Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 82

Diplomat или Tesy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    12
    #16

    Re: Diplomat или Tesy

    Аз също немога да се съглася с теб! При положение, че Дипломата е хем с поли...там някаква си изолация, хем е по дебела от Шишковата, няма логика (поне за мен) Шишковият да е по добър!? А и ми е странно как самият бойлер може да върши по-малко работа... Все пак зависи от това как ти го ползваш
    Проблемът е другаде... Бойлери читави има много, а като ни дойде сметка за ток какво правим? В повечето случаи се ядосваме, че не сме дали 20 лева повече за по добър бойлер, отколкото да си правим сметка колко пъти да се къпем седмично, за да спестим някой лев. Лично аз съм си доволен от Дипломат и не мисля да го заменя с Шишков ако ще и без парички да ги дават
    Поздрави и дано да съм помогнал

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    1
    #17

    Re:Diplomat или Tesy

    Ние имахме социалистически бойлери на Елдоминвест,от които единият издържа 15 години без никакви проблеми,след това му се проби водосъдържателя,а другият работи и досега вече 7 години.Имахме на друго място Фламина,които не знам дали още се произвеждат,но са слаби и повече от 5 г.не издържат.От 5 г. и половина сме със Светлю Шишков и не е имало никакъв проблем.Дава 10 години гаранция на водосъдържател и има много видове като големина и мощност.Така че аз давам положителна оценка за него.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #18

    Re:Diplomat или Tesy

    На Шишков бойлерите са по-добри от Дипломат - тръбите за студена/топла вода в него не са от пластмаса, която се пропуква и чупи. Освен това са и от качествена неръждавейка с добър шев. Единствено за нагревателите на българските бойлери, както и цялата ел. схема, може да се каже, че е слаба, ама за толкова пари...
    Засега не съм виждал друга марка (освен Шишков), предлагаща хоризонтални бойлери с правилно ниско разположение на нагревателя.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #19

    Re:Diplomat или Tesy

    Аз пак ще ти кажа, че сега заварките на неръждавейката на дипломатските бойлри е много добра. При пъврите модели от неръждавейка имаше проблем и заваркарат ръждясваше поради неправилна технология на заваряването. Отдавна нещата са изчистени и практиката показва, че заваръчния шев е добър. Това е така, защото технологията е разработена от най-добрите ни специалисти по заваряване.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #20

    Re:Diplomat или Tesy

    Дано да е така! Времето ще покаже. И дано да сменят пластмасовите тръби с по-качествени или стоманени, защото с тези хидравлични удари при висока температура знаеш какво се получава.

  7. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #21

    Re:Diplomat или Tesy

    Цитат Първоначално публикувано от Tifany
    Ние имахме социалистически бойлери на Елдоминвест,от които единият издържа 15 години без никакви проблеми,след това му се проби водосъдържателя,а другият работи и досега вече 7 години..
    А защо ли баба ми има бойлер от 1983 година, когато правиха къщата и още работи ?
    Защо ли старите бойлери изкарват 25-30 години, а сега тук чувам за 7 годишни боклуци .....да се дава банкет ? Какво Ви става бе ?

    M.5kov - не те ли е срам да говориш така и да защитаваш подобни измамници като Елдоминвест и Теси ? Да, определението е правилно за производител прикриващи основнитехнически несъвършенства заради цената.

    Имам и от двата производителя. Теси в студено помещение изтива от 60-65 градуса на 30 градуса за 6 часа. Елдом инвест бойлера направиха пътека техниците да го поправят. Купих и малък 10 литров за кухнята ..... той потече с ръжда на 2 година !!!! Вечего изхвърлих за 3 години.
    Сега ще купя Аристон и догодина ще Ви кажа.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #22

    Re:Diplomat или Tesy

    Един бойлер ако се ползва всеки ден няма да издържи 25-30 години. По въпроса със протичането на бойлерите. Все още в БГ не се прави качествено стъклокерамично покритие. В това е проблема. Покритието се напуква и бойлера постепенно протича. Цените на всносните бойлери са такива, че не си заложава. По добре да си купуваш Теси или Дипломати и да го сменяш на 7 години. Да не говорим за предимството да живееш във Варна. Само се обаждаш по телефона в сервиза на елдоминвест и ти носят и монтират нов бойлер. Стария също го изнасят. Това е голямо удобство.

  10. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #23

    Re:Diplomat или Tesy

    На въпроса защо старите (социалистически) бойлери бяха по-добри ще отговоря, защото те се правеха с друга идея. Стените на водосъдържателя бяха много дебели и съответно като времето за пробиването им е много по-голямо. Това обаче води до много по-тежката конструкция и цената на бойлера като цяло. По онова време може и да не било толкова скъпо, но сега определено е много скъпо и нерентабилно за производителя. Да не говорим, че сегашната политика е съвсем друга - колкото се може по-евтино (за производителя) да илиза един бойлер и съответно през известно време (от 1 до 5 години) да си купиш нов бойлер. Ако нямаш нужда да си купуваш нов бойлер - производителя какво ще прави? Сегашните бойлери са с много тънка ламарина за водосъдържателя и съответно им излиза евтин и лек (в кг.) за пренасяне и монтаж-демонтаж.

    Обаче трябва да се отбележи, че и ние като потребители не спазваме правилно инструкцията за използване и поддръжка на един такъв бойлер. Във всеки съвременен бойлер има и т.н. „Анодна защита“. Колко от вас си проверяват и съответно сменят тази защита? В зависимост от потреблението и други фактори, АЗ (анодна защита) издържа около 3 години. През това време тя предпазва водосъдържателя от елекрокорозия, но след като и свърши защитното покритие - тя вече не действа и тънката ламарина почва да ръждясва. Една такава защита е 10-на лева, проблема по-скоро е в отварянето на бойлера и нейната смяна от колкото в цената й.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #24

    Re:Diplomat или Tesy

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Един бойлер ако се ползва всеки ден няма да издържи 25-30 години. По въпроса със протичането на бойлерите. Все още в БГ не се прави качествено стъклокерамично покритие. В това е проблема. Покритието се напуква и бойлера постепенно протича. Цените на всносните бойлери са такива, че не си заложава. По добре да си купуваш Теси или Дипломати и да го сменяш на 7 години. Да не говорим за предимството да живееш във Варна. Само се обаждаш по телефона в сервиза на елдоминвест и ти носят и монтират нов бойлер. Стария също го изнасят. Това е голямо удобство.
    То хубаво казваш предимство ама не казваш за недостатъка да имаш бойлер във Варна.
    Самата вода е варовита и бойлера се пълни с котлен камък - така пада полезният му обем освен това нараства потреблението на ток. Решението е всяка година да го отваряш и да го чистиш ,като си приготвиш една кофичка за котленият камък.Имал съм Теси и и знам що за стока е-в момента съм с Дипломат.
    Дипломат са по-високият клас бойлери на Елдом инвест,но и те си имат недостатъци-предпазният им вентил е пластмасов. В началото като ги пуснаха им прегаряше и ключа за пускане и спиране.
    а за тези:
    http://www.vicom.bg/
    http://www.matev.com/boileri.htm
    http://shishkov.911.bg/a2/firm.asp?id=3165
    досега не съм чул нещо добро

  12. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #25

    Re:Diplomat или Tesy

    В началото като ги пуснаха Дипломат предпазният им вентил бе метален имам такива 2 от 2002г. единият е със серпентина и досега нямам проблеми и със двата явно и тук всичко е на късмет.Преди тях имах Фламина ,аристон,матев всички си заминаха скоропрестижно.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #26

    Re:Diplomat или Tesy

    Най-добре си е проточен бойлер от икономична гледна точка, а и откъм комфорт най-вече...
    Но, ако ще трябва да се избира бойлер с водосъдържател м/у Дипломат и Теси - оптимален вариант е Дипломат от серията Океан с неръждаем водосъдържател.
    Вертикалния монтаж на водосъдържателя, поне донякъде, компенсира предимството в компактността на проточните.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #27

    Re:Diplomat или Tesy

    Предпазният вентил е пластмасов не за икономия, а за по-добро - не задържа котлен камък, което влияе на сигурността. За да нямате проблеми - навийте на него един удължител или нипел муфа. Така гъвкавата връзка се завива не директно за клапана, за удължителя, който е метален.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #28

    Re:Diplomat или Tesy

    Проблема е в материала - пластмасата явно е евтинка. И не само на предпазния вентил, а и на изходщата тръба. Докато не ги подменят с по-качествени, няма какво да се направи.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #29

    Re:Diplomat или Tesy

    Водопроводът също е от пластмаса, но това не е проблем, а предимство, нали ? Изходящата тръба си е стоманена, но в нея има пластмасова сонда, която да докарва вода от най-високата част на водосъдържателя. Това какъв технически проблем създава, освен психологическия? Моите забележки към по-новото производство са диаметъра на кабелите и електрическите връзки (клеми), но - това е - изцеждане до край. Като жител в кооперация предпочитам съседите ми да си сменят бойлерите на всеки 7 години, поради амортизация, отколкото да съм заобиколен от 30-годишни бомби, чиито защити не е сигурно дали ще сработят след толкова години!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #30

    Re:Diplomat или Tesy

    Има голяма разлика м/у водопроводните пластмасови тръби и пластмасовите изходящи на Дипломат. Последните не са многослойни и материала не е качествен, освен това са изложени на термично въздействие както по вътрешната, така и по външната си повърхност. След 1-2 години "изпичане" и дузина хидравлични удари - резултатът излиза наяве.
    Идеята за използване на пластмасови изходни тръби цели 2 неща (и е добро като идея) - да се намалят топлозагубите от изходящата арматура и да се постигне икономия от материалите.
    Постигнато е, наистина! С компромис в здравината на пластмасата. Дано го коригират.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Diplomat DPL CS-H20A9
    От jordan_84 във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 22-07-18, 10:48
  2. Странен шум от бойлер Diplomat
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 16-05-12, 14:27
  3. Бойлер Diplomat Ocean 80л.
    От smb във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 28
    Последно: 15-12-08, 08:50
  4. Конвекторна печка на TESY
    От ivkony във форум Електрическо отопление
    Отговори: 11
    Последно: 16-12-06, 10:54
  5. Eldominvest ---- Diplomat
    От valepika във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 28-06-06, 22:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе