Резултати от 1 до 12 от общо 12

рс с захранване от акумулатор на кола?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #1

    рс с захранване от акумулатор на кола?

    Знам че има инвертори от 12волта на 220 който могат да се използват, но има ли друг начин?

    И какво в рс-то използва 12волта? Харда, cd-то ползват (така мисля де) ами останалите чарколяци?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #2

    рс с захранване от акумулатор на кола?

    За вентилаторите и дъното се сещам за 12в, но проблема ти по-скоро ще са 5те. Има малки РСта дето работят само на 5в и 12в, или ползвай лаптоп, ако е възможно. Ако не ти се дават 50-ина $ за готов адаптер, можеш да ползваш и развален UPS, и в двата случая би трябвало да си спестиш доста време и нерви...може и пари.

    Успех все пак!

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #3

    рс с захранване от акумулатор на кола?

    Искам да вкарам едно рс в кола - затова ме интересува. Май ще трябва лаптоп, даже с touchscreen за по удобно

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    рс с захранване от акумулатор на кола?

    Не е възможно да захранваш 12V-те консуматори от стандартно PC с директно вколючване към акумолаторната батерия на автомобила, защото напрежението не е стабилизирано и, защото ще останеш без акумолатор за броени минути, най-много до час. Същото важи и за 5V-те консуматори. По магазините се продават преобразуватели от 12 на 220 V, но пак остава проблема с краткото време на използване на акумолатора на автомобила. Единственият вариант е лаптоп.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    рс с захранване от акумулатор на кола?

    Решение има и то е с един леко преработен UPS.

    Преработката се състои в това, че акумулатора на UPSа трябва да работи в паралел с акумулатора на колата и да се зарежда по време на движение от нейния алтернатор. При спрян двигател ще имаш поне 2 часа гарантирана работа.

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    рс с захранване от акумулатор на кола?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Решение има и то е с един леко преработен UPS.

    Преработката се състои в това, че акумулатора на UPSа трябва да работи в паралел с акумулатора на колата и да се зарежда по време на движение от нейния алтернатор. При спрян двигател ще имаш поне 2 часа гарантирана работа.



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*19/06/2004*:* 20:14:06</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Да, но на седалката до шофьора няма да може да седне кучето, жената или тъщата, защото там ще е настолното РС. А с лаптоп нещата изглеждат доста по-добре и от към заемано място и от към консумация на ток.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    рс с захранване от акумулатор на кола?

    От тази гледна точка да. Иначе алтернативата е: на предната седалка РСто, на задната седалка - жената, кучето и детето - тъщата в багажника!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #8

    рс с захранване от акумулатор на кола?

    хайде и аз да се изкажа:



    няма проблем - акумулатора дава 12В, с едно "яко" товарно съпротивление се докарват и 5-те волта( например на старите бракми регулаторите на чистачките)



    някое микро АТХ дъно с "VIA C3" мисля, че ще върши перфектна работа - даже си мисля, че с 100 А/ч акумулатор ще работи и доста време..



    е, няма да можеш да "джиткаш" quake3 и HL2 ..[V]




  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    рс с захранване от акумулатор на кола?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">хайде и аз да се изкажа:



    няма проблем - акумулатора дава 12В, с едно "яко" товарно съпротивление се докарват и 5-те волта( например на старите бракми регулаторите на чистачките)



    някое микро АТХ дъно с "VIA C3" мисля, че ще върши перфектна работа - даже си мисля, че с 100 А/ч акумулатор ще работи и доста време..



    е, няма да можеш да "джиткаш" quake3 и HL2 ..[V]







    <div align="right">Originally posted by smarty*-*19/06/2004*:* 20:44:22</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Проблема, както казах е в стабилизираното напрежение 12V и 5V. То трябва да е с минимални отклонения от тези стойности, защото РС-то няма да работи, няма да познава "0"-те и "1"-те ако напрежението не е стабилизирано, в това е проблема, да не говорим, че акумолатора има напрежение променящо се в зависимост от натоварването.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #10

    рс с захранване от акумулатор на кола?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">хайде и аз да се изкажа:



    няма проблем - акумулатора дава 12В, с едно "яко" товарно съпротивление се докарват и 5-те волта( например на старите бракми регулаторите на чистачките)



    някое микро АТХ дъно с "VIA C3" мисля, че ще върши перфектна работа - даже си мисля, че с 100 А/ч акумулатор ще работи и доста време..



    е, няма да можеш да "джиткаш" quake3 и HL2 ..[V]







    <div align="right">Originally posted by smarty*-*19/06/2004*:* 20:44:22</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Проблема, както казах е в стабилизираното напрежение 12V и 5V. То трябва да е с минимални отклонения от тези стойности, защото РС-то няма да работи, няма да познава "0"-те и "1"-те ако напрежението не е стабилизирано, в това е проблема, да не говорим, че акумолатора има напрежение променящо се в зависимост от натоварването.



    <div align="right">Originally posted by ru-boy*-*19/06/2004*:* 18:53:21</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    съгласен съм с теб, но всичките "Hardware Monitors" дето съм ги видял до сега, са ми показвали Доста По-Големи разлики в напреженията от тези, дето цитираш...



    <font color="orange">added</font id="orange">

    доколкото помня - "Реле-Регулатор"-а се настройва на 13.6 V....



    е, вярно, че май на по-новите отива до 15, но не мисля, че е проблем да се върже последователно едно старо "руско - с котва" ...



    не мога да дам "ноу-хау" как да стане(ако можех - щях да ги произвеждам и да се видя с пари, <font color="red">а не да си губя времето тук</font id="red">) , но поне давам теоретични разработки( с приближения - другото да го доработват инженерите - на място и според конкр. условия)..



    [B)]




  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    рс с захранване от акумулатор на кола?

    @smarty,

    Нещата далеч не са така прости както ти изглеждат. Проблема не е в статичните разлики на напреженията, а в динамичните промени. Понякога в бордовата мрежа има такива пикове, че може да ти се изправи косата. Затова е практика поставянето на специални защитни диоди по захранването на чувствителна автомобилна електроника. И реле-регулатора се настройва на 14.7V за да имаш номинален заряден ток...


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #12

    рс с захранване от акумулатор на кола?

    току що пробвах в "гугле" с следните думи :





    <font color="purple">automotive computers how</font id="purple">





    след това и с тези :



    <font color="purple"> computers how to mount in a car</font id="purple">



    нямам какво да кажа повече - Не съм инженер.. !





    - Пийте и Пейте ! - въпреки загубите на Наш'те - живота продължава !




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за акумулатор
    От roumen68 във форум Автомобили
    Отговори: 73
    Последно: 28-02-22, 20:58
  2. Зарядно за акумулатор
    От avenger във форум Автомобили
    Отговори: 14
    Последно: 09-02-14, 03:02
  3. Акумулатор
    От Kossowala във форум Автомобили
    Отговори: 13
    Последно: 04-06-12, 14:59
  4. Двуполярно захранване от акумулатор
    От nedkol2a във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 19-09-11, 14:38
  5. Изтощен акумулатор
    От roumen68 във форум Автомобили
    Отговори: 32
    Последно: 20-05-07, 21:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе