Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 39 от общо 39

Въпрос относно Автомобил

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #31

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    както ида ги гледаме дизела е пъти по-добре
    метана е екстра но
    1000 лв инсталация
    на всеки 4 м амортисьори , на всеки два месеца свещи , , да не говоя за предпазни клапи за колектора , маркучи и кабели !

    това като се сметне излиза по-скъпо според мен
    отделно че заема багажник , няма много метан станции за продължителен период , а на всичкото отгоре се задава и въвеждане на акциз който ще стигне до 40 % .
    определено дизела е по-удачен , дори и без турбо.
    както казах 8 от 9-те служ. коли са дизел , на мен не ми харесват , но за 3 г нямаме никакви разходи като на безиновите( говоря за обикновенните - ама като спре дизела мъка брат мъка ! ) , докато омегата автоматик е досадно относно подръжка в сравнение с тях. на мен ми е проблем самата кола - подръжката всеки си я прави рано или късно.
    но на мен нафтова печка не ми харесва. Знам че греша , но не бих си купил дизел скоро време.
    И все пак ще се опитам да те убедя, че за автомобили по-тежки от Опел Астра, удоволствието от шофирането с дизелов двигател е по-голямо поради по-големия въртящ момент. Отделно от него е разходите за гориво чито разлика расте много чувствително с нарастването на масата и мощноста. За малките купета, бензина е за предпочитане, ако не е съвременен комън рейл дизел.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #32

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Тука малко се поизхвърли , честно.
    кола воняща на бензин - утрепа ме!
    а и че не си срещал кола която да не мирише на газ е как да го кажа - да ти имам колите.
    Много автомобили вече не можеш да познаеш че са на газ.
    докато нафтата е мъка за по-старите коли . Новите е ясно че ако има нещо подобно ще им разкажеш играта ( докато е в гаранция може да ги направиш луди заради воня от резервоара )


    Ела с Астрата си а аз ще бъда смоята "гробница"
    ти карай с нафта ( то с кво друго де ) а аз само на газ- Давам ти и 10 мин. преднина и от Варна до София !
    @WSD с неговата Астра 100 коня бензин ( газ )не можа да ми избяга, че дизелче ли
    А ако искаш може и градско да ти докажа много теория и факти.
    Това че колата е на газ не означава че е спъната. Ако си добър стопанин няма да позволиш теч на газ , или изпускане , сложил съм си едно устройство за забавяне на възпламеняване ( 60 лв ) и колата сега върви като на бензин.
    разхода ми падна много
    Варна - Търново- Дряново- Трявна -Габрово -Търново Елена - Варна - Добрич- Варна и 100км обиколки + още едно пътуване Варна - Търново -Варна и 1 седмица градско , засега съм на 1400км общо и съм дал 140 лв за газ
    баща ми зареди вчера колата че му трябваше и ми каза че съм имал към 9 литра още ( около 80 км граско )
    Дизел не може да го постигне това
    Карането ми бе със средна скорост от 120км / някъде на 90 , някъде на 140 / в ависимост от пътя .

    Ето затова харесвам Бензин / Газ

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #33

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Ето затова харесвам Бензин / Газ
    Ако смяташ да слагаш газ на тойотата чети по форумите дали става защото от това което съм прочел до сега съвременен бензинов двигател + газ е голяма мъка.
    Ако въртиш големи км по-добре нафта няма аналог за големите и тежки автомобили.

    Пак повтарям прочети дали колата понася газ иначе да не се се окаже ,че ти трябват 1800лв. за газов инжекцион .

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #34

    Re: Въпрос относно Автомобил

    За неговият случай мисля, че става. Поне аз съм чувал за такива тойоти.
    Той не взима новият Ланд Крюзър или Рав 4... Взима кола на старо, даже ако и не е вече с газово.
    И то се съмнявам да не става, по - скоро е действие от типа "да се изпърдиш" на двигателя.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #35

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Тука малко се поизхвърли , честно.
    кола воняща на бензин - утрепа ме!
    а и че не си срещал кола която да не мирише на газ е как да го кажа - да ти имам колите.
    Много автомобили вече не можеш да познаеш че са на газ.
    докато нафтата е мъка за по-старите коли . Новите е ясно че ако има нещо подобно ще им разкажеш играта ( докато е в гаранция може да ги направиш луди заради воня от резервоара )


    Ела с Астрата си а аз ще бъда смоята "гробница"
    ти карай с нафта ( то с кво друго де ) а аз само на газ- Давам ти и 10 мин. преднина и от Варна до София !
    @WSD с неговата Астра 100 коня бензин ( газ )не можа да ми избяга, че дизелче ли
    А ако искаш може и градско да ти докажа много теория и факти.
    Това че колата е на газ не означава че е спъната. Ако си добър стопанин няма да позволиш теч на газ , или изпускане , сложил съм си едно устройство за забавяне на възпламеняване ( 60 лв ) и колата сега върви като на бензин.
    разхода ми падна много
    Варна - Търново- Дряново- Трявна -Габрово -Търново Елена - Варна - Добрич- Варна и 100км обиколки + още едно пътуване Варна - Търново -Варна и 1 седмица градско , засега съм на 1400км общо и съм дал 140 лв за газ
    баща ми зареди вчера колата че му трябваше и ми каза че съм имал към 9 литра още ( около 80 км граско )
    Дизел не може да го постигне това
    Карането ми бе със средна скорост от 120км / някъде на 90 , някъде на 140 / в ависимост от пътя .

    Ето затова харесвам Бензин / Газ
    Май в бързината не си ме разбрал правилно в предните 2 поста, а може и аз да не съм се изразил добре. Ако искаш прочети ги по-внимателно.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #36

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO




    Варна - Търново- Дряново- Трявна -Габрово -Търново Елена - Варна - Добрич- Варна и 100км обиколки + още едно пътуване Варна - Търново -Варна и 1 седмица градско , засега съм на 1400км общо и съм дал 140 лв за газ
    баща ми зареди вчера колата че му трябваше и ми каза че съм имал към 9 литра още ( около 80 км граско )
    Дизел не може да го постигне това
    Карането ми бе със средна скорост от 120км / някъде на 90 , някъде на 140 / в ависимост от пътя .
    Mче "Спаска" е по-икономична от Орел а . А "Спаска" е само 144 к.с. Варна -Шумен -Разград-Търговище-В.Търново -Шипка - Пловдив - Варна Разхода беше съвсем малко под 8 л на бензин при скорости по магистралите 160 -180км/ч

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #37

    Re: Въпрос относно Автомобил

    [quote=nocToRHHo 3JIo .
    Той не взима новият Ланд Крюзър или Рав 4... Взима кола на старо, даже ако и не е вече с газово.
    И то се съмнявам да не става, по - скоро е действие от типа "да се изпърдиш" на двигателя.
    [/quote]

    При неговият случай Тойо е с монтирана газова уредба. Ако е с метални смукателни колектори няма страшно / не ми се вярва да е с пластмасови колектори. А , ако няма кихалка може да сложи 1. не съм гледал дали е с дебитомер, ама ако е с такъв няма страшно те са евтини - 2 ра младост може да намери за над 200-300 лв , а нов с още 1 нула отзад .

    Обаче Тойо си е Тойо - здрава машина , не е с икономични решения .Карал съм бус Тойо дето беше на 2,5 милиона км , но изгни доста и мотора вече трябваше по-сериозен ремонт - шлайф и се бракува.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #38

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Ресусра ще е по-малък .... ама на турбината ....
    Да ама цената на нова турбина е .... мамата..
    абе дизела си е трактор. само 1 чипосано дизелче ми мъти водата , ама се се чупи сега хвърля карета , ама се мъчи повече от 210км не ще , а "Спаска" я подготвям за излитане на 225км и аха ..аха , ама не се вдига.
    P.S . много бърз и яростен бензинов самолет.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    103
    #39

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Кой ти говори за камиони. При тях май размерите на двигатела е доста по-голям. Мислиш ли, че няма бензинови коли на над милион километра. Ако замериш износването на втулките и лагерите набензинов и дизелов, че видшид къде е истината. Това е за малко моторчета. При големите дизели нещата са по различни.
    Не съм казал , че няма бензинови коли на по на милион километра. Говорех за ресурса. Дизелът е подчертано с по-голям ресурс на двигателя от бензина. Това е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 06-09-12, 23:21
  2. Капе вода от вътрешното тяло-помощ!
    От Stanio във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 03-12-11, 19:35
  3. Отговори: 0
    Последно: 06-09-10, 22:38
  4. Отговори: 2
    Последно: 04-02-10, 22:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе