Страница 3 от 19 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 275
Like Tree32Одобрявам

Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    16
    #31

    Re:робот-прахосмукачка

    аз както и по-рано съм писала ползвам 560-ката -от значително време чистим само с тази машинка.Моя приятелка си купи Roomba 555 и е с подобни характеристики .Намирам като основна разлика ,че е малко по тиха от моята .Но затова не мога да бъда 100 процента сигурна тъй като не е пускана вкъщи и да съм ги сравнила като шум.
    Можеш да гледаш ТВ и да върви без да те дразни.
    Според мен всички модели чистят по един и същ начин,разликата е в екстрите.Сега мисля ,че голям смисъл от много екстри няма.Достатъчно ми е ,че тръгва и се връща сама на базата си. Дистанционно нямам ,но навигатори ,виртуални стени и т.н. май не влизат много в употреба.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #32

    Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения


  4. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #33

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения


  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #34

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Абе четох ама много малко мнения има.
    За щастие, предлага се от фирма в моя бранш, така че няма проблем да я тествам преди да реша.
    Ще пиша лични впечатления след няколко дни.

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #35

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    А каква е цената и къде се продават?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    44
    #36

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #37

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Това е интересно решение за цената си, аз от доста време се заглеждам по тези неща в Техномаркет. Направи ми обаче впечатление нещо. Тук се говори за добра всмукателна мощност, силен вакум и т.н. а до колкото помня от презентациите те не всмукват а само обират с една въртяща четка и качват в контейнера. Ако имате поглед върху модела и някакви впечатление ще се радвам да разбера нещо повече.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #38

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Тази питка ако засмуче не може да отлепи с това мизерно акумулиращо двигателче.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #39

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Съвсем накратко - сутринта колегата докара мострата и я изпробвахме в офиса.
    Напълно ме задоволи демонстрацията и поръчах. И няма да съм само аз Други колеги се кумят в момента.
    Колко смуче... не мога да изчисля. Факт е, че пълни контейнерчето и събира боклук.
    Обиколките са интелигентни и се завира във всякакви малки ъгълчета. Има настройки, чрез които може да се избегнат засядания на по-дебели килими.
    С много кабели по земята... проблем е, заплита се.
    Има 2 режима - прахосмукачка и моп.
    Когато батерията свърши, джаджата сама си намира зарядното и се курдисва за зареждане (това е само в по-скъпия модел 530).
    Консумативите са на разумни цени, гаранцията е 2 години, цената на прахосмукачката е в пъти по-ниска от тази на популярната румба.

    Наистина е учудващо за мен, че тази въшка чисти, но е безспорен факт като погледнеш контейнерчето. Разбира се, за основно почистване не става, но за поддържане на по-чисти стаи е супер решение според мен.
    Най-малкото се замислям как ще се завира под голямото ми легло, където за да почистиш като хората трябва да го местиш.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #40

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    И като кажа на жената веднага ме застрелва - ами по мебелите
    Отговорих и че като ги сложа на кантар всеки чисти колкото и харчи После няма да ви казвам кво ми каза.

    Достатъчно е че се вре под мебелите. Няма да е лошо да разберем от някой който я е ползвал по дълго дали има някакви недостатъци. За почистване по килими нищо не пише. Самсунга пък имат нещо като око или камерка, нямам идея каква работа точно върши, просто съм го виждал.
    На тези неща мисля цената бе малко изкуствено поддържана висока.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #41

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    E... не само Самсунга има датчик. Всяка такава, в това число и коментираната има такъв. Работи прекрасно - прахосмукачката много рядко се докосва до каквото и да е - спира и сменя посоката на половин - един сантиметър от препятствието.
    Много ценно за мен е възможността за регулация на неравностите. Не знам как да го обясня точно.
    Отдолу има 3 датчика, които регулират реално кое е стъпало и кое не е .
    На най-отворено положение, прахосмукачката се качва и слиза от килима - чисти го като част от стаята. На най-затворено - приема килима за отделна равнина и ако е на него - чисти само него, без да излиза от рамките му, а ако е извън него го заобикаля.
    Режимите са чудесни - следим я вече цял ден - не остана място в офиса, където да не си е завряла муцуната. А... той е доста пълен с всевъзможни препятствия.
    По отношение на чистене на килими... според мен забрави - този уред не е удачен за такава повърхност, въпреки, че го рекламират като такъв. Тънки пътеки, мокети - да, но килим...
    На кутията, за чистене на килими се казва да се свалят четките и мопа, тоест ще работи само всмукването. Не че няма да чисти, но.. не мисля, че това е идеята.
    Машинката е за паркет, ламинат, теракот, дюшеме, линолеум, в краен случай малко мокет.
    А най-ценното според мен е възможността да се завира под мебели и да обира праха по ръбчета и други забити места.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #42

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Днес се зачетох за тези неща, изобщо за този вид прахосмукачки и от клиповете които видях става ясно че чистят килими на които косъма е не повече от сантиметър, това поне го видях на клип но не точно тази а една на LG. А за камерата, значи е камера, отделно си има и датчици, тя се ползвала за да заснема елементите по тавана и по тях се ориентира как да се движи като с най кратки движения да не остане непочистено място без да пресича пътя си. Но това за скъпите модели, възможно е и тая марка да има такава но все пак за какви пари говорим.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #43

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Аха, ясно.
    Е такъв тип камера няма нито в AiBot нито в Румбата.
    Genius нямат скъпи модели - имат само 2 актуални в момента, които представиха на CES 2012 - единия е RC 330A - под 300лв, а другия RC 530A, който е под 400лв.
    В сравнение с 1000-левовите iRobot - 3-4 пъти по-евтино.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #44

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Като дълго годишен ползвател на румба ще кажа само еб*ти кефа, до колкото виждам и останалите производители се справят добре. На втория месец от ползването сповдигнах всичките си мебели на крака така че да може да завира под всякаде , ... единствения тежък конфликт е между нея и синът ми защото той като види копченце трябва да го натисне и така робота пълзеки бяга а синът ми пълзеки крещи и го гони

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #45

    Re:Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Аз съм съвсем начинаещ, едва от вчера е AiBot-а в нас. Надявам се след година да съм още по-доволен, отколкото сега

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 19 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  2. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  3. Отговори: 1
    Последно: 30-06-14, 19:54
  4. Робот прахосмукачка Agama 530A
    От brian198686 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 02-09-13, 21:19
  5. Кухненски робот, блендер и миксер / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 17:03

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе