoven split /ot 1998 g., ve4e trudno im trygvat osevite ventilatori na vytre6nite tela ta triabva da se pobutnat i v na4aloto mnogo trakat, abe maj sa za smqna...ina4e rabotqt ama kogato vyn e -10-12 duhat sravnitelno hladen vyzduh, abe za smqna ...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #14

    Re: Собственици на климатици

    Toshiba RAS-285LDR секънд хендс, стая 18 кв.м. с кофти дограма и неизмазана северна стена,на тази стена има вътрешна изолация стиропор 2 см.
    За 30 денонощия непрекъсната работа от 10.10 до 10.11 92 киловата при настройка 22 грдуса.
    Тошиба японсаката сила :Super:

  18. KrK
    KrK е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    7
    #15

    Re: Собственици на климатици

    Купих OSAKA CH-12JS INOX * за хола 20 кв.м.(52 куб.) и не останах доволен.Вътрешното тяло пука много, външното е доста шумно и най-лошото е , не може да стопли стаята.Работи макс. 10-12 мин. и после изключва за 20 ,което е добре за сметката за тока , но не и за температурата в стаята.И това е при зададена температура 26 градуса.Като реалната температура не става пове4е от 22.

    Също така купих и HAIER HSU-09H03/Z1 за стая 14 кв.м(35 куб.) , която ползвам за работен кабинет и прекарвам почти целия ден там.Впечатленията са отлични.Хаер-а по4ти не пука, много рядко се случва и то съвсем тихо.Външното тяло също е много по-тихо от това на Осаката.И най-голямата разлика е ,че топли.Днес реших да направя малка статиска относна работат му и тя е:
    При включването му тази сутрин работи 40 мин за да достигне 25 гр. и от там нататък за периода от 11 часа до 14.34 се включил за общо 50мин. през останалото време вътрешното тяло работи само на вентилатор с много намалени обороти.И температурата през цялото време варира м/у 24.5-26 гр.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Собственици на климатици 100V - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1648
    Последно: 14-01-24, 12:51
  2. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  3. Собственици на климатици 100V
    От dean във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1726
    Последно: 23-10-12, 09:00
  4. Техномаркет с нови собственици
    От justify във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 23-02-12, 01:36
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе