Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 47
Like Tree57Одобрявам

За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #16

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    то не остана откъде да пазарува човек ..

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #17

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Да, за съжаление в БГ е така - нищо не ни е както трябва!
    При това положение - дефакто без гаранция и застраховка, дали не е по-добре да се купува от чужбина?
    Нямам предвид румънците от emag, а по-скоро нормални западни / източни магазини.
    Дори руснаците, които според някои "компетентни политици" са доста назад с "европейското" законодателство имат доста по-строги нормативи за качеството, срока и условията на гаранцията. И се спазват, както би трябвало да е и у нас, ама не е.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #18

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    ПП - По темата, авторът не е дал решението на съда, но за да разсеем каквито и да е съмнения - случайно попаднах и на него - ето го.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #19

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ПП - По темата, авторът не е дал решението на съда, но за да разсеем каквито и да е съмнения - случайно попаднах и на него - ето го.

    http://www.os-plovdiv.com/resheni/g_2015_636.HTM

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #20

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Благодаря Петър, ти си истинска пътеводна звезда за нас, останалите потребители - имаш бирена почерпка на евентуална бъдеща среща на форума ни

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #21

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Не знам какво да напиша. От една страна браво на човека за волята му да си отстоява правата, от друга страна язък за нервите му. Аз съм слабохарактерен и никога не бих се занимавал с подобно нещо. Нито имам пари, нито имам желание да се разнасям по съдилища. Затова купувам само в краен случай и купувам нещо което бих прежалил като цена т.е. ако се окаже боклук, да не ме е яд много. Явно в Чалгария и богатите плачат, така, че по-добре нещо евтино и ако не ти отърва в кофата.
    Относно Техномаркет, аз имам положително отношение към тях, купувал съм телевизор и музичка от Техното зад Метро Младост в София. Доволен съм. ТВ ми беше мостра на близо 1200 часа, но пък ми го дадоха на хубава цена за времето си, вече 4 години работи без грижа. Свирката беше в ново кашонче с заводско тиксо и тя така работи си, явно е до късмет. Негативно съм настроен към Технополис, особено този в Дъ Мола... абсолютна дивотия, надменни, леко неадекватни... честно казано ако не ми е близо не бих си и помислил да вляза в него. Предстои ми да купувам прахосмукачка и евентуално пералня и се замислям откъде ще пазаря. Купувал съм бяла техника от Денси Ст. град - много точни излязоха. Вземал съм и неща от Електрон БГ - също са пичове. Напоследък товаря от ингилийзко, после габко и музиката да свири. Ибея няма равен, а гаранцията е във францията, както става ясно и от темата, та така...
    Още веднъж браво на момчето за нервите! Шапка му свалям!

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #22

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Оплескахме темата на човека, главно поради моя вина - посипвам си главата с пепел...
    Отделих в отделна тема - Онлайн магазини за телевизори в България създалата се дискусия относно това, можем ли да купуваме телевизори от магазини, от които да очакваме човешко отношение и уважение към клиента по време на целия гаранционен срок - заповядайте там ако темата ви вълнува, а тук - да прекратим спама и да се придържаме занапред към същината.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #23

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Петър Младенов
    Не ми отговори на въпросите от предният ми пост...
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Искам да те помоля, да напишеш подробно, как, с какво, по какъв метод и какви тестове правихте в магазина.
    Кои са били вещите лица за експертизата ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #24

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Не съм счел за необходимо да ги споменавам поименно. Те си знаят кои са. Специални благодарности на човека извършил първата експертиза. Вещото лице от втората експертиза .... той си знае ....

    Какви тестове ли ?

    Screenshot_2.jpg

    Това за Техномаркет е работещо 3Д. Е, във втората експертиза телевизорът вече изобщо не включваше в режим 3д ... Да, няма грешка, телевизора е захвърлен на земята за извършване на експертизата ....

    Да натискаш бутон "а" на дистанционното, а на екрана да излиза "б" (образно казано) също е нещо напълно нормално. Но пък във втората експертиза клавиатурата вече не работеше никъде ....

    Телевизорът да блокира (без картина и звук) при просто навигиране в менюто (включен само в захранването, дори без включена антена) .... няма проблеми.

    Да не може да се установи връзка по wifi (а няколко телефона да могат) ... и за да не е виновен интернета връзка не можеше да се установи и с таблет ...

    Функцията "формат" да не работи .... а за вещото лице от втората експертиза за това да са виновни големите рок изпълнители, които снимат с некачествена техника .... безценно ...

    Неработещи бутони от предната страна клавиатурата ....

    За артефактите, прескачащите и нечетяеми букви, дефекти в картината ...


    И така нататък ....

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #25

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Ясно..все познати неща, но това не е методика за тестване......що за специалисти са тези вещи лица? Да не говорим, че експертизи трябва да се правят в лаборатория, а не на пода в някой магазин.
    Очаквах да си донесат нещо за теста - лаптоп, софтуер, камера или фотоапарат....трябваше да се подсигурят с друго дистанционно, очила, да стартират с връщане на заводските настройки, проверка на версията на фирмуера....
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-06-15 в 20:15.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #26

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Първата експертиза е документирана със снимки, горната снимка е от там !

    Друго дистанционно ? - не се ли изследва конкретния телевизор (с неговото си дистанционно, още повече че съм описвал проблеми с него) ... и аз ли да го осигуря другото дистанционно ?

    За горната снимка при включено 3д необходими ли са очила ? Какви други очила, след като са пасивни и универсални, дори такива от 3лв работят .... ако работи телевизорът разбира се.

    Версиите на фърмуера също е документирана (със снимки).



    Какъв специалист трябва да си, с какъв лаптоп, софтуер ... за да установиш, че телевизора умира (без картина и звук) докато си в менюто ?
    Каква методика на тестване - според законите на които се позовава съдът потребителската стока трябва да отговаря на договореното.

    Нима в законите не пише, че "продавачът отговаря за ВСЯКО несъответствие с договореното" - подчертавам Ви думата ВСЯКО. А под договорено се разбира всичко онова, което го пише в спецификацията, ръководството, брошурите .....
    Нима в законите не пише, че трябва "да е годна за обичайната употреба, за която служат потребителските стоки от същия вид". Мислите ли, че беше предоставен аналогичен телевизор от друга марка за сравнение ? Да, познахте - не беше. От срам ли, защо ли ?

    А чували ли сте за Закон за задълженията и договорите, който е по-силен и от ЗЗП.

    "Продавачът отговаря, ако продадената вещ има недостатъци, които съществено намаляват нейната цена или нейната годност за обикновеното или за предвиденото в договора употребление. "

    "Продавачът отговаря и когато не е знаел недостатъка. Съглашението за освобождаване от отговорност е недействително. "

    Сещате ли се, че оправдания от типа "ама аз не знаех" не вървят в съда ...

    В случаите в които "продавачът отговаря съгласно предходното, купувачът може да върне вещта и да иска обратно цената заедно с разноските за продажбата"


    И така нататък ..... закони и членове да искате.

    Защо телевизорът между 2 експертизи се оказва в сервиз в София ?
    А защо беше отказано влизане в сервизно меню ?
    Защо се сменя фърмуера между 2 експертизи (за заведена претенция за фърмуер от месец март - последен наличен към онзи момент) ?

    Как се представя становище от сервиз с 5 дневни проби .... а после се пише, че телевизорът не е ползван в същият този период в който уж е бил в сервиз ?

    А как Ви звучи, че нито едно от техните становища всъщност не се отнася за въпросният телевизор (според серийните номера) .... но като се пишат фиктивни становища така става .... дори становищата се отнасят за различни по между си телевизори ....
    А как Ви звучи, че становищата им са с по 2 реда (да не вземат да се изпуснат да кажат нещо което не трябва) ... при това изобщо несвързани с описаните от мен проблеми.

    Как Ви звучи твърдението пред съдия, че в магазина интернет няма ...

    Как Ви звучи свидетел (получаващ заплата от тях), който няма спомени за нищо за което го питат .....

    Но когато една лъжа я оправдаваш с втора, а втората с трета ... в един момент стават леки обърквания ....
    Да обиждаш клиента си, да обиждаш свидетел, да обиждаш вещо лице ... дори да обиждаш докладчика по делото .... писменно ...

    А чували ли сте, че не може в съда да представяте становища, мнения, писаници от трети лица .... е тяхната юрисконсултка не го беше чувала ....

    Мислите ли, че 2 съдебни инстанции ще осъдят в полза на един прост потребител ако няма категорични доказателства ?



    Мога да изпиша стотици страници (а аз съм ги изписвал последната една година) .... няма смисъл. Повече от 1 година дела - всичко в казано и документирано вътре. Резултатът вече го знаете.

    Не само бяха осъдени, ами и станаха за смях в залата. Ако не ги беше срам да присъстват щяха да го разберат и лично.
    Този пост е редактиран от Петър Младенов; 02-06-15 в 20:21.

  14.  
     
  15. zgk
    zgk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    79
    #27

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    От всичко до тук описано е, че най голяма вина има КЗП, която по всякакъв н-н е отклонявала и защитавала продавача, а не купувача. Плащаме на някакви чиновници, които се стремят да утрепят потребителя, а не да го защитят за което им се плаща от нашия джоб. Затова Техномаркет имат вина, но тя е поради това, че си защитават търговския си интерес, но когато при рекламации трябва да се обърнем към държавни институции като КЗП и те играят в наш ущърб, то това е все едно да се оплачеш на вълка, че има някой, който ти е изял агнетата в кошарата.
    Profi_cooler и aldokalcone харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #28

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    И да, в съда има некадърни вещи лица, както и повече от компетентни. Има подкупни, има и неподкупни. Има такива на които съдиите имат пълно доверие, има и такива които след като се издънят никой не ги брои за нищо .... Експертиза може да се оспорва (ако можете), може и да не се приеме от съдията ! Както има повторна, има и тройна .... Всичко си е уредено по съответния ред.

  17. zgk
    zgk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    79
    #29

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    За мен е важно, когато имам проблем с някакво нарушение относно моите права, независимо за каквото и да е, аз да имам доверие в съответните институции, към които бих се обърнал защитаващи моя интерес, а не за всичко да ме съветват да се обърна към съда. То тогава за какво им се плаща на тези институции. Оставят само съда и това е в БГ.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #30

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Петър, адмирации за завидните нерви, желание и решителност, но всичко това се оценява на 0 ( нула ) лева така както се вижда:
    "Районен съд – Пловдив осъди Техномаркет да ми върне парите + съдебни разноски + законна лихва."
    адвокатите са си събрали парите, съда - таксите, потребителя - парите за стоката, някаква мизерна лихва, но нервите, времето похарчено....
    В някои страни само заради затрудненията, които е имал потребителя и това, че за да удовлетвори своите потребности е трябвало да закупи друг телевизор, безпокойството, нервно разстройство, стреса и загубеното време би получил примерно десетократно сумата обект на спор, а така техното бълха ги е ухапало....
    aldokalcone одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Pan сервиз
    От flamme_froide във форум Черен списък
    Отговори: 16
    Последно: 23-05-18, 23:00
  2. Отговори: 22
    Последно: 21-06-16, 14:34
  3. NEXT сервиз
    От kod във форум Бял списък
    Отговори: 0
    Последно: 30-01-14, 08:47
  4. Сервиз за флаш на firmware на Филипс DVD/VHS combo
    От ilape във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 18-09-12, 14:42
  5. сервиз
    От KingRex във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 23-05-03, 10:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе