Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40

Какъв Ван ??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #1

    Какъв Ван ??

    Искам да си сменя колата и мисля да си взема някакъв Ван. Лично бях си харесал Ситроен Ксара Пикасо, но някои познати ме разубеждават защото била френска и не струвала и т.н. Мненията по въпроса са доста различни затова се колебая какво да взема. Мисля да отделя около 10 к +- 2 к за целта.

    Затова ( в атмосферата на последните постове ) искам да Ви питам за мнение по терзаещия ме въпрос - мнения за коли които са Ви лични, служебни на приятели и т.н. Интересува ме всякаква информация която можете да споделите - комфорт при каране, поддръжка, поведение на пътя, екстри и т.н.

    Благодаря Ви!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Re: Какъв Ван ??

    Всички ми харесват - и Ксарата, и Сценика, и Зафирата особено, но помисли дали не можеш се напъна за новичко Кади на метан - заводско изпълнение. Просто две крачки напред!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Какъв Ван ??

    Бях си харесал Scenic но след няколко теста и няколко коли които гледах - бързо се отказах от френското.
    засега Зафира & Мервия Водят.
    също така и VW Caddy - много добро.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #4

    Re: Какъв Ван ??

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Всички ми харесват - и Ксарата, и Сценика, и Зафирата особено, но помисли дали не можеш се напъна за новичко Кади на метан - заводско изпълнение. Просто две крачки напред!
    Повече пари не мога да отделя за това, за нова няма как (пък и метан нямам наблизо ).
    Доста се чудих дали да не си взема някакъв 10 - годишен Сценик за около 4 к и да не се харча много

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #5

    Re: Какъв Ван ??

    Понеже спомена за 12 к, затова ти споменах за ново, на изплащане, но щом няма метан наблизо, няма смисъл. А и зависи колко караш. Сценик за 4 к не е по-лошо от Зафира за 10 к на същите кодини. Техно, съгласи се, че Пежо/Ситроен и Рено, макар да са френски коли имат съвсем различни предимства и недостатъци, но и едното и другото е по-добре от Форд примерно, който уж е немско производство . Обобщенията са относителни, особено щом става дума за втора употреба - там има значение най-вече конкретната бройка и късмета с който си тръгнал.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    93
    #6

    Re: Какъв Ван ??

    Виж Пежо Партнер и Ситроен Берлинго, макар да не са 100% ВАН са един доста добър избор от гледна точка на комфорт и подръжка. Недостатък е че им дръчнат пластмасите. Абе возят добре, вървят прилично и като цяло не са сложни за обслужване.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #7

    Re: Какъв Ван ??

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO

    засега Зафира & Мервия Водят.
    Орел = алтернатор 110А = 1300 лв само / защото е с ел.мотор на волана./ Има 1 потърпевш в Русе дето сменя за 2 ри път алтернатор на Мерива. Алтернатора е Хитачи.
    Опел Комбо - воден радиатор = 509 лв / Каргоекспрес -само там защото е лизингова колата/.
    И двата модела тантел марка на завоите .

    Вземи си Кади -поне е кола .Лесно се диагностира с лап. Я не изоставяй VAG .
    Карал съм зад Кади - стои по стабилно на пътя от Опел .

    Друг вариант - Дачия Логан . Има 1 пикап с ходова част на Нисан .покарах го добре е на завой.Само мотора е хилав 1,6 MPI бензинояд.
    За дизелов Логан - като потеглиш след 1 час може и да се ускориш -ба си спънатата кола хем и турбо има. Карах 1 -2-3км и се отказах /на колеги/ - това чудо няма никакъв ряз, не е като 1,3 л CDTI въшката на Опел Комбо. Комбото се изстрелва от място има и ряз при изпреварване.

    Берлинго - не е това което е било .Имам познат с такова на лизинг от 2-3г .Хич не е очарован

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re: Какъв Ван ??

    Вземай Рено Еспейс 3тата серия.Няма по-добро от вановете.Имам няколко и от втората серия-карат ги момчетата за служебни и нямам оплаквания.Невероятен комфорт и возия,здрави двигатели.Прочети отзивите във форума на Рено.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #9

    Re: Какъв Ван ??

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Вземай Рено Еспейс 3тата серия.Няма по-добро от вановете.Имам няколко и от втората серия-карат ги момчетата за служебни и нямам оплаквания.Невероятен комфорт и возия,здрави двигатели.Прочети отзивите във форума на Рено.
    Само да не налетиш на 2000 куб.см. двигател, че няма нахранване

  12. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #10

    Re: Какъв Ван ??

    Препоръчвам ти HONDA SHUTTLE.
    Виж http://forums.hondabg.com/index.php?...l=SHUTTLE&st=0

    Ако се разровиш из форума на Хонда, ще намериш и още по темата. Не знам дали ти цитирах най-правилната тема.

    Мненията на Ombre не са за подценяване. Той е "собственик" на форума, а също и потенциален/предполагаем майстор на колата ти, ако решиш тя да е Хонда - силата на мечтите :-)

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #11

    Re: Какъв Ван ??

    @obshtinska_mishka - има един по различен избор. Нарича се Fiat Multipla. Някой го наричат грозен, но за мен си остава най-рационално и интуитивно оформения, с най-обемно и комфортно купе ван на цена до 10,000лв за производство >2002, и всички екстри, които можеш да желаеш.
    Пример:
    http://www.mobile.bg/pcgi/main.cgi?t...283&f1=details



  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #12

    Re: Какъв Ван ??

    За Хонда-та гледам че има само бензинови двигатели и то много сериозни кубици, така много ще ме набутва а газ вече не искам да слагам. Защото колкото и да е модерна и нова и да кара евтино ( не толкова много вече ) газовата прецаква колата. Засега съм се спрял на дизелов двигател, но пък не се знае

    @Tommorow - Фиат-а може и да е супер и да има много екстри ( то май всички италиански са така ) просто не ме кефи формата човек. Не знам как така са я измислили, сигурно има добри аеродинамични параметри но като външност не ми е на сърце.

    За други марки от Източна Азия нищо не казвате? Толкова ли са зле или от други съображения не ги препоръчвате ?

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #13

    Re: Какъв Ван ??

    @obshtinska_mishka - въпрос на личен избор Като шофьор си ЗАД волана, както и семейството ти е вътре с теб и основното тук е да ви/ни е комфортно, удобно, фунционално спрямо текущите ни нужди. Има огромен 430л багажник а задните седалки се сгъват напред и после пак напред като се оформя още 500л багажно...скоростите пък се бутат с едно пръстче на дясната ръка без да я отлепяш от волана дори. Моя съвет е ако я зърнеш някъде в някой автосалон - влез, огледай, седни, покарай малко. Туй "изчадие" или те грабва или го намразваш завинаги Отделно...да търсиш под 1.9-2.0л двигател за ВАН е неразумно, неикономично и нерентабилно, защото теглото средно е около 1.7-2 тона и като турнеш 400кг пътници и 100-150 кг багаж - жална му майка на моторчето ако е под или 1800cc...разбира се, ван-а не спортна кола, но много често ще се проклинаш за липсата на мощност при изпреварване с ТИР отсреща ( а магистралите в обозримо бъдеще няма да са завършени ). Иначе каквото и да избереш - дали ще ти служи вярно зависи само и единствено от поддръжката и вниманието които му осигуриш - нищо друго. Няма лоша кола - има немърливи собственици.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    93
    #14

    Re: Какъв Ван ??

    Fiat Multipla само ако е след фейслифта, че иначе после тази кола няма продаване.
    Според мен кола се купува, от избрани екземпляри, защото масово се внасят гробници на не една марка или модел, които са били за морга. Отиваш, гледаш, тестваш - харесва ти и това е.
    Прочиташ първо масовите дефекти по избраните модели.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re: Какъв Ван ??

    Fiat само нова
    тук се продават много Brava - само че харчат като луди и след една година я хвърляш.
    Всичко що е фиат на старо е здухано до безбожие.
    говоря от личен опит с Алфа и Фиат .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв е проблема!!!-?
    От MAD във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 23-08-05, 17:26
  2. Какъв автомобил?
    От sclera_bg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-05, 09:15
  3. с какъв OS сте?
    От MAKAPOB във форум Анкети
    Отговори: 26
    Последно: 06-03-04, 18:25
  4. 200,250 Gb hdd Какъв?
    От npu3paka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 03-11-03, 00:27
  5. Какъв нов HDD 120 GB ???
    От Suren във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 15-07-03, 02:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе