Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Препоръка за халогени H7 за къси светлини

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Препоръка за халогени H7 за къси светлини

    Бихте ли ми препоръчали добри халогени H7 за къси светлини?
    Оригиналните са 55W. Ако избера халогени с някой и друг ват отгоре - дали може да е проблем например за покритието на рефлектора (от по-високата температура), ел. инсталацията?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #2

    Re: Препоръка за халогени H7 за къси светлини

    ако сложиш по-високи ватове, ще ти нагорят ключовете на волана... а смяната им е гадна работа... вариянт е да сложиш релета, тогава ще си прецакаш само рефлекторите :Р

    на старата ми кола Ауди 80, бях с ОСРАМ СилвърСтар... определено се усеща осезаема разлика... спрямо нормалните крушки.

    П.С. абе знаех си, че ни трябва раздел "Автомобили"

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re: Препоръка за халогени H7 за къси светлини

    Благодаря ти Dark
    Нямам си идея дали ключа на волана директно превключва фаровете, или е с релета. Но пък аз и не мисля за 100W, а примерно нещо малко над 55W, ако има такива. Сериозно ли рефлектора може да пострада от по-голяма мощност на крушката?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #4

    Re: Препоръка за халогени H7 за къси светлини

    еми по-голяма мощтност според мен води най-вероятно до по-голямо топлотделяне... фара ти е затворена кутийка все пак... 5-10 вата предполагам ,няма да са проблем, но все пак, происводителя го е мислил за определени ватове... трябва да се погледнат и бушоните дали ще издаржат. а за релетата, всички коли, които съм виждал превключват директно от волана...

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Re: Препоръка за халогени H7 за къси светлини

    Dark е съвсем прав - или ще стопиш фара, или ще ти изгори инсталацията.
    Моят съвет е да вземеш Philips с 50% повече светлина. Ето техния каталог. Osram предлагат подобни крушки с повече светлина, но по тестовете не се представят толкова добре. Те са и по-евтини малко от Филипса.

    Аз взех VisionPlus с 50% повече светлина и напрво се родих. Цената беше 30 лв. за 2 крушки.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #6

    Re: Препоръка за халогени H7 за къси светлини

    Благодаря, Ско
    А какво мислиш за BlueVision? Наистина ли осветяват по-добре, или са само средство човек да се изфука?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #7

    Re: Препоръка за халогени H7 за къси светлини

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    Dark е съвсем прав - или ще стопиш фара, или ще ти изгори инсталацията.
    Моят съвет е да вземеш Philips с 50% повече светлина. Ето техния каталог. Osram предлагат подобни крушки с повече светлина, но по тестовете не се представят толкова добре. Те са и по-евтини малко от Филипса.

    Аз взех VisionPlus с 50% повече светлина и напрво се родих. Цената беше 30 лв. за 2 крушки.
    Къде си купил Philips крушки? Цената ми се вижда приемлива.

    Тъй като ми е стара колата, фаровете не светят добре, затова си купих 100/110W крушки вместо 55/60W и вече 3 години карам така....


  10. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #8

    Re: Препоръка за халогени H7 за къси светлини

    boishin, ако си от София, има магазин на ул. "Проф. Милко Бичев" №5

    roumen68, за синьото казват, че било по-близо до дневната светлина и изморявало по-малко очите

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #9

    Re: Препоръка за халогени H7 за къси светлини

    Cko, благодаря!
    ще проверя в най-скоро време... обаче докато разбера коя е тази улица... голям смях падна!
    но я открих!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #10

    Re: Препоръка за халогени H7 за къси светлини

    е да ама синьото не е +50%...

    иначе ако се вижда мръсотия по рефлекторите, може да се почистят, но има опасност да ги надереш и после да трябва да си купуваш нови... абе кофти работа си е със фаровете на старите коли... особено при повече насрещно...

    иначе филипс/осрам +50% има в метро, ауто плюс и други по-големи вериги за авточасти на цена под 30лв за комплект.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #11

    Re: Препоръка за халогени H7 за къси светлини

    Слагането на по мощни крушки не само няма да промени нищо в силата на осветяване а и ще си докарате торба главоболия като нагорели клеми , кабели , гнезда за предпазителите , ключ на волана , и какво ли още не.
    Слабата светлина може да е следтвие на потъмнял рефлектор , но не и от самата крушка.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #12

    Re: Препоръка за халогени H7 за къси светлини

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Бихте ли ми препоръчали добри халогени H7 за къси светлини?
    Оригиналните са 55W. Ако избера халогени с някой и друг ват отгоре - дали може да е проблем например за покритието на рефлектора (от по-високата температура), ел. инсталацията?
    Тъй като предпочитам нощното кормуване заради по-ненатовареното движение, преди много време бях сложил на една от старите си коли 100W крушки(General Еlektric). Нейните бяха Осрам 55W. Не знам дали бяха орегинални защото беше нов внос. Ефекта беше, че светех много по-силно, а осветяваха пътя много по-лошо. От тогава купувам само Осрам или Филипс и на тези 2 марки не съм виждал да има по-мощни от 55W.


  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re: Препоръка за халогени H7 за къси светлини

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    . а за релетата, всички коли, които съм виждал превключват директно от волана...
    E сега пък . Има и други коли , на които не се скъпят като германците и слагат релета от време оно.
    Поогледай се за италианките. Даже в VW форума има раздел направи си сам - самоделно поставяне на релета за подобряване на осветяването .

    Не знам на Румен Форда с какви фарове е . Ако е с пластмасови "стъкла" да забрави за по- мощни крушки. Нека си погледне и рефлекторите - ако и те са пластмаса каузата е предварително загубена. Ще се поразтопят.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    93
    #14

    Re: Препоръка за халогени H7 за къси светлини

    Philips Blue Vision ама са към 40 лв. Или поне Н1 бяха толкова

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re: Препоръка за халогени H7 за къси светлини

    За стара кола най добре е да се смени целия фар. Пластмасата помътнява и светлината става по слаба. Дргу е въпроса, че разхода е доста по голям от едни крушки. Просто рефлектора и пластамасата стареят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръка за ЛЕД тв :)
    От ispanecaaaa във форум Телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 22-03-12, 22:02
  2. Препоръка за LG
    От andro69 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-12, 13:30
  3. Препоръка за TV
    От rusigenev във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 14-12-11, 14:50
  4. Препоръка за НЕТ+ТВ
    От neillmakoli във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 22-12-09, 14:41
  5. Отговори: 10
    Последно: 10-10-07, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе