Вижте резултатите от анкетата: Каква марка прахосмукачка имате ?

Гласували
243. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Arieli

    0 0%
  • Ariete

    0 0%
  • Beko

    7 2.88%
  • Bosch

    14 5.76%
  • Daewoo

    8 3.29%
  • DeLonghi

    3 1.23%
  • Electrolux

    2 0.82%
  • Elite

    2 0.82%
  • Gorenje

    7 2.88%
  • Hoover

    3 1.23%
  • Karcher

    13 5.35%
  • LG

    27 11.11%
  • Miele

    14 5.76%
  • Moulinex

    3 1.23%
  • Neo

    7 2.88%
  • Panasonic

    9 3.70%
  • Philips

    25 10.29%
  • Rohnson

    0 0%
  • Rowenta

    24 9.88%
  • Samsung

    67 27.57%
  • Sang

    4 1.65%
  • Seres Vasilius

    0 0%
  • Severin

    0 0%
  • Siemens

    4 1.65%
  • Singer

    0 0%
Страница 45 от 66 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно
Резултати от 661 до 675 от общо 979
Like Tree107Одобрявам

Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #661

    Отговор: Избор на прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Твоя робот ходи ли по тавана да обира паяжините?
    Не ходи по пода да обира прах [emoji6].

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    2
    #662

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте!
    От година обмисляме закупуване на нова прахосмукачка, като до момента превес имаше https://www.tehnomix.bg/zelmer-zvc-762-st. Тези дни преди петъците прегледах темата, за да вземем окончателно решение... и започнаха дерзанията, между Миеле, керхер и зелмер. Както и да е, успях да се включа за Zelmer ZVC762ZT, 1500W http://www.emag.bg/prahosmukachka-s-.../pd/D818RYBBM/ за 270лв. Това имаше това взех, без да съм наясно, защо разлика от една буква, всъщност са две различни неща.., макар принципът на работа на пръв поглед да е един и същ. Оферти за другите марки просто нямаше. Преди да взема решение какво да правя, искам да питам:
    1. Заслужава ли си, като цена качество да си я оставим за нас?
    2. Може ли да ми предложите конкретни марки и модели, които да отговарят на условията - минимално разпръскване на прах, надежност, практичност и консумативи които не са дефицит? Подробности, като големина, тегло, почистване и съхранение след работа... и т.н. не са ни приоритет. Цената, само да не е като на дъгичката.
    Вариант Зелмера за сезонно основно почистване и освежаване на тапицерията на колата + още една всекидневна, също ни устройва.
    Този пост е редактиран от ivanovv; 25-11-16 в 11:19.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #663

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте колеги, завишихме малко бюджета и се спряхме на следните модели:1.Прахосмукачка Bosch BGL3B110 | ПРАХОСМУКАЧКИ | Техника.БГ
    2.Прахосмукачка Zelmer Syrius ZVC415ST | ПРАХОСМУКАЧКИ | Техника.БГ
    3.Прахосмукачка с торба Rowenta RO 2366, 3 л, 750 W, Сива - eMAG.bg
    4.https://zora.bg/rowenta/ro-52530a/26316
    Дайте мнение коя машинка е по надеждна и ще върши работа.

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #664

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Такааам, след напразни опити да използвам "перящия" Зелмер върху светъл мокет СЕ ОТКАЗВАМ ТОТАЛНО ОТ НЕГО. Опитал се е полякът да направи 2 в 1, ама това недоразумение https://forum.setcombg.com/attachmen...84_340_340.jpg, не пере, а захабява, за прахосмученето не знам как е, но има гигантски размери и тегло, дюзата за пръскане се запушва постоянно, заема половин тераса, със всичките си неподребни приставки, точбички, четчици, тръба и маркуч, които не може да бъдат закрепени по никакъв рационалн начин към другата непрактична част от цялото съоръжение за да се смали мястото, заемано за съхранение. Днес дойде от Амазон ето това: https://www.amazon.co.uk/dp/B01BHMWW...767431_TE_dp_1.

    Безобразно добра машина. Само пере мокети и тапицерии, не прахосмуче (за целта си имам подобен дзвер само за прахосмучене).

    Иначе, като съпоставка със Зелмера, мога да кажа, че това чудо, има две валячета, които сапунисват мокета, преди да изтеглят мизерията, резервоарът се пълни с гореща вода и такава се подава върху мокета, а не цъцри със стайна температура по шлауха, успоредно на маркуча за изтегляне. Няма запушена дюза, или да вземе да плюе пяна през филтрите, ако не се сложи обезпенител. Резервоарът е 3,5 л, на 1,5 при Зелмера.(Като си спомня какво съм преживявал преди - вземам четка и пълен леген с препарат, търкам кирта като хамалин с четката, докато се разпени мокета, а той вече е добре прогизнал, след това го изсмуквам със Зелмера, само за да видя нищожна разлика накрая и да стане отново мизерен след ден два, щото не може да изсъхне за една нощ. ) Размерите са мнооого щадящи, не блъскам касите на вратите, като сменям стаите, лесно се таркаля, заема минимално място за съхранение. За фацата съдете сами. Остава цената с доставката и данъка към UK - колкото два прерящи Зелмера, но върши истинска работа и е невероятно практична.

    П.П. Ако на някой му се чеше крастата с употребяван 10 ина пъти Зелмер на половин цена, да погледне раздел продава. След това ще го боли доста по-малко, като го метне я в мазата, я направо на казана
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 14-12-16 в 23:39.
    bagerista9 и Miro1972 харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #665

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Моля за мнение за две прахосмукачки:
    Прахосмукачка с воден филтър Zelmer 829.5SK, 4 л, Телескопична тръба, 1500 W, HEPA
    или
    Прахосмукачка ROWENTA RO3724EA
    Освен да си върши работата - да чисти, като изискване искам - емисиите прах, които излизат от нея да са ниски.
    Ще се радвам на мнение, коя от двете да избера и защо.
    Ако имате предложения за други модели - и те са добре дошли.

  7. Junior Member Аватара на audiceco
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    72
    #666

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, някой собственик или работила в дома му такава:Прахосмукачка робот Li-Ion ILIFE X5

    може ли да даде отзиви и препоръки?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #667

    Отговор: Избор на прахосмукачка

    Аз притежавам ilife v7 не знам каква е точно разликата между двете.
    Моята върши работа, за парите си е супер. Като недостатък бих уточнил, че тялото е доста близо до пода и засяда по неравности като високи килими или первази под врати високи над 1 см. Румба нямат подобен недостатък, но пък имат други кусури, а са 3-4 пъти на цената на тази.
    Димчо одобрява това.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #668

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Набелязах една прахосмучка (Samsung VC07K51G0HG) за подарък, но намирам съвсем малко отзиви (за сметка на това само положителни) от чужди сайтове. Някой от форума притежава ли въпросната прахосмукачка и може ли да напише впечатления от работата, шума и изработката ѝ. Благодаря!

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1
    #669

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, искам да попитам някой използва ли Karcher WD4 Car в дома си и/или колата. по точно ме интересува дали ще е сполучлив вариянта като се напръска с препарат тапицерията на кола или килима вкъщи с обокновена пръскалка (например от тези за стъклата) да се изчака 5-10 мин. след което да се изсмуче с прахосмукачката. Нали уж този модел е за сухо/мокро смучене?

    Някой ако има опит с тази процедура нека сподели мнението и препоръките си

    Поздрави

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    37
    #670

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, с жената се чудим каква прахосмукачка да си вземем с бюджет до 150лв. От всичко разгледано се спряхме на такива,които са с хартиени торби или такава без торба, но с НЕРА филтър. ПРАХОСМ. GORENJE VCED01TBKRCY | Стандартни прахосмукачки | П&#10 ето тази отговаря на доста от критериите ми, но никъде не намирам ревю или писано нещо за нея. Та бих се радвал на препоръки и мнения от вас!
    Този пост е редактиран от avenger; 22-02-17 в 20:50.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #671

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bladyle Виж публикацията
    Здравейте, с жената се чудим каква прахосмукачка да си вземем с бюджет до 150лв. От всичко разгледано се спряхме на такива,които са с хартиени торби или такава без торба, но с НЕРА филтър. ПРАХОСМ. GORENJE VCED01TBKRCY | Стандартни прахосмукачки | П&#10 ето тази отговаря на доста от критериите ми, но никъде не намирам ревю или писано нещо за нея. Та бих се радвал на препоръки и мнения от вас!
    Преди половин година и аз трябваше да избирам прахосмукачка. Вариант с торба беше изключен - много неудобно и мръсно е, насочих се към постоянен пластмасов контейнер.
    Колегите от форума ми препоръчаха този модел с HEPA филтър и циклон:
    Прахосмукачка без торба Rowenta Compact Power 3A RO3731, 1.5 л, 750 W, Филтър с висока ефективност, 8.8 м, Черна/Синя - eMAG.bg

    Ползваме го вече 6 месеца, много сме доволни - аз защото е тих, компактен и лесен за почистване, жена ми - защото почиства добре както килими, така и дървен под. Обмисли и Ровентата.
    Димчо одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    37
    #672

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Преди половин година и аз трябваше да избирам прахосмукачка. Вариант с торба беше изключен - много неудобно и мръсно е, насочих се към постоянен пластмасов контейнер.
    Колегите от форума ми препоръчаха този модел с HEPA филтър и циклон:
    Прахосмукачка без торба Rowenta Compact Power 3A RO3731, 1.5 л, 750 W, Филтър с висока ефективност, 8.8 м, Черна/Синя - eMAG.bg

    Ползваме го вече 6 месеца, много сме доволни - аз защото е тих, компактен и лесен за почистване, жена ми - защото почиства добре както килими, така и дървен под. Обмисли и Ровентата.
    Имам няколко въпроса само. С колко филтъра е и на колко време ги сменяте или се перат? Другото, което ме притеснява е, че е 750w, което ще я направи по-икономична, но дали ще смуче толкова колкото тази за 1200W ...гледам май никъде не пишат мощност за смучене ?

    п.п. сега потърсих и намерих за gorenje-то че има всмукателна мощност 255w, но не намирам за Rowenta-тата която казваш. Та ако по книжките или упътванията, които имаш пише ще съм благодарен
    Този пост е редактиран от avenger; 23-02-17 в 20:25.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #673

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Не знам как смуче Rowenta, но както вече преди време писах 700W SENCOR Seven има 450W смукателна мощност за 149лв..
    Доста трудно отлепям универсалния накрайник от гладки повърхности, а килимите направо си ги вдига. Това на минимална мощност на регулатора. 8лв. са 5 микрофибърни торбички с микрофилтъра за двигателя, 10лв. по спомен HEPA13 (миещ се) също в комплект с двигателния.
    Сменят се според честотата и степента на напълване и замърсяване. При някои производители се препоръчва смяна на HEPA на 6 или 12 месеца, а цените им започват от 18 до над 50лв.
    Аз повече не искам и да чуя за контейнерна прахосмукачка. При изпразването винаги се вдига прах, въпреки различните начини за избягването му. Всеки път се налага да се мие съдинката, защото мизерията остава по стените. Пластмасата е наелектризирана и трудно се чисти. А и торбичката е още една степен на филтрация на изходящия въздух.
    А и в момента се предлагат точбички с автоматично затваряне на отвора за някои марки и модели. За съжаление на Sencor е обикновена, но аз и нахлузвам найлонова торбичка отгоре при изваждане и няма никакъв прах навън.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #674

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, колеги! Дайте мнения за тази прахосмукачка:ПРАХОСМ. SAMSUNG VCC61E3V3K | Стандартни прахосмукачки | П&#1088

    Препоръчаха ми също и това:
    1.https://techmart.bg/Прахосмукачка%20Sencor%20SVC%207CA
    2.http://www.home-max.bg/prahosmukachka-sencor-svc-7ca/
    Двата модела са визуално еднакви и моделите също. Само, че единият е 2000W и всмукателна мощност 450. А другия по-новия е 700W и не пише всмукателна мощност.
    Интересува ме дали има разлика в двата модела или това 700W се пише във връзка с новите изисквания за мощност.
    П.П мотора е с 6г гаранция и пише, че е на zelmer?
    Ако някой има инфо помагайте!
    Този пост е редактиран от JORO71; 20-03-17 в 18:01.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #675

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Имам 1., която е по-новия модел. Не мога да отговоря на останалите въпроси.
    Само ще напиша, че със 750W смуче зверски!
    Дали е на Zelmer мотора какво значение има? След като и техните се произвеждат в Китай.
    Гаранцията на двигателя мисля, че важи при определени условия и не за БГ!
    В крайна сметка за тези пари няма нищо по-читаво и с толкова накрайници в комплекта.
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 45 от 66 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От huba-buba във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 274
    Последно: 29-02-24, 10:16
  2. Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Друга битова техника
    Отговори: 76
    Последно: 29-12-23, 19:37
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 21:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе