Резултати от 1 до 12 от общо 12

охладителна уредба на автомобил

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    28
    #1

    охладителна уредба на автомобил

    Дайте една идея с какво може да се промие охладителната уредба на автомобила...
    Досега имам предложения за млечна киселина или за амониева селитра (добавени към охлаждащата течност, т.е. водата)...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: охладителна уредба на автомобил

    Може и оцет - ако имаш предвид да се премахнат варовиковите отлагания от евентуално ползване на aqua fontana (вода от чешмата) вместо антифриз и дестилирана вода, вероятно ще помогне. По-добре обаче да видиш дали няма в магазин или бензиностанция да ти предложат някакъв препарат, който да е по-ефикасен и щадящ гумените съединения в системата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    28
    #3

    Re: охладителна уредба на автомобил

    Идеята е да пробвам да отпуша радиатора, тъй като имам съмнения, че не всички тръбички функционират, т.е. че има частично запушване, а оттам и колата нещо почва да грее повечко...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #4

    Re: охладителна уредба на автомобил

    Точно за отпушване на тръбичките на радиатора си има специални добавки. Иди в някой сервиз и ще ти препоръчат, или питай в някой от форумите на собствениците на Опел, Пежо, Ауди... може да получиш по-бърз и компетентен отговор.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #5

    Re: охладителна уредба на автомобил

    Aнтифриза също отпушва, но за по-сериозни случаи се слага малко солна киселина.

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #6

    Re: охладителна уредба на автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от antons
    Идеята е да пробвам да отпуша радиатора, тъй като имам съмнения, че не всички тръбички функционират, т.е. че има частично запушване, а оттам и колата нещо почва да грее повечко...
    Тръбичките на радиатора няма с какво да се запушат освен с котлен камък от водата. Най-сигурния начин за отстраняването му е млечна киселина или 6-8% разтвор на оцетна киселина. Ако не намериш нито едно от двете, източи всичката вода и налей цялата охладителна система с оцет(около 6л.). Карай така 2 дни(малко неприятно мирише изпарението му и после направи няколко промивки докато спре да тече кафява каша. След процедурата никога повече да не ти идва на акъл да икономисваш от антифриз.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    165
    #7

    Re: охладителна уредба на автомобил

    наи добре провери в магазин за козметика на автомобили там има такива препарати за отпушване на радиатори и цялата система ,отвори си също и парното като сипеш препарата за да се измие цялата система, след това може да ти протече радиатора но има за там друга добавка ,но слагаш само течна ,и караи само на антифриз и тои се сменя на 40 50 хил.километра зависи от марката на антифриза, като го купуваш питаи на колко хил км се сменя и зако сте ми свалили хубавия реитиг хубаво беше кат е на 0

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #8

    Re: охладителна уредба на автомобил

    В бензиностанциите на Шел има различни препарати в зависимост какво искаш да чистиш - маслени отлагания,котлен камък. На етикета има напътствия за употреба,пък и обикновено има кой да ти даде компетентно мнение. А пък нов полски или турски радиатор за 100-150 лв. е най-доброто решение,ако задръстванията са наистина големи.

  11. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #9

    Re: охладителна уредба на автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от astra
    ....... след това може да ти протече радиатора но има за там друга добавка ,но слагаш само течна ..........
    Аз нещо съм против тези добавки. Преди време сложих една такава за спиране на течове на масло и ..... ми избуксува съединителя. Обяснявам си го с това, че явно е имало някакво леко сълзене на семерингата на коляновия вал и твърдите частици които се образуват при окисляването и запушват теча са разранили семерингата. Защото там където течеше найстина спря да тече.
    Дали няма да протече водната помпа след спирането на теча от системата?

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #10

    Re: охладителна уредба на автомобил

    Аз бих започнал с по- прости неща- иди да измият добре радиатора отвън на пароструйка. Провери вентилатора и терморелето, което го включва. Провери и термостата.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #11

    Re: охладителна уредба на автомобил

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack
    Аз нещо съм против тези добавки. Преди време сложих една такава за спиране на течове на масло и ..... ми избуксува съединителя. Обяснявам си го с това, че явно е имало някакво леко сълзене на семерингата на коляновия вал и твърдите частици които се образуват при окисляването и запушват теча са разранили семерингата. Защото там където течеше найстина спря да тече.
    Дали няма да протече водната помпа след спирането на теча от системата?
    Нямах предвид добавки за спиране на теч.Аз също съм абсолютно против тях. Има препарати за измиване на охладителната система - наливаш шишенцето в системата,оставяш двигателя да работи 5-10 мин. и след това изхвърляш цялата охл.течност. Ефекта е отличен. Но сега се сещам за друга тънкост,на която обикновено не се обръща внимание - паровъздушния клапан, който обикновено се намира в капачката на радиатора (или разширителния съд) трябва да е изправен,за да поддържа необходимото налягане в системата(става въпрос за затворена охладителна система,с каквато са оборудвани повечето съвременни автомобили). Ако този клапан е повреден в системата няма налягане и няма кой да върне течността от разширителния съд обратно в системата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #12

    Re: охладителна уредба на автомобил

    Имам Опел капка 1.7 дизел комби.След теч на охл.течност от спукан маркуч сега в разширитела не остава антифриз.Искам да попитам необходимо ли е обезвъздушаване и ако да как става понеже не съм на ясно.Не съм сигурен че точно тук трябва да си задам въпроса но темата е близка и затова реших така

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с уредба
    От Стефан Игнатов във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 16-07-15, 19:15
  2. Проблем с уредба
    От Atanas Pacov във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 24-09-13, 22:15
  3. газова уредба
    От yo ko във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 28-03-11, 10:02
  4. Газова уредба
    От pavelkv във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 06-11-09, 17:24
  5. MP3 в автомобил
    От taralion във форум Автомобили
    Отговори: 15
    Последно: 08-09-07, 00:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе