Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

Въпрос относно Автомобил

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #1

    Въпрос относно Автомобил

    Предстои ми покупка на нов автомобил
    искам да се допитам за конкретен модел , не заради друго ами защото нищо не разбирам от този модел.
    въпросната колае Toyota Rav4 98г. дълга основа , Атоматик , щатско изпълнение 4 врати  100 киловата , 16 V  , направен е да върви на газ!

    Искам да събера мнения за тази кола , защо съм избрал тази и тн. е друга Бира!
    Вярно че има далеч по-добри и тн , коли , но на мен тази ми харесва!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #2

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Мисля си, че тук ще можеш да получиш по-компетентен отговор.
    Поздрави

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Двигателя не е ли слаб за това купе?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Двигателя не е ли слаб за това купе?
    С все повече нарастващите глоби за какво му е по -мощна. Те и тези корабчета повече от 160-170 км не ги търси.Карам си и ме застига корабче - аха аха да ме мине и малко настъпвам , пак опити ... докато ми писне и настъпя до 220-225 км . Няма да се впрегна , ако не са така нахални и самоуверени.Ама се движим по пътя.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #5

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Провери как стои въпроса с резервните части за това "щатско" изпълнение, за да не се налага да поръчваш всяка една част от САЩ после...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Въпрос относно Автомобил

    2 литра , 136 коня на 2 тона купе
    омеата ми е пак толкова но на 115 коня и върви перфектно

    В форума на Toyota се отказах да чета - всеки само хвали , хвали , хвали -  а това ме притеснява много ( никой не иска да си признае )
    @TRENDS  все пак много благодаря за линка !

    @Kris11 , малко се съмнявам че няма да вдигне 170- 180
    и с по-скапана кола съм го правил , но не ми е кеф да карам с толкова
    не съм като теб. Ти повече от 4 часа не обичаш да си на пътя , аи мразиш да се влачиш- но вече требе да намалиш темпото!
    Вярно Алфата е ужасно пъргава, но мисли и за другите. Ти може и да си перфектен , но незнаеш за идиота отсреща какъв е ! (сещаш се за случката ми с двата тира дето се изпревариха на завой и насреща ми в двете платна лъснаха 2 тира !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #7

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Каква пък е тази Омега 2 тона?
    Какво и е щатското?
    За какво ще я ползваш - офф роуд ще има ли?
    Относно RAV-а имай в предвид, че това не е лек автомобил - комфорт, разходи и т.н.
    Друг момент е сервизирането - не знам как сте във Варна, но това което съм чувал за сервизите на Тойота точно преди една година ме накара да се спра на друга марка (във фирмата от 13 автомобила 8 са Авенсис). По принцип Тойота е много добра марка - в класациите на АДАК за най-малко аварирали автомобили от първите 10 места поне 5 са на японски автомобили, но сме в България все пак.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #8

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Яко са фалшифицирани тея класации, мен ако питаш.
    Веднага ще ти дам и една, още по - официална, в която Тойота е почти нвсякъде номер едно по здравина и устойчивост на катастрофи, а мерцедесът - на последно - като най - ненадеждна
    Моето мнение: 136 коня на газ за SUV е малко.
    И не съм убеден какво точно се получава с тези двигатели на газ и дали им е добре. Тук съм малко неподготвен.
    Хубава, здрава кола, но най - добра за offroad условия.
    А с този двигател именно offroad-ът ще е спъната работа.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #9

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Проблемът при офф роуда няма да идва от двигателя, а от дългата база и автоматиката.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: Въпрос относно Автомобил

    замислих се защо ти е оффроуд кола, но тъкмо се прибирам от улицата и реших да не питам

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #11

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Mr. Techno,

    Аз съм с Тойота Авенсис (2004) и макар че не е RAV4 - то поне при дизелите знам че двигателите им са еднакви. Доволен съм отвсякъде, с Тойота няма да сбъркаш. Но щом е от ръка - все пак дано да е пазена. Всеобщо е мнението че са железни коли. С моята единтвено кривя джанти и гуми по дупките, други забележки вече почти 3-та година нямам.

    Това че е автоматик малко ще ти вдига разхода на гориво, но пък сигурно удобството си струва! Хайде, стискам ти палци за избора!

    А скоростта на моята е дадена в ръководството 185 км/ч. И явно е електронно ограничена точно до там, защото колкото и да натискам педала - 185 и това е.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #12

    Re: Въпрос относно Автомобил

    oio

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    103
    #13

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Ето тук можеш да прочетеш нещо по въпроса:
    http://forum1.offroad-bulgaria.com/v...+tracker+grand

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    103
    #14

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Извинявам се за второто мнение , но открих доста инфо по въпроса , ако не те притеснява , че е на руски. Има технически параметри тест-драйв и отзиви на собственици.
    http://www.avtomarket.ru/scripts/info/tech/?model=3509

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    30
    #15

    Re: Въпрос относно Автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    В форума на Toyota се отказах да чета - всеки само хвали , хвали , хвали - а това ме притеснява много ( никой не иска да си признае )
    нали знаеш, моето чедо си е най-хубаво

    а сега сериозно: аз имам Тойота Корола Дизел от 93 година 2C мотор...беше на 12 км когато я взех, сега е на 208000 км, сменял съм консумативи редовно (масло Фина минерално ,филтри, антифриз и спирачна течност), амортисьори 4 бр. и предни накладки на 140000, задни накладки на 190000, два пъти ангенаж и ролки на 96000 и на 180000, линкове на предната щанга, двете карета, защото изпуснах маншоните да се скъсат на 190000, водна помпа на 180000 и лагер на обтегача на ремъка за сервото!
    сега пак е за смяна на задни амортесьори (сменените не се оказаха толкова корави като оригиналните)

    горното е реално и имам записани всички смени по дати и километри...освен това ги помня така, защото не са много

    успех в покупката

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 06-09-12, 23:21
  2. Капе вода от вътрешното тяло-помощ!
    От Stanio във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 03-12-11, 19:35
  3. Отговори: 0
    Последно: 06-09-10, 22:38
  4. Отговори: 2
    Последно: 04-02-10, 22:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе