Страница 2 от 147 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 2196
Like Tree294Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    144
    #16

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Здравейте, някой случайно да се е сблъсквал с този модел SAMSUNG RT-22DASS, на промоция е и има ектсри ако мога да ги нарека които ме интересуват.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    13
    #17

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Здравейте, от няколко дни слушам дрезгавия глас на хладилника ми, който ме моли - пенсионирай ме. В камерата редовно има вода вместо лед, а в самия хладилник температурата е почти същата като стайната

    Много се радвам, че попаднах на тази тема и бих искал да се възползвам от съветите Ви. Внимателно прочетох постовете до тук и останах с впечатление, че марките за мен са Либхер, Електролукс и Самсунг. До момента ползвах татковия Мраз и честно да си кажа, новите екстри са ми изключително непознати.
    Много бих искал да разбера какво значат функции като:

    -АВТОМАТИЧНО РАЗМРАЗЯВАНЕ
    -БЪРЗО РАЗМРАЗЯВАНЕ
    -ЕКО РЕЖИМ
    -ОХЛАЖДАНЕ НА НАПИТКИ
    -ЗАЩИТА ОТ ДЕЦА
    -РЕЖИМ "ВАКАНЦИЯ"
    -MULTIFLOW СИСТЕМА
    -СИСТЕМА ЗА ПРЕЧИСТВАНЕ НА МИРИЗМИТЕ
    -COOL SELECT ЗОНА

    Още преди време бях решил, че хладилник без No-Frost система няма да си взема, но колкото повече чета толкова по-объркан се чувствам. Харесах си 2 модела на електролукс и един самсунг:

    Електролукс
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09020192
    и
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09028436

    Самсунг
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=01000931

    Най-голямата ми дилема е кое да предпочета - хладилник с два компресора или хладилник с No-Frost? Хладилници, който имат и двете екстри са супер скъпи, a моя бюджет е около 850лв.


  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    50
    #18

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Нормално ли е след пълнене с фреон температурата в хладилника да варира между 1 и 10 градуса? Имам ръчен термостат, но нещо не мога да наглася нормална температура!!!

  5. geriko
    Guest
    #19

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Здравейте, имам хладилник на 8-9години Урлпул. От задната страна на хладилника изтече някаква черна течност и спря да работи бихте ли ме ориентирали какъв възможен проблем е възникнал от какъв ремонт се нуждае и струва ли си парите за такъв ремонт или по-добре нов хладилник.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    26
    #20

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Здравейте,

    И на мен ми предстои покупка на хладилник в най-скоро време, т.е. тази седмица :-)
    Засега съм се спрял на марката LIEBHERR, и по-точно на някои от тези:
    LIEBHERR CTP-3213 - 859
    LIEBHERR CTN-3153 - 869
    LIEBHERR CN-3033 - 999
    LIEBHERR СР-3503 - 869

    (Цените са от страницата на Техномаркет)

    Притеснява ме, че повечето са само ST, а не Т.

    Отворен съм към предложения и за други марки, бюджетът ми е 1000 максимум, като не държа да е голям хладилникът.

    Бихте ли ми дали съвет кой точно модел/ марка и защо?

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #21

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    geriko, ако хладилника ти е запазен (няма избила ръжда, уплътненията са здрави) и ти върши работа - струва си да го ремонтираш ! Извикай техник да го диагностицира - той ще ти каже какво трябва да се направи и колко ще струва. В най-лошия случай - смяна на компресор и зареждане.

    pif79, ето ти подробно инфо за моделите, които си избрал:
    CN 3033
    CTP 3213
    CP 3503 (C 3523)
    Аз лично предпочитам последния. Можеш да огледаш Електролукс или евентуално Горене. За тези пари можеш да вземеш машина с 2 компресора, което е по-добър вариант (но няма да е Либхер...).

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    26
    #22

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Мерси, *George*

    Днес ще отида до Технополис да ги видя и на живо.

    А от Електролукса кои би ми препоръчал?
    А нещо за Самсунг, те имат диспенсър, а и са по-евтини доста, но предполагам това е заради комрпомис с качеството ...

  10. geriko
    Guest
    #23

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    И от мен много благодаря *George* . Хладилника ми е много запазен и е в отлично състояние и тази повреда много ме изненада. И мисля ако цената за ремонта не е много висока наистина да го поправя още повече ,че не съм на зор щото преди година си купих нов Самсунг и не съм без хладилник още веднъж благодаря.

  11. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    2
    #24

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Здравейте, имам нужда от експертно мнение и се надявам да го получа тук :-). Искам да си купя нов хладилник и се колебая между следните 4 модела:

    http://bosch.expo2000.bg/category.php?cat=p2_c2&pid=18
    http://bosch.expo2000.bg/category.php?cat=p2_c2&pid=25
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038033
    http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=15137

    Цените са сходни, но има някои разлики в параметрите и не мога да преценя кое е по-важно... 2 компресора ли, No Frost ли и т.н.

    Ще се радвам на вашите отговори, защото в момента съм без хладилник...

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #25

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    pif79, за Електролукса - огледай какво има по магазините и харесай нещо (визия, размери, рафтове...) - ако се колебаеш между някоко модела - ще обсъдим. За Самсунг - подкрепям извода ти...
    Диспенсер, АйсМейкър - при някои модели предполагат включване към водопреносната мрежа на жилището. Имат и филтър, който се сменя на 6-8 месеца (струва около 60-80 лв.). Ти си прецени !
    Успех !

    Big Brother, ето ти 2 статии за дилемата 1-2 компресора ( тук и тук ).
    To дилемата отива към "EPS или XPS - изолация" - ти ще си решиш.
    За No Frost - в сравнение с ръчното размразяване имаш в повече: нагревател, вентилатор, реле за време, т.е. 3 елемента повече - по-голяма вероятност някой да се скапе.
    Аз лично предпочитам 2 компресора и без No Frost.

    Спрял си се на цвят Инокс - проучи как стои въпроса с поддръжката на външния вид. Имам аспиратор и котлони с цвят Инокс - постоянно са на петна. Пробвал съм с какви ли не препарати. Пипнеш го и остава петно. Мисля, че за хладилниците имаше някакъв специален препарат - питай в магазина.
    Успех !

    П.П. Моделите, които си набелязал са добри, наблегни на Либхер.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    112
    #26

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Има специален препарат за почистване на инокс, освен това при някои уреди има специална обработка против пръстови отпечатъци, обикновенно си пише на тях.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1
    #27

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    И аз ще моля за помощ със съвет...
    И аз като някой други съфорумци ще местя жилище и все по-често гледам стария си хладилник, който никак няма да ми отива на новото жилище, пък и му е време да го пенсионирам...

    Търся си хладилник, който да отговаря на следните изисквания:
    1. Да е малък - необходим ми е хладилник не по-висок от 100 -120 см.
    2. Да е енергиен клас А
    3. Предпочитание - да е 2-компресорен

    Като външен вид http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09037151 - нещо подобно.

    Разполагам с ограничен бюджет - 500 лева.

    Моля, знаещите да помогнат!
    Предварително благодаря!

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #28

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Цитат Първоначално публикувано от Rozalina

    Търся си хладилник, който да отговаря на следните изисквания:
    1. Да е малък - необходим ми е хладилник не по-висок от 100 -120 см.
    2. Да е енергиен клас А
    3. Предпочитание - да е 2-компресорен

    Като външен вид http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09037151 - нещо подобно.
    Точка 3 няма как да бъде изпълнена за 140-200л. хладилник.А този от линка е добро решение.

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    1
    #29

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Здравйте интересуваме мнеието ви за LG GR-B369PLQA NO-FROST за този модел като цяло дали е качествен, не намира никакви коментари двуомясе дали да го закупя или BEKO с диспенсер за вода.

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    8
    #30

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Здравейте,
    Наскоро купих LIEBHERR CUNESF-3513. Хладилникът е страхотен на външен вид, отлично покритие (вратите са инокс, а останалата част "цвят инокс"). Проблемът обаче, е че ми е шумен и то не, че чувам компресора, а шум като от преливащ фреон най-вече се чува. Освен това издава и странни звуци от време на време, жена ми казва, че напомнят на скимтящо малко кученце. Преди няколко дни помогнах при качването по стълби на един хладилник Zanussi на приятел, е като го пуснахме останах като гръмнат - работи по-тихо. Не знам дали е заради отсъствието на no frost, по-малките му размери и или друго, но този хладилник определено е по-тих, а и три пъти по-евтин.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 147 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе