Страница 14 от 21 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 312
Like Tree37Одобрявам

Термопомпа вода-вода и вода-въздух

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #196

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Увеличаване на обема вода през топлообменника, но ако замръзва имам предвид. Тогава обаче разликата в температурите вход-изход ще е голяма, а при теб случаят е обратен. Да не ти се е задръстил/зацапал топлообменникът и затова да има намален топлообмен?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    11
    #197

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    :-) Доста време не исках да се включвам,но мисля,че трябва и малко хора с опит все пак да се изкажат.И така.Риска е риск и когато купиш скъпа кола.При събитие плащаш повече за ремонт.
    Въздух-вода е най-евтиното решение мога да се съглася.Какво става с COP при -10,а при минус 20.
    А какво става с ТП вода-вода при същите условия?
    Колкото до затворена система първо трябва да има достатъчно голяма дворна площ.Инвестицията също е доста голяма машини,тръби,антифриз,труд.От опит с изградени няколко такива на колеги и наши мога да кажа,че земята изстива и копа пада към края на отоплителния сезон.Не колкото на въздух-вода при -10 градуса,но.....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    10
    #198

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от luka Виж публикацията
    Увеличаване на обема вода през топлообменника, но ако замръзва имам предвид. Тогава обаче разликата в температурите вход-изход ще е голяма, а при теб случаят е обратен. Да не ти се е задръстил/зацапал топлообменникът и затова да има намален топлообмен?
    Това със задръстването е единственото логично заключение, наистина. Само че топлообменникът е кожухотръбен, а водата не е толкова замърсена, че да се задръсти за няколко седмици. Другото, което си мисля е, че топлообменникът е такъв, че не успява да отнеме повече градуси. Поправете ме, ако греша.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #199

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    а не може ли на въздух вода да и изградиш една система от тръби заровени примерно на 1м и дълги няколко стотин метра и от там да смуче въздух зимата ? има ли такава фабрична система

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    11
    #200

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Ако отнема 3 градуса от 2 кубика вода например имаш студопроизводство на машината е 6 киловата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    10
    #201

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Машината е с мощност 2.4 kW на компресора и се предполага да прави 8-9 кW с 2.1 кубика/час. Тук обаче и подаваме 1.2 кубика/час и при това положение охлажда сондажната вода с около 2.5 градуса, което ми се струва малко.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #202

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Наистина, ако топлообменникът не е сметнат за тази мощност и площта му е малка, тогава и 5 кубика да прекарваш, ползата е малка.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    6
    #203

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    "За конкретния случай едва ли ще става въпрос за по-малко от 20-25киловата,при което инвестицията в сонда определено си струва."

    До сега с който съм говорил ми предлагаха 10-12 киловата като подходящи за моя дом?!? Като стана въпрос за сондите, има ли изискване за широчина на сондажа и още малко извън темата някой знае ли как се прави сондаж там където е невъзможен достъпа не тежка машина?

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #204

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    а не може ли на въздух вода да и изградиш една система от тръби заровени примерно на 1м и дълги няколко стотин метра и от там да смуче въздух зимата ? има ли такава фабрична система
    Не съм чувал за такива системи. На 1м температурата не е особено по-висока от околната и поради малката дълбочина тя е много променлива и в крайна сметка няма смисъл. Виждал съм заравяне на фреонови серпентини в почвата, но винаги е било на поне 2м. И шансът да се сбърка наклона и компресора да си хвърли там маслото е огромен.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от themask Виж публикацията
    Машината е с мощност 2.4 kW на компресора и се предполага да прави 8-9 кW с 2.1 кубика/час. Тук обаче и подаваме 1.2 кубика/час и при това положение охлажда сондажната вода с около 2.5 градуса, което ми се струва малко.
    3кВт при тези условия и 2.4кВт от компресора, следователно машината отдава 5.4кВт. Възможно е да е по-голям дебита, имаш ли начин за мерене?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от luka Виж публикацията
    Наистина, ако топлообменникът не е сметнат за тази мощност и площта му е малка, тогава и 5 кубика да прекарваш, ползата е малка.
    Напълно вярно.

    - - - - - - - - - -
    Цитат Първоначално публикувано от Kavrakoff Виж публикацията
    "За конкретния случай едва ли ще става въпрос за по-малко от 20-25киловата,при което инвестицията в сонда определено си струва."
    Цитат Първоначално публикувано от Kavrakoff Виж публикацията

    До сега с който съм говорил ми предлагаха 10-12 киловата като подходящи за моя дом?!? Като стана въпрос за сондите, има ли изискване за широчина на сондажа и още малко извън темата някой знае ли как се прави сондаж там където е невъзможен достъпа не тежка машина?


    Относно киловатите, не мога да се изкажа преди да съм видял проект.

    Диаметърът варира в зависимост от типа сондаж. При невъзможност за достъп на тежка механизация се правят повече на брой по-малки сондажи от "лека механизация". В твоя случай например, ако 10кВт е вярно сметнато и говорим за затворена система с 2 сондажа по 60 метра системата ще "пее".
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 11-12-14 в 10:49.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    10
    #205

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    3кВт при тези условия и 2.4кВт от компресора, следователно машината отдава 5.4кВт. Възможно е да е по-голям дебита, имаш ли начин за мерене?
    Меря го с хронометъра и 10л туба Но така или иначе като отворя крана и увелича дебита, водата свършва след известно време. Въпросът е как да накараме машината да отнема повече градуси, с което предполагам ще се повиши КДП-то

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #206

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от themask Виж публикацията
    Въпросът е как да накараме машината да отнема повече градуси, с което предполагам ще се повиши КДП-то
    Я разкажи за този кожухотръбен топлообменник. Така някои викат на медна тръба в маркуч. При тебе случаят да не е такъв?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    10
    #207

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от luka Виж публикацията
    Я разкажи за този кожухотръбен топлообменник. Така някои викат на медна тръба в маркуч. При тебе случаят да не е такъв?
    Голям метален цилиндър Отвътре не съм го виждал - така ми докараха машинката.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #208

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Аз лично не съм виждал нито една нормална термопомпа вода-вода, чийто топлообменик да е кожухотръбен. Само и единствено пластинчати. Вътрешните тела на термопомпите на фуджицу/дженерал са с кожухотръбен топлообменик, но там технологията е по-различна.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    10
    #209

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Аз лично не съм виждал нито една нормална термопомпа вода-вода, чийто топлообменик да е кожухотръбен. Само и единствено пластинчати. Вътрешните тела на термопомпите на фуджицу/дженерал са с кожухотръбен топлообменик, но там технологията е по-различна.
    Тази явно е от ненормалните С други думи - марка куче. Аз искам да знам дали това, че отнема малко градуси се дължи на това, че е кожухотръбен и може ли нещо да се направи по въпроса...

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #210

    Отговор: Термопомпа вода-вода и вода-въздух

    Според мен се свържи с фирмата монтирала и поддържаща термопомпата. Не им скачай с - "Четох, че останалите са с пластинчати топлообменици, защо моя е кожухотръбен?" Попитай какъв е нормалния режим на работа на машината и тогава обясни какво наблюдаваш при теб. След една такава проверка може да се мисли за подмяна на компоненти, но преди нея е безсмислено да се вадят прибързани заключения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 21 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа Въздух-Вода
    От Electric във форум Други начини за отопление
    Отговори: 603
    Последно: 02-06-24, 20:06
  2. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  3. Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.
    От ivan_v във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 06-07-11, 16:42
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе