Резултати от 1 до 14 от общо 14

Акумулатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    7
    #1

    Акумулатор

    Приятели здравейте, аз съм нов във форума попаднах на него случайно тьрсейки една информация. Та да ви питам за запалването на кола от друг акумулатор. Ясно ми е как става това но искам да попитам при колите с електроника по сьщия начин ли става или хващането на маса е опасно за процесора и другите електроники?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Акумулатор

    По добре напиши колата и годината на производство,някой може вече да е правил това с конкретния модел.Моят съвет е да не пробваш да сменяш акумулатора на запален двигател защото рискуваш да замине компютъра.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Re:Акумулатор

    Свързавате с кабелите 2 та акумулатора. Донора пали и държи на около 2000 б, приемащия чака. След 2-3-5 мин, донора гаси и потърпевшие върти стартер.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    7
    #4

    Re:Акумулатор

    Приятели мерси че все пак ми писахте но не сам сагласен с някои неща. Пьрво аз а едва ли и някои друг ми се вярва да сваля акумулатора на запален двигате, това все едно е да зареждаш гориво на запален двигател. После ако сваржа двата акумулатора не ми се вярва колата със изтощения да запали защото доколкото знам се получава така че разредения акумулатор се явява консуматор на зареждащия.

  6. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #5

    Re:Акумулатор

    Доближаваш колите толкова че да стихнат лабелите, слагаш +/+ и -/- трябва да са добре поставени, сядаш той натиска педала до 3 000 об. ти даваш на контакт и си палиш като момченце.
    После разкачаш щипките.... и с мтъсна гас отиваш да ти замерят дали ти зарежда алтернатора.
    Всичко друго е чесане на езици.

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #6

    Re:Акумулатор

    Цитат Първоначално публикувано от Kossowala
    Пьрво аз а едва ли и някои друг ми се вярва да сваля акумулатора на запален двигате, това все едно е да зареждаш гориво на запален двигател.
    Тази зима реших да помогна на един ,,колега'' да запали,но той от немарливост и липса на кабели за ток реши,че ще му е по лесно да ми свали акумулатора и като запали да ми го върне.В резултат на което остана без комп та затова ти написах да не правиш същата грешка.
    Това с доближаването на колите понякога е сложно

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:Акумулатор

    Като гледам освен Крис и boiski, друг не го е правил това. Не давайте акъл ако не сте го правили. Това с доближаването на колите дето било сложно - просто без коментар. Кабелите не са по 30см а минимум 1.5 метра. Отделно , колите с прибран акумулатор в купето като mercedes, reanult и тн. задължително имат извод отпред , под предния капак.

    Към Автора- досега да съм закарал само акумулатора на някой фирма която продават акумулатори и срещу 5лв да са го заредили за 1 ден.

  10. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #8

    Re:Акумулатор

    Ако всички рендета имат извод не с всички мерцедеси е така затова съм написал ,че понякога е сложно-иронично.Аз знам моя извод къде е ,но ако някой ми каже на А класа-та къде е ...

  11. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #9

    Re:Акумулатор

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Към Автора- досега да съм закарал само акумулатора на някой фирма която продават акумулатори и срещу 5лв да са го заредили за 1 ден.
    Както казваме ние и вълкът сит и агнето цяло. Така се прави, сваля се и се зарежда. А с щипките е като си закъсал някаде на сред пътя.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #10

    Re:Акумулатор

    Тая зима, при -25 моята хонда не запали до 3-тия път и акумулатора "си почина". После, с един колега подадохме ток с кабелите от служебния бус. Без буса да е запален, хондата си повъртя и запали. После си купих нов акумулатор. :-)

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re:Акумулатор

    Това със запаления двигател е пълна глупост. Динамото неможе да даде толкова голям ток, колкото е консумацията при запалване. Гледам, че напоследък масово се практикува. Ако целта е да се зареди разредения акумулатор може да се приложи процедурата със запаления двигател, но ще трявба да мине поне половин час за да има някакъв ефект.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #12

    Re:Акумулатор

    Цитат Първоначално публикувано от boiski
    Доближаваш колите толкова че да стихнат лабелите, слагаш +/+ и -/- трябва да са добре поставени, сядаш той натиска педала до 3 000 об. ти даваш на контакт и си палиш като момченце.
    После разкачаш щипките.... и с мтъсна гас отиваш да ти замерят дали ти зарежда алтернатора.
    Всичко друго е чесане на езици.
    Това си е точната процедура и няма никакъв проблем за комповете.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #13

    Re:Акумулатор

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Свързавате с кабелите 2 та акумулатора. Донора пали и държи на около 2000 б, приемащия чака. След 2-3-5 мин, донора гаси и потърпевшие върти стартер.
    Това е най-правилният начин. При това е най-безопасен за двата акумулатора и за генератора на донора. Дори със най-смотаните кабели пак ще върти. Недостатъка е че трябва да се изчака 5 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Това със запаления двигател е пълна глупост. Динамото неможе да даде толкова голям ток, колкото е консумацията при запалване. Гледам, че напоследък масово се практикува. Ако целта е да се зареди разредения акумулатор може да се приложи процедурата със запаления двигател, но ще трявба да мине поне половин час за да има някакъв ефект.
    - динамото не може да даде всичкия ток, но може да помогне с 30-40 Ампера.
    - "половин час" - за 5мин. със заряд 20 Ампера = 1мин. въртене със 100 Ампера = 30сек. въртене с 200 Ампера. - като тези ампери са от изтощения акумулатор + колкото дойдат по кабелите от донора, като и времето за въртене ще се удължи.
    Ако не палиш със 30сек. въртене - проблема не е в акумулатора.

    Относно другия метод - по-бърз е, но много по-рискован. Може да се случи при определени условия (ако трябва ще ги коментираме) генератора на донора да има нужда от ремонт. Аз предпочитам да изчакам 5мин., защото в сервиза не само ще се чака ами и пари ще вземат.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #14

    Re:Акумулатор

    @ granity
    не с всички мерцедеси е така затова съм написал ,че понякога е сложно-иронично.Аз знам моя извод къде е ,но ако някой ми каже на А класа-та къде е.
    касков сложно има да се определи плюса ???
    Има няколко начина елементарни :
    1. пробна лампа на 12В / може да се запоят кабелчета към 1 автолампа , може да се закупи готов пробник -1,5 - 2лв. Може да се запоят кабелчета към 1 светодиод + резистор 820 ома-1 ком в термошлаухка .
    На краищата на кебелчета по 1 щипка и 1 бодил.
    С бодила -кленмата на акумулатора щипката някъде на маса /все има някой болт.ламарина. Ако свертне пробника клемата на която натискаш бодила е + са.
    2. Да се купи най-евтиния китаец мултимер - 5-8 лв - на волтметър мерят сравнително точно.
    По описания от мен начин за палене паля от 1983-4г и то с тънки кабели 6 кв.мм , но истински и всяка е нишка калайдисана /така се произвеждаха кабелите и проводниците навремето .
    На работещ двигател в никакъв случай не се вади клема - алтернатора остава без товар и напрежението се вдига и горя 1-во комп и друга електроника, че и лампите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за акумулатор
    От roumen68 във форум Автомобили
    Отговори: 73
    Последно: 28-02-22, 20:58
  2. Зарядно за акумулатор
    От avenger във форум Автомобили
    Отговори: 14
    Последно: 09-02-14, 03:02
  3. Продавам акумулатор Varta 70 ah
    От blind88 във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 13-01-12, 20:03
  4. Изтощен акумулатор
    От roumen68 във форум Автомобили
    Отговори: 32
    Последно: 20-05-07, 21:24
  5. рс с захранване от акумулатор на кола?
    От bucho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 19-06-04, 23:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе