Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40

Електролизни котли - внимавайте!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #16

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Преди 6 месеца казах на мой познат да не си слага електролизното котле, защото ще му съдере кожата, но той заслепен от такива препоръки "СИ ГО СЛОЖИ". Сметката за 3 и от време на време 4 стаи, да кажем 70 квадрата(макар че не е повече от 60квадрата) при поддръжани вечер 23-24 грауса за отопление само вечер е 513 лева за декември...
    Аз доколкото съм чувал за да работи добре един електролизен котел, трябва да се внимава всичко да е наред с електролита, защото от там реално се изкарва енергията. Така съм чувал. Да не би да има проблем с електролита, специалист ли го е монтирал този котел?
    Аз също не мога да разбера как може да се пести с електролизен котел, виждал съм обяснения че енергията идва от триенето и съответно разпадането на атомите на електролита, когато се изхабят от триенето. В смисъл, че и атомите се износват както всичко останало, и накрая се трошат от износването при триенето и блъскането. Аз не го разбирам това обяснение, но съм го чувал от няколко места. Предполагам, че някой вишист физик може да обясни по-добре.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #17

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Не знам дали е монтиран от специалист.То в днешно време щом е за взимане на пари "специалисти" много...

    От неговите обяснения останах с впечатление, че са работили хора които си разбират от работата, тъй като инсталацията му е правена преди 10-на години, но есента му слагаха котлето и допълнително ламели/радиатори към съществуващите с цел подобряване на ефективността и намаляване на евентуалната консумация.То котлето и цялата инсталация е предвидена за цяла къща около 200 квадрата.Котлето е трифазно 24 киловата марка не знам(просто не ме интересува/пука), като са затворени карановете към помещенията които не се ползват...
    След първата сметка като ме видя каза, че запонал да събира пари за климатици...
    Добре топлело, но и сметките били жежки...

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #18

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Цитат Първоначално публикувано от Sad Reader
    Аз не го разбирам това обяснение, но съм го чувал от няколко места.
    Е да де, те това използват - че никой не го разбира и една лъжа като се повтори сто пъти става истина

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    атомите се чупели от изтъркване

    боже, колко мъка има по този свят...

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #20

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Мине не мине време и пак се появи, някой електролизник.
    Тоя ТИР с внесени галани още ли не е свършил
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,38153.0.html
    Добре е, че се подхваща темата, та поне да се спести набутването на някой по наивен.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #21

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Sad Reader ти и твойте атоми убиха всичко детско в мен, за твое добре да започнеш 5клас от начало. Особенно внимавай при учителката по химия и даскала по физика !!!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #22

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Явно иде реч за ядрен разпад на атома от триене и блъскане. Сега вече разбрах откъде иде допълнителната енергия. Ядрено електролитно котле. То е лесно да се сетиш нали е от ядрена подводница.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #23

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Тая легенда с атомната подводница много мА кефи...Как защитниците не се сещат ,че ядрения реактор има толкова много излишък от топлина,той постоянно се охлажда и се чудят къде да я дянат,само и само да не се изхвърля навън. Безкрайно лесно е да се пусне из подводницата по някакви тръби да си топли,а не енергията от топлото на реактора да мине през генератор,през ток,през котел,та до консуматора накрая....
    Все едно в един автомобил отоплението да не е от излишъка топло в охладителната система,а от генератора с някакви реотани или духалки,и да консумира допълнително гориво за това....

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #24

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Тая легенда с атомната подводница много мА кефи...Как защитниците не се сещат ,че ядрения реактор има толкова много излишък от топлина,той постоянно се охлажда и се чудят къде да я дянат,само и само да не се изхвърля навън. Безкрайно лесно е да се пусне из подводницата по някакви тръби да си топли,а не енергията от топлото на реактора да мине през генератор,през ток,през котел,та до консуматора накрая....
    Все едно в един автомобил отоплението да не е от излишъка топло в охладителната система,а от генератора с някакви реотани или духалки,и да консумира допълнително гориво за това....
    великолепна идея!

    сега само трябва да убедим подводничарите да носят навсякъде в подводницата оловни брони къде някъде сантим-два дебели (срещу гама радиацията), навлекли отгоре найлонови чували (срещу алфа и бета частиците)

    ако още се чудиш аджеба 'що те иронизирам, искам да обясня, че въпросната гореща вода е и радиоактивна

    N.B. да, знам, че има технология с 2 циркулационни кръга, където радиоактивната в в затворен цикъл, предава топлината на втори кръг, който я отвежда, но пък от друга страна ми се струваше, че една подводница не може да тежи 100-200 хиляди тона

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #25

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Точно така е направено - с два кръга е А освен това - първия кръг всъщност не е вода,а прегрята пара...Има и модели с течен метал.

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    4
    #26

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Всъщност от дотук написаното се оказва, че никой няма смислено обяснение на това откъде идва въпросната икономия? И колко е тази икономия? Това ми помогна да затвърдя отрицателното си мнение. Все пак ако се намери някои, който да може да ми обясни - да заповяда. Такива "дърводелски" обяснения съм ги чувал. Интересното е, че производител на такива котлета не можа да ми обясни как точно става цялата "далавера" По мои наблюдения икономия няма (или поне не е забележима) А такива неща като 2 пъти 3 пъти или повече пъти намаляне на сметката са пълна мошенгия. Незнам кога някой ще предприеме някакви мерки срещу такива измами? Нали уж има закони, КЗП и т.н. Как може в рекламна брошура да пише, че котел за отопление на площ от 100 м2 има "Отдадена мощност" 13 kW и "Прогнозен разход" - 1 kW/h

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #27

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    13 часа по 1 прави точно 13

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #28

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Август месец.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    3
    #29

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    Здравеите и привет на всички във форума чета каквили не неща за тези котли та реших да кажа и аз нещо за тях защото от 2 сезона се отоплявам с тази измишльотина . Закупих котела от ***** но без ел комплекта и там програматори и разни глупости тоси е наи обикновен контактор. Та дави кажа какво направих монтирах котела които Е 6 КИЛОВАТА незнам как саго изчислили и го дават за 180-230кубика около 90 м2площ естествено с помоща на паражия щтото имах дръг на ток 12 киловатов които хапваше доволно ток.След монтажа на котела доиде племеника тои е жичкажия мотира там контактори дефектно токови защити и стаен дачик за температура налях водата и старт машина руснака казва така стартов ампераж 16-18 ампера и максимум 30 ампера при 70 градуса на водата но този ампераш се наглася с соли или сол но всеки знае че солта прави сериозни налепи по системата и аз реши даго използвам без добавки само чиста вода .Така че за тази цел вързах два котела паралелно защото с чиста вода ампеража почва от 8-9 ампера поне при мен различна вода различен ампераж и до този момен нямам никакви ядове работи добре и сметките за ток са 180-230 лева с другия котел плащах около 320-380лева.аз топля 4 стаи коридор и лира 90м2 котела работи от 16чеса до 23.30 всеки ден а събота и неделя се вклучва няколко пъти през другото време .Като кледам топлофикация за 2и3 стаини апартаменти кви цифри им обевяват аз направо немога даги разбера. Аиде създраве и успех . Нестава само със спор трябва и акъл .

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #30

    Re:Електролизни котли - внимавайте!

    "въздох", "стодена вода"....

    пишеш като третокласник, което определено не помага да повярваме в каквото и да напишеш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Котли Дакон Ера + GP4
    От bozan във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 23-04-17, 16:32
  2. Индукционни котли и вакуумни радиатори
    От valentin1000 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 11
    Последно: 31-10-14, 19:01
  3. Внимавайте с Виваком !!!!!
    От daudebardia във форум Черен списък
    Отговори: 291
    Последно: 02-12-13, 18:22
  4. Котли за пелети, въглища, костилки и чипс
    От orlie във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 07-10-13, 11:00
  5. Здравейте, търся информация за котли Junkers
    От piteriv във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 23-11-07, 16:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе