Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 76

Сглобяеми къщи FAQ / (плюсове и минуси)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #46

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    И още 2 "обичайно" неуточнени въпроса за разпределение на неприятните задачи между клиент и изпълнител, които не стоят при покупка на апартамент.

    1. Кой "проектира" и кой "изпълнява" плочата/мазето/избата - съответно включено ли е в цената?
    2. Кой отнася разправията с ВиК (чиста + мръсна канализация) и Енергото?

    + ориентировъчни цени за тези "екстри"?

  2.  
     
  3. Cassiopea
    Guest
    #47

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Цитат Първоначално публикувано от prt
    И още 2 "обичайно" неуточнени въпроса за разпределение на неприятните задачи между клиент и изпълнител, които не стоят при покупка на апартамент.

    1. Кой "проектира" и кой "изпълнява" плочата/мазето/избата - съответно включено ли е в цената?
    2. Кой отнася разправията с ВиК (чиста + мръсна канализация) и Енергото?

    + ориентировъчни цени за тези "екстри"?
    1. Що се отнася до проектирането - мисля, че няма защо да се пише в кавички защото то си Е проектиране - е ясно, че проектанта трябва да го направи и да се подпише и подпечата под него.
    Цена за основа не може да се даде преди да се види геоложкия доклад - това също го пише навсякъде - мисля се сещате, че има различни типове почви и наклони, при които се изискват съответно различни по обем работи - така, че цената тук е много разтеглива. Нека кажем ориентировъчно,че за равен терен с нормална почва - несвлачищен терен - плочата излиза около 30 Евро на квадратен метър - ако е включено в някоя цена ,то там е написано какво е включено и какво не е - цената не е самоцелно нещо и зад нея трябва да стоят определени неща.

    2. Предварителни договори с Енерго и ВиК може да сключи само и единствено собственика на парцела - за какви разправии става въпрос - не знам. Ще кажа какво струва това - отпускането на мощности от Енергото от до 15 КW - достатъчно за една еднофамилна къща последно беше около 700лв и това се обяснява на всеки клиент също толкова внимателно, както обяснявам тук. За ВиК парите са значително по-малко. Това е в общия случай процедурата, за частни случаи мога да коментират ако ми се предоставят повече факти.

  4. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #48

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Аз лично нямам конкретни питанки ("частен случай").
    Опитах се само да покажа какво ми се е сторило неясно/нелогично и дори заблуждаващо в почти всички сайтове за сглобяеми къщи (не конкретно във вашия).

    Ще ми простите (надявам се), но ще ползвам цитати от вашия сайт, за да съм по-ясен.

    Цитат 1.
    [i]Изграждането става върху собствен парцел на клиента в рамките на 30 дни до ключ. Преди това за още 30 дни се приготвят елементите за монтаж.[/i]

    Човек остава с впечатлението, че от момента в който се обади до "ключ" минават общо към 3 месеца, т.е. не се отчитат други ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ елементи в процедурата по строежа на една къща (фундамент + комунални услуги), които могат да спънат работата.


    Цитат 2:
    Вид: ЕКО Къщи

    Цена: 385 EUR


    Цената е в Евро и е на квадратен метър, включва:

    Проектиране (Архитектура, конструкция, ел. и ВиК)
    Стените, изградени по нашата технология
    Покривна конструкция
    Покривно покритие - битумни керемиди;
    Външно - минерална мазилка - цветът е по избор
    Вътрешно - гипскартон плюс шпакловка и латекс
    Ел. инсталация
    ВиК инсталация
    Дограми (PVC 3 или 5 камерна)
    Подови покрития - ламиниран паркет или теракот

    Цената НЕ включва:

    Транспортни разходи и разходи за командировъчни, ако къщата се строи далеч от Варна


    Идеята ми тук е, че на практика списъкът след "Цената НЕ включва" е мноооого по-дълъг...

    Дискусия да става...

  5. Cassiopea
    Guest
    #49

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Цитат Първоначално публикувано от prt
    Аз лично нямам конкретни питанки ("частен случай").
    Опитах се само да покажа какво ми се е сторило неясно/нелогично и дори заблуждаващо в почти всички сайтове за сглобяеми къщи (не конкретно във вашия).

    Ще ми простите (надявам се), но ще ползвам цитати от вашия сайт, за да съм по-ясен.

    Цитат 1.
    [i]Изграждането става върху собствен парцел на клиента в рамките на 30 дни до ключ. Преди това за още 30 дни се приготвят елементите за монтаж.[/i]

    Човек остава с впечатлението, че от момента в който се обади до "ключ" минават общо към 3 месеца, т.е. не се отчитат други ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ елементи в процедурата по строежа на една къща (фундамент + комунални услуги), които могат да спънат работата.


    Цитат 2:
    Вид: ЕКО Къщи

    Цена: 385 EUR


    Цената е в Евро и е на квадратен метър, включва:

    Проектиране (Архитектура, конструкция, ел. и ВиК)
    Стените, изградени по нашата технология
    Покривна конструкция
    Покривно покритие - битумни керемиди;
    Външно - минерална мазилка - цветът е по избор
    Вътрешно - гипскартон плюс шпакловка и латекс
    Ел. инсталация
    ВиК инсталация
    Дограми (PVC 3 или 5 камерна)
    Подови покрития - ламиниран паркет или теракот

    Цената НЕ включва:

    Транспортни разходи и разходи за командировъчни, ако къщата се строи далеч от Варна


    Идеята ми тук е, че на практика списъкът след "Цената НЕ включва" е мноооого по-дълъг...

    Дискусия да става...
    Разбирам какво имате предвид и за това продължавам да отговарям, както виждате - това са въпроси, които е редно да бъдат изяснени и ние ги изясняваме на всеки, който е заинтересован - било на място или в писмо или по телефон.

    1. И с правилно впечатление остава човек - според законоустановените срокове ако всичко се прави експедитивно за завършването наедна средностатистическа къща от около 100м2 няма да минат повече от 3 месеца. По принцип на всеки клиент слагам за всеки случай около месец още при обясненията за размотаване - на клиента и на съответните институции ако има някакви спънки, но при всички случаи не повече от това. Пак говоря принципно - разбира се,че има частни случаи, които излизат от тези срокове поради една или друга причина.

    2. Ами всъщност не е чак толкова мнооооооого по-дълъг. Освен това има да се дават както казах - пари за основата - вече ги уточних по-горе ориентировъчно колко са, около 800-1000лв за комуналните услуги, транспорт и после да си купите мебелите и да се нанасяте - не знам колко ще ви струва?
    Мисля по-важното в случая е какво включва тази цена и за какво точно се дават тези пари - забелязвайте уважаеми дами и господа колко са дебели стените, които Ви предлагат, каква изолация ще имате на покрива и на пода?
    Това е важен фактор при сравняване на оферти - определете изолацията на вашата къща предварително.

  6. Militsa
    Guest
    #50

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Здравейте....Много ви моля ако някой може да ми помогне...С учебна цел трябва да разбера как е разпределен пазара на сглобяеми къщи у нас, а немога да открия никъде такава информация....ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарна...Благодаря предварително

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #51

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Милица, това е доста сериозно проучване, поне така както си го написала: "Разпределение на пазара"
    Едва ли някой ще има данни за продажбите на всички, които предлагат подобни къщи, както и размера на търсенето.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #52

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    чудно ми е как изобщо се надяваш на достоверна инфрмация от рода, пък ако ще и за разпределението на РЕП-овете в квартала да е

    обяснявам въпросния Параграф 22 - за да получиш достоверна информация трябва да питаш играч в бранша, но ако си играч в бранша никога няма да дадеш подобна информация, така че и в двата случая ти като трето лице няма да имаш достоверна информация

    не мога обаче да разбера толкова въпиющата ти нужда от достоверна информация за въпросния пазар. след като е с учебна цел съвсем спокойно можеш да си наимпровизираш цялата ти нужна информация. сигурна ли си, че не ти трябва с цел започване на търговска дейност?

    аз едно време цяла разработка направих за дейността на дърводобивната фирма Хакомар ООД от Тетевен, без да съм стъпвал в тетевен, без да познавам никой от тетевен, просто като реших, че в тетевен няма начин да няма някоя дърводобивна фирма, която защо пък да не се казва Хакомар

  10. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #53

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Цитат Първоначално публикувано от Militsa
    Здравейте....Много ви моля ако някой може да ми помогне...С учебна цел трябва да разбера как е разпределен пазара на сглобяеми къщи у нас, а немога да открия никъде такава информация....ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарна...Благодаря предварително
    Най-безобидно ще е да пуснеш анкета тук, във форума. Вероятността отговорите на анкетата да ти дадат точна оценка за разпределението на пазара е минимален, но не е и нулев. Пък и едва ли някой ще може да ти ги оспори.

    Това, което участниците във форума ще спечелят, е списък на всички основни фирми в бранша. Вярвам, ще сложиш и интернет адресите на фирмите.

  11. Grizly
    Guest
    #54

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)


    Цитат Първоначално публикувано от BobyB
    Абе ти хубаво си чел и си се интересувал, а живял ли си в американска къща? Да бараки са, и бараки ще си останат. Нямали сериозни минуси?? Аз да те питам какви са плюсовете освен че стават по-бързо и са по-евтини? Та те даже не са по-евтини при нас от класическото монолитно строителство, че са надули цените до небесата!
    понеже те виждам че си много надъхан а нищо не разбираш прочети малко тук преди да говориш глупости
    ПРЕДРАЗСЪДЪЦИ


    Преобладаващото разбиране от ерата на социалистическото производство e ,че тухлените сгради са по-добри от сглобяемите къщи , които са оборудвани по най-нова технология топло и шумоизолация , и изолацията им се равнява на почти пет реда тухли четворки. Желязната поцинкована конструкция е взаимствана от американския тип на строене, използвана за изграждането на най-високите сгради в света. Това е изцяло метална, олекотена поцинкована конструкция, която е значително по-здрава и по-устойчива от досегашните тухлени и сглобяеми къщи на дървена основа.
    Сглобяемото строителство доминира в богатите, икономически развити страни по четири основни причини:

    1. Около 30 % по-евтино от монолитното
    2. Поне 7-8 пъти по-бързо
    3. Изключително устойчиво при земетресения
    4. Екологично и енергийно ефективно

    Освен че е устойчива при земетръс, едно от най-важните качества, които трябва да притежава една постройка това е изолацията. Ние ви предлагаме най-добрата хидро-, топло- и шумоизолация на европейския пазар.
    При този тип строителство с метална поцинкована конструкция са избегнати всички мокри процеси и поради това ниските температури не оказват влияние върху процеса на строене.
    Времетраенето от започването на постройката до нейното пълно завършване зависи от квадратурата и (за еднофамилна къща 40-60 дни).
    Другият плюс на този тип строителство е гаранцията, която ви даваме за годност на постройката. Чрез олекотената метална поцинкована конструкция е избегнат процеса на "улягане" и съпътстващите го последствия. По-голямата част от влаганите материали имат сертификати за гаранция от 50 и повече години.

    Какво печелите, ако оставите настрани предразсъдъците, че къщата е къща само, когато е строена със тухли.

    1. Нов естетичен и практичен дом за 30-40 дни, вместо за 3-5 години. Ще заживеете в него скоро, вместо да остареете докато го построите.
    2. Поцинкована конструкция без шанс за корозия , която ще надживее много монолитни сгради.
    3. Топлина и уют без падащи мазилки и напукани тавани.


  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #55

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Цитат на: BobyB в 2.03.2006, 19:05

    Едва ли ще ти отговори след мълчание от 4 години но...ти си се пробвай, няма лошо

    Иначе и аз съм фен на сглобяемите къщи, които имат повече предимства пред недостатъци.
    Но знаеш ли кога ще дойде ренесанса на тези къщи? След първото по-сериозно земетресение и жертви затиснати под бетона. Да не дава Господ.

  13. Grizly
    Guest
    #56

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    ами не го знам от кога му е коментара но този изобщо не му разбира главата а и БГ повечето фирми които предлагат зглобяеми къщи наистина нчмат нищо общо със истинските такива саита които написах предния път маи е единствения на българския пазар който е в час а останалите правят точно бунгала за гости аз жибея Англия и тук се занимавам точно със строителство и работя с истинските конструкций които са и за зглобяемите къщи просто няма шанс това да падне или да го издуха торнадо това става по филмите а този дето говори че торнадата ги отнасяли да едно време е било така но тогава са биле изцяло от дурво и нищо общо със савременната технология и материали

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #57

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    grizly, изкуших се да ти поорежа първия пост, но го оставих само защото не си дал линк към сайта, от който си копирал въпросната реклама. разликата между нея и изключително неграмотно написания твой личен пост е доста добра причина първия да замине, ама нейсе... отделен въпрос е защо след като живееш в англия имаш рекламен текст на български, ама хайде пак "нейсе"

    а иначе по въпроса за Сглобяемите къщи мнението си ми остава непроменено и след 4 години - измислям си заглавие от криминалната страница на вестник след ренесанса на Сглобяемите къщи: "Взлом със зеге"

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #58

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Що бре @FearMe - не може да сме вечно тази бандитска държава която сме. Един ден ще се оправим. Аз съм им навит на тези къщи, бих си взел 2-3 декара, къща по средата, басейнче, градинка това онова...по периферията на имота кльон с много високо напрежение, от най-високото както се казва, ров с вода последван от малка полоса с противопехотни мини, беседка за питбули и така в тоя дух нали си играл Дум2 - броня, силово поле, броня... ха да видим как ще стигне със зегето до стените

    доб. А сега малко сериозно. Охраната и сигурността не са проблем. Въпрос на мислене и промяна на мисленето. Остарелият ни начин на мислене ни пречи и тук. Всеки смята сигурността си за персонален ангажимент. Не е проблем строителството на тези къщи да е на групи в затворен тип селища с обща охрана, стойността на която да се заплаща солидарно. Ние обаче предпочитаме всеки да се барикадира в своя дом- своя крепост, да накичем с решетки и катинари, уж живеем в общество а в същност живеем като единаци. После се мръщим на средата която сме сътворили - грозна картинка, мръсотия, решетки, катинари, огради скълъпени със всякакви подръчни средства, липса на въздух, безстопанственост и безхаберие към всичко което е на педя след входната ни врата, отвътре плазми за 5000лв, а отвън неизмазани стени и рушащи се мазилки, графити, купчени вонящ боклук изхвърлени през прозореца и т.н.

    Дефакто получаваме това, което искаме...и кочината в която живеем си е нашата, моя, твоя, негова...няма на кого да се сърдим освен на себе си.
    Един испански крадец беше казал нещо много вярно: Чипа трябва да си сменим, още сме с DX2 а света с quad-core.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #59

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    ако трябва да подтисна и аз шеговитостта в отговора си, просто ще кажа - не ми се живее в палатка, колкото и вкочанена, и изолирана да е

    проблемът не е в сигурността, а в голия факт, че нещо вътрешно не ми позволява да се чувствам комфортно в еднодневна структура. за мен къщата трябва да е здрава... монолитна... да остане за децата ми, а не да я бутам на всеки 10 години (ако някой вятър не ми направи тази услуга вместо аз да се моря , за да слагам поредната супер-ултра-хипер модерна барака...

    да не говорим за пари, че пак се захилих като се сетя за бисера на гризли-то: "30% по-евтино от монолитното" . да беше със само 30% по-къс живот от монолитното - иди-дойди, ама монолитни къщи има на по стотин години, къщи-лего няма на по 70% от тези числа

    ок, за изолацията... ако сравним гола тухла със сглобяема - легото печели. ама тухлата понякога бива изолирана

    времето за строеж.... псевдоаргумент. никой не чака на улицата да му построят къщата

    не се опитвайте да ми пробутате американската ценност "живот на път". който да иска да живее на път, да живее под наем. който иска да има дом, да си построи къща. аз така разсъждавам

    щял съм да спестя 10-20-30К. и какво ще ги направя тези спестени 10К? искам да имам здрав покрив над главата си, дето синът ми може да забие плакат в стената с кабърче, без връхчето да щръкне в средата на кухнята . нека съм консерва

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #60

    Re:Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Истината е много проста... Единствената причина в България да се строят предимно тухлени и бетонни сгради е политиката на българските банки, които кредитират само тухлени и бетонни сгради. Кабърче в стената... Сигурно от 100 души 80 ще кажат, че не искат подобна къща, но от тях 70 ще си сложат гипсокартон по стените, нали? Това, което тук наричат "сглобяема къща" си е много добро за живеене, консерватизмът е полезен, но това не означава, че трябва да живеем в пещера, защото е най-надежна, нали?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!
    От DimitarIvanov във форум Черен списък
    Отговори: 62
    Последно: 18-06-14, 18:13
  2. Климатици Chunlan - мнения, плюсове и минуси
    От mazganisot във форум Други марки климатици
    Отговори: 25
    Последно: 06-09-13, 10:19
  3. SAMSUNG LE46C750-плюсове и минуси
    От lili66 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 29-03-11, 22:51
  4. Помпа за конденза - плюсове и минуси
    От BEAR1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 26-04-07, 20:34
  5. Panasonic VS3 - плюсове и минуси?
    От BerkStock във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 07-11-05, 11:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе