Страница 21 от 21 ПърваПърва ... 11192021
Резултати от 301 до 312 от общо 312
Like Tree37Одобрявам

Термопомпа вода-вода и вода-въздух

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #301

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Три климатика за 3500 с включен монтаж? Ясно, значи има вариант, казваш и комфорта ще е добър. Който желае може да се възползва, само че тук си говорим за отоплителни инсталации с термопомпи

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    427
    #302

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Три климатика за 3500 с включен монтаж? Ясно, значи има вариант, казваш и комфорта ще е добър. Който желае може да се възползва, само че тук си говорим за отоплителни инсталации с термопомпи
    Не, 1 брой MHI SRC20ZS-W = 1750 с монтаж ( 2 = 3500, 3 =5250)
    1 брой MHI SRC20ZSX-W = 2700 с монтаж
    1 брой MHI SRC35ZSX-W = 3300 с монтаж.
    Относно комфорта, ще ми се смееш но съм длъжен да го споделя защото е факт.В нашия дом , след като сложихме машините които фигурират в подписа ми и спряхме да ползваме парното на газ - комфорта се повиши значително а сметките намаляха.В началото си мислех, че си внушавам, но щом и жената го потвърди а на нея винаги и е много студено.Още веднъж извинявай ако съм те засегнал с нещо, не ми е била такава целта.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #303

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Не си ме засегнал и си прав, че то с тоя скъп газ, като не смееш да си пуснеш парното, какъв комфорт да очакваш на студено? Всеки трябва да си намери неговото отопление, неговата кола, неговата къща, неговата жена, неговия хотел за почивка, иначе няма комфорт
    lazarus18 одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    427
    #304

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Не си ме засегнал и си прав, че то с тоя скъп газ, като не смееш да си пуснеш парното, какъв комфорт да очакваш на студено? Всеки трябва да си намери неговото отопление, неговата кола, неговата къща, неговата жена, неговия хотел за почивка, иначе няма комфорт
    Хахах, за цената на газа си прав, но аз имах впредвид, че комфорта се повиши спрямо предишните години в които ползвахме парното.За други машини не мога да коментирам но топлината спеицално от MHI ZS i ZSX е мека, като от уред с естествена конвекция ,a за течения изобщо не може и дума да става особено при ZSX.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #305

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Синът ми е на квартира в Сф и като взеха да стават големи сметките на газ помоли хазяина за климатик. Избраха хипер-дупер инвертор и сметките паднаха драстично, но комфортът няма как да е същия, отдолу са гаражи. Пък на тебе ОИ навярно ти е стара, котелът (Газ 3000) също и не се знае колко добре е сметната и изпълнена, няма как да си пробвал с модулиращ термостат, така че не си изпитал истинския комфорт
    lazarus18 одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    427
    #306

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Синът ми е на квартира в Сф и като взеха да стават големи сметките на газ помоли хазяина за климатик. Избраха хипер-дупер инвертор и сметките паднаха драстично, но комфортът няма как да е същия, отдолу са гаражи. Пък на тебе ОИ навярно ти е стара, котелът (Газ 3000) също и не се знае колко добре е сметната и изпълнена, няма как да си пробвал с модулиращ термостат, така че не си изпитал истинския комфорт
    Инсталацията ми е правена през 2016г.(Стая№1 -Дължина 160см,Височина60см,Стая№2 - Дължина 80 см,Височина 60см,Стая№3- Лира Височина 140 см,Дължина 50 см,Стая№4 - Дължина 180,Височина 50 см,Стая №5 - Дължина 240см,Височина 40см,Стая№6 Дължина 140см,Височина-60см) и като цяло даже е леко преоразмерена с цел запас от мощност и в интерес на истината винаги си е било топло.Но все пак е с радиатори а не с подово - а то може би е най-добрия комфорт.За модулиращия термостат също нямам впечатление. За квартирата на момчето ти, с тези гаражи ако са били избрали машина с подово вътрешно тяло са щели да разрешат проблема, но пък те са по-скъпи от високостенните в повечето случаи.
    Този пост е редактиран от HRS9; 03-04-23 в 15:15.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #307

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    HRS9, стига с тия смешки за комфорта, че не духал, че не претоплял помещенията, че температура била равномерната както с радиатор под прозореца . Нали не си мислиш, че си единствения който има 20zs. Това не е интересно, защото периодично се дъвка от някой нов откривател на отоплението с климатици. Интересното ми е според теб колко пъти ще смениш климатиците в рамките на живота на подовото отопление или пък на радиаторите? Сещаш ли се колко дълбоко трябва да се бръкнеш като ти потрябва резервна част след изтичането на гаранцията.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    427
    #308

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    HRS9, стига с тия смешки за комфорта, че не духал, че не претоплял помещенията, че температура била равномерната както с радиатор под прозореца . Нали не си мислиш, че си единствения който има 20zs. Това не е интересно, защото периодично се дъвка от някой нов откривател на отоплението с климатици. Интересното ми е според теб колко пъти ще смениш климатиците в рамките на живота на подовото отопление или пък на радиаторите? Сещаш ли се колко дълбоко трябва да се бръкнеш като ти потрябва резервна част след изтичането на гаранцията.
    Според теб дали си мисля, че съм единствения собственик на нещо, което е на пазара от няколко години? Да сравниш живота на климатика с този на подовото и радиаторите е все едно да сравняваш живота на коня с живота на каруцата.Сравнявай живота и разходите за експлоатация на климатика и термопомпата защото гаранциите им са идентични.А ако случайно ти се пукне тръба, както ми се случи на мен в банята от лирата( не ми се мисли какъв ремонт предстои ако случайно(да не дава Господ) стане проблем макар и малко вероятен с подовата инсталация) - това е допълнително оскъпяване(подмяна,шпалковки,пребоядисване и тн).

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #309

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Експлоатационния живот е най-важното нещо когато се сравнят нещата. Потърси информация за рехау по този въпрос за живота, сигурно ще ти стане интересно. ТП не че не може да се счупи, но там също е заложен по-дълъг експлоатационен живот спрямо климатика. Климатиците са като найлоновите торбички. Може да си я ползваш пак ама......
    Това което се опитвам да ти кажа, е че е по-вероятно да смениш поне два пъти климатиците с междини ремонти в рамките на живота на една ТП с подово. От цялата далавера ще ти остане бонуса духане. Разбира се никой не е застрахован да изтегли късата клечка.
    lazarus18 одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    427
    #310

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Експлоатационния живот е най-важното нещо когато се сравнят нещата. Потърси информация за рехау по този въпрос за живота, сигурно ще ти стане интересно. ТП не че не може да се счупи, но там също е заложен по-дълъг експлоатационен живот спрямо климатика. Климатиците са като найлоновите торбички. Може да си я ползваш пак ама......
    Това което се опитвам да ти кажа, е че е по-вероятно да смениш поне два пъти климатиците с междини ремонти в рамките на живота на една ТП с подово. От цялата далавера ще ти остане бонуса духане. Разбира се никой не е застрахован да изтегли късата клечка.
    Тъй като си по-опитен от мен в техниката, ще се съглася с теб.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #311

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Да споделя един случай от предната седмица, но с малко предистория. Преди няколко години правихме подово на един колега от Овергаз с първите количества оранжева тръба на Рехау 16х1,5мм. Като навихме тръбата, строителната фирма му положиха замазката и той ги изгони заради много издънки. Дойдоха други за довършителните работи и като почнали да местят сифоните в баните, направили 10 дупки на тръбата, направо му се плачеше, мислеше, че трябва да кърти целия етаж и наново. Успокоих го, муфирахме навсякъде и пак си получи 10г. гаранция от Рехау. Ако беше с някаква друга тръба, включително и цитираната на предната страница тръба Херц (която е с алум. вложка и изобщо не е за подово), човекът или трябваше да кърти изхвърля всичко, или цял живот да живее със съмнението дали не пропускат снадките (при Рехау е невъзможно). Да, обаче мъките не свършиха дотук. Оказа се, че строителите "са му сложили шапка" - установи, че има пропуски от подовата канализация. Предната седмица реши да изкърти пода на банята, да ремонтира подовата канализация - нямаше никъде уплътнения на ф50, дори един разклонител имало незапушен. Направи си ремонта, нареди си изолацията и за половин чах наредихме нова тръба, муфирахме към старата и чао, гаранцията си продължава - има още до 10г.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    427
    #312

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Да споделя един случай от предната седмица, но с малко предистория. Преди няколко години правихме подово на един колега от Овергаз с първите количества оранжева тръба на Рехау 16х1,5мм. Като навихме тръбата, строителната фирма му положиха замазката и той ги изгони заради много издънки. Дойдоха други за довършителните работи и като почнали да местят сифоните в баните, направили 10 дупки на тръбата, направо му се плачеше, мислеше, че трябва да кърти целия етаж и наново. Успокоих го, муфирахме навсякъде и пак си получи 10г. гаранция от Рехау. Ако беше с някаква друга тръба, включително и цитираната на предната страница тръба Херц (която е с алум. вложка и изобщо не е за подово), човекът или трябваше да кърти изхвърля всичко, или цял живот да живее със съмнението дали не пропускат снадките (при Рехау е невъзможно). Да, обаче мъките не свършиха дотук. Оказа се, че строителите "са му сложили шапка" - установи, че има пропуски от подовата канализация. Предната седмица реши да изкърти пода на банята, да ремонтира подовата канализация - нямаше никъде уплътнения на ф50, дори един разклонител имало незапушен. Направи си ремонта, нареди си изолацията и за половин чах наредихме нова тръба, муфирахме към старата и чао, гаранцията си продължава - има още до 10г.
    Не случайно имаме филм "Баш Майстора" от преди 50 години.Всеки е страдал по един или друг начин, но този човек бая е изпатил, добре че си му помогнал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 21 ПърваПърва ... 11192021

Подобни теми

  1. Термопомпа Въздух-Вода
    От Electric във форум Други начини за отопление
    Отговори: 583
    Последно: 18-09-23, 09:22
  2. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  3. Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.
    От ivan_v във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 06-07-11, 16:42
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе