Резултати от 1 до 8 от общо 8

Toshiba RAS-255SD - почти неуспешен опит за профилактика!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    14
    #1

    Toshiba RAS-255SD - почти неуспешен опит за профилактика!

    Здравейте! Отдавна не съм писал тук, но за сметка на това съм редовен читател. Изчел съм почти всичко, но въпреки наученото вчера ударих гредата. Съседа се оплака от тежък и застоял мирис на влажно и мухул от климатика и естествено му препоръчах да си направи профилактика. Преди 2 седмици успешно се справих с моя National - пълно разглобяване, почистване и сглобяване (останаха ми 2 малки видии, но нали съм "майстор"!), та обещах да му помогна. Разглобих и свалих пласмасовите панели, но се оказа, че ваничката е едно цяло с останалата пластмаса, която е корпуса на вътрешното тяло. Гледах, пулих се, обаче не видях начин това чудо да се свали, за да мога да сваля и валяка, който е в ужасно състояние. До него има достъп само от долната страна - на жалузите, но е доста неудобно и с твърда четка и прахосмукачка ефекта беше почти нулев. Явно иделаният вариант е да се свали валяка, но ...
    Въпросът ми е - на този модел сваля ли се отделно ваничката, или тя е вързана с корпуса и е неделима част от него? Ако е второто ми остава варианта с найлона и Meglio-то!
    Благодаря предварително за "подкрепата"!

    P.S. Климатика е '98 година.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #2

    Re:Toshiba RAS-255SD - почти неуспешен опит за профилактика!

    турбината ти е спираловидна и захващането по друг начин искам да ти кажа че тошибата е климатикът с най-чуплива пластмаса има едни капси от долу на ваната и се отщипват от върха от тях се отщипват вертикалните вътрешни клапи махни клапите и имаш достъп до вала

    , с четка суха махни грубият прах по върха на ламелите след това постави найлон зад климатика с някакви Г конзоли да не тече по стената

    и напръскаи вала с обезмаслител ,пак четкаи и плакни с пулверизатор за стъкла пълен с вода, много ще ти е зорно да го свалиш като любител най добре е демонтаж ако е много мръсно демонтирай си го сам като си събереш фреона и с два раздвижни ключа си свалиш вътрешното тяло

    много странен е вала на тези тошиби когато се замърси имаш чувство че духа само от едната страна на климатика и то много слабо

    ако някъде те достраши не не напъвай предупреждавам те много име чуплива пластмасата а от 98 до сега е имал много отоплителни сезона
    успех

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    14
    #3

    Re:Toshiba RAS-255SD - почти неуспешен опит за профилактика!

    Благодаря за бързата реакция!
    В момента съм махнал всичко, включително жалузите. Отдолу няма нищо. Явно ваничката не се сваля... лесно! Минавам на план "Б" - автомивка на място!
    Благодаря още веднъж!

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #4

    Re:Toshiba RAS-255SD - почти неуспешен опит за профилактика!

    хехехе намери от някъде , парочистачка да видиш каква магия прави от дистанция

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #5

    Re:Toshiba RAS-255SD - почти неуспешен опит за профилактика!

    автомивка на място????особенно като миеш турбината ще си после и за освежаване на стените

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #6

    Re:Toshiba RAS-255SD - почти неуспешен опит за профилактика!

    Цитат Първоначално публикувано от westa
    автомивка на място????особенно като миеш турбината ще си после и за освежаване на стените
    Аз съм го правил без да ми се е налагало след, това да освежавам стени

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #7

    Re:Toshiba RAS-255SD - почти неуспешен опит за профилактика!

    издай тайната колега,ще ми бъде интересно

  10. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #8

    Re:Toshiba RAS-255SD - почти неуспешен опит за профилактика!

    С малко повече ентусиазъм и въображение всичко става
    Част от тайната е тука https://forum.setcombg.com/index.php/topic,34778.0.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 10:56
  2. Toshiba RAS 107 SAV - E - личен опит?
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 20-09-11, 19:11
  3. LG LH-T250 неуспешен update на Firmware...
    От i80386 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 06-04-09, 22:47
  4. 17' Лаптоп-почти десктоп
    От PeterPan във форум Мобилни устройства
    Отговори: 18
    Последно: 16-08-07, 17:04
  5. В случай на неуспешен flash
    От Cko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 29
    Последно: 24-10-02, 20:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе