Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40

Електролизни котли - внимавайте!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    3
    #1

    Електролизни котли - внимавайте!

    Здравейте! Като прочетох за тия уреди и първосигнално се хванах на тия приказки за икономия и прочие. Добре, че беше тоя форум да ме светне, че и аз някога съм учил физика и че не може да има такова нещо на практика(дето е рекъл шопа - е те такова животно нема!). Та за разлика от мен комшията на долния етаж си сложи такова чудо и реализира икономия спрямо мойта сметка в размер на минус 222% спрямо мойта сметка(бойлер 80л+конвектор+даикин ftx35g+духалки) за ноември месец. А за съжаление, зимата още не е почнала. И още нещо от инсталацията от 1 седмица насам излиза едно бръмчене, което озвучава целия блок. Може би от помпата, която движи електролита из радиаторите, не съм сигурен. Т.е. за хората, които се колебаят дали да се вкарат във филма: 1. няма да имате никаква икономия на сметките и 2. инсталацията е доста шумна.
    Айде със здраве.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    2
    #2

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    абре м0мк0 как реши т0зи каз0ссссссс че тази система нераб0ти или ак0 раб0ти че неее ефективна защт0 г0в0рите неща с к0ит0 несте зап0знати или малк0 п0знавате, извинявамсе кам всички в ф0р0ма к0ит0 пишат тези неща к0ит0 неса зап0знати с т0зи вид системи, за 0т0пление кпд т0 е наистина 90 95 пр0цента н0 какв0 щте рече кпд 1 ки0ват в 0бем при други к0ти е 40 д0 50 пр0цента иначе казан0 за жилище 0т 95 д0 110м2 е нужен к0тел минимум 12-16 кил0вата с т0зи к0тел к0ит0 0тг0варя за тези квадрати е 6 кил0вата тук нещата стават савсем различн0 няма нагревател самата в0да се явява такава губиш първите 4-5 ампера к0ит0 са 0к0л0 1200w след туи всичк0 се 0тдава в радиат0рите и 0т там всичк0 е д0бре испълнена система или иначе казан0 инсталация на парн0т0 при д0бре раб0тещта система харчи 30 д0 40 кил0вата на ден0н0щие .Аз несам пр0давач на тези системи н0 нар0да е заблуден 0т такива ф0руми и х0ра к0ит0 неса б0равили с такива неща .АЗ личн0 сам м0нтирал п0не кам 20 системи и нямам 0плакване.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326931500[/time]_________________________________________________


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326931768[/time]_________________________________________________


  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #3

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    VALERI8101, с това образование, което подсказва правописа ти, продавач (търговец) трудно ще станеш, защото само с ядене не става. Но спокойно можеш да бъдеш наречен професионален измамник, защото заблуждаваш хората заради професионална изгода - плаща ти се за монтажа на такива котли. Я ми кажи, като е толкова изгодно ти у вас с какво се отопляваш? Топлотехническите изчисления за дадено жилище ги остави за топлоинженерите, а не да ни твърдиш, че за 100м2 жилище са необходими 16кВт, а вашия котел се справя, макар да е 6кВт . Ако смяташ, че
    нар0да е заблуден 0т такива ф0руми и х0ра к0ит0 неса б0равили с такива неща
    и ние тук сме се събрали за да се лъжем - спокойно можеш да не посещаваш форума, макар че ми беше интересно да ти чета поста

  5. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #4

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Браво, Лазаре! Много точно. Доста хора си патят от "специалисти", като него. На мен ми се замая главата, докато му прочета поста.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #5

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Днес в 1.22ч се регистрира, за 40минути съчинява един високосъдържателен пост, в 2.04 го публикува и в 2.09 вече е аут - каквото имал е казал

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    2
    #6

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Лазаре аз лично се топля точно с такава система и продавам мебели от масив и несам паражия и други мои познати я ползват и те нямат проблеми

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #7

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Я кажи каква ти е температурата в къщи когато не ползваш този котел-чудо!
    p.s.
    всъщност тези котли в Бг разрешени ли са? Как са прескочили наредбата за ел.безопасност?

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #8

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Цитат Първоначално публикувано от VALERI8101
    АЗ личн0 сам м0нтирал п0не кам 20 системи и нямам 0плакване.
    Цитат Първоначално публикувано от VALERI8101
    продавам мебели от масив и несам паражия
    Последно?

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #9

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Доста противоречиво . Може да му е хоби за през съботите.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    86
    #10

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Аз преди време разговарях евентуално да ставам търговски представител на такива котли. Достатъчни ми бяха 30 минути и запознаване с устройството, за да разбера, че това е перпетуум мобиле.

    Това обаче, не значи, че лапнишараните няма да се набутат. То има и устройства, дето като ги пуснеш в заплаката на колата и става 200 коня и харчи 4/100.

    Хората са го измислили - външна изолация + ефективни уреди, евентуално котел на газ или пиролизен ако има място. Дори слънчев колектор на северният склон на Витоша ще бъде по-ефективен от онази недомислица, произведена по "секретна" руска технология.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #11

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Секретната руска технология за подводниците е, че там има ядрен реактор и електричество в излишък .

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #12

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Цитат Първоначално публикувано от Colonelo
    Доста противоречиво . Може да му е хоби за през съботите.
    А мебелите през съботите не се ли купуват ? Аз като параджия нямам монтиран нито един такъв котел, пък той като търговец на мебели (предполагамдърводелец или складов работник) е монтирал 20?!? Защо е така ли? Защото всяка уважаваща себе си фирма в бранша ще консултира клиента в правилна посока, за да не остане излъган. По този начин монтажа на електролитните котли остава за дърводелци и общаци, за през съботите

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #13

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Цитат Първоначално публикувано от VALERI8101
    абре м0мк0 как реши т0зи каз0ссссссс че тази система нераб0ти или ак0 раб0ти че неее ефективна защт0 г0в0рите неща с к0ит0 несте зап0знати или малк0 п0знавате, извинявамсе кам всички в ф0р0ма к0ит0 пишат тези неща к0ит0 неса зап0знати с т0зи вид системи, за 0т0пление кпд т0 е наистина 90 95 пр0цента н0 какв0 щте рече кпд 1 ки0ват в 0бем при други к0ти е 40 д0 50 пр0цента иначе казан0 за жилище 0т 95 д0 110м2 е нужен к0тел минимум 12-16 кил0вата с т0зи к0тел к0ит0 0тг0варя за тези квадрати е 6 кил0вата тук нещата стават савсем различн0 няма нагревател самата в0да се явява такава губиш първите 4-5 ампера к0ит0 са 0к0л0 1200w след туи всичк0 се 0тдава в радиат0рите и 0т там всичк0 е д0бре испълнена система или иначе казан0 инсталация на парн0т0 при д0бре раб0тещта система харчи 30 д0 40 кил0вата на ден0н0щие .Аз несам пр0давач на тези системи н0 нар0да е заблуден 0т такива ф0руми и х0ра к0ит0 неса б0равили с такива неща .АЗ личн0 сам м0нтирал п0не кам 20 системи и нямам 0плакване.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326931500[/time]_________________________________________________


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326931740[/time]_________________________________________________

    6кв-1.2кв=95% КПД ????
    6кв/1.2кв загуби=5 .Тоест 1.2 е 1/5 от 6, което е =20%.
    Как става тоя номер.Според написаното се губят поне 20% как тогава КПД е 95%???.

    Да не би да сте бивш подводничар от съветска/руска подводница, ако не сте то поне след като пиете се наспете изтрезнейте и тогава пишете, ако не е нито едното нито другото поне се научете да смятате ...защото иначе се получават едни безмислици...

    П.П. В тоя форум вече какви ли не "екземпляри" се появиха.Преди 6 месеца казах на мой познат да не си слага електролизното котле, защото ще му съдере кожата, но той заслепен от такива препоръки "СИ ГО СЛОЖИ". Сметката за 3 и от време на време 4 стаи, да кажем 70 квадрата(макар че не е повече от 60квадрата) при поддръжани вечер 23-24 грауса за отопление само вечер е 513 лева за декември...


  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    жалко, че не съм видял тази тема по-рано, за да банна VALERI8101 още след първия му пост

    Сетком няма нужда от кретени като него (без НИКАКВО извинение), но в момента поправям пропуска си

    приятна дискусия на всички останали

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #15

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Останалите са на едно мнение и дискусията не върви - чакаме следващия Валери . Сигурен съм, че няма да закъснее

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Котли Дакон Ера + GP4
    От bozan във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 23-04-17, 16:32
  2. Индукционни котли и вакуумни радиатори
    От valentin1000 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 11
    Последно: 31-10-14, 19:01
  3. Внимавайте с Виваком !!!!!
    От daudebardia във форум Черен списък
    Отговори: 291
    Последно: 02-12-13, 18:22
  4. Котли за пелети, въглища, костилки и чипс
    От orlie във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 07-10-13, 11:00
  5. Здравейте, търся информация за котли Junkers
    От piteriv във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 23-11-07, 16:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе