Страница 1 от 147 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 2196
Like Tree294Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #1

    Помогнете ми за избор на хладилник

    Темата е доста дълга, и е възможно някой да е имал проблем като моя. Миналата година, септември, си купихме хладилник Либхер.
    Не сме имали проблеми с него допреди няколко дни, когато разбрахме, че не работи.
    Обадих се в сервиза и от там ми казаха, че хладилниците Либхер искат "човешки условия" в смисал работят в диапазона 18*-43*. Оказа се , че в кухнята е 14* (миналата год. когато беше студено темп. е падала и под 14*, но си работеше). Затоплихме кухнята и той взе, че тръгна. Оттогава тръгне, спре. Въпросът ми е към тези които имат Либхер, това случвало ли се е при тях и някой знае ли къде се намира датчика за външна температура.
    zazu одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #2

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Работният температурният диапазон е +10 до +43. Това съответства на температурни класове SN (Умерено-континентален) до T (Тропичен). Пише го в упътването, а на етикетчето с техническите данни отляво в хладилната част е отбелязано SN - T.
    Това е стандарт и няма нищо общо с марката и модела на хладилника!
    Обадете се на посочените телефони на гаранционната карта директно на Liebherr България или напишете за проблема на посочения на същото място е-mail. Не съм специалист, но ми се струва, че проблемът е другаде и Ви мотат нещо.
    Тази вечер ще измеря температурата в моята кухня, която също е неотопляема и северна при това и утре ще Ви напиша резултата.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #3

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Цитат Първоначално публикувано от odris
    Обадих се в сервиза и от там ми казаха, че хладилниците Либхер искат "човешки условия" в смисал работят в диапазона 18*-43*. Оказа се , че в кухнята е 14* (миналата год. когато беше студено темп. е падала и под 14*, но си работеше). Затоплихме кухнята и той взе, че тръгна. Оттогава тръгне, спре. Въпросът ми е към тези които имат Либхер, това случвало ли се е при тях и някой знае ли къде се намира датчика за външна температура.
    Малеее, защо не им каза, че живееш в Бг,а не в Австрия, тук няма газ и съответните човешни условия. Най-вероятно термостатът е започнал да дава фира. За да се убедиш завърти го малко в посока на по-ниски градуси и би трябвало да работи. Но това не е решение - трябва да го сменят.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #4

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Температурата вчера беше 13, а днес без парно дори 11 градуса и хладилника си работи!

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    6
    #5

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Здравейте, харесахме един хладилник Gorenje, но в сайта им не пише нищо за температурните класове Ето модела : Gorenje RF6275W, ето и линк към страницата : http://www.gorenje.bg/1268?aid=9992
    Дали ще работи при температура примерно 15 градуса в стаята, някой дали е имал опит с този модел? Ще се радвам и на мнения изобщо.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #6

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Здравейте! Някой може ли да сподели нещо за хладилници Бауматик ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    14
    #7

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Бихте ли ми преполъчали нискобюджетен хладилник 300 - 400лв .Спрял съм се на няколко възможности .
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09019223
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09009603
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09025324
    http://www.domo-bg.com/product_detai...ct_id=09035638

    Очаквам вашите компетентни мнения.Благодаря за вниманието.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #8

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ АКО ХЛАДИЛНИКА СЕ ПРЕНАСЯ С ПО ГОЛЯМ НАКЛОН

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    12
    #9

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Здравейте,

    Предстои ми закупуване на хладилник до края на тази седмица. От известно обикалям основните магазини + електрон.бг, както и разбира се чета съветите в този форум.
    Имам набелязани няколко потенциални модела, но все пак избора ми е субективен: т.е. главно външен вид, разпределние на секциите вътре. Ето и изискванията които трябва да се покрият до голяма степен:
    > Инокс /просто защото белия не пасва на интериора/
    > Сравнително висок ... между 180 и 200
    > No frost
    > евентуално диспенсер, но не е задължителен
    > цена до 1100 макс.
    Виждам, че има промоция в Техномаркет за 10 % отстъпка при онлайн плащане, което ме насочва към този магазин, но това не е крайно решение.
    Фаворит ми Горение RK6336E, но забелязах че рафтовете във фризера са решетъчни, т.е. трудно почистваеми и с опасност да се стичат мръсотии по-надолу. Загледах се и по моделите на LG от този диапазон ... но там забелязвам по-ниско изпълнение с по-евтини материали ... въпроса е дали може да се разчита на LG при хладилниците. Отхвърлям Индезит, след множество негативни мнения. Нелоши изглеждат Аристоните Хотпойнт, макар и да са произведени в Полша. А за останалите "заподозрени" Лиебхер, Уирпуул, Електролукс и Самсунг просто нямам някакви по-сериозни впечатления.
    Ще се радвам на съвети в този ми избор, за което предварително благодаря.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #10

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Здравейте.Закупихме си хладилник з авграждане Аристон, но е от магазин с транспортни дефекти и нямаме упътване как да го вградим.Много ще съм ви благодарна, ако някой има схема за закрепване на вратичките и пантите да ми помогне.Моделът е ето този : http://www.vetobg.com/Hladilnitsi/page_1/id_180

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #11

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Здравейте и от мен. И аз си купих хладилник с транспортни дефекти. Модела му е Самсунг SR -S2026CVW. В магазина ни казаха, че е система нано силвър. Сините точки вътре били точно това. Обаче аз като разгледах по - подробно в къщи табелката за модела не видях нищо такова да пише. Както и не пише какъв енергиен клас е. Пише само Т.Twin Cooling System -2 evaporators & 2fans това означава ли , че е с 2 компресора. Ще бъда благодарна, ако някой ми каже нещо повече за модела

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #12

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Здравейте! Имам хладилник DAEWOO, може ли някой да ми каже от къде да си купя филтър за вода

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    3
    #13

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Здравейте ,някой имали представа за компресорите с марка jiaxipera -мисля китайски ,хладилника е bosch така и не разбрах каде е правен. Едва ли е немски най вероятно е турски . Интересуваме компресора дали е надежден ?!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    16
    #14

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Цитат Първоначално публикувано от doraed@abv.bg
    Здравейте, харесахме един хладилник Gorenje, но в сайта им не пише нищо за температурните класове Ето модела : Gorenje RF6275W, ето и линк към страницата : http://www.gorenje.bg/1268?aid=9992
    Дали ще работи при температура примерно 15 градуса в стаята, някой дали е имал опит с този модел? Ще се радвам и на мнения изобщо.
    Ние имаме Gorenje RF 6324W от година и нещо и не е имало проблем с него./да чукна на дърво/.

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    2
    #15

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Моля, ако някой има впечатления от този модел хладилник
    http://www.whirlpool.ru/app.cnt/whr/...7/prodid/43045
    да ги сподели.
    Предварително благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 147 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе