Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 82

Diplomat или Tesy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    10
    #1

    Diplomat или Tesy

    Предстои ми да купя бойлер поради проблемите с топлофикация спрял съм се на тези 2 марки какво ще ме посаветвате. ???? HELP

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #2

    Re: Diplomat или Tesy

    ДИпломат иска ли питане , ще обясня защо:
    теси имат много слаба ел.част , кабели ключове и т.н , също и лоша топлоизолация , да не говорим че термото и изключвателя са 2в1.
    дипломат нямат горните минуси

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Re: Diplomat или Tesy

    Светльо Шишков

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    10
    #4

    Re: Diplomat или Tesy

    Цитат Първоначално публикувано от dragomir7708
    ДИпломат иска ли питане , ще обясня защо:
    теси имат много слаба ел.част , кабели ключове и т.н , също и лоша топлоизолация , да не говорим че термото и изключвателя са 2в1.
    дипломат нямат горните минуси
    Да де ама цената на теси е малко по надоло ама то като слушам после може и д ами излезе соленичко. А и вчера в маркета гледах изолациите дипломата ми се стори сякаш по дебела

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    1
    #5

    Re: Diplomat или Tesy

    Diplomat определено!
    Имахме преди TESY и откакто го купихме непрестанно се налагаше да го караме на сервиз. Куипхме си после на Diplomat и направо се родихме. За сега нямаме никакъв проблем (да чукна на дърво). И не знам колко са енергоспестяващи наистина, но да ви кажа наистина сметката ни за ток е по- малка откакто го имаме.
    Така че .... Diplomat
    Ето и сайта им, за да видиш всички модели, които предлаагт и да си избереш най- подходящият за теб:
    www.diplomat.bg


  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    12
    #6

    Re: Diplomat или Tesy

    Ами до колкото знам, на Теси дебелината на премиум серията, която май се води най квалитетна е 32 мм (толкова пише на сайта им), а тази на Дипломатите от серия класик е 40... Прави си изводите защо ги наричат енергоспестяващи.. Тва няма изтиване А на тея от серията им океан, четох някаде че топлоизолацията стигала до 80мм, което наистина е много

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #7

    Re: Diplomat или Tesy

    Дебелината не е толкова важна. Важно е качеството на изолацията т.е. да има минимални топлинни загуби.

    Моето предложение към питащия е Diplomat серия Ocean. Според информацията на сайта им за 80литров боилер серия ocean има топлинни загуби 0.88kWh/24h, докато стандартен 80 литров Diplomat има топлинни загуби 1.08kWh/24h. Това показва че изолацията на единия е с 18% по качествена от тази на другия.

    Не си купувай Tesy, или още по малко някои "бойлер" произведен някъде в хасковските села (например Vikom, Матев, Voltel)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    10
    #8

    Re: Diplomat или Tesy

    Aha gore dolomi e stana qsno koe kakvo i kak a i porazrovih ta namerih dopalnitelni dani koito pak me vodqt v posoka diplomat 10x na vsichki

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    4
    #9

    Re: Diplomat или Tesy

    Цитат Първоначално публикувано от reg_dol
    Aha gore dolomi e stana qsno koe kakvo i kak a i porazrovih ta namerih dopalnitelni dani koito pak me vodqt v posoka diplomat 10x na vsichki
    Цитат Първоначално публикувано от mil_10
    Не си купувай Tesy, или още по малко някои "бойлер" произведен някъде в хасковските села (например Vikom, Матев, Voltel)
    Аз имам "Дипломат" - хоризонтален-нераждавейка със серпрнтина. До момента нямам никакви ядове с него. Преди половин година взех същия и на тъста ми. Баща ми си купи бойлер "Матев" преди 4-5 години - голям боклук е !
    Така че "Дипломат" е верният избор!

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #10

    Re: Diplomat или Tesy

    Досега съм сменил три броя елдомски т.е. по новому Дипломат. Повече от 3, 3.5 години с нашата вода не изкарват. Последният беше от неръждавейка и на 7 година протече. Да не говорим, че на третата отвън започна да ръждясва кожуха му. Даже днес го надувахме за да видя този турска неръждавейка от къде е протекла. Имаше една пукнатина, но не по шева, а от горе на горния капак отстрани. Освен това дишаше от поне десет места - направо беше на решетка. Тръбата вътре за топлата вода беше пластмасова и се беше разложила. Заварките на водосъдържателя бяха правени в час по трудово от сегашните ученици. Всички проводници ги смених в самото начало със силиконови и запоявам клемите, защото оригиналните проводници са тънки с лош контакт и ключът се топеше от към клемите. С една дума големи буклуци. Гаранция нямат т.е. трябва да ги монтира техник от оторизиран сервиз. На времето съм учил инженерство, но това няма как да отбележа на гаранционната карта. Сега заложих на шуменските китайчета "Теси". Дават им 5 год. гаранция. Това ми стига. Не се и изисква "оторизиран" монтаж. Засега 1 месец съм с него. Забравих да допълня, че Дипломата не предлага вертикален нисък бойлер със серпентина. Накратко това е впечетлението ми за двата вида бойлери.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: Diplomat или Tesy

    Я ме светни бойлера ти от неръждавейка коя година си го купувал? Неръждавейката ръждясва само по шевовете и това беше дефект на първите бойлери от неръждавейка, тъй като се правеха неправилно заварките. Ако наистина има дупки по самия водосъдържатела има нещо гнило. В кой град живееш? Какво ви ph-то на водата? Те от дипломат много правилно не предлагат вертикален нисък бойлер. Бойлера трябва да е с малък диамеътр и по-висок.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #12

    Re: Diplomat или Tesy

    Бойлера е от 2001 год. (беше). Тогава се казваше "Елдом" и го закупих от "Мартошорто" гр.Луковит за 267лв. Аз съм от Ботевград, където водата е изключително слаба (1.7-2.0 атм.), кална, ръждива с микроби и какво ли още не. В банята съм сложил хидрофорна помпа, а живея на 4 етаж. За ph-то не знам колко е, но ще питам. Мястото ми е такова, че не позволява нормален бойлер, защото отдолу под него съм монтирал радиатора за парното. Не знам защо на неръждавейка беше монтиран магнезиев протектор. Така и ли иначе той се износи, основата изгни и се наложи да запушвам дупката във фланеца. С една дума не съм доволен от тях.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    12
    #13

    Re: Diplomat или Tesy

    Човек за бойлер 7 години?! Вдигни банкет по добре
    Като характеристики Дипломата на нашият пазар е най добър, останалите Матев, Теси или каквито и да били неструват!
    А ако не се лъжа на Матев изолацията не е ли от вата? Което го връща в 19 век!? А теси-то, баща ми му писна да го носи в сервиз!
    Последният път незнам какво му се беше развалило, но в сервиза му казаха, че ще го оправят ама това на бойлер няма да стане :D
    Оптимисти са хората иначе
    Айде със здраве и топла вода (:

  17. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #14

    Re: Diplomat или Tesy

    @M.5kov - позволи ми да не се съглася напълно с теб, относно това, че само дипломат струват. Имам достъп и често използвам такъв който е неръждавейка на година и половина, и в нас съм на Шишков пак неръждавейка закупен е септември 2004. От лично ползване и на двата мога да кажа, че дипломата е доста по-зле. Повече енергия харчи, по-малко работа върши. На мен даже и ми го докараха за тяхна сметка.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #15

    Re: Diplomat или Tesy

    @glarus, кога Дипломата харчи повече енергия - при загряването или по-бързо изстива?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Diplomat DPL CS-H20A9
    От jordan_84 във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 22-07-18, 11:48
  2. Странен шум от бойлер Diplomat
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 16-05-12, 15:27
  3. Бойлер Diplomat Ocean 80л.
    От smb във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 28
    Последно: 15-12-08, 09:50
  4. Конвекторна печка на TESY
    От ivkony във форум Електрическо отопление
    Отговори: 11
    Последно: 16-12-06, 11:54
  5. Eldominvest ---- Diplomat
    От valepika във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 28-06-06, 23:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе