Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 87
Like Tree67Одобрявам

Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    31
    #31

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Мога ли да се боря по някакъв начин с тези сладури? Има ли смисъл да се презарежда отново с количеството фреон което нужно, и да се вакуумира и смени маслото?
    Офертата за бирата е само за Пловдив

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #32

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Shraika, аз имам един въпрос? Как успя да се "наденеш" на тези кавали, точно в Пловдив, като се има предвид че са от София?! Извини ме за грубия език.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 06-11-15 в 22:24.
    mirandi одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #33

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Shraika Виж публикацията
    Мога ли да се боря по някакъв начин с тези сладури? Има ли смисъл да се презарежда отново с количеството фреон което нужно, и да се вакуумира и смени маслото?
    Офертата за бирата е само за Пловдив
    Пийни си една ракия, без промоции. После ги извикай, хубавците, да ти свалят машината срещу 60 кинта и да ти върнат останалите 560 лева. Никакъв смисъл няма да се презарежда, защото маслото не може да се смени, без компресора. Или изпий още две ракии на промоция, и се наслаждавай на топлината на новата си придобивка, без да се вманиачаваш.
    Успех

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #34

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Shraika Виж публикацията
    Мога ли да се боря по някакъв начин с тези сладури? Има ли смисъл да се презарежда отново с количеството фреон което нужно, и да се вакуумира и смени маслото?
    Офертата за бирата е само за Пловдив
    Ако можеш, бори се. Ма гледай да не ти направят по-голяма беля - примерно да сбъркат бутилките и да ти я дозаредят с вакуум.
    Mega, AC_From_Hell и mirandi харесват това.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #35

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Тази машина кое знае колко време е била с отворени кранове и накрайници на вътрешното тяло а да всъщност японците ги режат масово при демонтажа. Та сега ще и сменяш маслото.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 07-11-15 в 17:12.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    31
    #36

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Shraika, аз имам едни въпрос? Как успя да се "наденеш" на тези кавали, точно в Пловдив, като се има предвид че са от София?! Извини ме за грубия език.
    Харесах си точно този модел и цената му, заблудиха ме харесванията които имат във фейсбук и учтивата жена по телефона. За Пловдив имат монтажна група и се навих.

    Сега пак измерих температурата на тръбите, те са 56 към 42 градуса, външна 7. Климатика е на максимум натоварване 30-40мин. Консумира 1220 вата, загубите в трансформатора не знам какви са, но напрежението на изхода му е 101 волта. След малко ще го намаля и го оставам на 22 градуса за дълго време.
    Може ли да се разбере нещо за климатика от входно изходните температури?
    Не знаех че маслото не може да се сменя така лесно, и дали има смисъл от това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #37

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Не се филмирай ще събереш пари след време ще си купиш нов хубав климатик оставяй го колкото изкара.
    avenger одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #38

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Монтажната група се състои от двама души, които хал хабер си нямат от тази работа. Позволи ми единия да го познавам, а другия да го издирват за това че завлича хората като им демонтира машините за разни неща и после не могат да го открият за да ми върне климатизаторите. Не си ги измислям тези неща, а казвам какво са ми споделяли хора патили си от тези субекти. А това с харесванията във фейса е смешно. Чудя се как има хора които да вярват на подобни глупости.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    31
    #39

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Не се филмирай ще събереш пари след време ще си купиш нов хубав климатик оставяй го колкото изкара.
    Чувствам се отговорен и виновен за покупката на този климатик. Подведох човек с ниски доходи. В момента изплаща климатика. Реших че една такава машина с тези показатели ще му помогне да намали разходите си за отопление през зимния период.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #40

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Ти пък не му се връзвай на Велев, и той е от същата стока "специалисти" ама е малко безочлив и късопаметен ! За същите пари можеше да си вземеш чудесна японска машина, но просто не си уцелил фирмата, което за Пловдив си е направо -супер каръщина.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #41

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Що да съм безочлив аз съм прям и откровен.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #42

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    тя машината не е лоша и ще топли но е монтирана некадърно и занемарена
    Aleksandars одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #43

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Що да съм безочлив аз съм прям и откровен.
    Това не се връзва с безпочвените плюнки по не една или две теми на разговор.
    blue1 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #44

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Shraika Виж публикацията
    Чувствам се отговорен и виновен за покупката на този климатик. Подведох човек с ниски доходи. В момента изплаща климатика. Реших че една такава машина с тези показатели ще му помогне да намали разходите си за отопление през зимния период.
    Кой ви помогна да решите, че една такава машина, с такива показатели, ще помогне да се намалят разходите за отопление през зимния период?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    31
    #45

    Отговор: Монтаж на Sanyo SAP-HS22N проблеми

    По мои наблюдения излиза по-евтино от отопление на дърва + вентилаторна печка. Най-малко отпада хамалогията с дървата и мръсотията около тях. Разходите ми за електричество през зимата с 9-ка мидея, не надвишават 50лв в най-лошите месеци. Реших че такава машина като саньото ще е достатъчна за отопление на помещението, няма да се товари като мидеята и разходите ще са по-ниски. Така разсъждавам аз. Ако съм в грешка ме поправете.

    Ето малко измервания от сутринта. Температурата която беше зададена от вечерта 21:00h е 22 градуса.
    5:30h външна температура 3,5 градуса. Входяща 26гр изходяща 25гр, консумация 140 вата
    7:00h външна температура 1,5 градуса. Входяща 24гр изходяща 24,5гр, консумация 140 вата. Тук нещата почти се обърнаха, климатика започна да отнема от помещението топлина. Измерванията ги правя с лабораторен термометър с живак, пъхам го през малък процеп в изолацията на тръбите и изчаквам 4-5 минути.
    За сравнение с помещението в което се намира мидеята, там температурата си седи 21 градуса без да е пускан отоплителен уред.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Sanyo SAP-A22U
    От jorosab във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 03-01-17, 19:00
  2. SANYO SAP-285SV
    От gost_666 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 0
    Последно: 02-11-10, 21:33
  3. Sanyo SAP-259VD
    От boborco във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 1
    Последно: 30-08-10, 22:31
  4. Sanyo SAP 259V
    От pagocTuH-Sanyo във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 6
    Последно: 12-08-10, 01:03
  5. SANYO SAP-DS45T2(N)
    От vacano във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 17
    Последно: 21-04-10, 18:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе