Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37
Like Tree1Одобрявам

Бойлери - проблем с възврътния клапан

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    3
    #1

    Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Здравейте,
    четох доста из форума за проблема си, но така и не намерих отговор.
    Имам два чисто нови хоризонтални бойлера на различни фирми - пролукс и матев. Вчера ги пуснах за първи път да ги пробвам и на двата им капе от възврътния клапан. Четох, че било нормално, но за мен това НЕ Е НОРМАЛНО И НЕ Е ПРИЕМЛИВО. какво мога да направя за да спра теча и на какво се дължи този теч.
    Благодаря ви
    Поздрави
    Хрис

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #2

    Re: Болери - проблем с възврътния клапан

    Забелязал съм че клапаните които стандартно вървят с бойлера си капят , моя бойлер е без заводски клапан включен и съм му купил отделен от магазина но не капе .

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #3

    Re: Болери - проблем с възврътния клапан

    Нормално е да капе когато бойлера загрява,след като бойлера изключи и клапана трябва да спре да капе.И не се казва възврътен клапан а невъзвратен комбиниран.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #4

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Добре е да си замериш налягането в системата. Аз имам подобен проблем на вилата - клапанът направо си тече. Сложих нов клапан - същата работа. Измерих налягането и се оказа от порядъка на 10 бара. Сега ще слагам след водомера редуцир.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    3
    #5

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    как най-лесно да измеря налягането в системата? утре ще идват тези от гаранцията.... сигурно ще искат да ме убедят, че е нормално да капе...обаче то не капе а тече почти. и то при ниска температура от рода на 35 градуса. Освен това забелязах, че като пусна студената вода, спира да капе. ...

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #6

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Цитат Първоначално публикувано от hris_2013
    Освен това забелязах, че като пусна студената вода, спира да капе. ...
    Това дава хляб на догадките за високо налягане, което пада при отваряне на крана! Измерването става с манометър (може да се ползва този от помпа за гуми), като се ползва редукция 1/2" - 3/8" и се монтира на някой извод в инсталацията - за бойлера, тослетното казанче или ако има някоя предвидливо оставена тапа. В инструкцията на бойлера пише, че при налягане повече от 6 бара трябва да се монтира редуцир.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Цитат Първоначално публикувано от hris_2013
    как най-лесно да измеря налягането в системата? утре ще идват тези от гаранцията.... сигурно ще искат да ме убедят, че е нормално да капе...обаче то не капе а тече почти. и то при ниска температура от рода на 35 градуса. Освен това забелязах, че като пусна студената вода, спира да капе. ...
    Ами нормално е да капе. Също е нормално да спира капенето като пуснеш студената вода. Ако налягането в системата не е много високо клапана некапе иначе капе както е при теб. Колкото и да не ти харесва това е положението и си е нормално.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    3
    #8

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Не си замерих налягането на системата, но сложих редуцир-вентил. Няма никаква промяна.
    въпросът ми е. има ли значение, къде точно в системата се монтира редуцират - на какво разстояние то бойлера?




    Онези от гаранционния сервиз, които извиках, ми смениха клапаните и казаха да си сложа шлаух за извеждане на водата и че каквото и да правя течът няма да спре, понеже кооперацията била нова и по новите изисквания се монтирал след водомера възвратен клапан, който затварял системата и не позволявал на възвратно-предпазния клапан на бойлера да връща в нея, когато налягането се вдигне ....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    66
    #9

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Стандартните клапани издържат до 6 атм., доколкото знам има и за 8атм.

    Същото важи и за ред. винтилите - стандартния е за 10атм., а има и такива до 15атм.

    В случай че става въпрос за нов блок, е абсолютно излишно всеки живущ да си монтира - просто се слага един преди(по закон обаче трябва да е след) водомера на сградата, поради простата причина че и в-ра трябва да се предпази.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #10

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Аз също имам проблем - нова кооперация, нов бойлер, клапанът къпе. И оригиналния пластмасов /бойлера е Дипломат и идва с пластмасов клапан, който тече отвсякъде /, и следващия, и този след него, и друг и така 5-6 клапана. Пускам бойлера и почва да загрява и да капе - нормално - вдига налягането. Вече загрял продължава да капе - това вече според мен не е нормално. Изключвам бойлера и спира да капе. Ако проблема е в налягането, не би ли трябвало да продължи да капе и на изключен бойлер?

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #11

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Работата на възвратния клапан не е само да предпазва водомера (може просто да се сложи такъв за топла вода и няма проблем). Идеята е при спиране на водата дане се изпразни бойлера - да не остане нагревателя на сухо. Сегашните "възвратни" клапани капят защото са комбинирани - възвратен и предпазен в едно. За предпазния е нормално да капе, пише си го в инструкцията.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #12

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Съвсем нормално е да капе. Нормалното налягане на водата при нас е около 2 атм. При загряване на водата се покачва доста. Манометъра на топлата вода ми е до 6 атм., а стрелката опира до репера на нулата т.е. повече от 8 атм. е. Това, че капе донякъде е добре, защото показва работоспособността на клапана. С една фунийка и едно маркуче съм решил проблема. Ако не капе то може бойлера да се подготвя за излитане, а това съм го виждал на живо, да не дава господ - война в мирно време.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Хора, спокойно. Ще сикапе клапана. Сякаш за първи път виждате бойлер. Това си е съвсем нормално. Даже теси пластмасовите(полипропиленовите) клапани нехващат варовик. Вярно е, че понякога не капе, а връща във водопровода. Това не винги е възможно. Едно време ако не капеше беше притеснително.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #14

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    Съвсем нормално е да капе. Нормалното налягане на водата при нас е около 2 атм. При загряване на водата се покачва доста. Манометъра на топлата вода ми е до 6 атм., а стрелката опира до репера на нулата т.е. повече от 8 атм. е. Това, че капе донякъде е добре, защото показва работоспособността на клапана. С една фунийка и едно маркуче съм решил проблема. Ако не капе то може бойлера да се подготвя за излитане, а това съм го виждал на живо, да не дава господ - война в мирно време.
    Аз също си реших проблема с помощта на фуния и маркуче - добива ми е половин шише от минерална вода на ден!

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    1
    #15

    Re: Бойлери - проблем с възврътния клапан

    zdraveite! boilera mi e s dve serpentini, varzan e za kotle i slan4ev kolektor, i kogato se polzva topla voda, nalqganeto koeto pokazva manometara na sistemata s antifriza pada do polovin atmosfera!a po princip e 1,5! normalno li e tova?

    Здравейте!Бойлерът ми е с 2 серпентини,вързан е за котле и слънчев колектор и когато се ползва топла вода,налягането,което показва манометъра на системата с антифриза пада до половин атмосфера.А по принцип е 1,5!Нормално ли е това?
    bobile73 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 27-12-13, 19:35
  2. Проблем с възвратен клапан на Елдом Инвест
    От kriso.3206 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 21-12-12, 09:02
  3. Аспиратор без клапан
    От Shmi във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 04-02-12, 23:28
  4. Проблем с възвратен клапан-спира топлата вода
    От wlwlwl във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 07-06-11, 00:14
  5. смяна на възвратен клапан
    От kolev703 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 14-04-11, 15:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе