Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26
Like Tree1Одобрявам

Какво мислите за хибрида на Toyota - Prius?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #16

    Re: Какво мислите за хибрида на Toyota - Prius?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    ...
    Гаранцията на хибридната част на PRIUS е 8 години или 160 000 км - което настъпи първо.
    ...
    Междувременно прочетох, че гаранцията наистина е 8 години, но е 80 000 мили, т.е. ~130 000 км. Ако кономисваме по 2 л/100 км излиза за този срок ~ 2 600 л бензин Х 1.80 лв. = 4 680 лв., т.е. ~= на комплекта батерии. Наистина много допускания, но Toyota мълчат като комунист на разпит на тая тема. И не само те. Защо ли?

    Иначе наистина, като че ли повече е от класа на Corolla и не ми е ясно защо я сравняват с Avensis.

    Въобще модна измислица и гъзарийка. Но не мисля, че това е бъдещето. Гениалните неща са прости, а те т'ва е всичко друго, но не и просто. В технически смисъл, де... А като пари...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #17

    Re: Какво мислите за хибрида на Toyota - Prius?

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Въобще модна измислица и гъзарийка. Но не мисля, че това е бъдещето. Гениалните неща са прости, а те т'ва е всичко друго, но не и просто. В технически смисъл, де... А като пари...
    въобще не е гъзарийка - в Калифорния (ако не греша) просто има закон, който задължава 10% от колите да са електрически...просто хората от тойота (а и от други автофирми) си гледат бизнеса...(а и пушачите там са забранени, а може би и чалгата?)

    и май точно това е бъдещето...няма вечно цивилизацията да зависи от петролните шейхове, я!

    аз обаче искам кола, която да върви с боклуци...просто излизам през блока, събирам боклуците изхвърлени от съседите ми, натъпквам ги в квантовия конвертор и готово (нещо като колата в Back To The Future)

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #18

    Re: Какво мислите за хибрида на Toyota - Prius?

    Положението с батериите не е изобщо чак толкова трагично. Ето какво се казва за Toyota RAV4 EV, която работи единствено на батерии без алтернативен горивен двигател:

    In real world use, some fleet Toyota RAV4 EVs, using NiMH batteries, have exceeded 100,000 miles (160,000 km) with little degradation in their daily range.[15] Quoting that report's concluding assessment:

    "The five-vehicle test is demonstrating the long-term durability of Nickel Metal Hydride batteries and electric drive trains. Only slight performance degradation has been observed to-date on four out of five vehicles.... EVTC test data provide strong evidence that all five vehicles will exceed the 100,000-mile mark. SCE’s positive experience points to the very strong likelihood of a 130,000 to 150,000-mile Nickel Metal Hydride battery and drive-train operational life. EVs can therefore match or exceed the lifecycle miles of comparable internal combustion engine vehicles.

    "In June 2003 the 320 RAV4 EVs of the SCE fleet were used primarily by meter readers, service managers, field representatives, service planners and mail handlers, and for security patrols and carpools. In five years of operation, the RAV4 EV fleet had logged more than 6.9 million miles, eliminating about 830 tons of air pollutants, and preventing more than 3,700 tons of tailpipe carbon dioxide emissions. Given the successful operation of its EVs to-date, SCE plans to continue using them well after they all log 100,000-miles."
    http://en.wikipedia.org/wiki/Battery_electric_vehicle

    С две думи, батериите на автомобили само с ел. двигател се очаква да издържат до 200'000-240'000 км, като при 160'000 км се наблюдава минимален спад в капацитета на батериите. Изглежда добре

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #19

    Re: Какво мислите за хибрида на Toyota - Prius?

    Относно разхода на гориво: Toyota e фирма, която дава така да се каже "по-лошите" резултати. С една дума ако понастъпваш колата без да мислиш за икономии - ще имаш каталожният разход на гориво при съответният режим.
    Така че си мисля че PRIUS в моите ръчички на извънградско ще го държа на 3.0-3.5/100

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #20

    Re: Какво мислите за хибрида на Toyota - Prius?

    Вероятно би могло и 0/100 да се постигне, стига да се кара правилно и на къси разстояния

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #21

    Re: Какво мислите за хибрида на Toyota - Prius?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Относно разхода на гориво: Toyota e фирма, която дава така да се каже "по-лошите" резултати. С една дума ако понастъпваш колата без да мислиш за икономии - ще имаш каталожният разход на гориво при съответният режим.
    Така че си мисля че PRIUS в моите ръчички на извънградско ще го държа на 3.0-3.5/100
    Нещо не ти разбирам логиката . Т'ва икономично шофиране спорт или някакво удоволствие е? Ще имаш да дадеш 50К и каско в/у 50К, ще си шътнеш "стария" три годишен Авенсис на максимум половин цена от новата за да гониш някаква икономия на гориво . Извинявай брато, ама на мен ми прилича като "евтин на брашното и скъп на триците"


  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #22

    Re: Какво мислите за хибрида на Toyota - Prius?

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    Вероятно би могло и 0/100 да се постигне, стига да се кара правилно и на къси разстояния
    Жената да бута

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #23

    Re: Какво мислите за хибрида на Toyota - Prius?

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    Вероятно би могло и 0/100 да се постигне, стига да се кара правилно и на къси разстояния
    О, ами да - един ветрогенератор на покрива, а вместо покрив - слънчев панел и забравяш що е то бензин
    А при облачно време - едни педали от велоергометър за всички пътници без шофъора (той само командва раз-двааа!) въртящи генератора и това е

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #24

    Re: Какво мислите за хибрида на Toyota - Prius?

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack
    Нещо не ти разбирам логиката . Т'ва икономично шофиране спорт или някакво удоволствие е?
    Да, тръпка, удоволствие, хоби. Не е от финансова гледна точка а заради самото постижение. И то при прилична средна скорост.
    Имам какво да мисля по въпроса, така че още не съм се отказал от Авенсиса.
    А Prius-а ме кефи не толкова с икономията, а по-скоро заради самото изпълнение на тази технология, като идея, като реализация, като усещане за различен тип автомобил, различен от всичко друго досега.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #25

    Re: Какво мислите за хибрида на Toyota - Prius?

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    ...аз обаче искам кола, която да върви с боклуци просто излизам през блока, събирам боклуците изхвърлени от съседите ми, натъпквам ги в квантовия конвертор и готово (нещо като колата в Back To The Future)
    В Back To The Future колата е De Lorean DMC 12, произвеждана в Ирландия през 80-те и оказала се голям провал. Каросерията от неръждаема стомана ставала на петна, вратите трудно се отваряли, нови автомобили в магазина не можели да запалят и т.н...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    118
    #26

    Отговор: Какво мислите за хибрида на Toyota - Prius?

    Да посъбудя една стара тема. Въпроса ми е има ли притежател на Приус 2 /ако е и от София ще е супер/, да сподели лични впечатления?

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Какво мислите за NEO MP-01F M'CORD ?
    От a_kostadinov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 02-01-06, 17:16
  2. ShadodUser какво мислите
    От zoro във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 07-08-05, 17:19
  3. Какво мислите за това...
    От Pat във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 25
    Последно: 19-04-05, 10:41
  4. Какво мислите за GB 7N400L
    От Wizard във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 28
    Последно: 21-10-04, 18:18
  5. Какво мислите за XGI ?
    От Aquadark във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 24-09-03, 23:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе