Вижте резултатите от анкетата: Каква марка прахосмукачка имате ?

Гласували
243. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Arieli

    0 0%
  • Ariete

    0 0%
  • Beko

    7 2.88%
  • Bosch

    14 5.76%
  • Daewoo

    8 3.29%
  • DeLonghi

    3 1.23%
  • Electrolux

    2 0.82%
  • Elite

    2 0.82%
  • Gorenje

    7 2.88%
  • Hoover

    3 1.23%
  • Karcher

    13 5.35%
  • LG

    27 11.11%
  • Miele

    14 5.76%
  • Moulinex

    3 1.23%
  • Neo

    7 2.88%
  • Panasonic

    9 3.70%
  • Philips

    25 10.29%
  • Rohnson

    0 0%
  • Rowenta

    24 9.88%
  • Samsung

    67 27.57%
  • Sang

    4 1.65%
  • Seres Vasilius

    0 0%
  • Severin

    0 0%
  • Siemens

    4 1.65%
  • Singer

    0 0%
Страница 44 от 66 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 979
Like Tree107Одобрявам

Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #646

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    bagerista9 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #647

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от JORO71 Виж публикацията
    Здравейте колеги, дайте идея за някоя евтина прахосмукачка с торба и възможно по лесна за обслужване. Не държа да е икономична на енергия а да дърпа по яко и да върши работа.
    Не прави моята грешка. Преди година и половина купих едно LG VCR 583. Дърпа страшно, ХЕПА 11, като цяло за 100 лв. по-добре здраве му кажи. Всичко хубаво до момента в който реших да сложа от т.нар. SMS торбички. Поръчах от Нитек, сложих и всичко перфектно, но до второто-трето чистене с една и съща торбичка. В един момент прахосмукачката спря. Реших изгорял двигател. След няколко часа я включвам и тръгва, рекох си защита. Отварям да видя какво се случва и изненада, всичкото боклук в коша за торбата. Теглих една майна на Нитек, задето са си спестили мембраната около отвора на торбата, реших, че от там изпуска. Поръчах на VacBag, всичко супер, имат мембрана около отвора, викам си реших проблема. Заръчах нова ХЕПА и т.н. Пускам да чистя, супер. При второто чистене, пак супер. Реших да проверя как са нещата и отново същото, коша се пълни с прах. Маншона който е призван да уплътнява между отвора за тръбата и торбичката по някаква причина не прилепя плътно към картона и става мазало. Писна ми да вися на терасата с компресор в ръка да чиста коша и после да сменявам филтри и т.н. Сега ще трябва да купувам друга, но НЕ и с торба. Вместо да спестя пари, сега съм вътре с над 150 лв.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #648

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Колега, това, че LG-то има проблем с торбите, не означава, че всички са така и торба вече НЕ. Мисля, че марки, които се занимават професионално с такава техника нямат такива проблеми. Аз преди няколко години си взех Miele.. Да, не е евтина и торбичките са скъпи, но пък дърпа много здраво, тиха е и нямам никакви проблеми. Има мисля 3 филтъра и нито един след торбата не се замърсява. Предполагам, че има много други прахосмукачки, които вършат същата работа за много по-малко пари. Да не говорим, че има такива които използват вода за улавяне на праха вместо торбички.
    Този пост е редактиран от avenger; 23-11-16 в 12:08.
    Димчо одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #649

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Без съмнение, със сигурност има и качествени прахосмукачки с торби, НО не и евтини такива, говоря от собствен горчив опит. Преди да купя това LG, имах друго LG, което си беше с две платнени торбички с цип. Хвърлих го защото остаря, потроши се и не дърпаше вече както преди. Разликата в качеството между двете е потресаващо. Като започнеш от качеството на материалите и стигнеш до сглобката. Най-забавно беше кашона, на който си бяха спестили дори надписа на модела, ползваха унифицирана опаковка.
    Относно по-скъпите модели... Реално преди 1,5 год. когато отидох да купувам прахосмукачка исках да купя Електролукс. На хартия всичко супер, цена към 200 лв (в чужбинско над 250 лв), в сайта на Електролукс въпросната прахосмукачка я даваха с HEPA 12 (аз съм алергичен и ги гледам тези неща). Отивам в TП и искам да ми я отворят, отказват. Добре, хващам пътя към ТМ, там адекватни хора и момичето на мига я отваря и изненада!!! Вместо огромна НЕРА в отделението за филтъра се мъдри едно тъничко парцалче и под него НИКОЙ! Попитах, ама така ли идват, отговориха ми - ДА! Веднага ми стана ясно защо е по-евтина от колкото навън и защо от TП не искаха да я отворят, на бедняците в Чалгария НЕРА им не трябва! Питах ги за торбички и резервни филтри, оказа се, че торбички за нея нямат, филтри също. Ядосах се и си взех въпросното LG... та така...

    Колкото до бай Миле, аз ако имам пари за Миле, щях ли да си купя LG? Въобще да продаваш продукти от тази марка в страна като България за мен е извратено.

    Колкото до водата, аз натам съм се запътил, но адски големи са дявол да ги взема. Освен това цената им е сериозна, наличието на вода и електроника някак ме изнервя..., сега гледах в емага има едно деу за към 170 лв. та ще видя какво и как, може пък да намалят онези чудовища на зелмер нали черен петАк идва

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #650
    Цитат Първоначално публикувано от JORO71 Виж публикацията
    Здравейте колеги, дайте идея за някоя евтина прахосмукачка с торба и възможно по-лесна за обслужване. Не държа да е икономична на енергия, а да дърпа по-яко и да върши работа.
    Писах с торба, за да може да се обслужва по-лесно. Трябва ми за възрастен човек, така, че колкото по- опростено и по-евтино, по-добре. Гледах това:http://magprom.net/prakhosmukachka-aeg-progres-pc3720-1800w или ново това:http://www.technomarket.bg/prahosmukachki/daewoo-rc-701mr-09121436 и това:http://topmarket.bg/product/77640/prahosmukachka-samsung-vcc-52f0s3r.html, доло-горе влизат в бюджета, въпроса е да смуче здраво, за да има мир. Дайте мнение колеги.
    Този пост е редактиран от JORO71; 23-11-16 в 20:53.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #651

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    От тези 3те - АЕГ-то.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #652

    Отговор: Избор на прахосмукачка

    Абе пичове, стига с тези старомодни прахосмукачки. Вземете си роботизирана такава и си гледайте живота. На ай робот майче са най-хубави, но и разни китайци също правят свясни. Проверете gearbest.
    podredko одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #653

    Отговор: Избор на прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Абе пичове, стига с тези старомодни прахосмукачки. Вземете си роботизирана такава и си гледайте живота. На ай робот майче са най-хубави, но и разни китайци също правят свясни. Проверете gearbest.
    Може, ако живееш в реклама Сложи пътеки и килими, сложи мебели върху мебели, всичко това в 60 кв. панел и да видим какво може робота. Всъщност я кажи батериите и четките колко ти издържат?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #654

    Отговор: Избор на прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Абе пичове, стига с тези старомодни прахосмукачки. Вземете си роботизирана такава и си гледайте живота. На ай робот майче са най-хубави, но и разни китайци също правят свясни. Проверете gearbest.

    Твоя робот ходи ли по тавана да обира паяжините?
    bagerista9 и Димчо харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #655

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Това е много яко във форумите. Пита човека за едно нещо, или има няколко параметъра, коита са важни... Ниска цена, лесна употреба и че не става въпрос за млад човек и някой дава мнение, което няма нищо общо и е от никаква полза, освен да разводни темата.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #656

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от steftzo Виж публикацията
    Това е много яко във форумите. Пита човека за едно нещо, или има няколко параметъра, коита са важни... Ниска цена, лесна употреба и че не става въпрос за млад човек и някой дава мнение, което няма нищо общо и е от никаква полза, освен да разводни темата.
    Пич, какво да му се отговори? Няколко поста по-нагоре ти пишеш "АЕГ". Сега ще те попитам, знаеш ли защо АЗ пиша "АЕГ" в скоби? Защото е фирмено наименование или защото това НЕ е AEG? AEG е марка на групата Електролукс, и като такава е позиционирана в премиум и горния сегмент на средния клас. Как ти звучи АЕГ за 100 лв? Въпросната прахосмукачка е китайка с благозвучното име Progres, няма лошо. Лошото е, че е тотален нонейм, нито знаеш колко е реалната мощност, нито дали ще намериш торби и филтри за нея. За сглобката, мисля, че няма какво толкова да се коментира, за тези пари качество не чакай.
    ДЕУ - правят се в Китай, пак няма лошо. Много модели, някои потребители са доволни, някои не. Зависи какво очакваш. В сравнение с предишната, ДЕУ е за предпочитане.
    Самсунг - аз съм от хората които наричат Самсунг - ГНУСМАС. Затова не си го причинявам.

    От трите посочени от теб, аз бих избрал ГНУСМАС, поне имат някакъв сервиз тук.


    Марките за прахосмукачки са: Zelmer, Philips, Electrolux, Siemens, Bosch, Karcher. Избира някоя по джоба си, проверява дали има консумативи и на какви цени за тази марка и модел и действа. Утре ще намалят малко цените, така...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #657

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Погледни и предложенията на LAVOR, ще намериш каквото ти трябва.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #658

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Според мен точно това трябва да се отговори.
    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Пич, какво да му се отговори? Няколко поста по-нагоре ти пишеш "АЕГ". Сега ще те попитам, знаеш ли защо АЗ пиша "АЕГ" в скоби? Защото е фирмено наименование или защото това НЕ е AEG? AEG е марка на групата Електролукс, и като такава е позиционирана в премиум и горния сегмент на средния клас. Как ти звучи АЕГ за 100 лв? Въпросната прахосмукачка е китайка с благозвучното име Progres, няма лошо. Лошото е, че е тотален нонейм, нито знаеш колко е реалната мощност, нито дали ще намериш торби и филтри за нея. За сглобката, мисля, че няма какво толкова да се коментира, за тези пари качество не чакай.
    ДЕУ - правят се в Китай, пак няма лошо. Много модели, някои потребители са доволни, някои не. Зависи какво очакваш. В сравнение с предишната, ДЕУ е за предпочитане.
    Самсунг - аз съм от хората които наричат Самсунг - ГНУСМАС. Затова не си го причинявам.

    От трите посочени от теб, аз бих избрал ГНУСМАС, поне имат някакъв сервиз тук.


    Марките за прахосмукачки са: Zelmer, Philips, Electrolux, Siemens, Bosch, Karcher. Избира някоя по джоба си, проверява дали има консумативи и на какви цени за тази марка и модел и действа. Утре ще намалят малко цените, така...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    73
    #659

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от JORO71 Виж публикацията
    Здравейте колеги, дайте идея за някоя евтина прахосмукачка с торба и възможно по лесна за обслужване. Не държа да е икономична на енергия а да дърпа по яко и да върши работа.
    Ползваме и сме много доволни от http://Samsung VCC54E1H31

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #660

    Отговор: Избор на прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Може, ако живееш в реклама Сложи пътеки и килими, сложи мебели върху мебели, всичко това в 60 кв. панел и да видим какво може робота. Всъщност я кажи батериите и четките колко ти издържат?
    Може, ако имам такъв робот и съм супер доволен [emoji6]. В 60кв м не мога да коментирам, защото моя го ползвам в 100кв м. и е супер. Все едно да се кача от кон на кола. Жена ми ме благославяше в началото, но после каза, че е най-хибавото нещо, което съм купувал [emoji6].
    За батерията си прав, че изкара под година, но беше никел метал хибрид оригиналната. Сега съм с литиево - йонна и работи даже по-дълго. Консумативи като четки още не съм сменял. Няма нужда. Един хепа филтър смених, но робота дойде с 2, така или иначе. Робота го имам от година и половина.
    Вчера поръчах друг робот ilife, китайски от gearbest, доста по-евтин, за бабата, като дойде ще споделя впечатления.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 66 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От huba-buba във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 274
    Последно: 29-02-24, 10:16
  2. Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Друга битова техника
    Отговори: 76
    Последно: 29-12-23, 19:37
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 21:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе