Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 76

Сглобяеми къщи FAQ / (плюсове и минуси)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #61

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    а според мен причината да се строят "картонени" къщи е друга - консуматорският манталитет, който ни бива натрапван - чинии за еднократна употреба, бикини за еднократна употреба, автомобили за еднократна употреба, къщи за еднократна употреба...

    така де - нали икономиката трябва да върви? къде ще му отиде края, ако се строи качествено и не се налага на новодомците да започнат с ремонтите още с влизането...? кеф ти неизсъхнали стени (всичко в мухъл), кеф ти хлапетата с монета ти изчегъркали стиропорената външна изолация...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #62

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Fear, това е един от малкото пъти в които не съм съгласен с теб. Напоследък и аз си мисля за "надуваема" къща. Замисли се, колко е живота на панелките, и на какво приличат след педесетата си година. Погледни рушащите се фасади на ново строителство, дето още няма акт 16... Къщи от 60те години, които са концептуално остарели или се нуждаят от укрепване... и т.н. примери много. А такива разкошни къщички съм виждал /сглобяеми/... :-P Но от Украйна или Турция! Цените са 60% от тези на родния търговец. А качеството е 3х. Та така...

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #63

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    @Kasap - тук има много добри решения ...добро начало за запознаване:
    http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2629288
    http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2682421
    изобщо цялата тема е за преглед...и даунлоуд
    Библиотеки и проекты для архитекторов и дизайнеров интерьеров

    а и аз не съм съгласен с @Fearme

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #64

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Няма гаранция че в България ако има торнадо с подобна сила няма да се разхвърчат и тухлените неподържани съборетини. Виждате че при по-силна буря хвърчат покриви. Едва ли американците са мазохисти да правят подобни "некачествени" къщи. Предполагам негативните мнения не се базират на личен опит. Повечето си мислят че комфорта е като във фургон. На мен темата също ми е доста интересна и ми се ще да прочета мнения от хора, живели в сглобяема къща.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #65

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Цитат Първоначално публикувано от Cassiopea
    2. Предварителни договори с Енерго и ВиК може да сключи само и единствено собственика на парцела - за какви разправии става въпрос - не знам. Ще кажа какво струва това - отпускането на мощности от Енергото от до 15 КW - достатъчно за една еднофамилна къща последно беше около 700лв
    За ВиК парите са значително по-малко. Това е в общия случай процедурата, за частни случаи мога да коментират ако ми се предоставят повече факти.
    Предварителният договор с ЕОН е с трайност 1 година, ако изтече се подновява с/у 30 тина лв. ЕОН не са проблем никакъв
    НО Големия проблем е ВиК то , ако няма в парцела или до него водопровод . Не се дава разрешение за строеж без водопровод . Има спасение със собствен водоизточник / кладенец/ - но се търчи да се съгласува в "Басейнова дирекция " - ако кладенецът е регистриран при тях / май , че 2005 или 2006 г. беше срока за регистрацията.
    Ако кладенецът не е регистриран - не знам как се продължава нататъка.
    Но , ако строежът не е за жилищна сграда - не съгласуват .

    Цитат 3. Изключително устойчиво при земетресения ..
    Въпрос Тези проекти типови ли са или са за всеки отделен случай ??

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #66

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    @Kasap - тук има много добри решения ...добро начало за запознаване:
    http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2629288
    http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2682421
    изобщо цялата тема е за преглед...и даунлоуд
    Библиотеки и проекты для архитекторов и дизайнеров интерьеров
    Тия проекти не стават за нищо . За да се започне строителство ти трябва съгласуван и одобрен в общината/кметсвото за селата/ набор от проекти ./архитектура, кострукция, ел.,ВиК, Озеленяване, Геодезия , Геология - включително сондиране на мястото и вземане на проби/плаща се/, Техника на безопастност, топлотехника,има още 1-2 но не се сещам в момента. Тези проекти се изработват подробно от проектанти с подписи , печати, трябва да има и приложено удстоверение за членство в камерата на ....." . Всичко е в по 3 екземпляра. Не дай се боже нещо да липсва или пък някой лист да изчезне докато е в общината за съгласуване / 3-6 месеца/ - Цялата документация се изтегля , попълва и наново се внася и пак се чака.
    Ако някой има въпроси да ги задава - минал съм по цялата процедура. Сега съм на завършен акт 14

  8.  
     
  9. rendeto
    Guest
    #67

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    @kris11 - понеже и аз съм се надъхал да си купувам тепърва имот и да си сторя нещо, може ли да кажеш оринтировъчни цени на всичките тези проектански услуги, през които си минал.
    Благодаря предварително.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #68

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    30 лв на кв.м /разгъната застроена площ/за всички проекти .
    За 2 ра еднотипна къща - 15 лв на кв.м.
    ПУП - 500лв на участък / 2 са/.
    Съгласуване във ВиК - 120 лв./ 2бр/
    Виза от ВиК - 72 лв
    ЕОН първоначално 72 лв / за 2 бр/ и после по 38лв на година за удължаване на срока.
    Съгласуване на проектите от Общината РЗП х 4,05 лв на кв.м .
    Има и такси за издаване на разрешение от Общината -100лв на къща.
    Има още нотариална такса 8-10 лв , че ако през 3000 г. решат да правят път няма да имам претенции дали пътя юе е на 2 м под нивото на парцела или на 1,5м над. И още безбройни такси по 1,5 по 3 лв за безбройни глупости в общината . / свидетелство за липса на задължение към общината -има валидност 1 месец , за бланки при подаване на проектите...../
    Въоръжи се с дебели нерви и време.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #69

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    http://www.erato.bg/files/LOG_Catg_2010_bg.pdf

    тези са 360 евро за квадратен метър...случайно се заговорих вчера с представител на фирмата,предполагам и
    другите че са там някъде...

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #70

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Попаднах на един много полезен сайт за планиращия строежи
    http://gotoviproekti.eu

    А книгата в атачмънта ми кърти мивки
    Препоръчвам най-искрено на всеки...
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #71

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Цитат Първоначално публикувано от [/url

    тези са 360 евро за квадратен метър..
    Че да не са малко тия пари?? Сега може да се намери фирма да строи за 120-135 Евро/м2 груб строеж до акт 14. Тухла= керамика/още от ерата на древен Египет е/ ; бетон ; керемиди Брамак.Тия битумно разлепящи се плоскости неса никак вечни и трайни за употреба- на сума ти блокове тип ново строителство протекоха, подлепяха, похвръкнаха малко. Пак повтарям големия проблем е ПУП а, съгласуване с общината и откриване на строителна площадка/ нищо , че няма да има извозване на пръст и отпадъци / Важното е държавната институция да лапне такси, да те върнат 2-3 пъти за дребни неща.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    1
    #72

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Здравейте,
    аз от едно известно време също се позаинтересувах от сглобяемите къщи и се зачетох по доста други форуми.

    Ще си позволя да копирам едно мнение, което според мен доста добре описва плюсовете и минусите им.

    Малко хора в България знаят, че в страната ни съществуват фирми производители на дървени сглобяеми къщи, които ежегодно произвеждат и монтират по около 200 броя с обща жилищна площ над 20 000 м2. Понятието за сглобяема къща по европейските стандарти гласи, че това е сграда от стенни и тавански елементи, които се изработват в индустриални условия, транспортират се до мястото на строежа, където се сглобяват върху предварително подготвената основа. В тях се включват не само сградите, направени изцяло от дърво, но и тези, в които преобладаващите материали са от дървесина и нейни производни - ПДЧ, шперплат, OSB и т.н. За производството им се използват и други материали като вата, гипсфазер и разбира се, бетон за направа на основите.
    С тази статия не искам да правя реклама на дървените сглобяеми къщи, а да разясня какви са основните им предимства и да оборя някои „аргументи”, изтъквани като недостатъци. Хората имат противоречиво мнение за тях, останало от миналото, и си ги представят като някакви бараки или бунгала, които група дърводелци сглобяват за няколко часа. Съвременните дървени сглобяеми къщи за постоянно пребиваване коренно се различават от сезонните постройки, които сме виждали в морските и планинските курорти. Те са на един, два или три етажа с големи площи, прекрасна архитектура и много предимства пред другите видове монолитни или монтажни сгради, а именно:
    - много добра топлоизолация, което води до значително спестяване на енергия за отопление през зимата и климатизация през лятото;
    - бързо изграждане на конструкцията, без това да се отразява на качеството;
    - голяма степен на заводска завършеност, което води до съкращаване на сроковете за строителство;
    - по-ниска цена при една и съща степен на завършеност и луксозност;
    - по-голяма използваемост на застроената площ;
    - възможност за изпълнение на разнообразни архитектурни решения;
    - много ниско тегло на сградата, респективно голяма устойчивост на земетресения и земни свлачища;
    - лесно и бързо полагане и ремонтиране на всички вътрешни инсталации;
    - мокрите строителни процеси са сведени до минимум;
    - всички материали по сградата са от един доставчик;
    -за производството им се употребяват продукти, за чието преработване е изразходвано минимално количество енергия от невъзобновяеми ресурси, което ги прави наистина едни “зелени” или “еко” къщи.
    Качествено изпълнените дървените къщи по най-важните показатели за едно съвременно жилище не отстъпват с нищо на останалите видове, особено що се отнася до комфорта, здравината, използваемостта на съвременните материали и икономичността.
    Като недостатък на дървените сглобяеми сгради пред стоманобетонните се посочва по-късият срок за техническо използване. Животът на монолитните сгради, при варварска експлоатация и без текущи ремонти е по-кратък от този на поддържаните и нормално експлоатирани дървени къщи. Навсякъде в България могат да се видят лошо използвани и зле стопанисвани стоманобетонни панелни блокове и тухлени постройки. Сглобяемите къщи от дървесина и нейните производни могат да имат дълъг технически живот, т.е. периодът от построяването до събарянето им е напълно сравним с този на останалите сгради. Доказателство за това са къщите от дървена скелетно-гредова или стълбово-талпена конструкция, при които този технически живот възлиза често на повече от 300 години. Стотици са примерите в морските и планинските села и градове, където старинни дървени сгради все още се обитават или са преустроени в малки хотели, ресторанти и творчески бази.
    Друг „недостатък” е нападението на дървесината от биологични вредители – гъби и насекоми. Решаването на проблема е чрез използването на суха дървесина, третирана с антисептици и инсектициди по време на производството и монтажа. През експлоатационния период не трябва да се допускат течове на вода, засипване на външните стени с пръст или да се създават други условия за развитие на вредителите на дървесина. Но тези изисквания са валидни и за останалите видове сгради.
    Някои псевдоспециалисти дават за пример на неустойчивост сглобяемите сгради, помитани като кибритени кутийки от опустошителните торнада в САЩ. Всъщност торнадото разрушава всичко по пътя си. Въпреки това в т.нар. алея на торнадата продължават да строят такива сгради. За разлика от други страни, у нас не се появяват урагани с голяма разрушителна сила. В България няма регистриран случай на дървена къща, съборена от силен вятър или дебел сняг.
    Най-често пожарите в жилищните сгради са причинени от тютюнопушене и нагревателни уреди, като започват от мебелировката и текстила в обзавеждането, а не от конструкцията на сградата. В пожарни условия дори незащитените дървени конструкции имат по-висока пожароустойчивост от аналогичните стоманени, а в някои случаи са съпоставими със стоманено-бетонните. Въпреки горимостта на дървесината, постройките изградени от нея и нейните производни в противопожарно отношение не са по-опасни от останалите сгради, ако се вземат необходимите предпазни мерки.
    За себе си избрах тази фирма за сглобяеми къщи

    Надявам се да съм бил полезен.
    Поздрави.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #73

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Кой техен модел ти хареса?

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    3
    #74

    Отговор: Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Цитат Първоначално публикувано от JustinBarley Виж публикацията
    Здравейте,
    За себе си избрах тази фирма за сглобяеми къщи
    Надявам се да съм бил полезен.
    Поздрави.

    Малко не ми е ясно как ги избирате тези фирми и по какво, после тоз ония дава съвет. С какво те впечатли фирмата или просто избираш хаотични? Сайта който си посочил:

    • няма За нас
    • на контакти има някакъв магазин, който не е на фирма „сглобяеми къщи”
    • няма изпълнени обекти
    • няма Проекти на къщи с размери и разпределени на стаи


    Сайт на който не се вижда техни собствени къщи, хора, екип не ми ги хвали, после се водят по 10 страници обяснение кое било хубаво кое не, предимства и недостатъци без никакво основание. Примерно виж тези сайтове (макар и да са грозни) се виждат снимки на къщи в процес на изграждане една по една докато стане къщата в готов вид:



    То всеки може да вземе и да сложи някакви снимки в сайта си, нали за това има примерни проекти, но колко от тях е правено е друг въпрос.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    2
    #75

    Отговор: Сглобяеми къщи FAQ / (плюсове и минуси)

    На мен не ми вдъхват доверие, като видя тези клечки за зъби които стърчат от основата, ми се струва че ще издържи не повече от 50 г. и дъските които слагат са супер тънки, някакси не съм свикан с такова нещо, а тухлата и бетона си тежи на мястото. Много неща се говори за тях, технологии бал бла, но друго е как ще се направи. По пое мнение с тухлите и бетона, има по-малка вероятност да има проблеми от колкото тук, а за БГ знаем че е пълно с майстори

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!
    От DimitarIvanov във форум Черен списък
    Отговори: 62
    Последно: 18-06-14, 18:13
  2. Климатици Chunlan - мнения, плюсове и минуси
    От mazganisot във форум Други марки климатици
    Отговори: 25
    Последно: 06-09-13, 10:19
  3. SAMSUNG LE46C750-плюсове и минуси
    От lili66 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 29-03-11, 22:51
  4. Помпа за конденза - плюсове и минуси
    От BEAR1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 26-04-07, 20:34
  5. Panasonic VS3 - плюсове и минуси?
    От BerkStock във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 07-11-05, 11:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе