Страница 8 от 570 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    35
    #106

    Отговор: Избор на LCD / OLED телевизор

    Самсунг май сами си го вкарват тази година ,,,Някой има ли инфо дали ще има великденски промоции и от кога ще са ако има ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #107

    Отговор: Избор на LCD / OLED телевизор

    Не се научихте, че тия "черни петъци" и разни "промоции" са за замазване на очите и начин за разчистване на стари стоки,, а в немалко случаи и върнати ( Бог знае защо ) такива, чиито цени изкуствено се завишават няколко месеца преди "големата примоция". Едиснтвената добра оферта, за която се сещам в момента, беше тази за AS640 с 5 години гаранция преди няколко месеца. Всичко друго си клатене на клиента.

    По темата: На Самсунг им през оная работа за мижавата ни държава и грам не ги интересува, че операторите ни цакат с качеството на сигнала. Вече всички в Европа, САЩ и Китай купуват UHD и Самсунг просто следват тенденциите. Защо си мислите, че 20-тина души, събрали се тук, сме по-умни от стотиците маркетолози и рисърчинг отдели, гълтащи милиони долари всяка година?
    Този пост е редактиран от gurcayy; 26-03-15 в 19:51.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #108

    Отговор: Избор на LCD / OLED телевизор

    Абе с тия криви тв да не им излязат криви сметките накрая - под 65" не виждам никакъв смисъл от крив тв ... не че изобщо виждам смисъл от крив LCD тв - виж при OLED е друго положението .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #109

    Отговор: Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Не се научихте, че тия "черни петъци" и разни "промоции" са за замазване на очите и начин за разчистване на стари стоки,, а в немалко случаи и върнати ( Бог знае защо ) такива, чиито цени изкуствено се завишават няколко месеца преди "големата примоция". Едиснтвената добра оферта, за която се сещам в момента, беше тази за AS640 с 5 години гаранция преди няколко месеца. Всичко друго си клатене на клиента.

    По темата: На Самсунг им през оная работа за мижавата ни държава и грам не ги интересува, че операторите ни цакат с качеството на сигнала. Вече всички в Европа, САЩ и Китай купуват UHD и Самсунг просто следват тенденциите. Защо си мислите, че 20-тина души, събрали се тук, сме по-умни от стотиците маркетолози и рисърчинг отдели, гълтащи милиони долари всяка година?
    Относно промоциите, не е точно така. Има добри попадения, но трябва да си бърз и през първият ден. Аз лично съм се възползвал, както и познати
    Относно това, че всички потребители от големите пазари купуват UHD, също не съм съгласен. Все още основно се търсят евтини големи диагонали. Китайските производители правят дъмпинг на корейците, както навремето се случи с японците

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    4
    #110

    Отговор: Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,

    Предстои ми купуване на нов ТВ, като изискванията включват най-вече Full HD, 55", пасивно 3D, IPS.
    В момента размишлявам основно над LG 55LB730V или Panasonic TX-55AS740E, но бих изслушал и други предложения :-)

    Редакция: добавям и "централно" краче към изискванията, тъй като нямам достатъчно голяма повърхност за някои от моделите с по 2 крачета отстрани :-)

    Благодаря предварително.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #111

    Отговор: Избор на LCD / OLED телевизор

    Бих избрал Panasonic 55AS650...Като картина и трите визирани модела, нямат съществена разлика. ЛГ-то е с по-добър вграден плеър, но е най-скъпо в момента.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    4
    #112

    Отговор: Избор на LCD / OLED телевизор

    Хм, ами просто някъде бях чел, че 55AS740 бил се справял по-добре от 55AS650 като качество на картината... но ако нямат съществена разлика може и за AS650 да помисля :-)

    Ако има и други варианти, които да съм изпуснал, моля кажете. Принципно бюджета е добре да остане до 2к, но не е задължително.. просто наистина трябва да има доста основателна причина да отиде над 2к :-)

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #113

    Отговор: Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от sgalabov Виж публикацията
    като изискванията включват най-вече - пасивно 3D, IPS.
    А защо е това изискване ? 3D-то бързо ще ти омръзне

    С активно - VA
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-S...3D-LED/p/12088
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...3D-LED/p/15462

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    4
    #114

    Отговор: Избор на LCD / OLED телевизор

    Ами то за омръзване ще омръзне, но имам малки деца, които му се радват и ще му се радват още известно време. А пък на мен и на жената нещо не ни влияе добре активното 3D, в смисъл заболяват ни очите при малко по-продължително гледане (10-ина мин)... та затова :-)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    14
    #115

    Отговор: Избор на LCD / OLED телевизор

    Привет,

    Трябва да избирам нов телевизор, но отдавна не съм чел и съм много неориентиран.

    За новия телевизор:
    - 50" - 55" диагонал
    - FullHD
    - Добро черно
    - Добро опресняване
    - Добри (естествени) цветове (не самсунг-цветове)
    - Справяне със SD сигнал
    - Бюджет около 1500 - макс 2к

    Не държа:
    - smart
    - 3D

    Както се вижда, държа да има добра картина най-вече.

    В момента съм с една плазма на LG от която съм супер доволен, но е 42" и ще я сменям. Иначе има страхотно справяне с SD сигнал, реалистични цветове, а това да гледаш вечер филм на нея си е кеф. Около мен има някокло Philips LCD, които са покъртително зле в сравнение с дъртата ми плазма. Ползвам Net1. Имам мултимедиен плеър.

    За марки - субективно - не искам самсунг и сони.

    Към коя серия да се насоча при горните изисквания? Или пък да си взема 50" FullHD плазма на LG - при моите критерии може ли да е по-добре (разходът на ток и отблясъци не са ми проблем)?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #116

    Отговор: Избор на LCD / OLED телевизор

    Хм, Самсунг цветове...!? Има си настройки. Защо не искаш Самсунг и Сони? Техни модели предлагат добро черно. ЛГ и плазма не е много добрата комбинация, но щом си доволен...
    Аз бих предложил това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    14
    #117
    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Хм, Самсунг цветове...!? Има си настройки. Защо не искаш Самсунг и Сони? Техни модели предлагат добро черно. ЛГ и плазма не е много добрата комбинация, но щом си доволен...
    Аз бих предложил това.
    Благодаря за отговора.
    Относно сони и самсунг - както казах е и субективно. На самсунг цветовете ми идват малко неестествено наситени, кенди ефект.
    Ще разгледам въпреки това този модел сони.
    Някаква LG алтернатива? Разбирам препоръчваш каквото и да е LED пред плазма?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #118

    Отговор: Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от alex_r Виж публикацията
    Разбирам препоръчваш каквото и да е LED пред плазма?
    Мне, напротив...специално плазмите на ЛГ не са ми по вкуса. В момента няма и голям избор...всички се юрнаха към лсд с лед подсветка.
    ЛГ алтернатива с добро черно, не се сещам в този ценови диапазон. Трябва да е нещо с локално затъмняване или олед
    Естествено и някоя залежала плазма, макар че плазмите им не са с много добро черно

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    4
    #119

    Отговор: Избор на LCD / OLED телевизор

    Накрая, след като отидох и гледах в магазина Panasonic AS650E, AS740E и LG LB650V и LB730V (всичките 55"), на мен лично най-много ми допадна LB730V и взех него... не знам дали защото и съм "свикнал" с LG (предишния ми беше LW659S), но така ги "видях" нещата... :-)

    Благодаря ви за помощта :-)

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #120

    Отговор: Избор на LCD / OLED телевизор

    Честито и със здраве да си го гледаш





    EC Audiovisual Service - Video

    За тези които не разбират езика...

    често при опит да получите достъп до онлайн съдържание от друга страна, на екрана се появява съобщение - “This content is not available in your country” - "Това съдържание не е налично във вашата държава".
    Европейската комисия иска да сложи край на регионалното блокиране на достъпа до онлайн съдържание, като го нарича абсурдно и старомодно.Това е част от новият план за "единният европейски цифров пазар".

    Еврокомисията силно се противопоставя на практиката, наречена geoblocking на съдържание от видео стрийминг услуги във всички други страни, различни от страната по произход на блокове. Хората вече използват инструменти като Unotelly или Unlock за да заобиколят geoblocking-а, но Комисията смята, че това не е необходимо.

    Инициативата е част от по-величествен план, който има за цел да модернизира законите за авторското право, за да се подобри онлайн достъпа до изкуство, култура и развлечения, за европейските граждани. Ще бъдат възможни някои изключения, например, ако една страна има местни закони, определящи мяста, където е забранен хазарта.

    Широките промени на плана бяха обявени в сряда, когато Европейската комисия заяви, че тя също така ще опрости транс-граничното пазаруване на физически продукти. В момента, само 7% от фирмите изпращат до други страни, но Комисията смята, че това може лесно да бъде увеличено до 50%, ако границите са отворени и транспортните разходи са по-ниски. Комисията също така ще модернизира системата за ДДС.

    Андрус Ансип знае, че Комисията на ЕС е изправена пред трудна битка, като европейските министри се борят в политическа битка за интересите на индустрията. Министрите наскоро са гласували, да се запазят роуминг цените в сила до 2018 г., нещо което Ансип нарече "шега".

    Същите министри са предложили по-слаби правила за неутралността на мрежата, за да се позволи на някои компании плащат за приоритетно движение.

    Няколко местни компании се надяват да запазят практиката на geoblocking, за да не се налага да се конкурират с предприятия от други страни. От друга страна, международни компании като Netflix искат да го премахнат. Netflix на няколко пъти публично заяви, че иска по-глобални права за видео пазара. В същото време, Netflix е решила да вземе нещата в свои ръце, като освободи всичките си оригинални телевизионни сериали във всички страни едновременно. Следващата стъпка е да направим същото и за филмите, които също ще пропуснат срока на задържане заради кината.

    Комисията на ЕС и Ансип ще обявят конкретни подробности за плана "Европейския цифров единен пазар" на 6 май.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 570 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе