Страница 12 от 21 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 312
Like Tree37Одобрявам

Термопомпа вода-вода и вода-въздух

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    55
    #166

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    ...Дали е здравословно да се яде толкова много баница времето ще покаже...
    Колеги, този спор явно е като много други в Татковината... и нека да го спрем, защото май само нерви ще се образуват.
    Да задам по друг начин своя въпрос(терзание):
    Коя фирма (според вас) може да ми проектира, инсталира, настрои, ДА ДАДЕ ГАРАНЦИЯ, и при нужда да СЕРВИЗИРА инсталация с ТП вода-вода за отопление и охлаждане в еднофамилна къща?
    п.п.
    Соларните панели почти съм ги избрал, само още се чудя бойлера с колко серпентини да е(2 или 3).
    Този пост е редактиран от байВес; 01-09-14 в 17:04.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #167

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Напълно си прав относно баницата.

    Според мен обаче да си използваш добрия имидж и марка, за да правиш пари от евтини сопи не е начин за печелене на пари. Визирам и висман и дайкин и панасоник, че даже и тошиба в случая с така наречения климатик 137-Е5.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #168

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от байВес Виж публикацията
    Коя фирма (според вас) може да ми проектира, инсталира, настрои, ДА ДАДЕ ГАРАНЦИЯ, и при нужда да СЕРВИЗИРА инсталация с ТП вода-вода за отопление и охлаждане в еднофамилна къща?
    п.п.
    Соларните панели почти съм ги избрал, само още се чудя бойлера с колко серпентини да е(2 или 3).
    Ами те нещата са вързани - ако тръгнеш от избора на термопомпа, трябва да си избереш фирма, която да я сервизира и то от списъка с оторизирани сервизи, ако тръгнеш първо да избираш фирма - трябва да се въобразиш с марките, с които тя работи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    55
    #169

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ами те нещата са вързани - ако тръгнеш от избора на термопомпа, трябва да си избереш фирма, която да я сервизира и то от списъка с оторизирани сервизи, ако тръгнеш първо да избираш фирма - трябва да се въобразиш с марките, с които тя работи.
    С други думи - нерешима задача, поне според мненията тук...

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #170

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Ти ме убиваш! Кое е нерешимото? Просто трябва повече активност от твоя страна и съобразяване с реалността - все пак трябва да е фирма:
    - от твоя регион
    - с добро име
    - работеща с марката на която си се спрял и оторизирана за това
    - предлагаща комплексна услуга - доставка, монтаж, сервиз. Добре е да включиш и соларната система в сделката, за да няма прехвърляне на топката
    След изпълнението на всяко от тези условия списъкът ще намалява, дори може да се наложи някое от тях да отпадне. Ние няма как да ти предложим фирма, тъй като дори не знаем за кой регион става дума. Ако започнеш търсенето от марката на термопомпата може да се окаже, че в твоя регион никой не я предлага и сервизира и да се налага да разделиш задълженията и отговорностите, което не е добре. Соменах по-рано (не помня в тази или в другата тема, по която пишеш) че това не е климатик (един уред), за да започнеш от марката. Според мен е по-добре да почнеш търсенето от фирмите-изпълнителки в твоя регион - да ги обиколиш за оферти за цялостно изграждане на системата, обвързано с гаранции и сервиз и тогава да си избереш фирма-изпълнител, сравнявайки офертите, имайки предвид и впечатленията от личен контакт. Защото каквато и марка термопомпа да поставиш на твоята система все ще работи, ако е добре изградена и сметната системата, но ако е лошо изпълнена няма спасение с никаква марка.
    AC_From_Hell одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    7
    #171

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат [QUOTE=AC_From_Hell;692108]Реших доста лесно:

    Външните тела ми изглеждат ГРЕЕ.




    Кво пък, против имаш Gree
    Този пост е редактиран от Дай газ!!!; 02-09-14 в 10:58.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #172

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Нищо, просто смятам, че е смешно да се продават термопомпи с коп и качество на китайски конвенционален климатик на цената на японски инверторни машини с коп близо 5.
    cooler одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #173

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    AC_From_Hell, може и да си прав (ток), ама тук май не си прав! Не знам откъде си си набил в главата, че термопомпата на Висман е китайска? На мене Тойота Ярис ми прилича на Грейт Уол Волекс - дали пък японците не са си поръчали на Гриша Ганчев? Висман произвежда термопомпи от 70-те години, имат завод в Швейцария с 1600 работници. Вътрешното тяло и управлението се прави изцяло от Висман и е подобно на кондензните им котли. Компресора е инвертор на Мицубиши с допълнително впръскване на фреон. Кое според тебе се прави от Грее - ламарините на външното тяло с решетката ли? Нещо не ми се вижда издържана тази теория, не знам, нека каже някой по-компетентен

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #174

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Не разбирам защо половината форум ми вика правотоков, при положение, че съм AC?! Както и да е:

    http://www.viessmann.bg/content/dam/...ma%20200-S.pdf

    Случайно намерих тези климатици тази сутрин и целия форум ще познае външното тяло на GREE на снимката. Това, че правят сплитове там, означава, че най-вероятно правят и термопомпи там. Съгласен съм, че може да имат завод и да правят термопомпи, но това, което съм видял до момента е китайко представящи се машини въздух-вода. Покажи нещо, което действително е правено там...

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    2
    #175

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Реших доста лесно:

    http://www.viessmann.bg/content/dam/...-S%20242-S.pdf

    Външните тела ми изглеждат ГРЕЕ. Коефициентите на преобразуване също напомнят на тях...

    Според мен не разбират от фреон поради следната основна причина:

    Не са предлагали такива продукти досега.

    Подобен случай е и термопомпения водосъдържател на елдом - външно тяло Чиго...

    Димплекс както казах се правят от Панасоник.

    Нибе правят неща за МХИ и обратно им продават компресори и други елементи.

    Великия лидер Дайкин произвежда в ГРЕЕ и McQuay...

    И тн и тн с лидерите
    Здравейте колеги - съфорумци,
    аз винаги съм харесвал форумните дискусии, които още от древна Елада са били място и начин за обмяна на знания, практически опит, компетентност и т.н. За разлика от преди хиляди години, когато човек се е изправял и е изказвал своето мнение стоейки зад него със своята личност, то днес света на новите технологии ни позволява да ставаме все по-анонимни и да изказваме компрометиращи мнения без покритие.

    Та по същество към колегата AC_From_Hell моето име е Галин и съм от дълги години представител за източна България на производителя на отоплителна техника Viessmann Werke GmbH & Co. KG, от тази моя позиция бих искал да НЕ СЕ СЪГЛАСЯ с по-горния пост колега "правотоков" като дам своето мнение.

    Относно това че фирма Висман не разбира от фреон и никога не сме предлагали такъв продукт досега иска да отбележа, че фирма Висман произвежда термопомпи още от далечната 1978 (Viessmann S08 и L08). Като през годините (разбира се не само в термопомпения бранш) фирмата се развивала и се е стремяла да доставя само върхово качество. Това се случвало благодарение както на отделите по развойна и иновативна дейност на фирмата, но също така и със аквирирането на фирми със установени традиции в този бранш, напр.: SATAG Thermotechnik AG; KWT Kälte-Wärmetechnik AG и т.н. до наскоро isocal HeizKühlsysteme GmbH, които държат разработката за производство на топлина от лед (технология в кошто се използва отделенета енергия при фазовия преход на водата от течно в твърдо състояние).

    Колегата AC_From_Hell се е поровил в нашата страница и видял нещо, че то му заприличало на нещо, та решил да пише и т.н. Прилича ми на случките от типа "един приятел ми каза, че му казали, че..." Машината, цитирана по-горе е произведена в Гермния с компресор Mitsubishi с вторично връскване на фреон. Управление на Viessmann Vitotronic 200, хората които са работили с нашите уреди знаят за необятността на възможностите му, за които няма да ми стигне място и време да изреждам едно по едно.

    Аз бих искал да попитам AC_From_Hell, защо не пусна линк към нашата страница само с термопомпена техника:
    Термопомпи - Термопомпи
    и как така за производител с "никакъв" опит в бранша предлагаме на един свит пазар (какъвто е българския) повече от 13 вида серии термопомпи? Колегата AC_From_Hell коментира качеството на нашите машини от първо лице? Някога е монтирал такава или има монтирана в тях такава? С какво се занимава и в качеството си на какъв ни учи в този форум? Нека да излезем от анонимността...

    За съфорумеца "байВес" ако иска да получи нещо качествено Made in Germany, бих искал да му кажа че ние предлагаме пълен инженеринг в областта на термопомпените системи - от проектиране, доставка и монтаж на оборуджането до гаранционно и след гаранционно обслужване.
    Може да ми пишеш на лично. И ДА, имаме термопомпи вода-вода и за да не ми се налага да обяснявам на колегата "правотоков" - компресора е Copeland Scroll. Схематичните решения са наши при които осигуряваме ефективността и функционалността на машината, но това е една друга тема...

    Без лоши чувства с пожелания за един успешен ден,
    Галин

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #176

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Искам да посрещна Галин с "Добре дошъл" в нашия форум и да му благодаря за включването в конкретната дискусия за да се внесе повече яснота и да няма заблуди. Надявам се да остане редовен член на форума и да взема участие и в други обсъждани теми за да може питащите да направят своя информиран избор. Известно е, че в спора се ражда истината - нека има спорове и дискусии, но разбира се културно, без да нарушаваме добрия тон

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #177

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Изключително много се радвам, че в разговора се включи човек, който знае какво представляват термопомпите на Висман и е готов да ни разкаже повече за тях. Аз лично преди този пост си живеех с представата, че най-вероятно външните тела се правят от грий. Радвам се, че това не е така и видимо хората имат добра разработка за този вид техника.

    Не съм пуснал линк към "Вашата" страница само с термопомпена техника, а съм пуснал линк към Официалния Сайт на "Вашата" фирма.

    Коментирам в този форум в качеството си на дългогодишен търговец и инсталатор на термопомпени системи - най-вече въздух-въздух и достатъчно въздух-вода. Настроен съм доста отстро към продукти, които не са много разработени на нашия пазар и такива, които не съм виждал и записвал как работят. Това е така поради простата причина, че достатъчно много хора пък дори и аз сме се парили точно от такива машини, за които се твърдят цветя и рози и накрая всичко отива в канала.

    Говоря в качеството на човек, който като монтира големи системи (слънчеви колектори и термопомпи въздух-вода) използва топломери и записващи устройства, за да покаже на клиентите си, че обещанията му не са празни, а понякога дори системите им са по-ефективни от очакваното.

    Поздрави!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    55
    #178

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    За съжаление известно време бях ангажиран с други проблеми, но сега съм пак на линия и виждам, че има някакво раздвижване...
    Ще се обърна с Л.С. към колегата Галин от Варна, макар че ми е доста далеч, но имайки предвид порядъка на цените на техниката това може да се пренебрегне...

    Между другото аз направих и запитване в официалния сайт на Висман, но отговор така и не получих, а когато има се обадих започнаха да ме прехвърлят на някакви фирми, които "имали познания" в областта на това, което ме интересува... Та с други думи - не останах много очарован от разговора с госпожицата отсреща!

    В резюме може спокойно да се съглася с г-н "променливотоков", че в България термопомпите вода-вода, специално, са слабо застъпени, слабо познати и има МНОГО МАЛКО фирми и монтажници, които могат да бъдат конкурентно способни на тези, занимаващи се с ТП "въздух-вода" - макар и по същество принципа на работа да е еднакъв...

    Съгласете се, че е едно да попиташ "Какъв климатик за да си взема?", а съвсем друго е: "Каква ТП, и откъде?" А за монтажа и настройките - не ми се говори, защото досега съм бил в три фирми от моя регион и всякак казва колко е велика и как няма проблеми да ми инсталира каквото си купя и и го занеса. На въпроса ми за свързване, пускане, настройки и т.н. отговора е от типа на "А ми то всяка марка си има "инструкция" и няма нищо сложно!!!"
    ...И на мен това ми се вижда несериозно, особено когато говорим за "кутия с размери(приблизително) на нафтова печка", но с цена на чисто нова дамска кола...

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    6
    #179

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Здравейте,
    понеже ми предстои строеж, а едновременно с това трябва да избера и как да отоплявам готовото жилище бих казал, че тази тема ми бе най-полезна (от тези които съм изчел до момета) в събирането на информация относно ефективнстта на термопомпите. Жалко, че от известно време няма нови публикации. Ще се радвам ако темата продължи, сигурен съм че е полезна за много хора.

    Поздрави

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #180

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    В кое населено място ти предстои строеж? Ако имаш някакви въпроси, най добре е да ги зададеш преди да решиш какво да правиш. Тук има доста хора, които могат да ти дадат добър съвет. Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 21 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа Въздух-Вода
    От Electric във форум Други начини за отопление
    Отговори: 583
    Последно: 18-09-23, 09:22
  2. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  3. Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.
    От ivan_v във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 06-07-11, 16:42
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе