Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 139
Like Tree34Одобрявам

SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #31

    Отговор: SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    Ориндж Каунти, говоря за цената която започва от 140 000€ и стига до 400 000€ ...

    А и аз съм на вашето мнение. Който си закупи немецко плаща стандарта им на живот на швабите- най-много в цената са включени заплати на персонал.

    Иначе съм на 100 000 % съгласен с вас, ама дали италианските и френските са на "народни" цени е друг въпрос.В сравнение с немецките са донякъде по евтини, но ккато французите така и италианците нямат толкова автомобило производители с модели от високия клас като немецките- А8, S8, Q7, Q8, BMW7 -ма серия, 6-та серия, Фолксваген Фаетон, Мерцедес S320, 420, 500, 600, "Майбах", мерцедес G серия, M серия ...
    вече им "изпуснах края" ...

    А аз съм за по-разумните покупки. Има прилични автомобили среден и премиум клас които са на достъпни цени в сравнение с немецките било нови било А2Употреба.

    Немските са доста усложени в сравнение с италианските например и поддръжката им поради това е скъпа.Имат доста повече агрегати, възли, уреди в конструкцията си и поради сложността си след едни определен пробег започват смените на тези агрегати/възли/уреди които на практика се превръщат в консумативи ...


    Иначе си си признавам, че към настоящият момент за мен истинската лимузина е BMW 760Li.
    Имам лични впечатления от мерцедес S 420 и мисля, че не си струва парите, освен за бизнес автомобил, когато се изискват бизнес комуникация на определено ниво.Същото е и с моделите S500 и S 600.

    Според мен за сега BMW 760Li скрива топката на конкуренцията в мерцедес, ауди, фолксваген и т.н.

    Единствено бих с поколебал между това BMW и Maserati Quattroporte GTS.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #32

    Отговор: SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    в лимузинния клас съм оглеждал всичките опции, включително Тойота Авенсис, но за разлика от Лагуната, на всички останали мога да си позволя само предните версии, които автоматично губят срещу нея - пежо 407 фейслифт, Ц5, пасати, А6-ци... а в нещо много важно губят генерално - седани срещу хечбек. при положение, че ми трябва достатъчно голям багажник, а мразя комбитата... case closed

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #33

    Отговор: SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    аз си карам още Лагуна-та I, но ще я сменям с... пак Лагуна, само че III

    просто е много трудно да съвместиш комфортната возия, евтината поддръжка, големия обем на багажника, при това хечбека, а не комбито

    нито една марка не предлага в класа си "лимузина" подобна комбинация

    P.S. лошото е, че никъде в БГ понастоящем няма бензинова, така че аз си чакам ли, чакам...
    Погледни Ситроен С5 II хеч е. Вози несравнимо по-добре от всичко в класа си.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #34

    Отговор: SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Погледни Ситроен С5 II хеч е. Вози несравнимо по-добре от всичко в класа си.
    седан и комби има, хечбек не - Citroen - C5 - Технически характеристики, Разход на гориво

    относно возията се говори, че това е единствената конкуренция на Лагуната, макар че 407 (предполагам и 508) са сродни

    обаче доста оплаквания има именно от чупливостта на окачването, а се сещаш, че аз няма да я карам по Шанз-Елизее

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #35

    Отговор: SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    @джъсти
    всяка марка може да прави скъпи коли. Друг е въпроса, дали го иска.

    е туй, ако го пуснат на европейският пазар, аз съм първият, дето ще го купи. Ама жалкото е, че е предвидено, само за Китай и евентуално Азия...
    https://www.youtube.com/watch?v=7GRf48CwEFI

    това също ме кефи
    https://www.youtube.com/watch?v=_Mv1LpoZLGo

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #36

    Отговор: SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    седан и комби има, хечбек не - Citroen - C5 - Технически характеристики, Разход на гориво

    относно возията се говори, че това е единствената конкуренция на Лагуната, макар че 407 (предполагам и 508) са сродни

    обаче доста оплаквания има именно от чупливостта на окачването, а се сещаш, че аз няма да я карам по Шанз-Елизее
    C5 II се води този модел 2004-08 CITROEN C5 Liftback 2.0 HDiF - 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014
    За здравината на окачването съм чувал само хубави думи, а и опита на близки го потвърждава.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    17
    #37

    Отговор: SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    Докато дирех такова Рено забелязах няколко закономерности при моделите от този клас след 2000г.
    Специално при Мегана, следващият модел, който е коренно различен, макар и да започва от същата година /2001/, е в пъти по-усложнен и скъп за поддръжка.
    Предишният пък, от който пак може да се открие екземпляр в същата година, е с в пъти по-стара генерация двигател, макар и по-евтин за обслужване. Визията между най-стария и следващия е само в маската отпред - има фейслифт. Следващият е много "ритнат" откъм визия и по нищо не прилича на останалите.
    Стигнах до извода, че в нисък клас, търсенето на максимума излиза неоправдано скъпо, защото в крайна сметка иде реч за една и съща купчинка желязо. Ако си бях седнала на ината да взема ей това http://upload.wikimedia.org/wikipedi...neFacelift.jpg вместо ей това http://upload.wikimedia.org/wikipedi...t_20080820.jpg , щях да вляза в интересно приключение, а на практика автомобилът нямаше да е нищо кой знае колко повече. Може би тогава и аз като повечето хора щях да сравнявам според разходите, а не според вида и класа и изразът "Караш Фиат, а поддържаш Ферари" щеше да бъде често използван и също така неправилен както си е по принцип. За 200 лв оправяш ходова част на Рено, зачистваш грешки в Мерцедес, записваш си час за диагностика на Ягуар и тн.
    ...И, за да не мрънкаш наизуст, първо мериш кокала на едно друго място, преди да го хапнеш.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #38

    Отговор: SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    аз съм се спрял на това: Renault Laguna - Wikipedia, the free encyclopedia

    последният "трети" Меган започва 2008 и изглежда така: Renault Mégane - Wikipedia, the free encyclopedia

    твоите снимки са от втора срещу първа генерация: Renault Mégane - Wikipedia, the free encyclopedia

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    17
    #39

    Отговор: SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    Да, това са междинките около 2000г., когато преминава към новата визия.
    Иначе ако ще е Рено, за семеен автомобил отдавна ми се иска един Флуънс... http://www.larevueautomobile.com/ima...luence_001.jpg

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #40

    Отговор: SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    То точно тоя Fiuence не беше ли точно Самсунг-а ?
    Аз съм с Лагуна 2 комби и общо взето бива ,Като го купувах мислех да взема по-малка кола ,че до тогава имахме един Рекорд (огромна ,просторна и автоматик) - Меган или нещо от тоя клас , по-малко с уж по-ниски разходи ... обаче като влязох в Мегана все едно съм с тесни дрехи - лагуната ми пасна идеално и освен дежурните за всяка уважаваща себе си френска и ли италианска кола течове и разход на масло май други сериозни проблеми не съм имал. Има доста електроника (ксенон , автоматични чистачки ,фарове , ел. пакети и климатроник) , но противно на очакванията точно там не съм имал проблеми вече (2007 я купихме) .

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #41

    Отговор: SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    флуънсът се сглобява в турция, така че... като че ли съм пас

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #42

    Отговор: SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    при рено пластмасите и навлизането на водата, вътре в купето са много лошо мислени. Преди 3-4 години имах, за малко една камионетка конгу. Една слънчева сутрин се качвам в нея и кво да видя локва в краката на пътникът. Викам бутилката с водата се разляла сигурно. Ама не, то било валяло рано сутринта. Пластмасите и изпускаха една по една. Сенникът не ми държеше над главата и се строполи. Закарах я да го оправят, че беше под гаранция. Там да отвора да взема документите от жабката и капака ми остана в ръцете Викам аа така ли, ае да ми я изкупите и взех друго. А беше има няма на 5 месеца. От тогава съм много алергичен, към тая фирма.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    17
    #43

    Отговор: SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    флуънсът се сглобява в турция, така че... като че ли съм пас
    Тъдън! Е, няма ли и френска сглобка ? Не, че скоро ще опрем до нея, де... То ако гледането беше като вземането...
    Пък Мегана го бива за градска кола, макар че бях свикнала на далеч по-голямо нещо. Взехме го, защото започнах работа в съседен град, а имахме само едно Деу Есперо автоматик 2.0 на газ, което е удобно, но си е цял кораб, ако трябва да му се намира място за паркиране в голям град. Трябваше още една кола, женска, задължително с 4/5 врати, че да е уж по-близка до нормалните коли

  17. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #44

    Отговор: SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    То точно тоя Fiuence не беше ли точно Самсунг-а ?
    Не. Самсунга (SM5) е Latitude, който е една идея по-голям от Fluence - https://farm8.staticflickr.com/7104/...1627ed32bf.jpg

    И аз съм с Рено - преминах на Сафран след безпроблемна служба на една 19-ка, която в момента братовчед ми продължава да ползва. Французите, ако решат, могат да правят страхотни коли, особено в бизнес класа. Проблемът е в това, че повечето хора са предубедени от махленски и съседски "авторитети" че френските коли са боклук и по-скоро биха си купили издъхващ раздрънкан мерц, отколкото да кажем Latitude.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #45

    Отговор: SETCOM Citroën/Peugeot/Renault Fan Club!

    радвам се, че има и други, които не вярват на изтърканата мантра "само немско или японско"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SETCOM ALFA ROMEO Fan Club!
    От blue1 във форум Автомобили
    Отговори: 73
    Последно: 15-06-17, 14:03
  2. SETCOM Volkswagen Fan Club!
    От Mr.TECHNO във форум Автомобили
    Отговори: 95
    Последно: 05-06-12, 22:23
  3. SETCOM Mercedes Fan Club!
    От ru-boy във форум Автомобили
    Отговори: 8
    Последно: 28-01-11, 15:41
  4. Peugeot 605
    От georgetsonev във форум Автомобили
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-07, 17:37
  5. МНения за Renault Scenic
    От SPaun във форум Автомобили
    Отговори: 15
    Последно: 29-01-07, 15:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе