Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #1

    За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Казвам се Петър Младенов и съм от Пловдив

    Ще Ви разкажа една история за Техномаркет, Филипс, ТПВижън, Лас сервиз, КиК сервиз, КЗП и още редица знайни и незнайни ...

    Историята започва на 25,12,2013, когато за коледен подарък решавам да похарча скромните 1599 лв във Техномаркет за телевизор Филипс 47PFL6008 (при това в промоция), че и с 5 години гаранция. Е, не му е било писано още от първия ден. След 2 часа ползване телевизорът умира ... Чувството е прекрасно. Е, след обикаляне до 2 от магазините на Техномаркет телевизорът беше сменен с друг (както се сещате с много любезно отношение). Но явно не му е било писано. Постепенно разбирам на какво недоразумение наречено телевизор съм попаднал. Толкова много бъгове и проблеми на едно място едва ли може да се намерят другаде. И така попадам във официалният форум за поддръжка на Филипс. И разбирам, че всички проблеми при мен всъщност ги има във всички телевизори 6**8,7**8,8**8,9**8 поради простата причина, че използват един и същи софтуер. Викам си – ще стискам зъби, не може фирма като Филипс (която се оказа, че не е Филипс) да продава такива продукти, на цени колкото големите марки. Съответно започва чакане на нов фърмуер. Такъв се появява на 29,01,14 ... е, нещата вместо да се оправят се влошават. Следващият фърмуер под номер 173,46 излиза само десетина дни по-късно на 10,02,14. И телевизорът се превръща в уред за мъчение. Рестартирания през няколко минути, неработещо wifi, блокирания, неработещо 3д, разминаване на звук и картина през hdmi, огромни артефакти правещи невъзможно нормалното гледане, четене на текст – невъзможно, губене на връзка с дистанционното ... на което клавиатурата от задната страна е практически неизползваема и т.н. ...
    Единственото решение давано във форума за поддръжка е „изключете телевизора от захранването за 1 минута” .... и така според Филипс се оправят всички проблеми .... до след 5 минути ... Или „обърнете се към местния представител” ... който пък Ви отговаря „вашият случай е ескалиран и се проучва” ... и си чакайте отговор който няма да дойде. Е, в такова състояние, чакайки нов фърмуер който така и не излиза, форума (въпреки че е тотално модериран и цензуриран) гъмжи от недоволни потребители .... изминават 35 дена в мъчения ... докато в един слънчев ден вече на човек почва леко да му писва, сяда на компютъра и започва да пише рекламация ... стигнах до описани 23 проблема ... а те са мнооооого повече и с телевизора в магазина (Техномаркет ако сте забравили). Рекламацията е приета като „проблеми със софтуера”.
    Телевизорът първо се изпраща в сервиз Пулсар-Пловдив, после незнайно защо се изпраща в София в Лас сервиз. И започва чакането. 2 дена преди крайният срок от 1 месец получавам по куриер становището от Техномаркет, според което рекламацията ми е неоснователна, в сервиза не са открили проблеми (но не ми се връчва становището на сервиза), да съм заповядал да си взема телевизора, че ако не го взема до следващия ден (последен от едномесечния срок) те нямали задължение да го съхваняват ....
    Респективно аз отивам на следващият ден в магазина (при това не сам), да си взема телевизорът без проблеми ... Разговарям първо с управителя като му обяснявам, че становището им е една голяма лъжа, и сервизът ги е излъгал ... Започват да му дават разни документ иза подписване и да съм се съгласявал със становището им ... Нервите му явно не издържаха и извика и заместник управителката на магазина ... След като разбраха, че аз нищо няма да им подпиша без да бъде проверен телевизорът в магазина в крайна сметка ми беше отговорено „ще ти го пуснем да светне и си го взимай!”. Е, с крайно недоволство телевизорът беше пуснат. Първото изумително нещо беше, че телевизорът си беше със същият фърмуер с който го върнах (въпреки че за един месец бяха излезнали цели 3 нови версии) ... което е само една от многото индикации, че телевизорът изобщо не е бил проверяван в сервиз (а най-вероятно и никога не е ходил в сервиз). Както се сещате – всички проблеми са си налични. Телевизорът не може да се свърже по wifi (въпреки че няколко телефона се свързват без проблем), 3д не работи, картината тотален леш и за капак телевизорът блокира (без картина и звук, но със светещ амбилайт), никаква реакция от дистанционното освен плъзгача на звука .... и така стоя повече от час ... Това се разиграва пред управител, зам. управител, 2 работника в магазина, аз и свидетел ....
    Мислите, че управителите мирясаха пред умрял телевизор ... много се лъжете! Заявиха ми, че те не са технически лица, в магазина няма нито едно техническо лице (нищо че имат дори сервиз, за който ще разберете малко по-късно). На молбата ми да напишат протокол за това което виждат, т.е. че телевизорът е блокирал без картина и звук ми беше отговорено „нищо не може да ни накараш да напишем”. До момента са минали само някакви си 4 часа в магазина .... И както може би се досещате системата е добре тренирана и нямат никакво притеснение от случващото се ... Е, след няколко часа приятно отношение към клиента единственото което можех да направя е да напиша на място в магазина жалба с описание на случилото се, жалбата беше подписана от свидетеля, но 2 управителя и 2 работника както се сещате не се подписаха. Получих само „запозната със жалбата” и подпис на зам. управителката. Респективно аз не подписах нищо от даващот ми се, както и записах че няма да подписвам нищо. Писах и в книгата за рекламации (за това малко по-късно), уведомих че не оставям телевизора за нова рекламация и ново даване на сервиз! Разбира се телевизорът не го взех от магазина, както се сещате това няма как да стане след като ми дават становище, че е напълно изправен и без проблеми .... Получих обещание, че ще ми се обадят до края на деня с решение (тъй като още били в срока рекламация) ... е такова обаждане нямаше ....
    И така ... с ясната идея, че това поведение си има покритие си подавам жалба в КЗП-Пловдив ... с тяхното поведение само ми затвърдиха подозренията за това което предстои да се случи....
    И ... подавам искова молба в съда ...
    Следва отново едномесечно чакане. Ден 28 от жалбата в КЗП – обаждат ми се от КЗП и ми казват, цитирам „Търговецът е предприел предварително, преди ние да отидем вече действия да изпрати телевизорът в независим сервиз, изпратен е и от тях също има протокол, че не се наблюдават тези дефекти. Той е предприел такива действия защото те имат такова право” ... „вие сте некомпетентен да твърдите такива неща” ... „заповядайте в магазина да си вземете телевизорът” ....
    Спомнихте ли си, че бях забранил телевизорът да се дава на сервизи ...
    Е, и от КЗП го зная прекрасно, че тека се нарушават конституционните ми права и поради тази причина книгата за рекламаци с това което писах вътре беше приложена със прикрито това което писах ... нещо което разбрах доста по-късно. И си зачаках да ми връчат писменото решение ... чаках чаках ... 1 месец мина, мина и 1 седмица срок на връчване ... минаха още няколко дни ... пуснах нова жалба в КЗП че сроковите им изтекоха ... мина още време и ... решението се носи на майка ми, в училище, по време на час, в класна стая .... ИЗУМИТЕЛНО !!! Не е поискан подпис, няма дата на връчване. На плика стои само една дата от 9 дни по-рано ... Да ви припомня, не се връчва на другия край на света а от град Пловдив в град Пловдив ...
    Е, може би се сещате защо е това забавяне ... защото междувременно разбраха че е заведено дело и първоначалната версия няма да мине ... и тя беше тотално променена. В решението на КЗП вече чета „на търговеца е дадено задължително разпореждане за представяне на становище от независим сервизен център” ... и както се сещате „независимия” сервизен център не се споменава, не ми се и връчват становищата и документите по преписката в КЗП въпреки многократните ми писмени искания за това.
    Е .... „независимият” сервиз се оказа К и К сервиз, намиращ се в същата сграда където се сещате от по-рано че нямаше технически лица, и може би странно съвпадение че адреса на управление на сервиза съвпада с този в исковата молба в съда ...
    Да се прикрие това което писах в книгата за рекламации ... явно нещо напълно нормално за КЗП ...
    Да си изпуснат сроковете ...
    Да злоупотребят с личните ми данни ...
    Да не ми връчват документите ...
    Да не ме потърсят, нито мен, нито свидетеля ...
    Да ме обиждат мен и свидетелят, че не сме компетентни (с общо 5 висши образования, при това по компетентност) ...
    Да се разпореждат с моя вещ без знанието ми и въпреки забраната ми ... за да оправдаят търговеца Да ми връчват докумет с явни лъжи, за които аз имам други документи ...
    ....
    Започвате ли да се сещате защо Техномаркет си позволиха такова поведение в магазина при връщането от рекламация ?

    И през цялото време водя кореспонденция с онлайн поддръжката на Филипс, които ми пишат на „ви” и „вие” с малки букви, пращат ме от сервиз в сервиз в София (без изобщо да са си направили труда да проверят че съм от Пловдив), отговарят ми със заучени copy/paste фрази ....
    Разбира се на опитите ми да се оплача на Филипс някъде в европата получих обяснения с пълни лъжи, как са ме търсели многократно по телефона и как ми предлагали телевизора да бъде тестван вкъщи но аз съм отказал ??? Разбира се тези глупости не влезнаха в съда ...
    Над година аз нямам нито едно обаждане от Техномаркет, нито от Филипс, нито от кой да е сервиз (трудно ми е да определя точната бройка на сервизи в които телевизорът обикаляше ... е вярно че само фиктивно) ...
    Та, с любезното съдействие на КЗП, Техномаркет представят една купчина документи в съда в тяхна защита .... включително и от ТПВижън да не останат по-назад и те пишат становище ....
    И искания да не се допускал свидетеля в съда защото не бил компетентен, да бъде отхвърлена исковата молба и т.н.
    Е, идва есента на 2014г. време за експертиза. Определена е да се извърши в магазина. За поведението на управителя пред вещото лице ще ви спестя, телевизорът беше на земята до входа, да не съм барал дистанционното (въпреки че точно те задават въпрос да не би проблемите да се дължат на неправилно боравене от моя страна), да не съм си барал телефона, аз да разнасям телевизора из магазина и т.н.
    Както се сещате проблемите описани в жалбата, описани в исковата молба и разказани от свидетеля (който и писмено ги е потвърдил няколко месеца по-рано) се потвърдиха, документирани със снимков материал, при това бяха повече и по-сериозни ... От Техномаркет пък си доведоха за свидетел работник, който не си спомнял телевизора да е имал проблеми април месец, но пък твърдеше че в магазина нямат интернет !?!?, нищо че зам. управителката се беше подписала на документ според който има ... на въпрос как демонстрират смарт функциите на телевизорите без интернет каза, че не демонстрирали ... Опитаха се да вкарат становище по време на делото от ТПВижън като възражение на експертизата ... което беше захвърлено (буквално). И върнато. И понеже с експертизата нещата се пообъркаха за тях поискаха втора експертиза (разбира се с предварително измислена система), съда съответно им даде (не може да им откаже).
    Месец по-късно разговарям с вещото лице от втората експертиза, обяснявам му че телевизора е в магазина, той съответно отива там да уговори дата и ми се обажда със следното: „От магазина ми казаха, че представители на Филипс са взели телевизора от магазина и той в момента се намирал в сервиз в София” .... ИЗУМИТЕЛНО ! Е, телевизора много бързо се върна от София, експертизата беше насрочена в сервиз Пулсар Пловдив ... да се зачуди човек защо там и какво общо имат с делото, имах честта да бъда в компанията на управителя на Лас сервиз, управителя на ТПВижън и още 3-ма знайни или незнайни лица ... и нито един представител на Техномаркет ...
    ... сещате се, че фърмуера беше сменен, беше ми отказано да се влезне в сервизното меню за установяване на серийния номер, моето дистанционно (което си беше у мен) нямаше връзка с телевизора ... Мислите, че това им помогна ? Ами резултата беше, че проблемите от първата експертиза се бяха задълбочили, имаше нови проблеми и общото количество проблеми беше повече от тези в първата експертиза ...
    Ще Ви спестя подробностите че вещото лице беше на експертизата много преди уговорения час, както и остана след края и ... че изобщо не беше запознато нито със спецификацията на телевизора, нито с ръководството ... че всички описани проблеми бяха оправдани по малоумен начин, че имаше явни лъжи в експертизата .... и че изпусна срока за внасянето и (вещо лице да не си знае сроковете !?!?) ...
    На насроченото второ заседание Техномаркет не се явиха, но поискаха отлагане заради изпуснатия срок ...
    На отлагането отново не се явиха ... защо ли, нещо срам ли ги беше ...
    Вещото лице тотално ги закопа, беше разпитван 40 минути ...
    Да спомена, че освен 2-те експертизи, свидетелски показания бях приложил и нотариално заверени документи от самите Филипс с признания за проблемите (описани много по-рано от мен).
    Броят на доказаните проблеми по време на делото беше двуцифрен ... започващ с 2 ...

    И ... историята можеше да приключи на 22,12,14 (година след като купих това недоразумение наречено телевизор) когато Районен съд – Пловдив осъди Техномаркет да ми върне парите + съдебни разноски + законна лихва.
    Но ... Техномаркет обжалваха, както се сещате .... с въззивна жалба пълна с лъжи и обиди ....
    На делото в Окръжен съд вече пред трима съдии отново ги беше срам да се яват ... Резултатът – решение на Окръжен съд – Пловдив от 22,05,15г. с което се потвърждава решението на Районен съд – Пловдив. Добавен беше и още един адвокатски хонорар. Решението е окончателно и не подлежи на обжалване !

    И понеже аз не се крия от анонимност ето част от участващите лица (да ме извинят тези които съм пропуснал).
    Константин Мирчев – управител Техномаркет Пловдив
    С. Танева – зам. управител Техномаркет Пловдив

    Олга Вальова - юрисконсулт на Техномаркет

    М.Костадинова – инспектор в КЗП Пловдив
    Таня Димитрова – директор в КЗП-Пловдив

    Любомир Ангелов – мениджър продажби ТПВижън

    Любомир Станимиров – управител ЛАС сервиз
    Владимир Тричков – техник ЛАС сервиз
    Светлана Златанова – администратор ЛАС сервиз

    Стоян Стоянов – ръководител КиК сервиз
    Наско Балджиев – специалист КиК сервиз
    Ангел Благоев – специалист КиК сервиз

    И още много знайни и незнайни

    Всичко описано по-горе е само кратката версия – материалите са стотици страници ....

    До всички потребители имащи търпението да стигнат до тук – замислете се добре следващият път кои магазини посещавате, каква марка техника си купувате, кои сервизи посещавате. Мислите, че случаят е инцидентен .... питайте гугъл ...
    До всички потребители оплакващи се от софтуерни проблеми с телевизори Филипс ... Да, проблемите са във вашият телевизор – доказано в съда !
    До всички потребители притежаващи телевизори модел 2013, серии 6**8, 7**8, 8**8,9**8 – имате пълното право да върнете телевизорите си, позовавайки се на 2 съдебни решения по смисъла на които са Ви продали телевизори в пряко нарушение на ЗЗП

    До модераторите на форума – преместете подфорума за тези китайски недоразумения наречени телевизори Филипс в „други телевизори” – много бъдещи нищонеподозиращи потребители ще са Ви благодарни. До всички онези лица свързани с марката, както и форумните тролове които ще започнете да се оправдавате колко са Ви прекрасни телевизорите – аз нямам намерение да Ви отговарям. Съдът реши !

    Делата са публични, всеки който има интерес може да се запознае с тях.


    Ето и малко цитати от решенията:

    "дефектите се дължат на липсата на качествен софтуер"
    "голяма част от проблемите се дължат на внедрения софтуер"
    "част от посочените в спецификацията на телевизора функции и характеристики при конкретния телевизор са с проблеми"
    "съдът не кредитира приетите по делото констативни протоколи на сервизни фирми, тъй като те са в пълно противоречие с техническите експертизи."

    "
    Мотивиран от горното, съдът

    Р Е Ш И:

    ОСЪЖДА
    “ТЕХНОМАРКЕТ БЪЛГАРИЯ”
    "

    "
    Пловдивският окръжен съд,

    Р Е Ш И :

    ОСЪЖДА „Техномаркет България” АД

    Решението е окончателно.
    "
    Този пост е редактиран от Петър Младенов; 29-05-15 в 15:50.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #2

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Радвам се, че цялата одисея е завършила както трябва. Но в България е така, трябва да викаш, да крещиш, да се противопоставяш, за да те чуят, иначе ще си поредният лумпен, когото са преметнали...

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Така се прави, ама са много малко хората които биха се впуснали в подобно приключение.

  5. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #4

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    БРАВО! Нарочно го пиша с главни букви!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    49
    #5

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Същият телевизор , същият модел, но проблемите различни. Дисплея сменян веднъж после чакаше за втори и мина срокът на изчакване.... Добре че успях в гаранцията да го вкарам и го бракуваха че иначе нямаше да е както при теб 1600 а 2400. Разликата е в това че е от Технополис и че не направих грешката да го нося там и да чакам те да го пращат по сервизи, а директно си го занесох в оторизиран сервиз. Сега се кефя на новият Панасоник 50AX800E и се надявам да нямам подобни проблеми никога.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #6

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Пешо, поздравления за упорството и постигнатата справедливост.
    Само ще те помоля да не се настройваш предварително негативно и да квалифицираш като тролове всички участници във форума, които биха споменали, че са доволни от телевизорите си.
    По случайност, аз съм един от тях - имам PFL7956k и съм наистина доволен от него, което по никакъв начин не омаловажава написаното от теб разбира се.
    Просто, ендшпила с преместването на раздел Philips и опасенията от форумни тролове беше излишен...

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    п.п. kod , твоят май си беше Филипс , а не "филипс" , сиреч ПТВижън ...
    Дам, така е, 2012 май е модела.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    БРАВО и от мен ! Когато почнем да си търсим правата и наказваме некоректни търговци и "производители" , тогава белким вече ни вземат за "бели хора" и спрат да ни "цакат с топла бира" .

    п.п. kod , твоят май си беше Филипс , а не "филипс" , сиреч ПТВижън ...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #8

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Само адмирации може да заслужава човек с такова търпение като вашето. Браво!

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    2
    #9

    Angry Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Поздравления и от мен за довеждането на случая до край! Честно казано, докато четях се разтреперих от яд как може по този начин някой да се отнася с клиентите си! Все пак те не са виновни, че телевизорите са дефектни, но са АБСОЛЮТНО виновни за отказа да признаят грешката си и да компенсират клиентите си, като прибягват подмяна на документи, фалшиви свидетели и измама! ЗАЩО СПИ КЗК И КЗП?!??

    Аз също съм имал доста ядове с тази банда нагли измамници, наречена ТЕХНОМАРКЕТ!!!

    Редно е да се дава гласност на подобни случаи и медиите да обърнат внимание на работата на тези търгаши и измамническите им схеми при обработка на рекламации!

    Сигурен съм, че има още доста такива случаи, но доста хора се отказват да се занимават.

    >> Това е тема, която съм публикувал в друг форум преди 2 години. Дано я прочетат и нея повече хора и да се замислят дали искат да влизат в такива филми! Има и други вериги, с много по-добро обслужване!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #10

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Оле-мале!
    А аз се чудех, защо мои познати - консултанти в магазините, заобикаляха старателно телевизорите на TP Vision.

    Само ще допълня, че и останалите марки и изделия не са кой-знае по-добре. Уловки в гаранционните покрития (частична гаранция), липса на резервни части, липса на сервизна документация???, подписване на заробващи договори на сервизите с вносителите и "представителствата на "марките" и т.н.
    И не на последно място - пълно неглижиране на БГ Клиента от страна на Европейските представителства! Обикновено отговорът им е "Обърнете се към местния вносител или дилър". Няма значение дали става въпрос за стока за 50 или 100000лв. (автомобил например).

    Браво и от мен!
    Само, че за съжаление, всичко е за сметка на колегата - време, нерви, разправии...
    Сега всичките "специалисти" от този списък трябва също да бъдат наказани. Заради лъжесвидетелстване, укриване на доказателства, некомпетентност и още каквото се сетите в тази последователност.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    70
    #11

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Браво и от мен!
    Моите перипетии бяха със PFL6007. В първите месеци се чудех кого да изхвърля от балкона- телевизора или себе си. Все се надявах, че с поредния ъпдейт ще се оправят нещата, но не би. Така че никога повече Philips . В чуждите форуми, се предлагаше да ги съдим колективно, но май всички сме повече по говоренето. За това, само адмирации заслужава колегата. Още веднъж Браво!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #12

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Адмирации и съчувствие към потърпевшия и от мен. Ето как се стимулира саморазправата между хората, само дето в този случай човек не знае с кой да се саморазправи (ще отворя темичка и аз в раздела, ама малко да поотихнат нещата, па може и да си видя париците)
    Докато четях, изобщо не очаквах щастлив (най-на)край. Не мога да повярвам, че съдът е отсъдил справедливо, според повечето хора. Както винаги изгубеното време и главоболията не се компенсират.
    Относно КЗП, за пореден път си мисля, че човек не трябва да плаща данъци, от които идват и заплатките на лежерните чиновнически и нечиновнически държавни службици, да назова още малко РИОЗ, Полиция, НАП, Съд, НС и т.н. Ама човек, ще - не ще, осигурява заплатите и на гореспоменатите, дори като си купува бензин, хляб, плаща ток и т.н. ,за да може след това тези служби да не защитават интересите му, нито тези на обществото.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #13

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Браво за извървяния път, Петър Младенов!

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #14

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Подравления! Аз имах подобни разправии с телевизор LG LM6-та серия - на който му насичаше звука и след като беше в сервиза - ми дадоха становище, че е напълно изправен, само че не им мина номера и след много похвати от моя страна - ми върнаха парите, като преди това и дума да не ставаше...!

    Телевизора беше купен от Зора, но го изпратиха в сервиза на КиК Електроникс, от там го препратиха в оторизиран сервиз на LG.

    Моите адмирации още веднъж, колега!

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #15

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Поздравления за упорството да отстояваш правата си...

    Искам да те помоля, да напишеш подробно, как, с какво, по какъв метод и какви тестове правихте в магазина.
    Кои са били вещите лица за експертизата?
    Образованието ти има ли връзка с ТВ техниката ?

    Проблемите на Филипс не са само във софтуера, а и в хардуера - слаби шасита и процесори. Научих подробности едва преди 2 месеца. Не случайно през 2009 година продадоха подразделението си NXP - купиха го Trident, които в последствие го препродадоха на....
    През 2012 година уволниха 1/3 от софтуерните си специалисти и назначиха нови, но проблемите си останаха, заради старата база. Просто не може да се развива нещо остаряло. Стана стандартно при първата работна версия софтуер за даден модел шаси, да има 4-5 проблема и със всеки следващ ъпдейт, техният брой да расте.

    Филипс като телевизори бяха добре до 2006 година(бяха в призовата тройка)...от там нататък спряха да се развиват. Причината - слабият мениджмънт и некадърният маркетингов отдел на подразделението за телевизори. В крайна сметка ги продадоха на TPVision. Между другото, тази година Филипс имат ново шаси с процесор Mstar - какъвто слагат другите големи имена в този бизнес.

    За техните форуми си прав. Никаква адекватна реакция на оплакванията. Само замазват очите и поради това, спрях да пиша там още преди години.

    Техномаркет са пълна катастрофа - съжалявам , че преди 5 години си купих моят плазмен телевизор Панасоник от тях. при това имам гаранция Техномаркет+ в ЗК Уника.
    Преди 3 седмици се повреди и го занесох в Техномаркет Варна до Метро. Там, управителя ми изкочи с номера, че нямали транспорт и поради това не можели да приемат рекламацията. Попитах го, в кой сервиз да го занеса - изпрати ме в Роял Електроникс в сградата на Технополис. Както и да е занесох го, приеха го. Два часа по късно от сервиза ми звънят по телефона - говорили със застрахователната компания и от там им казали, че няма да платят. Да съм го носел в сервиз от списъка в гаранционната карта. Натоварихме го и преди да потеглим звъннахме в съответният сервиз, откъдето ни сюрпризираха, че вече не обслужвали тази марка. Звънях на представителството на Уника във Варна - там са пълни безхаберници, нищо не знаели по въпроса и ме препратиха да звъня в София. Звъня на Уника в София - никой не дига. Теглих им една майна и го занесох в Техномаркет. Паркирах го на земята в офиса, разказах накратко случилото се и заявих, че им го оставям за рекламация, а те да се оправят от там нататък - длъжни са по закон. Попълнихме протокол..и си тръгнах. Преди 2 дена ми звъннаха да си го прибера. В гаранционна карта нямаше подпис и печат от сервиза, но пък имаше опис на ремонта - 56565;А. Някои от винтчетата на задният капак не бяха завити докрай.... За сега работи безпроблемно.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 31-05-15 в 18:29.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Pan сервиз
    От flamme_froide във форум Черен списък
    Отговори: 16
    Последно: 24-05-18, 00:00
  2. Отговори: 22
    Последно: 21-06-16, 15:34
  3. NEXT сервиз
    От kod във форум Бял списък
    Отговори: 0
    Последно: 30-01-14, 09:47
  4. Сервиз за флаш на firmware на Филипс DVD/VHS combo
    От ilape във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 18-09-12, 15:42
  5. сервиз
    От KingRex във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 23-05-03, 11:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе