Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 76

Сглобяеми къщи FAQ / (плюсове и минуси)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #31

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    С това за консерватизма в строителството на времето и аз съм съгласен.
    Вижте в момента как се развалят стари къщи в които има в бетонните колони олово
    Само с взрив.
    Къщите около Смолян , Ивайловград пък и но много места са в основите и приземния етаж изградени от камък 500 до 700мм дебелина на зида , втория и третия етаж са от кипич с дрянови или дъбови плъти преплетени в него.
    Нямат мърдане до ден днешен.
    В тях се живее добре през всички сезони , стига да си доставиш удоволствията ,канализация, електричество, асвалтов път, вода,добри съседи ,за предпочитане е да има малко цигани,колкото по затънтено по добре.
    Мися че за сглобяемите къщи тези условия важат още повече.

  2.  
     
  3. Cura
    Guest
    #32

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Дайте координати на фирмата ,Моля!!!
    В момента съм луднала на тази тема - намерих фирма на 600 лв. кв.м. - на принципа довърши си сам.
    Което ще рече - за мен остава вътрешни подови настилки , сан.фаянс и обзавеждане!
    От всичко видяно до тук - това май е най евтиното , което съм намерила , но продължавам да търся!
    Ако наистина сте доволни моля дайте координати на фирмата ,щеВи бъда Благодарна!

  4. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #33

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Преди 3 години бях изнамерил близо 10 фирми, които предлагат "сглобяеми къщи".
    Тогава цената на двустаен апартамент в София беше горе-долу същата като цената на парцел в някое село на около 15-20 км от София със сглобяема къщичка в него.
    Да живееш извън София си има редица плюсове, но и доста минуси. Плюсовете - без коментар. Основните минуси в моя случай бяха
    1. нуждата от кола, на която безусловно да разчиташ (каквато и сега нямам)

    2. проблем с логистиката ако членовете на семейството пътуват в различно време от/до града
    3. съмнително "бърза и налична" бърза помощ.

    Та отказахме се тогава и взехме апартамент.

    Една година по-късно (т.е. преди около 2 години) от любопитство видях какво се е променило в офертите на фирмите за "слобяеми къщи". Голямо разочарование - на всички цените бяха скочили почти двойно, а на тази, която си бях харесал - даже повече от двойно. На сайта им имаше даже раздел "Защо се вдигнаха цените ни" пълен с глупости...

    Та така.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #34

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Виждам че темата е стара но ще вмъкна нещо ( ако на някой му е още интересно )

    Относно българското строителсто на сглобяеми къщи .

    баща ми работеше на пристанището в Каварна ( имаше такова до края на 91 г. ) и там имаше канцелария - постройка от около 100 кв.м. сглобяема конструкция . Построена е в началото на 70-те . До края на 91 г. това чудо не беше мръднало и на йота от стандартите за живеене , не му е правен никакъв сериозен ремонт , само боядисване . Районът около Каварна е прочут с това че ветровете там да постоянни и силни , а и зимата Черно море не е от спокойните места . Постройката беше на 5 / пет / метра от морето на височина 2 метра над морското равнище . Оцеля цели 20 години .

    Дали сега в България има фирма да изработва такива надежни постройки - незнам , но е факт че такива Хамерикански неща са се правели и тук и по нищо ( говорим за стандарт за живеене ) не отстъпват на обикновенна къща , е неоспоримо .

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #35

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Цитат Първоначално публикувано от Cura
    Дайте координати на фирмата ,Моля!!!
    В момента съм луднала на тази тема - намерих фирма на 600 лв. кв.м. - на принципа довърши си сам.
    Което ще рече - за мен остава вътрешни подови настилки , сан.фаянс и обзавеждане!
    От всичко видяно до тук - това май е най евтиното , което съм намерила , но продължавам да търся!
    Ако наистина сте доволни моля дайте координати на фирмата ,щеВи бъда Благодарна!
    Както каза човека по-горе цените са отскочили яко, а съдейки по отзивите в различните форуми качеството на изпълнение е доста спорен въпрос ... Мислила ли си за варианта, да си набавиш сух дървен материал и да си я построиш ти по индивидуален проект и същата технология? Така поне ще си максимално сигурна, че имаш точно това което ти се иска без пропуски в изпълнението ...

  7. Cassiopea
    Guest
    #36

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Здравейте на Всички,

    Видях,че тук се е водила дискусия за сглобяемите къщи!

    Ние сме производители на такива.

    Ако някой има въпроси и иска да получи информация от първа ръка - на ваше разположение сме!

    Поздрави!

    Cassiopea Ltd
    T +359 52 604 270
    +359 52 631 755
    F +359 52 613 344
    office@cassiopea-bg.com
    http://www.cassiopea-bg.com/

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #37

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    В тоя форум, рекламата безплатна ли е вече?

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #38

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    В тоя форум, рекламата безплатна ли е вече?
    Изглежда да.Иначе щом е продавач каквото и да го попиташ отговора няма да е обективен.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #39

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Според мен това не е реклама, човека просто иска да помогне.
    Винаги съм предпочитал да черпя информация от първа ръка.Дори и да има елементи на реклама, щом е от полза на хората четящи форума, според мен е по добре да я има информацията отколкото да я няма.
    Ясно е, че от този "потребител" пари за реклама тук едва ли има намерение да дава.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #40

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Цитат Първоначално публикувано от Pat

    Ясно е, че от този "потребител" пари за реклама тук едва ли има намерение да дава.
    Дано не те чуят всички фирми продаващи Компютри и Техника, щото няма да остане тема без отговор:
    Нашата фирма продава точно това, адреса ни е...
    телефона ...
    ние сме най-добрите .

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #41

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Дано не те чуят всички фирми продаващи Компютри и Техника, щото няма да остане тема без отговор:
    Нашата фирма продава точно това, адреса ни е...
    телефона ...
    ние сме най-добрите.
    Я ми покажи колко реклами на фирми продаващи Компютри и Техника си виждал във форум за строителни борси и материали?

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #42

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Цитат Първоначално публикувано от Cassiopea
    Здравейте на Всички,

    Видях,че тук се е водила дискусия за сглобяемите къщи!

    Ние сме производители на такива.

    Ако някой има въпроси и иска да получи информация от първа ръка - на ваше разположение сме!

    Поздрави!
    Това, че темата е видяна от хора които биха могли да дадат информация от първа ръка е много добре, но би било по-редно да отговорите тука във форума на всички поставени въпроси, ако наистина желаете да сте полезни.
    В противен случай и аз бих се съгласил, че това е просто реклама която много ме дразни когато се появява в някоя интересна тема, без значение дали е платена или безплатна.

  16. Cassiopea
    Guest
    #43

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Нямаме нищо против да дадем пари за реклама, но не й виждам мястото на тази реклама точно тук!
    Както казах, по-горе видях,че тук се е водила дискусия на тема в която сме компетентни - нямам никакво намерение да зарибявам някого или нещо подобно - просто ако има някакви въпроси - мога да Ви предложа отговори от професионалисти!
    Не сме казвали,че сме най-добрите - просто казах,че ние сме производители!

    "но би било по-редно да отговорите тука във форума на всички поставени въпроси, ако наистина желаете да сте полезни."
    Точно това беше нашето намерение, просто за момента явно никой няма никакви въпроси или проблеми!

  17. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #44

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    @Cassiopea
    В много от сайтовете (включително и вашия) не е уточнено дали цената е на разгъната или на застроена площ. Кое е по-вероятното?

  18. Cassiopea
    Guest
    #45

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Мисля, че е твърде ясно и логично, че става въпрос за РЗП - разгъната застроена площ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!
    От DimitarIvanov във форум Черен списък
    Отговори: 62
    Последно: 18-06-14, 18:13
  2. Климатици Chunlan - мнения, плюсове и минуси
    От mazganisot във форум Други марки климатици
    Отговори: 25
    Последно: 06-09-13, 10:19
  3. SAMSUNG LE46C750-плюсове и минуси
    От lili66 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 29-03-11, 22:51
  4. Помпа за конденза - плюсове и минуси
    От BEAR1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 26-04-07, 20:34
  5. Panasonic VS3 - плюсове и минуси?
    От BerkStock във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 07-11-05, 11:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе