Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39

Въпрос относно Автомобил

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #16

    Re: Въпрос относно Автомобил

    @Skynet благодаря за разясненията.
    Познавам автоматична скоростна кутия , но има неща които още незнам , и ти ме уведоми доста добре за тях

    Щатско изпълнение е защото има следните степени
    P- parking
    N-Neutral
    R-Reverce
    D- direct drive
    L- (? )
    1- ( ? )

    колата няма ръчен режим на скорости и затова се води щатска серия !
    незнам колко степенна е кутията
    но 98г, 136 к 16V 2.0
    4 врати , малък "кучкарник"
    15 цолови джанти ( май ! )


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #17

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Не знам дали си привърженик на дизела и дали въобще имаш избор в случая, но особено за офроуд приложения дизела със своят висок въртящ момент е за предпочитане.

    Хайде, май ще е твой ред да черпиш?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #18

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Според мен L е за ниски(къси)предавки , а 1 е да се движиш само на първа - офф роуда те зове

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Re: Въпрос относно Автомобил

    сега не избирам колата заради офф роуд, колата е много удобна за семейна , висока е , мога да си паркирам където си хресам градинка ,без да си оставя ауспуха .
    като возия е като моята стара кошничка , луксът е същия , но с тази разлика че вземам тойота а не опел !
    годините са с 10 по-малко от моята сегашна , цената ми хареса , много много неща са
    Като я видях си казах - айде чакат ме планините за разходки!

    ПП
    Мразя дизела - много вони в купето
    само 1 от 9 те служебни коли е бензинова и тя е автоматик опел омега.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #20

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Mr.TECHNO, с грешни впечатления си за дизела! Миризмата няма откъде да дойде в личния, добре поддържан автомобил - в служебния може . Това е най-сигурният двигател - и зиме, и лете! Особено, както ги караме тук на 10+ години! А японските дизели са най-добрите - с много мека и тиха работа! Лично аз бих приел компромис за следващата си кола да не е дизел, само ако е подарък ! Не искам да разводнявам повече темата, затова спирам, но можем да продължим на лични или на маса, ако искаш .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #21

    Re: Въпрос относно Автомобил

    не съм казал че дизела е калпав - просто казвам че не ми харесва

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #22

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Особено, както ги караме тук на 10+ години
    Хубавите дизели са на водещите производители и са след 2000 .....

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #23

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Стара дизелова кола не е работа. Освен това повечето хора незнаят, че дизала има по малък ресурс от бензиновия двигател. Дизелът взе да се налага в послендите години само заради ниския разход, което пък беше проблем за старите малки дизелови двигатели. Бензинивия двигател си има и други предимства. Може да работи на пропан бутан или метан и тогава е поп евтино от дизел.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    103
    #24

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Стара дизелова кола не е работа. Освен това повечето хора незнаят, че дизала има по малък ресурс от бензиновия двигател. Дизелът взе да се налага в послендите години само заради ниския разход, което пък беше проблем за старите малки дизелови двигатели. Бензинивия двигател си има и други предимства. Може да работи на пропан бутан или метан и тогава е поп евтино от дизел.
    Е точно туй не е много вярно. Има мерцедеси на по милион километра. Например W 123 200;240 D , а пък за 300 d няма изобщо да говоря. За камионите пък и дума не може да става , тъй че дизела винаги е с по-голям ресурс от бензина.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #25

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Ресусра ще е по-малък .... ама на турбината ....

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #26

    Re: Въпрос относно Автомобил

    както ида ги гледаме дизела е пъти по-добре
    метана е екстра но
    1000 лв инсталация
    на всеки 4 м амортисьори , на всеки два месеца свещи , , да не говоя за предпазни клапи за колектора , маркучи и кабели !

    това като се сметне излиза по-скъпо  според мен
    отделно че заема багажник , няма много метан станции  за продължителен период , а на всичкото отгоре се задава и въвеждане на акциз който ще стигне до 40 % .
    определено дизела е по-удачен , дори и без турбо.
    както казах 8 от 9-те служ. коли са дизел , на мен не ми харесват , но за 3 г нямаме никакви разходи като на безиновите( говоря за обикновенните - ама като спре дизела мъка брат мъка ! ) , докато омегата автоматик е досадно относно подръжка в сравнение с тях. на мен ми е проблем самата кола - подръжката всеки си я прави рано или късно.
    но на мен нафтова печка не ми харесва. Знам че греша , но не бих си купил дизел скоро време.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #27

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Карам 2 коли с напълно еднаква паспортна мощност 85 KW/116 к.с. и почти еднакви размери - комбита. Ford Mondeo 1,8 бензин (1998) и Toyota Avensis 2,0 турбо дизел с комън рейл D4-D (2003). Тойотата отвсякъде бие Форда - пъргавина, ускорение, максимална скорост, поведение при изкачване, равномерност в движението... С нея малки наклони нагоре почти не се усещат, докато с Форда веднага трябва да натиснеш повечко педала. При потегляне от място с Форда трябва да се вдигнат оборотите за да не загасне, с Тойотата само отпускаш леко съединителя и си в играта, без да бутваш педала на газта. Няма да се спирам на другите разлики, защото само сравнявам бензина с дизела.

    При порой с наводнения по улиците познайте кои коли (с какви двигатели) спират насред пътя и пускат аварийните мигачи. И кои прецапват без никакво усилие и най-дълбоките локви все едно ги няма. Това съм го проверявал с 3 дизелови коли - Фиат Типо, VW Пасат и Тойотата - няма гаснене ако ще до праговете на вратите да са във вода.
    Е, на Типото му горяха крушките на фаровете от водата, но то си е нормално за италианска машина


  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #28

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Сравнението на '98 форд с '03 Toyota е .... тя Toyota-та и бензин 115к.с. да беше пак разликата щеше да е космическа

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #29

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от catana
    Е точно туй не е много вярно. Има мерцедеси на по милион километра. Например W 123 200;240 D , а пък за 300 d няма изобщо да говоря. За камионите пък и дума не може да става , тъй че дизела винаги е с по-голям ресурс от бензина.
    Кой ти говори за камиони. При тях май размерите на двигатела е доста по-голям. Мислиш ли, че няма бензинови коли на над милион километра. Ако замериш износването на втулките и лагерите набензинов и дизелов, че видшид къде е истината. Това е за малко моторчета. При големите дизели нещата са по различни.

  18. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #30

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    ПП
    Мразя дизела - много вони в купето
    само 1 от 9 те служебни коли е бензинова и тя е автоматик опел омега.
    Ами аз от 6-7год. карам само дизели, най-стария дизел ми беше Ланча Тема-1983г. която я карах от 2000 до 2005 и не ми е миришела на нафта повече отколкото бензиновата на безин, но още не съм се качвал на газова която да не ВОНИ на газ колкото и поддържана да е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 06-09-12, 23:21
  2. Капе вода от вътрешното тяло-помощ!
    От Stanio във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 03-12-11, 19:35
  3. Отговори: 0
    Последно: 06-09-10, 22:38
  4. Отговори: 2
    Последно: 04-02-10, 22:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе